Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Elektrický ohradník - Malamut

Autor Téma: Elektrický ohradník - Malamut  (Přečteno 17126 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Shadow

  • Host
Elektrický ohradník - Malamut
« kdy: 17 Říjen, 2011, 14:20 »
Zdravím, chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s elektrickým ohradníkem proti úprku ( podhrabání psů ). Našel jsem že se prodává i síťovaná ohrada ( nejen lanko kterým by proběhl ) http://www.elektricke-ohradniky.cz/oplocovaci-vodice/http://www.elektricke-ohradniky.cz/zdroje/

Shadow

  • Host
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #1 kdy: 17 Říjen, 2011, 14:21 »
Zdravím, chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s elektrickým ohradníkem proti úprku ( podhrabání psů ). Našel jsem že se prodává i síťovaná ohrada ( nejen lanko kterým by proběhl ) http://www.elektricke-ohradniky.cz/oplocovaci-vodice/http://www.elektricke-ohradniky.cz/zdroje/

Shadow

  • Host
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #2 kdy: 17 Říjen, 2011, 14:23 »
Zdravím, chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s elektrickým ohradníkem proti úprku ( podhrabání psů ). Našel jsem že se prodává i síťovaná ohrada ( nejen lanko kterým by proběhl )tak jestli by mi to k něčemu bylo na hodně chlupatého malamuta. A taky dost tvrdohlavého.A popřípadě jaký zdroj napětí jaká pulzní energie by ho od plotu odradila jednou provždy a ne aby si na to za chvíli zvykl a převálcoval plot.   Pro ochránce práv zvířat podotýkám, že lepší když dostane občas ránu, než když mu tam nějaké hovado hodí otráveného buřta aby v kotci neřval. (což už se stalo) Když je na zahradě volně, tak zdrhá. Ostatní to samotné nenapadne, ale jak udělá díru on jdou za ním. Sice bydlím na samotě u lesa, ale lidi z vesnice dost pruděj a nerad bych se vrátil domu a leželo mi 13 malamutu natažených na zahradě kaput, protože jeden furt řve když jsem pryč. Dík za jakoukoli konstruktivní radu
http://www.elektricke-ohradniky.cz/oplocovaci-vodice/http://www.elektricke-ohradniky.cz/zdroje/

martin_v

  • Host
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #3 kdy: 17 Říjen, 2011, 16:09 »
cus,

ja elektrickej ohradnik odkoukal u radka havrdy a obehnal tim taktez celej vybeh.
tady muzes mrknout...
http://racing-kennel.com/index.php/novinky/101-nas-kennel-2011

zdroj: ten nejslabsi, tusim na ovce. zapinam ho tak cca 1-2x mesicne nebo kdyz si vzpomenu - jak napadl snih, tak sem to nezapl ani jednou. jak zjisti co to je zac, naprosto vyjimecne nekdo dostane znovu ranu.
rozhodne se nesnazi podhrabat ani preskocit. horni drat konci asi nekde v urovni jejich oci, tzn. nic vysokyho, mozna pul metru max.
po chvili (vetsinou 2-3 "seznameni"/psa) si na to zvyknou a je klid. ikdyz to rozbali a honi se napric vybehem, vzdycky vi kde presne zastavit aby neskocili do dratu...to se nauci rychle. a ikdyz lita kocka kolem, pripadne pribehne sousedovic honic je vystekavat, nikdo nema tendenci to prekonavat.

nicmene, jak vidno z fotek, nasi tu ranu snaz uciti nez naci chlupaci. popravde, nasi huskounu mam vepredu, kde je normalni plot, pac ji moc neverim. ale stejne do toho dou vsici cumakem, takze by to melo zafungovat nehlede na rasu, cumak maj snad chlupatej vsichni stejne.

jak pises sou 2 typy, bud klasicky natahnes drat (ci pasku) anebo tu sitovanou ohradu, ta by v tvym pripade byla asi lepsi, jelikoz ji rozhodne neproskoci, ale je dost draha co si matne vybavuju. pripadne natahni draty hodne nahusto. ja mam jen tri, baj voko 15-20 cisel od sebe. kazdopadne je na to zvykej jednotlive, at pripadne eliminujes zdrhnuti vicero zvirat.
je to impulzni, takze sem tam ma nekdo stesti a nedostane ranu hned.
pokud nefunguje privolani, vem je na stopovacku a chod kolem ohradniku, kdyz ti proskoci a trefi se do hluchyho mista bez impulzu, budes ho mit pod kontrolou...

vyzkousej a uvidis.

Petr

  • Host
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #4 kdy: 17 Říjen, 2011, 18:00 »
Mě právě zajímá jestli to má někdo na chlupáče.  A na ovce právě musí být nejsylnější, koně a krávy stačí slabší.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #5 kdy: 17 Říjen, 2011, 19:55 »
Ohradník na psy nemám, ale po tom, co mi psi (malamuti) bez problémů prošli ohradníkem k ovcím, bych tomu nevěřila. V loveckým amoku pár šupek od ohradníku naprosto nevnímali,
... možná to tak až nebude o chlupech, ale o zabejčenosti, když si mamut něco umane, tak jde hlavou proti zdi.
Za normálních okolností by se asi pes držel tam kde má, ale projde kočka nebo bude za ohradníkem provokovat cizí pes a nevsadila bych na "malamutoodolnost" ohradníku ani zlámanou grešli. :-\

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #6 kdy: 18 Říjen, 2011, 00:47 »
Jenom drobná poznámka k "elektrické" síti: pokud se do ní zvíře zamotá, dostává rány do aleluja. Doslova... :-(
(Zkušenost z praxe od ovcí.)


