Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 nález zbídačený ESP o. Domažlice

Autor Téma: nález zbídačený ESP o. Domažlice  (Přečteno 194272 krát)

0 uživatelů a 11 Hostů prohlíží toto téma.

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #30 kdy: 20 Leden, 2010, 20:48 »
Ještě jsem si jednou přečetl příspěvek Hely, Helo nic proti tobě nemám, ale tvůj příspěvek je k pláči. je ve snaze to hovno po kterém se někdo smeknul zamést pod stůl. Problém je v tom, že po něm zbyla čára a taky pěkně smrdí. Chce-li někdo zachránit tvář mushingu, není to o ukájejících řečech, ale o tom ukázat na věci a lidi, které nejsou v pořádku.
Podle fotky ten pes neběhal po venku den, to by nebyl v takovémhle stavu a jestli jo a MUSHER ho v tomto stavu zapřahal - proč máte zákon na ochranu zvířat ?

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #31 kdy: 20 Leden, 2010, 21:13 »
Loni i predloni se ukazalo, na jine pripady, a nikdo nic neresil, nebo resil se smesnym postihem. ..Katka Kurakova
Katko a tímhle sleduješ co konkrétně?
Závodnice-fotografka viděla nepřiměřené zacházení se psy, byla tak statečná že případ nahlásila generálnímu sekretáři a výsledkem byl dvouletý zákaz, to myslím nebylo tak směšný.
Kdo další...? (viděl, nahlásil oficiálně)
Neužívej prosím obecné výrazy Nikdo Nic, buď konkrétní - kdo co udělal, kdo co neřešil.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #32 kdy: 20 Leden, 2010, 21:14 »
Helo nic proti tobě nemám..
Miloši, nic proti tobě nemám.. ale určitě nehodlám probírat každý krok po internetu.

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #33 kdy: 20 Leden, 2010, 21:27 »
Helo, mela jsem za to, ze zakaz byl jednolety a pouze na zavodech 1.tridy, mistrovstvich a vyse. Jestli se pletu, tak se omlouvam, vychazela jsem z toho, co bylo napsane v diskusi.
A pak predlonske Sedlice. Pravdou je, ze zde  to zustalo zrejme na urovni diskuse, takze oficialni stiznost nebyla. Katka K.

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #34 kdy: 20 Leden, 2010, 21:34 »
Jen taková rekapitulace toho co se napsalo.
Do zachránce bych se vůbec nenavážela, nebo zas další člověk dojde k názoru , tady nejde o zachránce, ale o psa a způsoby některých lidí. Zachránci patří dík!

Jméno původního majitele jsem nezjistila.
Původní majitel s ním jezdil v týmu a když pes nemohl, někde ho odložil. (tohle nepovažuju za dobrý nápad..)

Jméno majitele neznámé, ale víme že pes běhal v týmu a byl odložen!

Prý se pes ztratil ten den (v tom případě byla kondice psa opravdu nedobrá)
Prý ten den, ale určitě někdy dřív, ani nebyl sražen autem, to by vypadal úplně jinak, byl prostě v totálně zbědovaném stavu!

Pan Anderle se stal majitelem tohoto pejska po dohodě s původním majitelem.
Kdyby byl původní majitel člověk, psa by dal dohromady a pak mu našel nového majitele. Toto je za hranicí všedního chápání!

A další a další nelogické věci!
Je to hodně smutné a vůbec by jsem se nedivil, kdyby se díky tady těm prasečinám, které tu alibisticky hájíš, začali o toto téma zajímat lidé kterým je přednější samotné zvíře než "sportovní výkon" !!!

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #35 kdy: 20 Leden, 2010, 21:51 »
Pro MiVo:

Nevím, jak konání Hely vidíš Ty, ale na mě působí, že se snaží nejdřív něco zjistit a pak teprve bušit do stroje...:

Citace
Nebudu dělat soudy, dokud nevyslechnu druhou stranu, věci se mohou různě zvrnout a překroutit...
Napřed musím zjistit jméno.
Pokud někdo víte, mailněte mi, ať ušetřím čas a peníze za telefony.
Závěry sem napíšu.

