Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Nepoznáte ho někdo?

Autor Téma: Nepoznáte ho někdo?  (Přečteno 11796 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.


Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #1 kdy: 25 Srpen, 2012, 08:43 »
Normálně na takové příspěvky nekoukám, ale teď doufám, že tu ku.... najdou a dostane co proto.  Jsem se po ránu, ale vzteknul........

pospa

  • Host
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #2 kdy: 25 Srpen, 2012, 08:46 »
přivázat ho hajzla v lese jak to udělal von a nechat ho zdechnout protože normální člověk tohle nemuže udělat .S takového chování je člověku fakt do breku  :'(

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #3 kdy: 25 Srpen, 2012, 10:05 »
přivázat ho hajzla v lese ...
on ho tam nepřivázal aby pošel, ale aby ho někdo našel
spíš přemýšlím co je špatně, že ten člověk nedokázal situaci vyřešit..
tak dal psu vodící postroj, umístil ho pod stromy na místo kam lidi občas chodí a nechal mu tam vodu v hrnci (=řešil to..hodně blbě .. proč nenašel lepší variantu????)
- asi byl před tím u veta (asi městského) a ten mu tlačil léčbu za moc tisíc.
tak odešel
až se to zhoršilo tak počítal
- utracení psa
- poplatek za likvidaci (velkého) těla
...
Kdyby (třeba sem)  napsal - Mám smrtelně nemocného psa a momentálně nemám prostředky na jeho utracení...
Jaké reakce by se mu asi dostalo.. ach jo.
« Poslední změna: 25 Srpen, 2012, 10:14 od HelaL »

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #4 kdy: 25 Srpen, 2012, 11:15 »
Heli, tomu nevěřím...

Špatně je to, že lidi dnes nemají žádnou zodpovědnost. Prostě se věcí (rozuměj psů) zbavují jak odpadků. Nevěřím, že byl u veterináře a nevěřím, že neměl na uspávací injekci. Ten pes zrovna hubenej nebyl, takže asi zas bídu s nouzí neměli. Zakopat ho mohl na zahradě, nebo třeba na tý skládce...ale prostě nechtěl, nač se obtěžovat s nemocným psem.

Měla jsem tu psy i v horším stavu, a majitelům to bylo úplně jedno.

Lidi ztrácí nejen zodpovědnost, ale i veškerou empatii a soucit, tak to prostě teď chodí.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #5 kdy: 25 Srpen, 2012, 11:24 »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #6 kdy: 25 Srpen, 2012, 13:00 »
Nevěřím, že byl u veterináře a nevěřím, že neměl na uspávací injekci. Ten pes zrovna hubenej nebyl, takže asi zas bídu s nouzí neměli.

samozřejmě netušíme v jaké situaci byl ten majitel, jedna věc je uživit psa aby nebyl hubený, druhá dát keš peníze veterináři když třeba nemáš práci a řešíš kde sehnat prachy na nájem.. děcka jdou do školy...co já vím..
To že my máme někdy priority posunutý jinak neznamená že i -normální- lidi dají pro starýho psa cokoliv na úkor.. třeba ..rodiny. Hani -my to máme nastavené úplně jinak.
Kdyby to byl tyran tak ho umlátí třeba sekyrou
(překvapila mě síla reakcí -ten majitel nebyl agresor)
Ten člověk tu situaci (nemoc) nevytvořil, jen ji neuměl vyřešit. Nedokázal psa na konci zabít ani mu zajistit důstojnou smrt.
Nechci ho omlouvat, jen mě napadají otázky..
..Kdo by mu byl ochoten pomoci..? Jak by se možnosti pomoci mohl normání majitel v nouzi dozvědět..?
« Poslední změna: 25 Srpen, 2012, 13:10 od HelaL »

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #7 kdy: 25 Srpen, 2012, 13:50 »
Heli, ty jsi moc idealista. Já neříkám, že byl agresor, jen je prostě tyran. To je jako bys někde potkala umírajícího a nechala ho tam ležet...protože nemáš na kredit mu přivolat pomoc? Nebo protože tě to nezajímá? Lidé nejsou agresivní, lidé jsou lhostejní a bezcitní, a to je to největší zlo. A to že ho přivázal někde a spoléhal na to, že on ho někdo najde...to je přece takový pokrytectví...

Co máme nastavené jinak? Že jsme ochotní pomoci potřebným a že neseme odpovědnost za své blízké a za své činy? To přeci nemá se psy nic společného.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #8 kdy: 25 Srpen, 2012, 19:15 »
.. jsi moc idealista.
...to je přece takový pokrytectví...
Nerada soudím druhé
Idealista - určitě :)
A taky když všichni volají "A" (to zjevné), tak připomenu i "B" (druhou stranu). Věci nebývají černobílé.
Ale smysl příspěvku bylo získat nějakou odpověď - kdo by pomohl člověku se psem v terminální situaci (a neprotáhl ho kanálama?)
Liga? SHR? tohle fórum?
(přiznávám že netuším co může stát uspání+tělo u městského veta)

Ufo

  • Host
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #9 kdy: 25 Srpen, 2012, 19:35 »
citace:
Ale smysl příspěvku bylo získat nějakou odpověď - kdo by pomohl člověku se psem v terminální situaci (a neprotáhl ho kanálama?)


