Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Závodní pravidla-Plzeň, H.Bezděkov, Hradec Králové (Hill´s Cup 2011)

Diskuzní fórum > Závody

Závodní pravidla-Plzeň, H.Bezděkov, Hradec Králové (Hill´s Cup 2011)

(1/4) > >>

Erbs Dušan:
Byla vytvořena základní závodní pravidla pro závody v seriálu Hill´s Cup 2011, tedy pro závod v Plzni (30.4.-1.5.), Horním Bezděkově (14.-15.5.) a Hradci Králové "Sirius Canicross Okolohradce" (10.-11.9.) Základem jsou pravidla ECF s drobnými úpravami pořadatele. Nastudovat je můžete zde - http://detiseveru.webnode.cz/hill%C2%B4s%20cup%202011/zavodni-pravidla/ .

HelaL:

--- Citace: Erbs Dušan  06 Duben, 2011, 09:28 ---Byla vytvořena základní závodní pravidla pro závody v seriálu Hill´s Cup 2011, tedy pro závod v Plzni (30.4.-1.5.), Horním Bezděkově (14.-15.5.) a Hradci Králové "Sirius Canicross Okolohradce" (10.-11.9.) Základem jsou pravidla ECF s drobnými úpravami pořadatele.
--- Konce citace ---

Potřebu jasných pravidel pro závody na suchu zcela chápu.
Je super, když vidíme, že se dvě velké mezinárodní organizace domluví, že sjednotí svoje pravidla a budou používat jedny (viz sjednocení pravidel ESDRA a IFSS pod jedna IFSS pravidla)
Naše Svazová pravidla - ta co jsou ve vývoji - se snaží maximálně kopírovat tato mezinárodní pravidla (ještě jsou tu čistokrevní a FISTC, ale snažíme se shodu).

Na druhé straně je škoda, když v této situaci vznikají další pravidla, která se liší. Osobně se mi nezdá příliš důležité, zda pes má čekat před čárou nebo za čárou, zda vodítko má být dlouhé max 2,5 m před kolem nebo 2,5 celkem.
Ale bylo by fajn, kdyby se aspoň na závodech v ČR povedlo pravidla sjednotit (minimálně proto, aby v tom závodníci neměli zmatek).

Ve výše zmíněných IFSS pravidlech jsou některé kousky inspirující, nekteré méně šťastné.
V červnu se chystá kongres ESDRA a můžeme předložit svoje návrhy na změny pravidel. (termín je už teď 8.4.)
Nás se mezinárodní pravidla prakticky dotýkají na všech významných českých závodech, protože tyto jsou zařazeny do ESDRA cupu.

Respektuji zkušenosti klubů a závodníků/organizátorů, kteří se zabývají speciálně individuálními disciplínami...

...Najde se tedy kontaktní člověk - tvůrce pravidel - ochotný pracovat na sjednocení? Já jsem ochotná tomu svů čas dát :)
Aspoň nějaký námět by se dal stihnout do toho  8.4. letos  :)

Jdou ovlivnit ECF pravidla?
(přiznávám že jsem dřív viděla jen ECF pravidla ve francouzštině, to jsem vzdala :)

Namátkou co mi vadí na IFSS pravidlech - na koloběžce není povoleno vázání psa na opasek, někdy je na startu pes před čárou, někdy za.
Na "Hils" pravidlech je mi třeba zdá šílený systém penalizací..
Potřebujeme jako sůl pravidla pro chování na trati při stíhačcce...

Co vy na to? :)

zimon:

--- Citace: HelaL  06 Duben, 2011, 10:24 ---Osobně se mi nezdá příliš důležité, zda pes má čekat před čárou nebo za čárou, ...
--- Konce citace ---

Pokud se pocita v cili pes, pak i na startovni care by mel stat pes.  Jinak opravdu muze hrat roli o kousek delsi snura, sice jde o prd, ale pro nektery stourali a sberatele titulu ...:((((  ( Pri rychlosti cca 20 km/hod = 5,5 m/s, takze 0,5 m je cca 0,1 s, a vzhledem k tomu, ze treba na MCR se merilo s presnosti na setiny sekundy, viz vysledky, muze i toto rozhodovat o umisteni.)

MaUr:
Pokud se počítá hlava psa v cíli a na startu bude pes stát před startovní čárou, nechápu důležitost délky šňůry (kromě toho že je to v ofiko ECF pravidlech)? ??? A jak se bude posuzovat to, když budu mít lajnu připevněnou ke kolu pomocí umělohmotného podelného držáku (jezdil jsem s tím předloni a teď to má třeba Adam)? Lajna bude mít 2,5m, ale i s držákem má v součtu cca 3,1m.  ;)

Tobi:
Potřebujeme jako sůl pravidla pro chování na trati při stíhačcce...
Helo: Pravidla při stíhačce nastavit prostě nejdou. Aspoň ne ty spravedlivé. Vždy se najde někdo, komu se na trati cosi přihodí. a to, že se o tom nemluví, neznamená, že se to BĚŽNĚ  neděje. Když se vypouští vystresovaní psi na hromadě, nemůžeš čekat, že vedle sebe poběží jako koně ( ovládání ) nebo jako beránci. A pokud se v tomto směru moc nevydařil loňský Horník, letošní Norsko tomu dalo korunu!!!!
Co se agrese týče, vidím to jednoznačně: Krev x nic
Co se předjíždění týče: žádné pravidlo není  - v NOR se Céčka ( a nejen ta ) křížila až bída

Jediným řešením jsou kamery, ale snad jen pro agresi. Nějakému křížení či podběhnutí šňůry se zabránit nedá.

Pokud se to bude takhle pouštět na hromadě, budou na 100% následovat protesty, či taktika jízdy a následný disk. Stačí jen trošku přemýšlet, kudy najíždět předposlední zatáčku apod. A o úrazech ani nemluvím.
Pokud si snad někdo myslí, že to nastavit lze, tak ať si sedne na C nebo SC1 ( a to tu byly i smělé plány na sc2!! )a vyzkouší si to na vlastní kůži. Pěší nepovažuji v tomto směru za měřítko. Šňůra se dá chytit + malé rychlosti.

Tobi

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi