Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Brašny x váha zátěže

Autor Téma: Brašny x váha zátěže  (Přečteno 2714 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Clara

• Host
Brašny x váha zátěže
« kdy: 26 Květen, 2010, 12:16 »
jestli to tu už bylo,tak se omlouvám, ale nemohla jsem v sekcích najít diskuze o brašnách.
Koupila jsem brašny EZYDOG, sedí perfektně, vypadaj že i něco vydrží.
Teď trochu pátram - spíš jestli má někdo osobní zkušenost - jakou váhu v poměru k délce
štreky a hmotnosti psa může unést, tak aby mu to např. nepoškozovalo klouby nebo páteř..
nemam s tim žádnou zkušenost. Jasně že každý pes je individuál ale spíš tak pro základní
představu - od čeho se odrazit.

Offline ježura

Re: Brašny x váha zátěže
« Odpověď #1 kdy: 26 Květen, 2010, 16:03 »
Říká se že pes může nést max 1/3 své váhy.
Na delší štreky mám vyzkoušeno, že "Starej pán" (cca 35 kg) si byl schopnej vykračovat s 6-7 kg na zádech celý den (50-60 km), aniž se ksichtil víc než je nezbytně nutný.

Offline Weru

• Dog-sport
« Odpověď #2 kdy: 26 Květen, 2010, 16:31 »
O 1/3 váhy jsem taky četla, ale spíš bych se ze zkušeností přikláněla tak k 1/4.
Jinak moje choďačka(20kg), tzn. pes absolutně netahavý, nosila zhruba 4kg celý den po horách.
Veronika Navrátilová

oto

• Host
« Odpověď #3 kdy: 26 Květen, 2010, 20:05 »
No ja vim ze je normalni davat 1/4 vahy psa a nedela to zadnej problem. MAm to vyzkousene na svych AM...a brasny manmat...nej

Clara

• Host
« Odpověď #4 kdy: 27 Květen, 2010, 07:27 »
díky všem za odpovědi. Moje čuba (26kg) dostala po 2 kg granulí do každé brašny a mastí jako když nic nenese. Ale ona je hroznej dělbuch, nedá na sobě znát únavu, tak se to u ní právě špatně odhaduje.