Trocha ticha v éteru by teď prospěla víc, než co jiného...  :-X

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #36 kdy: 20 Leden, 2010, 21:53 »
Helo, mám pocit, že tak nějak do nikam vypelichal třeba ten případ se štěnětem v tombole na Točníku, pokud se pletu, tak se omlouvám. Zřejmě nikdo nepodal oficiální stížnost. Doufám tedy, že se tento poslední případ (který je už trochu jiná káva, oproti těm předchozím) bude doveden k nějakému výsledku, protože jestli se toho chopí média, tak to bude "pěkná" reklama pro těch pár sponzorů, kteří našemu sportu ještě zbývají. Ještě si myslím, že pesovi by se měl udělat zvlášť nový odkaz v SOS pes (i na dogtrekingových stránkách), protože v téhle rozdivočelé diskusi se už případní zájemci asi nevyznají... Lucka

Offline eva

  • **
  • Příspěvků: 68
  • Karma: +3/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #37 kdy: 20 Leden, 2010, 21:56 »
ano ,chce to trocha klidu,ale eště naposledy-   Za pár km nastalo rozluštění, bylo to to spřežení co odpočívalo a teď již byli v takovém stavu, že šli dopředu jen tehdy, když jezdec běžel vedle nich, připadně před nimi.Co chvili některý ze psů zůstal ležet na zemi. Do cíle bylo jen 10 km, Skoro už jsem se vzdalovala, když se ozvalo: ,, Prosím tě, počkej na mě. Zůstala jsem stát. On po mě chtěl, abych vzala jeho lídra na voditko a táhla ho za sebou, že půjdou. Že si prý jinak bude muset zavolat odtah. Bylo mi těch psů líto, a chtěla jsem aby byli co nedřív v teple slámy přivěsu a souhlasila jsem Ještě jsem ho přiměla, aby ty dva ležící psy naložil do saní a jeli jsme. Chvílemi jsem ho táhla, chvilemi jsme stáli ale pak se začali zozebíhat. Ale moje holky by si daly nějaké lovecné cvaly, tak jsem musela brzdit. Proto jsem vyměnila vodítko za moje navíjecí. Šlo to, postupovali jsme vpřed. Dokonce bylo chvílemi navinuto a psi začali jit na úrovni mojí nohy. Odepla jsem je a jen jsem je potichu povzbuzovala k jizde za mnou. Po odbočce ke stakeoutu jsem řekla že už jedu, že psi chtějí domů. Bylo to kousek a bylo jasné, že o si poradí.byla půlnoc. byl to ten, koho jsem půl šesté opouštěla na rozcesti. (převzato ze str.Dálkoplaz)

http://www.tombru.com/mushing/index.php?topic=409.135
no,obrázek at si každej udělá, dle svého názoru :-\
« Poslední změna: 20 Leden, 2010, 22:07 od eva »

MiVo

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #38 kdy: 20 Leden, 2010, 22:05 »
To : Qba
klid, máš pravdu, ale po přečtení celé diskuse a prohlídnutí fotek ho nemám.
Hela se tady snaží o uklidnění a prezentování polopravd, ono to zase vyšumí a za chvíli se zase někde něco náhodou objeví. Na jedné straně jsou majitelé co jim záleží na tom co mají v boudě a na druhé DEMENTI!
Zkus si přečíst co jsem napsal, - lhal jsem, urazil jsem někoho, prostě jenom fakta.
V normální společnosti už by někdo takového "majitele" který se vzdá v takovéhle situaci svého psa potrestal!
Tak co jsi klidný !

Mirek

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #39 kdy: 20 Leden, 2010, 22:37 »
Proboha Evo, nevím, proč do této diskuze taháš zážitek z loňského nonstopu, který byl, myslím si, z obou stran dostatečně vysvětlen. Jestli jsi vydedukovala, že u Klenčí šlo o Merhiho, tak jsi asi úplně mimo mísu. Jestli v tom byl nějaký jiný a hlubší záměr a já jsem ho nepochopil, tak se omlouvám.

