Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tisknout stránku - Postroj GUARD x SLED

forum mushing.cz

Diskuzní fórum => Vybavení => postroje => Téma založeno: Dáša 07 Březen, 2008, 12:54

Název: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Dáša 07 Březen, 2008, 12:54
Na fenku BOM mám klasický postroj GUARD. Tahá mě při běhání a na kole. Plánuji i koloběžku a časem snad i běžky. Občas jsem zaslechla názor, že postroj typu "Sled" je pro psa pohodlnější a snáze se mu zabírá celým hrudníkem. Uvažuji, zda mám koupit tedy SLED od Manmatu. Prosím všechny kdo mají zkušenost o názory!! Díky
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: mařenka 07 Březen, 2008, 13:06
no my používáme na maliny jenom sled postroje, na běhání aj na kolobrndu a podle mně je lepší než krátký.
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: ježura 07 Březen, 2008, 13:26
My máme krátký postroje na chození (dogtrekking) pes je v nich líp ovladatelnej a nevysleče se.
Na tahání čehokoliv používáme sled. Ale malamuty neodře skoro nic a taky se příliš nepředřou, takže rozdíl "rozložení tahu" nedokážu posoudit ;)
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Dáša 07 Březen, 2008, 13:46
Děkuju za odezvu,

taky mi ale není jasné, jak mám objednat správnou velikost. Jasný, že nejlepší je zkusit. Ale v případě, že ta možnost není - copak se dá trefit přesná velikost a typ, aby psovi seděl, jenom podle rozměrů krku?
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: ježura 07 Březen, 2008, 13:54
Dášo, nejlíp když si zavoláš přímo na tel. Manmatu, poradí ti, kde přesně psa změřit.
Myslím si, ¨že "maliňák" je normálně stavěný pes, že by mu měla sednout "konfekční velikost", to znamená podle rozměru krku.
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: peFO 07 Březen, 2008, 14:18
Ahoj. My používám postroje od ZeroDC kde Ti to i zadarmo ušijou na míru. Manmaťácký nás odírali. Teď máme postroje FASTER a v pohedě ;)
http://zerodc.cz/
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Dáša 07 Březen, 2008, 15:27
cituji z jiného fóra"někde jsem četla že Guard je dobré použít když je tah zhora - tedy např. od pasu psovoda a Sled při tahu vodorovně a níž od osy....tedy zápřah v saních, možná ještě ta koloběžka, kolo (asi záleží kde máš úvaz na tom kole)"

já mám při jízdě psa uvázaného u pasu - měla bych tedy spíše používat GUARD?

Když jezdíte na kole - kde máte uchyceného psa? Jaká je výhoda mezi uchycením u pasu a na vidlici kola?
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Gwen a Dinulka 07 Březen, 2008, 16:43
My máme guard na dogtrekking a procházky a sled na všechno ostatní (CC, SC, SKJ) Kolo jsem neměla ještě odvahu zkusit a na kolobce přivazuju zvíře ke kolobce a to proto, že v případě hrozícího karambolu "zahodím" kolobku i se psem a padám jen sama za sebe. ;D
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: kavej 07 Březen, 2008, 18:39
To Dasa: my to o Guardu a tahu shora a Sledu a tahu zdola take cetli - v knize pi. Pecene, a tak to tak uzivame. Na individualni sporty Guard, na sane a do trikolky Sled. Driv jsme s odiranim nemeli problemy, letos prvne trenujeme delsi trasy a Sled zacina opravdu odirat, takze se priste asi poohledneme i jinde.
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Peggyna 10 Březen, 2008, 16:06
Omlouvám se,že využiji tuhle diskuzi, ale mám podobný dotaz. Chci koupit nový postroj na svého psa, doteď měl Guard od Manmatu, který už moc nechci, protože psovi sjíždí popruh do podpaží a odírá ho a do výstelky se zapíchavají jeho chlupy a pes mi ho pak nechce nosit. Postroj využíváme převážně na dogtreking, coursing, ke kolu a výjimečně i k vodění. Na Zero DC jsem si nevybrala a u Magu taky ne, docela se mi líbí mehri long od Manmatu. Mohli byste mi nějaký doporučit? Díky
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: ježura 10 Březen, 2008, 16:56
A není problém jen ve špatné velikosti postroje?
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Peggyna 10 Březen, 2008, 18:08
Určitě mu je větší, to nepopírám, ale nesjíždí mu celý postroj, ale pouze ten středový popruh co spojuje krk a hrudník se přesune po obvodovým hrudníkovým popruhu a tím se dostane do podpaží. Můj pes má hluboký a zužující se hrudník, takže mu na tom popruh nedrží a má tendenci sjíždět.
Navíc mi tam vadí ta výstelka.
Právě nevím, zda to risknout a jít do Guardu od Zero DC, kde je jiná výstelka a doufat, že mu ten popruh nebude sjíždět anebo jít do úplně jiného postroje.
Dost se mi líbí merhi long, tak bych chtěla slyšet názory.
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: ježura 10 Březen, 2008, 18:15
Na článek a následnou diskuzi o merhi mrkni tady
http://www.mushing.cz/index.php?kod=&modul=casopis&m1=forum&id_clanku=397&tema=1269 (http://www.mushing.cz/index.php?kod=&modul=casopis&m1=forum&id_clanku=397&tema=1269)

(diskuze je zaplácaná roboty, smysluplné příspěvky jsou pod nimi, tak se toho nelekni)
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Peggyna 10 Březen, 2008, 19:17
Hm, tak to mě moc nepřesvědčilo, poprvé jsem ho viděla na psovi a přijde mi, že pes netáhne hrudníkem, ale krkem a ten pás přes břicho....chjo tak to teda nevím, co koupíme.
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: ježura 10 Březen, 2008, 20:02
A co máš za psa?
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Vojta s Bertou 10 Březen, 2008, 21:19
Peggyna: guard od Manmatu mám taky a pokud horní podélný popruh sjíždí, zkus  prošít režnou nití  zadní popruh co je kolem hrudníku se spodním i horním podélným. Chce to kleště, je to blbá práce, ale za 10 minut hotovo, jen zlomíš asi 3 jehly než se to naučíš. Používáme to a postroj drží krásně. Samozřejmě před sešitím vyrovnat, aby to bylo symetrický... Vojta
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Peggyna 11 Březen, 2008, 19:26
Mám rhodéského ridgebacka. Natvrdo přišít to můžu zkusit, měla jsem to zatím chycený pár stehama, pak jsem ho půjčila jinému psovi, musela to rozpárat a teď to zase zašitý nemám. Tenhle postroj už nechám být, je mu stejně větší. Právě chci koupit nový, ale jak to tak vidím stejně skončíme u guardu :-\
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Martin U. 15 Březen, 2008, 08:44
Běhám a jezdím také s Ridgebackem a mám postroj od ZERO DC s názvem: 2208 Postroj podšitý COLORADO-MAX s kterým jsem zatím maximálně spokojený. Psa neodírá a vypadá to dle mého laického oka, že tažná síla je dobře rozpoložená. Zkrátka pes si zatím  neztěžoval.  :)
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Zuza+maliny 21 Březen, 2008, 13:10
ahoj my mame maliny tahaji a mame na kolobku manmat.velikost se musim kouknout na postroj.maji sled a je to super neodira dobre jim sedi.
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: tix0575 26 Březen, 2008, 21:34
Běhám a jezdím také s Ridgebackem a mám postroj od ZERO DC s názvem: 2208 Postroj podšitý COLORADO-MAX s kterým jsem zatím maximálně spokojený. Psa neodírá a vypadá to dle mého laického oka, že tažná síla je dobře rozpoložená. Zkrátka pes si zatím  neztěžoval.  :)

ahoj..a copak pořídíš mladé za parádu?? Tu si budeš hýčkat v bavlnce?? zdraví tě krkonošští dodrbani  ;)
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Dan 29 Březen, 2008, 19:22
Také přispěji do tohohle tématu.Bude se to zdát divné ale u chlupatých malamutu nejsou problémy s postroji.Dlouho používám postoje od Manmatu a jsem s nimy velmi spokojen.Letos jsem trénoval pět malamutu.Při stejné zátěži a stejných tréningových dávkách se u jedné feny objevily odřeniny z venkovní strany postroje.
Problem by nenastal kdyby se to nezhoršovalo a nebylo to v polovině unora.Normálně by se jezdilo na sněhu a řekl bych že tomu dost pomohlo i to po...počasí.U jiných psu žádné problémy.Jenže jak jsem již několikrát vyzkoušel tak bez tehle feny mam fychlost šneka.Nepomohlo ani zvolit jinou velikost postroje.
Rozhodl jsem se proto pro zcela jiný typ postroje a to je Faster od ZeroDC.Při pokračováni v tréningu se oděrky zahojily a přestaly tím problémy.Mužu tedy doporučit nejen pro ohaře a jim podobné méně osrstěné typy tak pro chlupaté.
Postroj nejen dobře sedí,ale i dobře funguje.Ušijou ho na míru a co navíc jde to docela rychle a bez problému.
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: Martinu 02 Duben, 2008, 17:25
4 Tix0575: Hoj.  ;) Mladé až doroste určitě pořídím Faster od Zero DC. Koho znám a má ho, tak je spokojený. Teď používáme podšitý postroj od Zera, který jsem vyhrál na běhu v Běláku. Zatím nám vyhovuje. To víš Meggie pořád roste a kdybych ji chtěl pořád kupovat postroj, který ji padne jako ulitý, tak jich musím mít hafo. Na ty začátky bohatě stačí. A ty dáš mlaďochovi jaký??
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: johan 09 Duben, 2008, 21:30
Když čtu názory některých pisatelů, tak začínám pochybovat, zda jsou vůbec musheři. Zeptat se je normální, ale kdo vám nabízí postroj pouze podle velikosti krku? Na něco takového přistoupíte? Zamyslete se na tím, co vyžadujete od oděvu vy když se oblékáte. A postroj Guard je pro zajímavost na celémzápadním trhu označován jako Turen geschir. To snad hovoří samo za sebe. Nenechte si tady rvát do hlavy nesmysly. Podívejte se z boku na psa, jak se na něm tento postroj kroutí a jak jak na psa působí tažná síla nemusíte již víckrát přemýšlet. Tento krátký postroj ano, ale pouze pro psa s chodcem.
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: sarka 10 Duben, 2008, 08:06
Pro Johana, zeptam se ted uplne mimo misu, kde jsi prisel k tomu jmenu?Takhle rikame nasi jedne haskouni fence, ale mluvime o ni jako o tom Johanovi. :-X,obcas se nedko divi, ze ten Johan je fenka..
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: ježura 13 Duben, 2008, 20:56
Johane mrkni prosím na http://www.manmat.cz/index.php/products/index/2/1 (http://www.manmat.cz/index.php/products/index/2/1), hlavně na tabulku velikostí a potom na položku č.5 "Postroj LONG DISTANCE"  ;)
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: jamas 10 Červenec, 2008, 18:31
Ahoj, máte někdo zkušenost s postrojem od ManMatu Merhi Long? http://www.manmat.cz/data/gallery/89.jpg (http://www.manmat.cz/data/gallery/89.jpg)
A druhý dotaz - kde pořizuje postroje na weight pulling?
Název: Re: Postroj GUARD x SLED
Přispěvatel: zimon 11 Červenec, 2008, 08:58
Ahoj, máte někdo zkušenost s postrojem od ManMatu Merhi Long? http://www.manmat.cz/data/gallery/89.jpg (http://www.manmat.cz/data/gallery/89.jpg)
A druhý dotaz - kde pořizuje postroje na weight pulling?

Ano, mam.  Nedoporucuji.:(((
Pes se odiral v podbrisku.:(((