Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Zimní závody - oslabené startovní pole.

Autor Téma: Zimní závody - oslabené startovní pole.  (Přečteno 24058 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

pospa

  • Host
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #60 kdy: 11 Leden, 2013, 13:52 »
bohužel je to vše o penězích já tet byl bez práce a bohužel musíme prve zaplatit hypotéku,nakrmit smečku a nás a bohužel už na závody tet momentálně nemáme a podobně je na tom mnoho z nás :-[

Offline brázda

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +1/-0
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #61 kdy: 11 Leden, 2013, 18:16 »
závody tet? pospo jaký závody tet? že bych tam tetu přihlásil  ;D  ;D né, sorry...
o penězích je to hodně, ale člověk přece nemusí jezdit jen na závodech. kam se vytratila normální chuť jet se projet, provětrat sebe i pesany? a né furt měřit, jestli to bylo o 10 sekund horší nebo lepší než minule, jestli to bude na tamtoho a támhletu stačit, jestli těch tréninků bylo málo nebo moc...málokdo má přímo upravené stezky pro psy vysoko v horách, kde je půl roku sníh. přece i na saních se můžu projet někde u kamaráda na chalupě a tak. občas využívám neudržované silnice, dojedu si někam autem, vezmu pár psů na víkend- jasný není, to ideální, stojí to něco peněz i času (zatímco ostatní už v chatě hrají aktivity, tak já lítám venku, aby psi byli zavření ve vozíku co nejmíň), ale to jsme si vybrali ne? mám kamarády- manželský pár ve finsku, kteří se nikdy nezúčastnili žádných závodů, ale každý rok v březnu/dubnu jedou se dvěma spřeženími z kilpisjärvi na halti, nejvyšší vrchol finska, cca 60km od nejbližší silnice. natočí si z toho video s romantickou hudbou a pohoda. neplatí žádné horentní sumy za krytí, štěňata, hotely, danlery...prostě jedou 120km ve vánicích a mrazech a nejsou to žádní extra dobrodruzi na místní poměry. mají perfektní vyrovnané alaskány, za které by jim tu nikdo nedal ani 100eur, protože nemaj sledovaný rodokmen. je mi to teď trošku blbý vůči pořadatelům, jejich práci na přípravách rozhodně oceňuju, ale nejde v mushingu jen o závodění.
silvestr;) - http://www.youtube.com/watch?v=Oggai5S-rMA

pospa

  • Host
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #62 kdy: 12 Leden, 2013, 07:35 »
neboj na zadku nesedím a pokud to jde tak jezdíme pro radost naši a i pesanu u nás kolem baráku ;)

Offline NeverCryWolf

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-9
    • Malamutkrkonose
    • E-mail
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #63 kdy: 12 Leden, 2013, 20:23 »
cca 60km od nejbližší silnice
to je asi hodně cca nebo jsem byl na jiným kopci. Silnice vede 5km pod vrchol toho hnusného kopce.

Offline brázda

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +1/-0
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #64 kdy: 13 Leden, 2013, 11:05 »
???  vrchol halti je v totální divočině, mrkni na mapu. i skůtrové trasy zafoukává vítr sněhem, ale od kříže ke kříži vidět je. možná si to pleteš se saanou, posvátnou horou sámů hned na kilpisjärvi, "vyzdobenou" poslední roky televizním vysílačem, něco přes 1000 m n.m.

Offline NeverCryWolf

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-9
    • Malamutkrkonose
    • E-mail
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #65 kdy: 13 Leden, 2013, 20:53 »
???  vrchol halti je v totální divočině, mrkni na mapu. i skůtrové trasy zafoukává vítr sněhem, ale od kříže ke kříži vidět je. možná si to pleteš se saanou, posvátnou horou sámů hned na kilpisjärvi, "vyzdobenou" poslední roky televizním vysílačem, něco přes 1000 m n.m.
Fakt nepletu. Tak ještě jednou. Jestli máš Google Earth tak si najdi jezero Guolasjávri ke kterému doopravdy silnička vede no a nad ním je Halti. Silnice sice vede z Norska, ale ty si psal široko daleko nic. Kdyby jsi se chtěl pitvat v mích fotogaleriích, nebo i na tom Google Earthu najdeš tu silnici údolím vyfocenou. Jinak mi je to ale jedno a nechtěl jsem tě naštvat. Samozřejmě takové ježdění jak píšeš je mi bližší než profrčet trať za hodinku a šup do tepla.

