Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Výsledky MR 2011

Autor Téma: Výsledky MR 2011  (Přečteno 27662 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #45 kdy: 28 Červen, 2011, 14:37 »
Pro Tobiho.S přímým bodovým systémem může být mistr objížděč.Objížděč bez výkonu nikdy na dobrou VT nedosáhne,tedy ani na mistra.Hledám vám další odkazy na staré diskuze.Pro ostatní, to čím tady argumentujete už tu bylo a nefungovalo.Přiznám se že i já jsem byl velký řvoun proti tomuhle systému,ale roky ho prověřily a vychází zatím nejlépe.Protože píšete,předpokládám ,že umíte i číst .Proto mně mrzí,že nepracujete s minulostí na netu dostupnou a nepokusíte si věci nastudovat.Zatím je vaše argumence spíš plná emocí než argumentů.Ale to je koloběh života.Když mrknu zpět je to tady každé tři,čtyři roky.Pak debatéři většinou systém pochopí, nebo a to většinou, zmizí v propadlišti dějin. ;)

K "špatným" výsledkům v SKJ opakuji-nemůžeš být mistrem,když vynecháš finálový závodu. Platí to pro Jirku,Martinu,prostě pro všechny.Je to napsáno srozumitelně?

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #46 kdy: 28 Červen, 2011, 14:43 »
To Zimon.Ano napsal jsi to přesně.Hlavní důvod je v tom,že chceme udržet při životě kategorie,které by bez tohoto systému zanikly.Např. U,A.Vyhraješ U jseš tam sám,jdeš za sponzorem a on ti řekne ,ale ty jsi tam byl sám.Odpovíš ano ,ale jel jsem takový výkon,že jsem dosáhl evropskou třídu.Většinou potom evropský výkon na mezinárodním poli potvrdíš.To je odzkoušené.Závodníci se špičkovým výkonem nemají s koeficienty a VT žádný problém.Problémy mají počítalové bez výkonu. ;D

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #47 kdy: 28 Červen, 2011, 14:53 »
Tady je další  kousek.Bohužel je v interní diskuzi ,kam mnozí nemají přístup .Tak zkusím kopírovat.

    Od : 01255 - Pfeifer Pavel (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 14.07.02 18:06:05 Poslední reakce : 19.07.02 14:49:35
    Nadpis : Mistrovství ČR a sportovní výkonnostní třídy - nový systém hodnocení!!! (6)
    
Přesun z free fóra na žádost STK

Toto téma bylo v průběhu sezony asi nejkontroverznější a i při vyhlašování MČR 2002 ve sprintu v Praze se o tomto tématu vedly nejvášnivější diskuse. Věřím, že všichni, kdo se touto problematikou hlouběji zabývali, uznávají, že nový systém má svá pozitiva. Myslím, že při naší úzké sportovní základně, je důležitější jak kvalitní výkon jsem podal, než kolikátý jsem skončil. Hodně zlé krve způsobil "výkonostní žebříček 2002 - absolutní". O výkonostní žebříček se v žádném případě nejedná (to by potom Soňa Klikarová nemohla skončit na 9.místě). Také podtitul "pořadí od absolutně nejrychlejšího..."není pravdivý, neboť pořadí není tvořeno podle rychlosti, ale podle KV, což je násobek rychlosti a koeficientu trati (a tratě jsou různé pro B a C). Přesto si myslím, že výkonostní žebříček je užitečný, ale pouze pod podmínkou, že vyjadřuje skutečnou výkonost. Jednou z možností je vytvořit KV násobením rychlosti, koeficientu trati a koeficientu kategorie. Například kat.C1 má hranici pro Extratřídu 2000 a kat.A má 3000, což je 1,5násobek.Áčko by pak mělo koeficient kategorie 1 a C1 1,5 a obě kategorie by měly hranici pro Extratřídu 3000. Příklad : P.Pfeifer má ve stávajícím žebříčku KV 2902 a je na 3.místě, P.Zdráhal má KV 1979 a je na 32.místě. Pokud by se stávající KV vynásobily koeficientem kategorie výsledek bude tento : P.Pfeifer-KV 2902 a P.Zdráhal-KV 2968 a rázem je P.Zdráhal před Pfeiferem. Takto pojatý výkonostní žebříček skutečně porovnává výkonost závodníků a to i mezi jednotlivými kategoriemi. A ještě něco, u SkjŽ by byl koeficient kategorie 1,28 , čímž by Soňa Klikarová získala KV 3525 a byla s obrovským náskokem v čele, což by vyjadřovalo skutečný stav věcí. Pokud se jedná o zvýšení konkurence možností by bylo pořádat MČR po kategoriích. Např. Horník MČR-C,C1,C2...Komárka MČR A,A1,SkjM ...Sněžník MČR-B,B1,B2,Skjž...atd. Ostatní kategorie by se na daném mistrovství jely jako normální závod, ale myslím, že většina závodníků by se soustředila na mistrovskou kategorii (béčkaři by si např. zajeli čtyřku,osmičku, nebo naopak). V dané mistrovské kategorii by se pravděpodobně zvýšil počet závodníků a tím i konkurence. A před ČSTV by byly všechny závody mistrovské.
    Odpovědět

    Od : 00235 - Mareš Ivo (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 19.07.02 14:49:35
    Nadpis : Re:Mistrovství ČR a sportovní výkonnostní třídy - nový systém hodnocení!!!
    MČR po kategoriích - velice zajímavý podnět hodný diskuse - je třeba najít poměr mezi tím, co by to přinelo za klady a s jakými riziky. Je zde vhodná širší diskuse většího počtu členů,
    Odpovědět

    Od : 00001 - Krejčí Jiří (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 18.07.02 23:10:18
    Nadpis : Re:Mistrovství ČR a sportovní výkonnostní třídy - nový systém hodnocení!!!
    Pavel má dobrý příspěvek, ale v řadě závěrů nemá pravdu.
Konkrétně: (také viz SŘ)
1. KV - je to opravdu rychlost a zobrazuje absolutní výkonnost. Je to průměrná rychlost závodníka v přepočtu na jednu ideální trať MR x 100. Tento přepočet provádí koeficient trati, viz homologace
2. Koeficient trati vychází z principu Relativního koeficientu výkonnosti, tj.poměru dosažené rychlosti závodníka vůči E rychlosti jeho kategorie.
3. Absolutní žebříček je opravdu žebříček absolutní výkonnosti, není to nic jiného než seřazení musherů ČR podle průměrné rychlosti na jedné ideální trati MR.
4. Relativní výkonnostní žebříček o jehož principu se zmiňuješ sestavil T.Hubner a je to seřazení musherů ČR podle poměru jejich KV k E rychlosti kategorie v níž závodí.
5. Oba tyto žebříčky jsou pouze informativní, nic se podle nich nehodnotí jsou jen zajímavé, ale první v nich může být jen jeden !!! ???.
6. Rozhodující je pořadí v MR a pořadí ve výkonnostním žebříčku kategorie. Podle prvního se rozdělují medaile, podle druhého nominace na ME a MS.
7. Důležité je správné nastavení E rychlosti pro jednotlivé kategorie. Pro kategorie spřežení byla nastavena podle výsledků ME, MS i domácích za poslední roky. U Skj nebyly k dispozici výsledky ME a MS a nastavení je na rozdíl od spřežení příliš měkké a Pulku jsme přizpůsobili Skj, tak je také měkká.
Zatím tedy takto stručně J.K:
    Odpovědět

    Od : 01255 - Pfeifer Pavel (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 19.07.02 07:55:07
    Nadpis : Re:Re:Mistrovství ČR a sportovní výkonnostní třídy - nový systém hodnocení!!!
    Jirko
1.dobře chápu princip KV ale chtěl jsem pouze poznamenat že jde o rychlost "přepočtenou".
3,4,5.já osobně jsem ten žebříček chápal informativně, ale šlo mi spíše o tu zlou krev mezi některými závodníky a vlastně jsem i doufal, že si příspěvek přečtou někteří nespokojení a na základě mých složitých spekulací pochopí o co jde.
7.souhlasím že nastavení E je při tom všem úplně nejdůležitější.

Ještě by mně zajímal Tvůj názor na princip MČR vždy jen pro určité kategorie při jednom závodu.
    Odpovědět

    Od : 00041 - Seidl Luboš (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 15.07.02 10:59:08
    Nadpis : Re:Mistrovství ČR a sportovní výkonnostní třídy - nový systém hodnocení!!!
    Obávám se Pavle, že to patří spíše do fóra pro členy, nikoli na veřejnost....
    Odpovědět

    Od : 01255 - Pfeifer Pavel (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 15.07.02 18:23:10
    Nadpis : Re:Re:Mistrovství ČR a sportovní výkonnostní třídy - nový systém hodnocení!!!
    možná máš pravdu ale zatím se většina lidí nepřihlašuje takže fórum pro členy je mrtvé (zatím)
    Odpovědět

    Od : 01018 - Hübner Tomáš (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 15.07.02 11:24:54
    Nadpis : Re:Mistrovství ČR a sportovní výkonnostní třídy - nový systém hodnocení!!!
    Pavle, i když má Luboš pravdu - přesto vložím příspěvek :-) Mrkni se na http://severskypes.kgb.cz/zebicek_absolut.htm , kde jsem ucinil neco podobneho komletne (11.6.2002)
    Odpovědět

Martina

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #48 kdy: 28 Červen, 2011, 15:00 »
Nechtěla jsem do tohoto vstupovat, protože mě to stejně přijde všechno postavené na hlavu a k ničemu.
K čemu to vlastně vše je??? Proč si vyjíždět nějakou výkonnostní třídu??? Brala bych to, pokud by na základě výk.třídy se třeba vybíralo, kdo pojede reprezentovat na mistrovství. Ale vždyť dneska jede na ME,MS každý kdo se přihlásí! Kdo na to má finance, zaplatí si to. A od svazu zpětně peníze žádá stejně jen ten, kdo splní kritéria (bedna,počet startujících...). A je jedno zda má "elite" či 1.VT..
A je pravda, že konkrétně já si závody (mluvím o zimních) vybírám. Teď mám na mysli finálový závod na Bystřeci. Proč pojedu takový kus cesty na závod, který bohužel se jen na otřesných podmínkách (vím,že Zdeněk počasí neporučí), zničím lyže, a budu jen nas... ale budu vědět,že mám v kapse body a první místo a medaili?? (kterých mě už stejně pár nedali) :)) NE, to opravdu ne, tak si vyberu třeba závod "venku", nebo jen pojedu trenovat za snehem jinam.  
Prostě pro mě kdyby všechny ty koeficienty nebyly, je vše jednodušší a pro lidi chápavější. Zajedeš závod a znáš vítěze. Vyhraješ závod se statutem MR, tak jsi mistr republiky. K čemu vše to okolo??
Martina Š.


Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #49 kdy: 28 Červen, 2011, 15:24 »
To Martina.Škoda že jsi tam letos nebyla.Zdenkovi se povedl perfektní závod.Trať super rychlá,organizace šlapala dost slušně.Opravdu to bylo pěkné.Moc bych si přál,aby bylo dost konkurence,potom se dá jet slušně i přímým bodováním,ale konkurence každým rokem slábne,proto je dobré mít hlídacího psa výkonu týmu.

Martina

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #50 kdy: 28 Červen, 2011, 15:36 »
Nemyslim si,že konkurence ve skj slábne, podívej se třeba na účast na Mísečkách, Eduardu...je nás vícero, než v kdejaké kateg. ve spřežení. Ale holt si "individualisté" tratě vybírají. Protože pro spřežení není až tak potřeba tu trať "upravit", což skj potřebuje. Ale to pořád neřeší nic, co jsem psala v předchozím příspěvku, že koef. a výk.třídy jsou k ničemu! Pořád mě to nikdo nevysvětlil, proč a k čemu to slouží.
Martina Š.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #51 kdy: 28 Červen, 2011, 16:48 »
Snad naposledy-polopatické vysvětlení
   Od : 00000 - NU - 00001 - J.Krejčí - (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 15.05.03 23:18:51 Poslední reakce : 15.04.04 13:13:30
    Nadpis : Stručná rekapitulace vývoje systému bodování. (3)
    1.V dobách doby kamenné mushingu v Čechách se přiděloval pevný počet bodů za určité umístění. Je to velmi jednoduché, lehce se to sčítá, ale má to vypovídací hodnotu pouze při dostatečném počtu startujících v jedné kategorii. Ideální je, když je závodníků tolik, aby se musela dělat soutěž ve více stupních a z nich je postupový systém posílal do soutěží vyšších. Pyramida výkonnosti pak má dostatečně širokou základnu a tak je potom i její špička dostatečně vysoko a celkem přirozenou cestou, protože zde je dostatečné konkurenční prostředí.

2. Nám dostatečné konkurenční prostředí chybí a navíc máme příliš mnoho kategorií a tím se situace ještě zhoršuje. Zavedli jsme proto bodování na základě časových odstupů tj. systém za sekundu odstupu odečíst jeden bod. Výsledek(jeho vypovídací hodnota o sportovní výkonnosti) byl trošku lepší, ale jenom mírně se odstranily nedostatky předchozího systému a také byl stále obrovský rozdíl mezi sportovní výkonností vítězů jednotlivých kategorií a stále byla velká poptávka po zavedení systému výkonnostních tříd. To bohužel z tohoto systému pořádně nejde.

3. Naše sportovní prostředí je charakteristické mnoha kategoriemi a z toho vyplývající úzkou základnou. Chceme-li na úzké základně pyramidy dosáhnout vysokou špičku, musíme ji podepřít, aby se nepřevrátila, tj vytvořit konkurenční prostředí a nejde-li to fyzicky tak tedy alespoň "virtuálně". Takže jsme po dlouhých diskusích, počítání a modelování došli k systému rychlostního bodu. Je to velmi jednoduché, v dosažené průměrné rychlosti závodníka se posune desetinná čárka o dvě místa doprava a máš počet bodů. Má to několik drobných předpokladů a z nich je hlavní kvalita pořadatele a přesné změření trati.
Pak se zde již velmi jednoduše nastaví hranice výkonnostních tříd, virtuální soupeř a tak dále.
Později k tomu byl přidán ještě koeficient trati. To bylo na žádost pořadatelů, aby se vymyslel systém, který odstraní zvýhodnění rychlých tratí a možnou malou účast na pomalejších tratích. Takže proto se počítá koeficient trati a jeho smysl je srovnat rozdíl mezi tzv. těžkou-pomalou tratí a tratí lehkou-rychlou.
4. A pak se to již jenom sečte podle pravidel MR a je to. Pro úspěch v MR tedy musíš být dobrý, ale zároveň se také účastnit více závodů. Body se sčítají, proto je třeba účast na více závodech, ale zase ne přehnaně. Stačí 3 závody, takže tzv. objížděči by neměli přeskočit lepší jezdce, ale mají šanci pokud se lepší jezdci nezúčastní.

5. Ostatní soutěže II.liga i I.liga jsou již obě dvě výkonnostní. Nerozhoduje tedy počet objetých závodů, ale kvalita výkonu. Ale tu je třeba stále potvrzovat a zlepšovat a tak také na závody jezdit, pokud chceš být na předních místech.

To je velmi zjednodušeně filosofie bodovacího systému. Aby mohl být průběžně zveřejňován a tím se odstranila jeho nevýhoda složitějšího počítání, musí být pořadatelé schopni dodržet ustanovení SŘ a včas a v řádné formě dodat výsledky k rychlému zpracování.
A to se bohužel nepovedlo, což je nejslabší část procesu.
Ale systém je v běhu dva roky a potvrdil, že je založen na dobrém principu, potvrzuje sportovní úroveň MR a získá-li někdo medaili může je si jist, že si ji zaslouží, protože podal odpovídající sportovní výkon.
Odstranil všechny vážné nedostatky minulých systémů, ale jeho nedostatkem je pomalé zveřejňování výsledků v důsledku pomalého přísunu informací. To se však dá organizačně zlepšit, ale vyžaduje to v budoucnu širší součinnost.
Víc prostoru v tomto fóru není, takže toto je jen ve velké stručnosti holá charakteristika.
Pro zajímavost si udělejte modely všech tří systémů na letošní zimu a prostudujte výsledek, pak již budete mít víc materiálu i argumentů k diskusi.
A co je cílem ?
Sportovní výkonnost a její spravedlivé ocenění. Možnost vážit si získané medaile, protože je podložena skutečným výkonem.
    Odpovědět

