Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 SH rady

Autor Téma: SH rady  (Přečteno 5084 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Sunschi

  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
SH rady
« kdy: 24 Listopad, 2015, 18:30 »
Prosím o radu

Drazí přátelé pořídil jsem si dva husky bez PP (otce mají s PP, ale výstavního "bohužel") vždycky jsem je chtěl, jsou nádherný a aktivní psi, což je do mého života jako dělaný ;)
Každopádně v tu dobu jsem ještě absolutně nevěděl, že ve chvilce, kdy vlezu za saně a oni začnou tahat. Tak mě to absolutně pohltí, v tu chvilku začalo jít vše stranou a momentálně, mě to neskutečným způsobem baví. Překopávám si takřka život, koupě domu na samotě, větší auto atd atd.

Tím chci říct, že bych se k Vám musherum rád připojil, ať k Vám zavítá nová mladá krev. A zaručeně mám v plánu rozšířit si smečku.
Mít alespoň 6 aktivních psů. Potřeboval bych poradit, kdo v České Republice má (zdůrazňuji) jen čistokrevné sibiřské husky s co nejlepším původem SH . Klidně piště i rady, nebo kontakty do zahraničí. Jsem ochoten zainvestovat a přivézt do Čech novou krev (pro pejska si klidně i poletim) Chtěl bych právě fenku ke krytí, pak taky důkladně vybrat nápadníka a udělat si vlastní linii

Všem moc děkuji za rady a tipy, zkušených chovatelů a musherů ;)

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:SH rady
« Odpověď #1 kdy: 25 Listopad, 2015, 12:18 »
píšeš zkušených tak to já nejsem :-))

ale za mě rada hlavně v klidu a pomalu.

vyhlídni si kde a kdy se jedou nějaké závody a přijed, i se psy, co se týče dobře míněných rad, určitě neodjedeš z prázdnou.
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Offline Sunschi

  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
Re:SH rady
« Odpověď #2 kdy: 25 Listopad, 2015, 16:31 »
Škoda :/ :D

Vše pomalu v klidu, to vím a jsem si vědom :) nenechám se zruinovat. Konec konců, by to pak odnesli i sami psi a to v žádným případě nedopustím :)

Ano, to už mi bylo řečeno, byl jsem zatím jen v Abertamech. Jinak s pejsky se klidně stavím, ale jak to mám udělat, když s nimi nesmím do areálu pokud nesoutěží ? Šlo by se nějak domluvit ? Nerad bych si hned dělal někde rozbroje na začátku.

Kouknu na rozpis soutěží (bohužel toho moc v okolí Karlovarska není, hold si zajedeme dál :) )

Offline jakuburban

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:SH rady
« Odpověď #3 kdy: 25 Listopad, 2015, 19:06 »
ahoj,
loni jsem byl ve stejne situaci jako ty, taky jsem zacinal a jak uz bylo psano,  nejvic informaci ziskas osobne na zavodech nebo jinech akcich severanu, dalsi nejblizsi budou zase Abertamy, pokud teda nasnesi, pak se urcite prijed podivat do Orlickejch hor na Sedivackuv long, co se tyce nezavodnich psu v arealu, problem urcite nebude, vsechno je o domluve (samozrejmosti je kratke voditko a ockovani)

ohledne treninku, zalezi, na co chces trenovat - sprint,mid, long - sam si netroufam radit, ale jak psano vyse, s rozvahou a postupne, psi musej taky nekdy odpocivat a sam na nich casem poznas
pro inspiraci muj trenink: na podzim 3-4tydne 9-12km na kole (nepomaham, necham je tahat),k tomu par sprintovejch zavodu a ted zacinam zvysovat davky, postupne na cca 20km, pak lyze, tam klidne trochu vic do 30km ... ale jak rikam, jedu druhou sezonu ;-)

lze take cerpat z literatury - existuje pekna knizka Dog Driver a jine podobne http://www.amazon.com/Dog-Driver-Guide-Serious-Musher/dp/0931866480

jakub

Offline Sunschi

  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
Re:SH rady
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopad, 2015, 20:15 »
Skvělí díky moc :)

Jezdím každý den na kole 7 Km hned po práci o víkendu 12-15 (taky nepomáhám)
Já už jsem se dočkal 3 dny jezdim na sprint. saních (máme tu cca 8-12 cm sněhu), ale jen 4 km není ho ještě tolik abych projel určitý úsek. lesní cesty jsou projetý od traktorů samá kaluž a taje to na nich, na skluznice nic moc bláto s kamením.Bohužel, jak je známo, dnes  na mě vyletěl myslivec . . . Jsem ochotný se bavit normálně, ale když na Vás hned začne řvát, jak dostanete a vyvrcholí to k tomu pod výhružky podřezání psů . . .  Odstěhujete se na samotu, překopete si život, aby jste pak poslouchal tohle . . .naštěstí znám lesníka hned jsem ho kontaktoval, tak se domluvíme na kompromisech a trasách (rovnou se za něj omluvil, že už je takoví . . . ) ale to je jiný příběh (omlouvám se jsem z toho ještě nějak rozhozenej ) .. . . kolik máte psů ? Také dva ? Jinak rád bych mid/long

Vždy je vše o domluvě, doufám tedy že se brzy uvidíme na závodech a "vyměníme" si zkušenosti :D ještě jednou díky

ma ib

  • Host
Re:SH rady
« Odpověď #5 kdy: 02 Prosinec, 2015, 10:22 »
pošli maila či tel poradím ti......

RadkaN..

  • Host
Re:SH rady
« Odpověď #6 kdy: 02 Prosinec, 2015, 10:50 »
Ahoj,

jak psáno výše, nejlepší je přijet na závody a pokecat s lidma.
Co se týče různých linií SH a importů, tohle téma mě dost baví, tak o tom můžeme pokecat. Klidně se ozvi.
Měj se, Radka

Email: novotnarozarka@seznam.cz

Offline Sunschi

  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
Re:SH rady
« Odpověď #7 kdy: 02 Prosinec, 2015, 18:19 »
Díky mnohokrát :)
Tady je na mě email "ma bi" díky za případné rady

Zvukarcheb@email.cz  (TEL: když tak písnu až do mailu :) )


Slečno, nebo Paní Radko zrovna u Vás jsem velice rád, že jste narazila na mě,byla jste mi doporučena ;) hned Vám napíšu

Děkuji




Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58108
  • Karma: +0/-0
Re:SH rady
« Odpověď #9 kdy: 03 Listopad, 2023, 03:35 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58108
  • Karma: +0/-0
Re:SH rady
« Odpověď #11 kdy: 03 Únor, 2024, 20:30 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо