Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Vyhodnocení online testů DID-licence závodníka

Autor Téma: Vyhodnocení online testů DID-licence závodníka  (Přečteno 766 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Od 2.8.2016 funguje skládání testů pro závodní licenci (DID) přes online formulář. Papírové testy jsou již historií a defacto už je nikdo ani nepožaduje. Nové testy vznikly proto, aby testy byly přehlednější, srozumitelnější a hlavně blíže všem závodníkům. Staré testy byly nepřesné a občas zavádějící. V dnešní době není určitě účelem ztěžovat někomu obdržení závodní licence, ale to aby každý znal aspoň základní pravidla na trati a závodění bylo tak co nejvíce bezpečné.   I nové testy asi mají určitě své nedostatky, ale pokud nebude nový web, tak se s nimi musí žadatelé o DID nějak poprat. Osobně si ale myslím, že s vytisknutým závodním řádem se dají zvládnout v pohodě  :). Nové online testy podstoupilo k dnešnímu dni 81 žadatelů. Dva žadatelé test opakovali pro velký počet chyb. Ostatní jej udělali na poprvé. Pro zajímavost níže uvádím otázky ve kterých se nejvíce chybovalo a ve kterých nejméně.

Nejvíce chyb (19) bylo v otázce:
Během závodu nikdo nesmí dělat spřežení vodiče. Může pomocník hlasem lákat psy k rychlejšímu projetí cíle?
Nejčastěji špatná odpověď byla ano nebo jen v  cílové rovince. Správná odpověď je však NE.
Odpověď vychází z dikce řádu čl. 4. 3. d) -Nikdo nesmí dělat žádnému spřežení úmyslně vodiče. Jezdec ani pomocník nesmí dělat svému spřežení vodiče například tím, že by před ním jel, šel nebo běžel, s výjimkou prošlapávání trati. Jakákoliv činnost pomocníka nebo jiného člověka sloužící jako lákání psů k rychlejšímu projetí určitého úseku trati nebo cíle je chování, které má charakter dělání vodiče a je zakázána. (např.volání na psy v cíli,…)

Celkem 15 chyb bylo u otázky:
Kára s více jak 3 koly pro závody na suchu musí být řiditelná rukama , musí mít přiměřený (účinný) brzdový systém a
Správná odpověď je - nárazníkovou tyč o šířce minimálně rozchodu kol na přední ose a ruční brzdu.
Vybavení káry je specifikováno v bodě 23.1.1. Častá špatná odpověď byla s pomocnou šňůrou. Ta je však pouze doporučována.

Třetí nejčastější chybné odpovědi (14) byly v otázce:
„Cílová zóna se zrušeným právem přednosti pro individuální disciplíny je
Otázka vychází ze změn v roce 2011 vydaných k závodnímu řádu a její správná odpověď je:    150 m před cílem (pořadatel musí mít cedulku -800- i -150- )
Předpokládám, že chybovost je jen díky nepřesnému přečtení otázky, která směřuje na individuální disciplíny. Spřežení má i nadále 800 m.

Bezchybné odpovědi byly u otázek:
Za napadení psa s viditelnými následky nebo za tažení psa v cílové zóně  Správně je - musí být udělena diskvalifikace.
Jestliže při závodě spřežení opustí trať,   Správně je - musí se vrátit na trať v místě, kde ji opustilo, jinak je diskvalifikováno.
Modrý terč znamená Správně je - rovně.

Otázka Žlutý terč znamená a Červený terč znamená měly pouze jednu jedinou špatnou odpověď.

Osobně bych rád upozornil na otázku - Na závodech psích spřežení na území ČR jsou náhubky, ostnaté obojky a obojky plně stahovací. Zde se zpočátku sem tam také chybovalo, ale později už ne. Zejména polemika o náhubcích bývá občas na závodech vidět. Je to  na pořadateli, ale na oficiálním mushingovém závodě by to mělo být vcelku jasné :-)

Pokud má někdo nějaký návrh jaká otázka by se měla v testu určitě pro svou  důležitost objevit, tak mi napište na můj email. Podotýkám ale, že smyslem testu není mít 80 otázek :-). Hezký den a dík.