Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Fenka po háraní prestala ťahať - falošná kotnosť alebo iný problém ?

Autor Téma: Fenka po háraní prestala ťahať - falošná kotnosť alebo iný problém ?  (Přečteno 337 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline starr

• *
Dobrý deň. Prosím o radu ohľadne prestania ťahať u fenky sibírskeho huskyho. Fenka bude mať o pár dní tri roky. Doteraz ťahávala dobre a s radosťou, venovali sme sa dogtrekkingu, canicrossu a kolobežke. K zmene u nej došlo takmer zo dňa na deň, a to keď sa jej skončilo háranie. Počas hárania ťahávala vždy horšie, bola taká nesústredená, viac sa pokúšala čuchať a značkovať, ale ťahávala aspoň trochu, a potom po háraní sa vrátila do svojich obvyklých koľají.

Teraz po poslednom háraní, ktoré skončilo asi pred dvoma týždňami, sa stalo, že prestala úplne ťahať, a aj povahovo sa veľmi zmenila. Stratila akoby iskru, náboj, drive. Z aktívneho, komunikatívneho, vymýšľavého psa sa stala taká nejaká letargická, zasnená, pasívna buchta. Predtým chcela byť vo svorke, teraz je taká utiahnutá a radšej sama, nestojí o výdaj energie, a vonku prestala v postroji ťahať. Predtým ťahala silno, dobre a sama od seba, poslúchala na povely. Teraz sa tvári, že povel „go“ nikdy nepočula, a je taká divná, keď začnem za ňou bežať, tak akoby sa toho bála, uhne sa s výrazom týraného psa do strany a celý čas, čo ja bežím, mi kluše pomaly pri nohe. Pritom som ju pri nohe nikdy chodiť neučila, a teraz namiesto ťahu chodí, ako keby trénovala chôdzu na IPO. Je taká nejaká precitlivelá, nechce (bojí sa ?) bežať, ťahať, nestojí o pohyb, ako keby mala zrazu 15 rokov.

Stretli ste sa už s niečím takým? Môže sa jednať o nejaký typ falošnej kotnosti, ktorý by takto zasiahol jej psychiku, a tiež mal taký negatívny dopad na jej fyzický výkon? Iné príznaky falošnej kotnosti nemá, iba raz som ju pred 2 týždňami pristihla, že mala pri sebe olízaných plyšákov, ktorých nikdy predtým neriešila, ale odvtedy už nie. Čo s tým robiť? Prejde to samé, alebo sa dá tomu nejako pomôcť? Zvažujem kastráciu, ale tá bude musieť chvíľu počkať, keďže je ideálne robiť ju medzi dvoma háraniami. Chceli sme s ochladením začať viac trénovať, ale ona je teraz v takom leveli, že je pohyb, a hlavne ťahanie, pre ňu zrazu ako za trest, ani nenapne šnúru, len to nejako pretrpí. Ďakujem vopred za radu.

P.S.: Ešte ma napadla jedna zvláštnosť. Fenka sa stala okrem tejto zmeny aj veľmi citlivá na dotyk na chvoste. Stačí sa jej ho trochu dotknúť, a robí sa ako keby sa jej dialo neviem čo. Manžel bol s ňou s chvostom na RTG, ale nenašla sa žiadna zlomenina. Dostala na pár dní nejaké tekuté lieky proti bolesti, údajne má chvost asi narazený alebo pomliaždený (?), ale nemám ani potuchy, kde a kedy by sa jej mohlo niečo také stať, pretože pod dozorom sa nič také nestalo, a bez dozoru nebola.
« Poslední změna: 23 Září, 2018, 21:50 od starr »