    Od : 00353 - Nesněra Jiří (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 15.04.04 13:13:30
    Nadpis : Re:Stručná rekapitulace vývoje systému bodování.
    To co píše o bodování Jirka K. se v letošní sezoně ukázalo jako dobré zvláště pro málo obsazené katogorie a ostatní to určitě nepoškodilo, včetně pořadatelů na obtížných tratích.Jen co do počtu započítaných závodů si myslím,že to chce změnu.
Jiří Nešněra
    Odpovědět

    Od : 00000 - NU - Ivo Mareš - (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 19.05.03 11:37:03
    Nadpis : Re:Stručná rekapitulace vývoje systému bodování.
    Ještě bych dodal: u všech předcházejících systémů bylo požadováno konkurenčního prostředí alespoň 5 účastníků v kategorii - viz SŘ 1995. Spočítejte si kolik kategorií by bylo vyhlášeno ve sprintu, midu a longu v letošní sezóně. Vyjde Vám velice zajímavé číslo a zjistíte, že systém rychlostního bodu v kombinaci s koeficientem trati nám umožňuje vyhodnotit více týmů s vědomím, že se jedná o opravdovou poměřitelnou kvalitu sportovních výkonů a že nejsou diskriminováni jezdci v málo obsazených kategoriích (nedosahují 5 účastníků) tím, že nazávisle na jejich sportovních výkonech jim kategorii nevyhlásíme..
    Odpovědět

    Od : 00000 - NU - JKrejčí - 00001 - (zobrazit celé téma)
    Vloženo : 14.04.04 23:23:58
    Nadpis : Re:Re:Stručná rekapitulace vývoje systému bodování.
    V hlubinách tohoto fóra již existují diskuse na toto téma, pokusme se společně hledat vždy cestu kupředu a ne zpět do minulosti.
    Odpovědět

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #52 kdy: 28 Červen, 2011, 19:59 »
Vzdyt saakrys po tech zavodech taky jezdis, tak mi nerikej, ze nevidis, co to je za zanc ve vysledcich - SKJ2M; SKJM; SKJW. a pokud tohle nevidis, tak se nedopracujeme zadneho rozumneho koncezu.

Tobi, výsledky seriálu mi prochází pod rukama, tak vnímám celkem dobře, co dělá problémy.
Loni před sezónou jsme se dohodli, že se zruší kategorie Ns, která přepočítávala výkony mezi SKj1, Skj2 a P. Myslím že to byl dobrý krok.
Letos se tedy mělo hodnotit SkjW, SkjM a Skj2. Závody odpadly.. zbyl Bystřec a Edík.

Co se letos dělo, považuji za selhání ne systému výpočtů, ale celkové organizace seriálu - počínaje neúčastí na schůzi předsedů, kde se určoval finálový závod, následoval "bojkot" finálového závodu, ve výsledcích finále byly extrémní rychlosti...

Přestože vím, že princip s koeficienty je asi nejlepší možný - pro seriál, myslím, že je čas jít dál. (Za sebe - nemám zapotřebí vkládat úsilí do systému, který je založen na splnění hodně podmínek, aby fungoval jak má). Za významnou slabinu dále považuji to, ze systému málokdo rozumí a sponzorům ho nevysvětlíš.

Takže proto jsem pro změnu - zatím byla navžena ta, která předpokládá zrušení seriálu
ve smyslu několika závodů seriálu+jednoho finále za dvojnásob bodů.
Změna navrhuje, aby - pokud se odjede finále, tak vítěz finále byl mistr.
Dále je navrhováno to co Fajfka navrhoval v r. 2002 - aby se jela finále pro různé kategorie na různých místech a závodníci měli možnost účasti na více finálových kategoriích.
Výhody nového systému již byly také popsány - zvýšení konkurence, odpadá nutnost objíždět svou kategorii v seriálu, pořadatelům zůstává možnost prezentovat svůj závod jako MR, v případě nepřízně počasí se konkrétní finále pojede na dalším určeném závodě.

Toto je momentálně předmětem jednání.
Tento systém ještě dokážeme na stávajícím webu realizovat. Zabudovat do pravidel.. Jsem ochotná si to vzít na starost a dotáhnout to k realizaci. ...Pokud systém bude schválen.
Prosila jsem o vyjádření k tomuto systému. Hlavně za individuály.

Pokud chce někdo přijít s dalším, zcela jiným nápadem, je nutno prezentovat poměrně kompletní systém - jak se to bude hodnotit, kdo to bude dělat, jak to zabudovat do pravidel atd.. jak psal níže tombru.

Neplýtvejme prosím energií ve zbytečných potyčkách.
« Poslední změna: 28 Červen, 2011, 20:04 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #53 kdy: 28 Červen, 2011, 20:28 »
Jirko: skutecne se nepovazuji za periodicky se opakujiciho "prudice systemu", ktery nahle procitl a uz vubec za to nemuzes povazovat Martinu a Zimone. V argumentaci JK z roku 2003 ( v zaveru ),jiste neni mozne souhlasit, ze titul ma nekdo kdo si to zaslouzi. Mozna, ale jen v chapani historie a v nejake problemove kat., kdy nekdo objizdel zavody pro tituly - sam v kat. s bydnou vykonosti. Resi se ovsem opacny pripad.
Jeste jednou, jak jsem psal vyse, chapani meho nesouhlasu. Koeficienty ANO, pokud tvori VT.
Pokud napises, ze nemuze nikdo dostat titul, kdo nejede finale, kde je dvojnasobny pocet "bodu", je to samozrejme konecna. Predstava, ze pojedes ze dvou zavodu jen napr. Zadov, a ze tam neco vyhedes je vice jak nulova!!! Jak si jiste dokazes spocitat, staci objet finale a to ti staci. Dokonce nemusis jet ani do Norska. ...apropos... jak psala Hela vyse..., tak nejak jsem nezaregistroval, ze by se nekdy zapocitavaly "body" z takoveho zavodu. ...nebo tam byly takove kopce, ze se to nepromitlo??? ...a opet jsme u toho... kopec / koef....
Tento system resi jednoho namakleho cloveka v kat. ale stejne tak i jinde namakleho diskriminuje.  
Jirko, s minulosti pracovat umime... :-) Navic az takove mlaaadi zase take nejsme :-) ale jak jsi psal, staci rici, ze kdo nejede finale, nema sanci. A to, ze humbuk utichne, bude spise tim, ze lidi ztrati silu cokoli resit a radeji pojedou ven.
Helo: Jiste se shodneme, ze se nikomu nechce davat placky jen tak. Napr.letos byla vykonost ve SKJM takova jaka byla a nevyjeti VT X umisteni v MR je spravne. Takze sam za sebe muzu rict, ze VT ROZHODNE zachovat. ...ikdyz tedy maji navaznost jen na to, ze nebude nekdo mistr "sveta amoleta" s jezevcikem - sam v kat. Rozhodne nesouhlasim s dvojnasobnym poctem bodu na finale. Degraduje to vykon v celem serialu. Navrhuji tedy, aby se zapocitavaly napr. 3zavody ze 4 apod. Nicmene jsme +- u toho, co navrhovala Vaclavka. Zda se mi to jako nejregulernejsi. Navic dotlacis lidi, aby ti prijeli aspon na 3 zavody. Finale by tedy bylo az na konci sezony, co z je bez pochyby trabl.
Zmena v bodovani NS je urcite spravna, prepocitavat jednicky s dvojkama nelze.
...nevim, zda mi neco neuniklo, ale jako potycku tuto diskuzi nechapu. ...diskutujeme.. :-) Navic si myslim, ze i diky takove diskusi se posouvame dal. Bohuzel sem pise jen par lidi.
Tobi

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #54 kdy: 28 Červen, 2011, 20:57 »
Pokud napises, ze nemuze nikdo dostat titul, kdo nejede finale, kde je dvojnasobny pocet "bodu", je to samozrejme konecna. Predstava, ze pojedes ze dvou zavodu jen napr. Zadov, a ze tam neco vyhedes je vice jak nulova!!!


to nahoře je tvoje.


Tobi, přiznej se, že si vůbec nečetl co jsem předtím napsal nebo vložil? >:(  Vrať se zpět a znovu si to přečti. Potom musíš škrtnout to co si teď napsal. Škoda, že jsi nebyl na schůzi, asi by to bylo účinější než se dohadovat tady, kdy nečtete do hloubky to co je Vám předkládáno. O tom jsou koeficienty, na Zadově si díky nim můžeš vyjet lepší body než na závodě, kde vede trať celou dobu z kopce. A určitě nechápu proč je konečná dvojnásobný počet bodů určeného závodu a proč není konečná jeden závod MR. Celou sezonu se připravujeme na závody jako MR, ME, MS. ME a MS se většinou pořádají v lokalitách,kde sníh je, na MR bohužel takovou lokalitu nemáme, sportovní život psa je velmi krátký a právě seriál MR zaručuje , že teoreticky můžeme vyhlásit každý rok mistra republiky. To, že finálový závod má dvojnásobný počet bodů nahrazuje jediný závod MR místo seriálu. Tedy jednou za 3 roky dostává jeden z pořadatelů šanci, aby k němu přijelo velké množství závodníků. Někdy si to pořadatel může pokazit sám, občas v neúčasti závodníků hrají roli osobní vztahy a je na každém , aby potlačil svoje případné antipatie anebo obětoval titul. Vždycky si s Dášou říkáme, že co nás nezabije, to nás posílí. Jezdíme leckdy i tam, kde zrovna nemusíme prostředí, kde nám vadí trať, vázne organizace apod. Většinou to potom bývá velkou výhodou na drahém mezinárodním závodě, kdy pořadatel "ulítne". Nemáme smrt z ostrých zatáček, úzké trati, špatné časomíry, malého stake outu a dalších "dobrot".  Rád Tě uvidím příští rok na schůzi. :P

v.kolator

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #55 kdy: 28 Červen, 2011, 22:15 »
Možná,že by nebylo špatný udělat schůzi o trochu delší. Mám pocit, že spostu témat se vůbec neprobralo a některé věci se nedotáhly dokonce. Asi by nebylo špatný vyhlásit termín o něco dříve, mohla by být větší účast. ;)


Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #56 kdy: 28 Červen, 2011, 22:29 »
Jirko: Vis dobre, jak v zime jezdim,kde jsem byl. Jsem nastesti oprosten od veskerych tebou zminenych vlivu. Nejsem tudiz jakoli ovlivneny. Jsem rad, ze vubec v zime vytahnu lyze. Chtel jsem jen vyjadrit nesouhlas nad vysledkovkou z MR, ktera nema z vykonosti nic spolecneho. Pokud se zde neshledam aspon s relativnim naznakem komunikace, nepocitej, ze me na schuzi uvidis. Je to ztrata casu.  :P
T

VencaZ

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #57 kdy: 29 Červen, 2011, 13:27 »
Ahoj mám jen malý dotaz , podle čeho se nastavují rychlosti viz MB 25 a MB1 20,2 km/h na E třídu . Loni se tady psalo ,že MB to má nastavené hodně vysoko ,ale od té doby se zase nic nestalo.Když se kouknu na Horník kde A.Prokůpek všechny smetl rozdílem třídy jel 21km/h na 25km musí teda hodně přidat to samé Šaman na Edíku 21,8 má sice 1VT ,ale na E prostě nedosáhne jedině lítat . Tak asi někde chyba je.
Jo a omlouvám se že jsem se nedostal na schůzi(250km tam a 250zpět),ale musím makat abych mohl příští sezonu zase objíždět závody s ťapálistama kteří vlastně ten náš ,,sport" sponzorují a seznam medailistů dát 2 dni před vyhlášením do éteru mě taky nepřijde zrovna včas. Těžko si dokážu představit závody bez těch ťapálistů a objížděčů ,mezi které se i já počítám jak jim tady říkáte . Venca Z

Jácíček

  • Host
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #58 kdy: 29 Červen, 2011, 14:22 »
Ahoj lidi,nedá mi to jsem přidat též komentář.Zažil jsem všechny změny a také jsem u pár byl.Co jezdím,tak toto téma, jak vyhlásit MRČ bylo vždy bouřlivé a to nejen pro ty,kteří chtěli být či nebýt práve Mistrem,ať v kategorii sám a nebo třeba o 15 lidech.Jirka Krejčí,si myslím to myslel dobře,co se týče výkonosti a limitů-to se děje i v atletice,nastaví se limit ,překonaš nebo splníš a jedeš na Svět či Evropu.Ale když je v kategorii 15 lidi a nemají výkonost ,tak se počítaj třeba od 4.místa a to je světový unikum a to mi nikdo nevysvětlí.A je to dost přetažené za vlasy.To kdyby přijel Mandy Komac na závody s Haskouny a on stanovil VT, koof.dle průměrky atd.,tak i Sláva Pavlík s ohaři, by byl bez výkonosti,poněvadž mu to lítá neskutečným způsobem.A nedej bože,kdyby ještě jezdil Láďa Brož s legendárníma  čmouďasma,tak musí vyhlásit jen B2,protože ten byl rychlejší ještě jak AH :o ??? ;D :D,tak je vydět že změna nebo úprava je na místě.Je dobře, že se o tom hovoří a že lidi maj zájem, určitě by se měl najít systém, aby vyhovoval všem,ale stejně se nezavděčí všem,to můj názor.Záleží na vedení co s tím chtějí udělat,pokud chtějí a jest-li někomu to dovolí tu změnu dosáhnout.Jezdil jsem na skoro všechny schůze a vím, že udělat změnu bylo vždy hodně těžké :'( :'(.Dokonce jezdilo i dost účastníků,ale jednoho dne to omezili a teď jezdí málo,jen proto, že je zřejmě nechce nikdo vyslyšet a nebo vyslyší,ale vše zůstane při starém,to je známá věc.Je fakt, že se o to zajímali pouze medailisti,tak pak je těžká vůle po změně,mělo by se o to zajímat a říc svůj názor víc lidí a pak třeba změna nastane.Pak je to tak,jest-li mají lidi v daný termín čas.Teď by možná i rádi chtěli dostat radu,tak kdo má představu ať jí dá.Přeji krásný sluneční den :D :D ;)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Výsledky MR 2011
« Odpověď #59 kdy: 29 Červen, 2011, 18:07 »
Ahoj mám jen malý dotaz , podle čeho se nastavují rychlosti viz MB 25 a MB1 20,2 km/h na E třídu . Loni se tady psalo ,že MB to má nastavené hodně vysoko

Elitní rychlost by měli ("přesně") dosáhnout závodníci, kteří jsou schopní získat medaile na MS, ME
Obecně nevadí pokud je elitní rychlost vysoko (pokud nikdo nedosáhne na E, zafunguje koeficient)
Důležité je, aby byly dobře nastaveny rozestupy mezi kategoriemi - otevření, haskouni, ostatní severští.

Konkrétní rychlosti - mrkni na MS 2011 v Hammaru - šestky jely rychleji než dvanáctky!
http://www.sleddog2011.no/media/dokument/Results%20WCh%20Hamar.pdf

Spočítala jsem rychlosti na 3 kola po 41 km:
MD12 - 25.2 km/h (Rudi -jen 1 kolo - 27 km/h)
MD6 - 25,7 km/h
čistí MD12 20,9
čistí MD6 21,6

Border rush
To že Aleš Prokůpek byl v MB nejlepší, ještě neznamená že by měl šanci na medaili v ME, MS
První část Border (tj celý Horník) jela i Indre, jela s mladými psy a byl to její první start na tak velkém závodě. Jela plnou trať, jako MB - její průměrka byla 24 km/h.
Aleš měl v první části průměrku 22 km/h.

Závěr - na základě těchto údajů myslím, že máme midová E nastavená +-dobře u MU a MB.
Koeficient často nastavují čistí (Habas a Škoďák Janovičky..) Na tězké a technické trati se jejich rychlost hodně blíží otevřeným.
myslím že je to ale spíš proto, že oni jsou dobří a naši otevření midoví závodníci jsou slabší.

Ukaž mi konkrétní podklady, na základě kterých se můžeme bavit o změně, Aleš jako argument nestačí (neprojde to STK)
***

Pokud přejdeme na navrhovaný systém finále po kategoriích, nebudeme E potřebovat, Mistři se vyhlásí hned bez přepočítávání,
ale chtěli bychom asi zachovat výpočty (E rychlosti, koef..) stávajícího SMR pro "pohár" - to by byl vlastně seriál MR bez finále
« Poslední změna: 29 Červen, 2011, 18:13 od HelaL »