Jestli jsem to dobře pochopil, tak plot už máš - elektrika by byla jen doplněk...(proti podhrabání)?
To by asi mohlo fungovat bez ohledu na chlupy...

Shadow

  • Host
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #7 kdy: 31 Březen, 2012, 08:50 »
Tak jsem se odhodlal k tomu ohradníku a mohu podat recenzi pro zájemce,kdo by též chtěl. Pořizovací cena větší( podle zdroje ) pořídil jsem zdroj co psaly,že je na medvědy 10J. A velká spokojenost. Hafani dostali postupně každý 1 ránu a pelášili se schovat domů. Tak týden jsem je tam nemohl vůbec dostat. Ty tvrdohlavější to vyzkoušeli pak ještě podruhé a teď mám klid,zroj můžu nechat klidně vypnutý, protože oplocení již 100% respektují. Trochu jsem měl starost o mimina - tak jsem snížil výkon - taky dostali a přežili. Teď si v pohodě všichni běhaj po lese po pozemku, který bych jinak těžko oplotil a to nemluvím o podezdívce. To Ježura: dostal i zabejčenej podhrabovač a utěkář - a chuť utikat ho již přešla.
Dotaz musí být hafani na závodech na stake-outu? Nebo bych jim mohl udělat el. ohradník. Jesti to tedy nějaký závodní řád nezakazuje.
Si pamatuji z mládí, když jsme chodili kolem ohradníků s krávama a šahali jsme si na něj a kdo to déle vydrží - rána nic moc. Tak po pořízení tohoto moc chuti na testování jestli mi to funguje nemám. Ruka mě brní ještě 10min potom.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #8 kdy: 31 Březen, 2012, 09:59 »
Dotaz musí být hafani na závodech na stake-outu? Nebo bych jim mohl udělat el. ohradník. Jesti to tedy nějaký závodní řád nezakazuje.

Psi na závodech nesmí volně běhat. Levíčkovic myslí, že když psi budou respektovat vlastní ohrazený prostor, nebude problém.
Druhá věc je, zda na každých závodech najdeš dost prostoru na postavení ohrádky.

Offline Profesor

  • ****
  • Příspěvků: 258
  • Karma: +22/-9
    • KSKPS
    • E-mail
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #9 kdy: 31 Březen, 2012, 10:08 »
... Levíčkovic myslí, že když psi budou respektovat vlastní ohrazený prostor, nebude problém.
...

Až to budou mít Levíčkovic od těch psů podepsaný a notářsky ověřený, pak se lze o tom bavit dál ;-)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #10 kdy: 02 Duben, 2012, 09:54 »
...bezva..., takze muzu udelat patou do zeme ctverec, sednout si na zidlicku s cihlou v ruce a kdyz pes preleze caru mu tu cihlu hodit na palici??? Tobi

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #11 kdy: 02 Duben, 2012, 11:05 »
...bezva..., takze muzu udelat patou do zeme ctverec, sednout si na zidlicku s cihlou v ruce a kdyz pes preleze caru mu tu cihlu hodit na palici??? Tobi

teď reaguješ na ohradník v principu  nebo ohrádku na závodech?


jinak -  Řád Ochrany samozřejmě ohrádku nepovolí:


4.   Manipulace se psy, pravidelné venčení(vykládání z boxu, provětrání a nakládání do boxu), příprava na závod(venčení, oblékání postrojů, zapřahání do spřežení) probíhá vždy pod dohledem jezdce nebo pomocníka, psi musí být vždy pod kontrolou a jsou buď vedeni v ruce za obojek, nebo uvázáni na vodítku nebo odbočce stake-outu (zkrácená vodítka připevněná k centrálnímu lanku pro venčení a větrání většího množství psů).
5.   Na území závodu je zakázáno volné pobíhání psů, v případě úniku psa musí jezdcem být okamžitě podniknuta opatření k jeho odchycení.
« Poslední změna: 02 Duben, 2012, 11:10 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #12 kdy: 02 Duben, 2012, 11:21 »
Chapu, ze tezko ohradis velky pozemek v lese.

Reagoval jsem na el.ohr.na zavodech. T

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #13 kdy: 02 Duben, 2012, 11:35 »
Reagoval jsem na el.ohr.na zavodech. T

Z mého osobního pohledu - Tak jak to dělá Radek Havrda, Vanda - s tak zvládnutými psy, ve vhodných podmínkách (bokem).. je princip ohrádky možný.
El. ohradník pod proudem uprostřed blázince na stake-outu by určitě nebyl dobrý nápad.
Chce to zdravý rozum a neriskovat.
Vědět, že povolením (nezakázáním) ohrádky riskuje ředitel závodu, který by nesl odpovědnost v případě problému.
« Poslední změna: 02 Duben, 2012, 11:38 od HelaL »

Offline Czech Racing Kennel

  • ***
  • Příspěvků: 176
  • Karma: +26/-15
    • Czech Racing Kennel
    • E-mail
Re:Elektrický ohradník - Malamut
« Odpověď #14 kdy: 02 Duben, 2012, 11:50 »
tady jedna amaterka co to pouziva :-) a nemusi ani hazet po psech cihly..

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1316970221358&set=t.752561615&type=3&theater