Offline Radek_Duke

  • *
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +22/-26
    • Duke Polární úsvit
    • E-mail
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #66 kdy: 13 Leden, 2013, 22:04 »
Zdravím... konečně jsem se tady registroval, abych mohl občas něco taky napsat... předtím jsem jen občas pročítal... :-)
Taky přidám svůj názor... určitě je ta zima na všechno náročnější, sice je to krásnější a i nás to na sněhu víc baví... ale poslední 2-3 zimy byly vždycky tragický a když nejni sníh, tak to prostě nejde...
Celej podzim jsem se snažil makat jak na sobě tak i se psem, objeli jsme skoro všechny podzimní závody s tím, že jsme chtěli plynule navázat na zimní a ty zimní měli být to hlavní... jenže počasí bylo proti, navíc ty podmínky byly tak blbý, že nešlo dělat ani pořádně nic jinýho, třeba jet se psem aspon na koloběžku, jít si zaběhat atd... příští výkend jsou Janovičky a krom jedný dvoudení návštěvy Jizerek jsem se byl na běžkách projet pořádně jen jednou, víckrát to fakt kvůli sněhu nešlo... a ty běžky fakt chce mít natrénováno... takže jen tak si vyjet na závod bez toho mít natrénováno, jet se tam jen tak projet je taky úplně naprd... idkyž ty Janovičky asi tak dopadnou, tam začínám mít obavy jak to vůbec zvládneme... :-)
Jsem z Vysočiny, a tady vždycky býval docela sníh a dobrý zimy, ale fakt poslední 2-3 zimy je to bída, každou z těch posledních 2-3 zim byly podmínky že šlo běžkovat každou zimu tak měsíc... a loni to bylo podobně jako letos, napadl nám sníh tejden před Janovičkama... letos to je ještě horší, sice napadl hned nějakej ze začátku prosince, ale ten vydržel týden... a ted nám napadlo o výkendu, ale furt je málo doufám, že zítra a v úterý trochu připadne a že se před těma Janovičkama pojedu projet aspon 2-3 krát.....
Jezdit na hory je šílenství na čas a prachy... na nějaký nejblížší hory to mám tak 100 km... takže to fkat nepřipadá v úvahu....
Takže z tohodle hlediska zimy(sněhu) je ta zima fakt blbá no...
A je fakt že ty podzimní závody jsou mnohem jednoduší i na všechno ostatní... zázemí, ubytování atd...

A ještě přídám názor na to placení předem.... klidně bych to zavedl... je to naprosto všude a nikomu to hlavu neláme, tak proč zrovna mushing by to musel mít jinak... když už se člověk přihlašuje a platí předem, tak to "riziko" že třeba nakonec nebude moct jet, musí přijmout a musí s ním počítat...

Offline Petr Kolář

  • *
  • Příspěvků: 25
  • Karma: +1/-0
    • E-mail
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #67 kdy: 14 Leden, 2013, 09:50 »
to Radek,
škoda, že jsi nepřijel na závody na Oravu. Mohli jsme na Janovičky potrénovat spolu. Sněhu tolik, že jsme zbytek museli posílat do Janoviček. Pokud ti to připadá daleko lze využít spolujízdu. S jedním Malamutem se vlezeš skoro ke každému. Nesmíš se bát zeptat a hlavně navazovat družbu na správných místech - Rum sebou. Spát se dá i v nevytápěném autě, stanu(prej je to hardcore, ale přežil jsem tak již druhou sezónu) popř. v hotelu za pár euro. Jídla sníš stejně jako doma pes to samé. Je to o tom se jenom nebát a vyzkoušet i něco jiného než mít sprchu po každém kole závodu :-). Pokud sebou vezeš spřežení je to už problém, ale s jedním psem je to v poho. Na Janovičkách to proberem budeme na to mít 60km na trati.

Offline Radek_Duke

  • *
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +22/-26
    • Duke Polární úsvit
    • E-mail
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #68 kdy: 14 Leden, 2013, 11:28 »
Já na nějaký fotky z Oravy koukal... na ty jak jste tam byly jen tak potrénovat někdy na konci prosince nebo kdy to bylo.... vypadalo to tam dobře, taky fajn parta lidí tam byla... škoda no, to mi nějak ušlo....
Já fakt na běžkách nemám naježděno letos vůbec nic, takže mě asi ani myšlenka jezdit nějak extra po závodech, zvlášť někam dál ani dvakrát nenapadne, protože bez tréninku to stojí za prd....
Na Janovičky pojedu tak jako tak, idkyž tam taky asi budeme docela bojovat... :-) a šedivák, tam se uvidí podle situace, ale nejsem blázen, něco tam něco hrotit, takže tam dopadne asi jen nějaká turistická-zkrácená verze... :-)
Jinak já jsem ten poslední člověk co by potřeboval ubytování a sprchu... :-) mě stačí málo... všude jezdím jen se stanem ať je podzim nebo zima.... Janovičky taky absolvuju jen ve stanu... :-)

proxa

  • Host
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #69 kdy: 21 Leden, 2013, 00:35 »
Dobrý den,
nejsem žádný majitel psího spřežení,ač se mi tenhle sport moc líbí.Jen bych tu chtěla napsat-že bych se moc ráda třeba na závody jela podívat,něco nafotit,užít sito jako divák,ale najít někde třeba kalendář kde a kdy se jaké závody v roce 2013 konají je opravdu hodně obtížné-nebo jsem tak hloupá že se mě to nepovedlo.
Mohli by jstemiporadit kam se mám podívat?Díky

proxa

  • Host
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #70 kdy: 21 Leden, 2013, 00:46 »
Tak jsem opravdu jen hloupá-dívala jsem se pořád jen na rozpis závodů na rok 2012 a nesjela jsem níž po stránce. :D

Offline Kotec

  • *
  • Příspěvků: 22
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #71 kdy: 15 Únor, 2013, 12:40 »
Takový názor "začátečníka" (tedy nevím, jestli se mohu vůbec i za něco takového považovat): Bydlíme na vsi, ale ne na kraji a máme dva (resp. tři, ale ten třetí je starý lenoch) psy. Fakt jich nemůžeme mít 73 (plus minus), jako tady má jeden jihočeský musher. :) Takže, ze psích sportů přichází pro mne v úvahu jen něco jako SkJ, SC (i když jsem se tady dočetl, že moje kolobka za asi 3k je pro mushing nejspíš zcela nevhodná) a možná i CC (jenže vlát za psem v šíleném sprintu se mi moc nechce, to leda něco jako Trhové Sviny - Hojná Voda, to je 32 km horským terénem a loni se mi to líbilo).
Bydlíme zároveň v nadmořské výšce 448 m n.m., což limituje možnosti nějakého zimního tréninku. Teď je tu 3 - 7 cm sněhu, už asi týden. Na běžky málo, na koloběžku moc. A při běhu se psy mám strach, že sebou někde šlehnu na namrzlém podkladu. Na Šumavě se navíc moc nikde jezdit nedá (objevil jsem jen jednu, zato úžasnou trasu - 22 km asfaltku Nové Údolí st.hr. - Nová Pec) kvůli úpravě stop pro běžkaře, kteří si zapomněli doma psa/psy :). No a v jižních Čechách je jen jeden zimní závod a ještě letos nebyl kvůli nedostatku sněhu. Dřív se jezdil Zadov a Kubova Huť (od nás 30 km). A jet někam 5-6 hodin, po hodině čistého závodění skončit beznadějně poslední a pak jet 5-6 hodin zpátky, to mne jako první zkušenost se závody moc neláká. :(
Sám se navíc v tomto sportu ani moc neorientuji. Když jsem běhal (bez psů :) ), bylo to jednoduché, rad na trénink bylo všude milion a přihlásit se třeba Pražský mezinárodní maraton šlo bez problémů. Se psy to tak jednoduché není, ani nevím, kam bych se měl přihlásit (pochopil jsem, že by člověk měl vstoupit do nějakého oddílu, ale zároveň nevím, jestli např. oddíly v Česticích nebo ČB, které jsou nejblíž, fungují a jestli přijímají nezkušené nováčky, kteří spíš než nějakou reprezentaci by potřebovali kopec rad).
Přesto mi přijdou zimní závody jaksi takové sympatičtější (asi jsem ovlivněn Sněžnými psy a podobnými filmy :) ) a chtěl bych je někdy vyzkoušet. Navíc když se dočtu tady ve výsledkách, že někdo jezdí na koloběžce průměrnou (!) závodní rychlostí asi 30 km/h, přičemž já se horko těžko přehoupnu přes 15 km/h (třicet zvládají ti naši tak 50 m od startu a ještě to musí být s kopce), asi bych tušil, že nemám šanci být jiný než na konci startovního pole. To v skijoeringu (ač vím, že pravý mushing jsou prostě saně...) bych řekl, že bych poslední být nemusel. Mým opravdovým snem je ujet Šediváčkův long (a nebýt diskvalifikován pro pomalost), protože ten mi přijde jako takový "slabší Iditarod" a je to prostě takový trochu extrém... nicméně chápu, že průměrná rychlost z mých nejdelších rovinatých (byť nijak neupravených) 54 km se nedá srovnávat se čtyřdenním zápřahem.

Ufo

  • Host
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #72 kdy: 15 Únor, 2013, 20:05 »
Od nás z jihu jsou skoro všechny zavody daleko. Je tu na podzim Raingers, Kanada nevysla, to je skoda. Ve dřevních dobách byvaly zavody na koleckach v Ledenicich, ve Stromovce v ČB, ve Škořeticich( jo, kde ty časy jsou..)
A Honza na závody už dávno nejezdi, má ,,mašerskou ,, školu a vozi túristy.
Přisti tyden má Hozna povídani o Aljasce v Borovanech, od 19 hod, 20.2, chystam se tam.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #73 kdy: 15 Únor, 2013, 20:28 »
Taky ještě bejval docela blízko Božejov, co dělal Miki. Nechci strašit, ale opravdu se to jeví tak, že vrchol sezony bude koncem listopadu na kárách a potom možná výjdou 3 zimní závody. :(

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Zimní závody - oslabené startovní pole.
« Odpověď #74 kdy: 15 Únor, 2013, 22:31 »
 ;) když tu čtu ty nářky, tak něco na odlehčení pro ženy
JE TO TADY!
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.