Pred pul rokem tu par hodin visel inzerat že daruju všechny svoje psy. ( chtela jsem pak po Katce aby ho smazala, byl to pro mě hrozny pohled). Prislo mi plno mailu kdy mi lidi nabizeli pomoc, ptali se co se deje- jeden den jedu Nonstop zavod, pohodicka a druhy den staci jedna nehoda na kole a všechno je jinak.
Lidi mi nabizeli pomoc jak financni, tak ubytovaci pro psy. Žadny hon na čarodejnice se nekonal a dokonce jsem si psy nakonec mohla nechat a doma mam jen polovicniho invalidu, nikoli celého.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #10 kdy: 25 Srpen, 2012, 23:12 »
(přiznávám že netuším co může stát uspání+tělo u městského veta)
teď nedávno jsem uspával Tondu a injekce  stála 160,- , známej bez zahrady nechal u veta tělo svýho psa (nechápu) a řikal, že to i s injekcí stálo asi kol 600.-   >:(
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #11 kdy: 26 Srpen, 2012, 08:21 »
Heleno neexistuje žádná omluva pro to uvázat nemocného psa na skládce a nechat ho tam.
Jinak jo, něco je špatně, lidi jsou odtržený od reality, mají pocit že když smrt nevidí, tak neexistuje...teď mi jedna zákaznice líčila, jak měli nemocnýho křečka a že ho s dětma zanesli do lesa...no křečka asi brzo zoblo nějaký zvíře a měl to rychle za sebou...asi podobně byl vychován i majitel toho psa.

Citace
on ho tam nepřivázal aby pošel, ale aby ho někdo našel

Na skládku? Kdyby chtěl aby ho někdo našel, tak ho nechá před supermarketem nebo ideálně uváže u plotu útulku...
V tomhle případě by mi přišlo jako menší zlo, kdyby ho jebnul lopatou po hlavě (když nemá na utracení), než nechat pomalu chcípat někde uvázanýho...
« Poslední změna: 26 Srpen, 2012, 10:21 od ježura »

MaRe

  • Host
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #12 kdy: 26 Srpen, 2012, 13:19 »
S takovými případy se setkávám prostřednictvím Vojty (našeho veta) velice často.Letos v dubnu  Petr při cestě  z práce  slyšel neskutečné kňourání z příkopu dojel domů a vyslal kluky s autem na ono místo byla zima mrholilo přímrazek ,tma  a za chvilku dojeli s malým křížencem  .Pejsek strašně naříkal nemohl se postavit měl neskutečné bolesti ,byl podchlazený a žíznivý.Dle rad po telefonu s Vojtou jsem pejska ošetřila a celou noc strávila vedle něj v koupelně když jsem chtěla odejít tak opět naříkal.Nevím zřejmě  cítil bezpečí .Hned ráno jsme s ním jeli na veterinu ,musel na rentgen nejdříve dostal injekci na utišení ,bohužel rentgen ukázal že toho malého pejska starého 3-4 roky někdo chtěl "usmrtit " zvlášť krutým způsobem.V srdíčku měl diabolky (to by Vojta i odoperoval sice z rizikem ale šlo by to) bohužel měl přeraženou páteř zřejmě kovovou tyčí  nešlo ho zachránit a tak jsem zaplatila za rentgen a uspání 1700.- I když jsem toho malého pejska znala necelých 10h přirostl mi k srdci a obrečela jsem ho . Jsou dvě varianty pejska po "domácí eutanázii" "páníček" pohodil u méně frekventované cesty když si myslel že je už mrtvý nebo po neúspěšném usmrcení kvílejícího psa pohodil s tím že v mrazu uhyne. Pejska jsme "zakopaly" pod jabloň ,další možnost byla odvoz na KVS za poplatek kolem 400.- ho nechat tam. Podobným způsobem jsme získaly Maxe velkého křížence bojového plemene. Petr ho našel v zuboženém stavu na silnici ,měl  několik více než 10cm velkých hnisajících ran na hřbetě ,rozedřené tlapky a po provazu otevřenou ránu na krku. Po pátrání komu Max patří (objížděly jsme vesnice)obtelefonovávaly útulky Max po drahé léčbě zůstal u nás.Již neútočí na metlu při čištění kotce ,ani hadice mu nevadí -předtím zuřivě kousal jak do metly tak i dorážel na hadici. Má nás rád a letos je u nás již 4rokem. Při hledání nového majitele se ozvalo pár zájemců ovšem psa chtěli na maso  což jsem i přes problémy s Maxem zamítla (nesnáší se s některými haskouny a Maďara by nejraději zakousl). Máme jiný přístup ke psům,bereme je jako parťáky .Naše smečka včetně Maxe čítá 21psů.Dáváme jim vše potřebné v rámci našich možností. Když si někdo pořídí psa musí počítat s tím že jednou přijde chvíle kdy bude muset poskytnout poslední službu a důstojně nechat psa uspat ne někde na smetišti či v příkopu nechat umírat o samotě. Třeba ho bude "hryzat svědomí" tedy pokud nějaké má.

Offline KDedak st.

  • *
  • Příspěvků: 28
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #13 kdy: 26 Srpen, 2012, 18:01 »
Pokud to byl čistokrevný pes, tak má tetování - to je takový problém najít majitele???
K čemu potom to číslo je?
Asi je ale pro někoho lepší řešení než zjistit, o koho se jedná. (neznámý - neexistuje)

MaRe

  • Host
Re:Nepoznáte ho někdo?
« Odpověď #14 kdy: 26 Srpen, 2012, 20:22 »
dle příspěvku nalezený čistokrevný malamut  nebyl čipován ani tetován , majitel pokud chodil na pravidelné očkování  dal by se  teoreticky dohledat u veterinárních ordinací  v okrese kde byl pes nalezen.  Bohužel  již jsem zažila hledání majitele u již zmíněných nalezenců  ,najetých x km a hodně času nepřineslo žádný výsledek ovšem kříženců si nikdo nevšímá malamut je nepřehlédnutelný......