Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Příprava štěněte ESP

Autor Téma: Příprava štěněte ESP  (Přečteno 2857 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Jiří P.

• Host
Příprava štěněte ESP
« kdy: 19 Květen, 2008, 23:33 »
Může mi někdo poradit, kdy začít s přípravou štěněte na canicross a skj a jakou formou? (ESP - 10 měsíců) Děkuji za každou odpověď  ;)

Offline zimon

Re: Příprava štěněte ESP
« Odpověď #1 kdy: 10 Červenec, 2008, 13:53 »
Nikdo se k tomu nema, tak to zkusim.
Zacit jsi mohl jiz v tech 10 mesicich.  Mam mladou fenku a s tou jsem zacal uz v 7 mesicich.
Dobry je, kdyz mas nejakyho starsiho psa, ktery to uz umi, usnadni ti to dost praci.
Zaprahni ji nejdrive jen na kousek, treba i jen 100 metru, ale nech ji tahnou, moc ji nepomahej pokud jezdis na kole, spis brzdi, aby stale tahla.  Nenechaval bych ji behat na volno v postrojich.  Ja ji zaprahal na kousek, pak jsem ji pochvalil a sundal postroje a pokracovali jsme na volno.  Vzdalenost postupne muzes pridavat, ale stale plati, nepoustet moc do rychlosti a nechat jen tahat.
Nevim, co dal psat, je hodne moznosti, hlavne to psa musi bavit, aby jsi mu to neznechutil a on pak neutikal pred postroji.
Pokud mas nejaky konkretni dotazy, pokusim se je zodpovedet.
Honza.