Offline Hanaka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +4/-18
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #40 kdy: 20 Leden, 2010, 23:15 »
Po těch informacích mam jasno,pokud si vet myslí, že byl delší dobu sám,tak jediná odpověď:ztratil se mu sice VČERA, ale nedostal před tím týdny krmení a další péči .majitel je sice kofr, že ho vypustil s kabátkem, myslel, že se ho někdo ujme a neuvidí v něm tuláka, ale  asi mu za trest ,že nedával výkony,nedal nažrat,Je to blázen a do tohoto sportu nepatří a vůbec.. .Já mám dojem, že zde to již začíná být jen o výkonech a ne o lásce a přátelství. jo, tak jak to bylo před desítkami let...Když pes neposloužil, tak z něj byla chutná pečínka atd atd atd.

Offline Hanaka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +4/-18
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #41 kdy: 20 Leden, 2010, 23:45 »
OPRAVA.Sákriš, chtěla jsem písnout, že už to není jen o SPORTU, lásce a přátelství.I přestože vím, že ve sportu to přátelství vytrvá mezi lidmi na celý život, tak  v mushingu to je tak nějak u někoho velmi jinak...Sámo, že myslím lidi versus  psiska

Offline eva

  • **
  • Příspěvků: 68
  • Karma: +3/-1
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #42 kdy: 21 Leden, 2010, 00:12 »
ano ,je to o sportu a lásce a přátelstvi se psem,ale je potřeba oddělit zrno od plev !A lidi,kteří nemají vztah ke psům ,jako ke svým partákům,společníkům ,kamarádům,musí ta elita ze své komunity vyhnat.Jináč je tento sport opdsouzen k zániku.A to by byla škoda!
« Poslední změna: 16 Únor, 2010, 18:44 od eva »

návštěvník

  • Host
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #43 kdy: 21 Leden, 2010, 00:38 »
I laikovi je jasné, že takto sedřené klouby nemá pes z toho, že pobíhal venku a za jeden den takto nevyhubnul.
A to hovado, co takto dřelo psa až téměř k smrti, by mělo stát před soudem a ne ho ještě krýt!

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: nález zbídačený ESP o. Domažlice
« Odpověď #44 kdy: 21 Leden, 2010, 01:23 »

Kamarádi, napřed jsem viděla fotky jen psa v dečce, někdy později tam přibyly i fotky v místnosti (ty jsem viděla až teď).

Udělám co budu moct, případ se mi vůbec nelíbí, jméno už vím i já, podám podnět STK.
Odpustťe, nemám mnoho času, za dva dny startujeme MR, nemám prostor sedět další celý den na přihláškách a diskusi. Jestli někdo chcete projevit vlastní aktivitu -projevte, já udělám to, co jsem napsala.



A k těm ostatním -

Katka - má pravdu, disciplinární opatření bylo na rok
http://www.mushing.cz/index.php?kod=&modul=casopis&m1=clanek&id_clanku=536

Štěně v tombole 2007 - sice podivné, možná špatně domluvené, ale podle mne žádné týrání, žádný podnět

Sedlice - údajně nepřiměřené trestání psů (prý kousali do lajn) nenahlásilo se v průběhu závodu a nebyla pak jednoznačná dokumentace. Teď už bych k tomu možná přistoupila jinak. Bylo to poučení i pro mne.
Na podzim jsem dávala podnět pro diskvalifikaci závodníka z první pozice v MR za potáhnutí psa v cílové rovince, na Bělči jsem vyzvala závodníka, jemuž psi nechtěli vyjet do druhého kola, ať  to vzdá, že co předvádí není o dobrovolném pohybu (a to jsem tam neměla žádnou pravomoc). Kubovku jsem ještě nepořešila.
O Non-stopu jsem s Bohušem debatovala, povedlo se zmírnit podmínky (psi v boxex, povinný oddech..)

Hodilo by se trochu pochopení a pomoci od Vás - aspoň trošku domýšlejte a pište věci co mají smysl a řešení.
Díky.