Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 K čemu slouží naše koeficienty??

Diskuzní fórum > Závody

K čemu slouží naše koeficienty??

(1/101) > >>

Venca.z:
může mě někdo říci k čemu máme v našem sportu tzv.koeficienty(v.tř)?? zdá se mě ,že mohou být příčinou špatného shánění sponzorů pro nás závodníky. (Např.na prvním místě bodově,ale dle v.tř.až 4.) V jiném sportě jsem nic podobného neviděl.Já osobně bych byl pro jejich zrušení.VencaZ
PS: těším se jak mě tady někdo hned napíše že mě jde o nějaké tituly ;)

HelaL:

--- Citace: Venca.z  10 Březen, 2010, 22:58 ---může mě někdo říci k čemu máme v našem sportu tzv.koeficienty(v.tř)??

--- Konce citace ---
Koeficient trati je k tomu, aby si závodník mohl vyjet místo/titul i když se jich v kategorii nesejde dostatek (např. 5)
Smyslem ale je, aby titul dostal jen ten, kdo má šanci uspět i na mezinárodních závodech.

Pro mid je koef. stejný pro MB i MU, což je možná na zamyšlení... (Kubalonka vítěz MU 3:48, MB 4:01, Vassieux 2006 MU 3:50, MB 4:15, Hammar MU 46km 5:48, MB 41km 5:12)

Ale zatím tejný koef platí, takže pokud chceš vyjet I.VT, měla by se tvoje rychlost aspoň trochu blížit Fajfkovi..(sešli jste se na Jakusz. jsi jel 16Km/h, Fajfka 23, Zvolský 21, Hubner v MB 19)

Vem si, že tys jel v SMR na  Sněžníku MB 16 km/h, Tom v MU 22,
na Kanadě jsi jel 16, Miki 23, Mates 22.
To je veliký rozdíl. Na Kubalonce byl Tomáš 3., ty 7. ...-> takže to na Elitu fakt nevypadá ..nic ve zlým..

Ještě vidím letos perličku - Štěpán jezdí jak drak, přešvihává nastavené hodnoty a tím pádem Trnka (úřadující mistr Evropy z Kubalonky) nedosáhne ani na I. VT. To už je paradox a čistokrevní by se měli zamyslet nad rychlostními hranicemi pro čisté.


Závěr:
Pokud má titul odrážet i skutečnou výkonnost závodníka ve srovnání s nějakou mezinárodní úrovní,
můžeme toho dosáhnout jen dvěma cestami -
1. vyladěným systémem koeficintů a seriálem závodů, na které jezdí aspoň někteří špičkoví závodníci
2. uspořádáním jen jednoho MR na které přijedou všichni. Negativní důsledky zrušení seriálu MR dopadnou hlavně na pořadatele (nižší dotace, účast..)

Můžeme diskutovat a vymýšlet jiné metody....
Fakt ale je, že náš web umí jen tuhle metodu a pokud ji budeme chtít zrušit, musíme přepracovat web (kdo? za co? Dušan to prý nebude..)

Pokud máte někdo srovnání jak rychle jezdí ve světě midové šestky ve srovnání s UMD na stejné trati, sem s ním :)

Pfeifer:
Helo,
MU má E 26,5 a MB má E 25.

venca.z:
tady ale přece nejde o to kdo kolikátý byl, ale jak se na nás koukaj lidi (diváci) a nechápu zatahovat do toho řeč( aby uspěl na nějakých mezinarodních závodech), ptal jsem se na naše závody kdy komentátor bude hlásit a máme na startu zavodníka který je sice první ale přitom čtvrtý ;D, to nechápou lidi(sponzoři) ,protože nikde nic takového není. ;)

HelaL:

--- Citace: Pfeifer  11 Březen, 2010, 08:38 ---Helo,
MU má E 26,5 a MB má E 25.

--- Konce citace ---
Ops.. jsem hlava děravá a nepodívám se... pouze u sprintu nejsou rozlišeny třídy, Elita otevřená by měla jet 31 km/h a je jedno jestli ve čtverce, šestce, osmičce... mají jiné délky tratí, tím se to srovná.
Haskouni 25, mamuti 20.
(Štěpán jel na Horníku 26,4, Kůrka 25,2)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi