Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Český NON-STOP

Anketa

Kdyby v dobrém termínu na dobrém místě někdo zorganizoval NON-STOP na (pro začátek) cca. 250 km, na cca 60 km okruhu se 2 check points...

Ano, na to jsem čekal(a), jedu!
11 (44%)
To bych rád vyzkoušel(a)
12 (48%)
Možná by to za zkoušku stálo
1 (4%)
Ještě jsem o tom neuvažoval(a), ale nezavrhuju to
1 (4%)
To určitě nedám...
0 (0%)

Celkem hlasů: 22

Hlasování ukončeno: 28 Prosinec, 2008, 14:37

Autor Téma: Český NON-STOP  (Přečteno 77847 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #30 kdy: 08 Prosinec, 2008, 22:17 »
To Šárka:
citace:"Já jsem teda davala 110 km v novohradkach za 8 hodin"

Šárko to se mi nezdá, Havrda na Šediváku má v roce 2006 v druhé etapě na 89 km průměr 13,10 (v dalších víc) a dostal přezdívku Vrtulník (že jako lítá, a všichni jsme padali na prdel), Tobě ovšem vychází 13,75? (Palíza s Čepkem, aby se třásli)

To Míra:
a) bez rozdílu plemen (stejně všichni obdivujem nečistý na YQ, Idi, Finněco)
b) start první kolo - max 12. minimum 8 psů, max dva dolů, nejmíň ve spřežení 6 psů. je mi jasný, že se to dotkne spousty lidí, i těch od kterých se mám co učit, ale princip tohodle omezení je ten srovnat šance všech startujících na jednu úroveň, prostě v cíli je hrouda zlata a kdo první přijde ten mele...
c) spaní pouze mimo auta, na vyhrazeném stake-outu, (sláma od pořadatele podmínkou), to je pro zastánce spaní v závěji, zvyšíš "šance" chlupáčů.
d) vyžadování pomoci od pořadatele na trati - zvoneckonec, (zabloudění, špatná či poškozená výbava, odvoz zvířat mimo vyznačený checkpoint, nehody atd.).

Chceš dělat jen další závod do kalendáře, nebo něco "JINÝHO"?

« Poslední změna: 08 Prosinec, 2008, 22:21 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #31 kdy: 09 Prosinec, 2008, 07:40 »
 ;D to ses nám rozjel dzihádku  ;D tak teď zase já
a) klidně bych nechal 2 kat. čistí x nečistí oproti jinejm závodům to zas moooc kategorií nejni( 2 )
b) 1. kolo start 12 max, min. 4 (ty dobrý LT1 bych nevyhazoval) min v cíli 3 nebo 50% ze startujících psů
c) souhlas
d) souhlas
e) stake outy dost bokem  - něco jako bejvaly Capartice(nerušení odpočívajících projíždějícími a naopak) z toho plyne i ježdění 1 směrem páč si myslím, že pro rychlíky bude 1 "etapa" 1,5 kola nebo udělanej "otáčecí okruh" aby se nemuselo vůbec zastavovat....(maximálně přibrzdit na podpis  ;D )
f) mimo 1. startu zakázaná jakákoli pomoc od helfrů (mimo stavu nouze)
tak  asi všechno...
« Poslední změna: 09 Prosinec, 2008, 19:46 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #32 kdy: 09 Prosinec, 2008, 12:54 »
si přisadim, jo...
a) neruší mě kategorie, pokud jsou jenom 2, ale mám strach, že se budou bouřit malamuťáci, protože 2 kategorie vlastně znamená "osvobození" haskounářů od alaskanů. Kategorie 3 by znamenalo "osvobodit" malamuťáky od haskounů... a pak už jen řešit počty a jsme tam, kde jsme byli... Tohle už známe, milion kategorií a dvouhodinový vyhlášení... Proto mi přijde nejjednodušší bez rozdílu. Patrně vyhreje ten jeden nejrychlejší, ale tak to asi má bejt, ne?
b)souhlasim s Vendou. existují 4ky, jež jsou rychlejší než některé 10ky. Tak proč limitovat start počtem psů tak krutě, když to evidentně není jednoznačně relevantní měřítko? Když pojedu se 4kou a jeden mi padne, jsem na minimu a taky to můžu vzdát... no a co? můj problém, že startuju jen se 4kou...
c) souhlas
d) souhlas
e) souhlas, klidně pořád stejným směrem, ať v tom nemáme bordel... už takhle bude ke konci těžký rozpoznávat realitu, a ještě si pamatovat, kterým směrem se mám teď vydat...:-)
f) jasně
...díky, hoši, že jste tak strukturovaní, to téhle diskusi chybělo...
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #33 kdy: 09 Prosinec, 2008, 13:04 »
Myšlenka zorganizovat tento závod je super, je lákavá a rád bych se toho zůčastnil. Konečně něco co přibližuje Aljašské závody a nevidím jiné prostředí, kde by to šlo uspořádat také. A pokud nejde jinde, pro Mirka Kr. to znamená, že pokud má možnost, tak prostě musí.  Je tady zmiňka o tom, že jak zjistit jestli daný team na to má ujet takovou vzdálenost a pustit do závodu jen ty, kteří na to mají. Někdo si věří jenom na stovku, nebo na 200. Já to taky nevím kolik ujedou maximum. Na 99procent teamu fyzicky věřím na 250km. Možna bych nonstop s přestávkami ujel 350, možná 400km, ale jisté je, že nikdy při tréninku nejezdím více než 30-40 km a to ještě tak každý druhý den, protože nemám tolik času a mě to déle samotného na saních bez atmosféry závodu už nebaví. Každopádně Šediváka taky v pohodě ujedou „bez ztráty desítky.“ Důležité budou častější přestávky, odpočinek, regenerace a jede se dál. Psům stačí jen málo o proti člověku a jsou hned fit. Vůbec bych neřešil nějakou povinou přestávků, pouze bych nějaký přestávkový režim doporučil - krátké ale časté.  250 km není zas tak hodně, aby se musel závod nařízenou dlouhou přestávkou omezovat. Oni psi sami ukážou jsetli chtějí jít do dalšího kola z vyhřáté slámy. A taky není snad nutné za každou cenu dojet celý závod až dokonce. Prostně postupně psi už nebudou moci, tak skončím.  Za druhé by tam měl být nonstop veterinář/i, který by teamu povoloval/i vjezd do dalšího kola.  Chtěl bych jenom poznamenat, že pokud se to pojme pouze jako romanické projížďky a trénink, zřejmě by požadovaná kvalita úžastníků nebyla početně zastoupena.  Pokud se týká mě, přihlásil bych se pokud by to byl závod na nějaké úrovni, protože na romantické projížďky a tréninky jezdím kousek do Orlických hor po práci a kdy chci.  Nemusím se nijak zvlášť připravovat, nemusím si brát dovolenou, nemusím jezdit daleko, nemusím platit startovné. Co se týče výbavy při závodě, taky bych moc toho nenařizoval. Otázkouje zda je možné to někdy ke konci závody, kdy psi, nebo mushera přepadne náhlá únava, bude moci to na pár hodin zapíchnout někde na cestě. Potom by asi bylo rozumné potřebné vybavení, hlaně pro psy, protože musher si stejně moc neodpočne tak, že by si rozdělal stan a uvařil oběd. Důraz bych dal na uspořádání stakeoutů pro přestávky, které bych ohraničil páskou a kam by nesměl nikdo jiný než musher pořadatelé a veterinář, tzn. žádná pomoc z vnějšku, žádný doghlandler. Auta jinde a musher by mohl kam chtěl. Jako na Ledovce. Pro bezpečnost jednoho pořadatele na stakeouty na přivádění a odvádění teamů z tratě. Tak to je moje přestava o tomhle závodě a moc přeji, aby to vše dopadlo.
Ale bude lepší nad detaily diskutovat až po povolení závodu od majitelů lesů. Myslím, že třeba okolo Hradce Králové by to v žádným případě u majitelů pozemků neprošlo, záleží jaké slovo mají pronajímatelé pozemků tj. myslivecké spolky a také ochránci přírody, ale jinej kraj, jinej mrav.
Jinak v dnešní době jsem zastáncem nesměřovat závody za každou cenu na jeden daný termín, tedy pokud to vzhledem k různým povolením s pevným termínem jde. Je bezpečnější počkat až napadne, sledovat počasí jestli by sníh mohl vydržet a 10  až  min. 7 dní před tím to svolat. Tedy asi s týdenní rezervou před, nebo po závodech jako jsou Vetamix, Janovičky, Šediváček a Ledovka. Kdo chce a může si volno na to zařídí ale v žádném případě nemůže za to obviňovat pořadatele. Ten se může akorát modlit aby se za ten týden neočekávaně nezměnilo počasí, ale jinak by asi nebyl problém to dva dny před tím zase odložit. Já vidím termíny čtyři. 29.1-1.2.; 5.-8.2.; 19.-22.2; 26.2.-1.3., to by relativně mohlo stačit. HelaL. navrhuje březen. Možná je ještě reálný přelom únor-březen, ale v dalších termínech je už malá pravděpodobnost že sníh tam bude.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #34 kdy: 09 Prosinec, 2008, 13:27 »
 :D Šamánku na LT čistých se plemena neřeší  ;) jen počty psů... a to si tady můžem odpustit, páč např Palíza, Michal Č. jsou skoro vždy rychlejší než LT2 (8čky) a tady nejsou žádný krpály, čili rozdíly v počtu psů bych neřešil.... ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #35 kdy: 09 Prosinec, 2008, 14:58 »
Michale:  100 km a 200 km nonstop(myslim s prestavkami) je setsakramentsky rozdil!!!!  Ale kdo nezkusi neuveri.  A myslim, ze 30 -40 km treninky na 250 km je rozhodne malo!!!!
Vim o cem mluvim, jel jsem v Kanade zavod na 200 mil(cca 320km) nonstop, v roce 2000.  Do 100km sli vsechna sprezeni cca stejne, pak se lamal chleba.
Jezdili jsme pravidelne cca 2 mesice, 100 km treninky, a stejne poslednich  50km sotva sli,a mel jsem co delal udrzet je v pohybu, nechtel jsem cekat 6 hodin nez se vzmatori......

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #36 kdy: 09 Prosinec, 2008, 18:51 »
Honzo já myslí, že u průměrně trénovaných psů (min. obden tři hodiny, nebo každy den hodina a půl) není. Tedy mluvím za svý. Šediváček je také přes dvěstě na čtyři dny s velkým převýšení a kolik teamů to zvládne vcelku vpohodě. Nevím proč, ale mě šli vždy poslední den nejlépe i když občas jedinci měli menší krize. Každý musí být srozuměn s tím, že se může chleba lámat na jakýmkoliv km po stovce. Já tedy nevím, já bych do 100km tréninků  nikdy nešel. Je to jenom můj názor. Běžci maratonci taky neběhají maratony jako tréninky. A takhle dva měsíce to nemůže psy ani bavit. Krom toho se už musí u takové zátěže v tréninku objevovat v pohybovém aparátu psů katabolismus. Třeba právě proto ti posledních 50 km v Kanadě sotva šli. Jsem zastáncem kratších ale častých tréninků.

Palíza

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #37 kdy: 09 Prosinec, 2008, 19:47 »
Až napadne-dej vědět ::)

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #38 kdy: 10 Prosinec, 2008, 08:07 »
Michale:  ..jenze na Sedivackovi mas pauzy 10 a vice hodin mezi etapami.   A nerikej mi, ze vydrzis tak dlouho pauzirovat pri nonstop zavodu na 250 km......   200 km za 4 dny a 300 km za 33 hodin je trochu rozdil, ne?????;))))
Zalezi na jaky typ zavodu se chystas, pokud Sedivacka a pod, kde jsou pauzy mezi etapama neni jiste treba davat 100 km treninky, navic ani nevim, kde by si je chtel natocit v nasich podminkach....
Proc ke konci nesli, chyb bylo vice, tak preci jen jsem jel takovy zavod poprve...
Druhy den po zavode uz byli vsichni psi v pohode, takze s unavou to zas tak spatny nebylo...
Nejvetsi chyba byla, ze jsem zkracoval naplanovane pauzy v honbe za lepsim vysledkem, coz melo negativni dopad na celkovy vysledek, kdybych se drzel planu bylo by treba vse jinak.
A 3 hodiny denne treninku na 250 km nestaci, je treba tam aspon obcas dat neco delsiho..., mas pravdu maratonci nebehaj porad maratony, ale nabehaj tech km v souctu docela dost......

Jinak drzim palce, at se nonstop zavod v ceskych podminkach zdari, je to jiste cenna zkusenost pro kazdeho ucastnika, a pak muzem probrat ucinnost jednotlivych treninkovych pristupu....
« Poslední změna: 10 Prosinec, 2008, 08:09 od zimon »

Offline Akim

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +13/-19
    • ZOO ve dvoře
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #39 kdy: 10 Prosinec, 2008, 08:30 »
Jsem pro co nejmíň formalit, bez rozdílu plemen a počtu psů, každý zná svého soupeře. A co s diplomem - starý papír už stejně nikde nevykupujou.
Start čtvrtek, to by šlo a ať každý dělá co umí. Akorát by bylo fajn, kdyby se našel nějaký dobrovolník, co by se staral u startu o odložené psy. Nevím, jestli bych našel někoho, kdo by čtyři dny někde čekal až se vyblbnu.
Jako povinnou výbavu bych dal akorát telefon, pokud tam je vůbec signál.
www.zoovedvore.cz
Jirka Sochor

Offline Akim

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +13/-19
    • ZOO ve dvoře
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #40 kdy: 10 Prosinec, 2008, 09:59 »
A jak to tak čtu, tak nějaké formality přeci. Jedna povinná pauza, třeba 8 hodin někdy v pátek. Žádné střídání psů. Možnost doplňovat zásoby nebo aspoň vodu.   
www.zoovedvore.cz
Jirka Sochor

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #41 kdy: 10 Prosinec, 2008, 10:55 »
A neřekla by nám k tomu něco, jedna s vlastními zkušenostmi?
Jani?
Vím že budeš v tahu (Norsko?), ale něco si viděla, slyšela, máš svůj názor a tak prozraď svá tajemství..... ;-)
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #42 kdy: 10 Prosinec, 2008, 12:45 »
...a co takhle konfrontace s realitou...? ...každej máme svoje metody a jak vidno, nehodláme se jich vzdát... co kdybysme v diskusi pokračovali, až budeme vědět, o čem mluvíme? Tedy po závodě...
ad. Venda N. - jojo, sem debil zapomětlivej, máš pravdu, vLT čistých se plemena neřeší... v tom případě by mi 2 kategorie vůbec nevadily - čistí a špinaví :-)
Osmihodinová povinná pauza mi přijde na 250 km zbytečná, možná až kontraprouktivní... Péče o odstavené psy musí být pořadatelem velmi dobře zajištěna a to s přítomností, nebo občasnou přítomností veterináře, nebo někoho hodně zkušeného z nás. V tom potřebuju mít jasno, jinak nejedu.
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #43 kdy: 10 Prosinec, 2008, 13:06 »

Osmihodinová povinná pauza mi přijde na 250 km zbytečná, možná až kontraprouktivní... Péče o odstavené psy musí být pořadatelem velmi dobře zajištěna a to s přítomností, nebo občasnou přítomností veterináře, nebo někoho hodně zkušeného z nás. V tom potřebuju mít jasno, jinak nejedu.
šaman
....s tou povinnou pauzou mi to příde taky zbytečný  ;)
.... péče o odstavené.... vždyť tam každejch 5 (6) hodin (na stake out) stejně přijedeš a budeš krmit a napájet ostatní, tak ho snadno opatříš...mám namysli, jen utahanýho (nezkolabovanýho) psa, páč pojedu se 2ma 11ti letejma tak pauzírovat budu dle nich...a je možný, že po 150 (200) se mi na to taky vybodnou... :(, nevím, proč pěkně napapaný by nevydrželi chrnět 5-6 hod na slámičce na stejku nebo ve vleku...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #44 kdy: 10 Prosinec, 2008, 13:50 »
Já bych přidal ještě jeden odstavec:
P) prachy, já bych to jel vo prachy, naše startovný, čistý za svý nečistý za svý, třetina organizátorovi, dvě třetiny na ceny - v poměru 3-2-1 díly pro 1-2-3 v cíli. Při 1000 Kč"základního vkladu" a deseti spřeženích..... že bych se snažil bejt první?
Kdo bude chtít jet, přijede den předem přiravovat trať, stake-out, checkpointy atd. . To pro zlevnění nákladů organizátora. Nepomáhals - nejedeš!
A taky bych bral povinnost přivézt jednoho pomocníka na trať.
ad kilometry :
dál jsem si práci a spočítal a změřil čas a kilometry od pondělí 17:30 do úterý 19:30, Tj.26 hodin, a mám 67km s tím že posledních dvacetjedna v průměru 12,5km/hod, z toho jsem šest hodin spall, osm hodin byl v práci, vše se čtykolou (130kg?), tak nevím proč by v únoru nedali se saněma zvesela první den 150.
« Poslední změna: 10 Prosinec, 2008, 15:04 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky