Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 ESP celoročně venku - je dobrý nápad vytápění boudy?

Autor Téma: ESP celoročně venku - je dobrý nápad vytápění boudy?  (Přečteno 8556 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Petr_Ruzicka

  • *
  • Příspěvků: 11
  • Karma: +0/-0
    • Blog o běhání s českým horským psem
    • E-mail
Ahoj,
mám půlroční štěně ESP. Bydlí v zateplené boudě (dřevo, polysteren, dřevo, ze všech stran), která ale není v kotci ani nijak dále krytá.

Takže si říkám, že bych měl udělat jednu z věcí níže:
- budu dávat psa na noc domů, ale přes den musí ven - mám teda obavu, abych mu naopak neuškodil změnou teplot každé ráno
- nebo koupím vytápění boudy - třeba tohle - http://www.selko.cz./vyhrevne-desky-pro-psy~c971.html - i zde mám trochu obavu, aby mu neuškodilo střídání teplot, nebo jestli to není hovadina tyhle destičky ....
- nebo to zbytečně moc řeším a i tomuhle pejskovi stačí zateplená bouda?

Budu moc rád za radu.

Díky!


Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:ESP celoročně venku - je dobrý nápad vytápění boudy?
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopad, 2014, 08:18 »
Ahoj,
mám půlroční štěně ESP. Bydlí v zateplené boudě (dřevo, polysteren, dřevo, ze všech stran), která ale není v kotci ani nijak dále krytá.

Už Jirka Krejčí popisoval dlouholeté dobré zkušenosti s vyhříváním boudy. Psi lépe regenerují, šetří energii a nemjí problámy s klouby a ledvinami. Jen myslím měl desku nějak zabudovanou do betonu podlahy(?) snad. Bála bych se, aby ji štěndo nezničilo.

Jinak pokud dáš do boudy ještě přepážku jako předsíňku a vnitřek vysteleš slámou, pes by měl být OK. Ještě pomůže když je bouda situovaná tak, že do ní primárně nefučí (závětří). V případě velkých mrazů jsou všichni psi vděční, když můžou do tepla.

Jak moc škodí střídání teplot - nevím. Na závodech jsou psi ve vystlaném teplém boxu  -a pak jdou ven.  Zase ale venku nespí, jak vychladnou, jdou do boxu. Doma se vrací zas do boudiček.

Offline Eliška

  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
Re:ESP celoročně venku - je dobrý nápad vytápění boudy?
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopad, 2014, 09:02 »
Ahoj, jednu Selko desku máme doma, neyvužitou, neb psi spí na gauči :-D. Tak kdybys měl zájem můžu odprodat... Jinak co se vyhřívání týká, když jí měli v zateplené boudě, bylo to příjemné na dotyk, ale z boudy se nekouřilo. To těleso má tak 35 - 36 stupňů max.

Offline Petr_Ruzicka

  • *
  • Příspěvků: 11
  • Karma: +0/-0
    • Blog o běhání s českým horským psem
    • E-mail
Re:ESP celoročně venku - je dobrý nápad vytápění boudy?
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopad, 2014, 13:03 »
Eliško já bych to bral. napsala bys mi cenu a nějakej typ nebo alespon velikost ty desky?

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:ESP celoročně venku - je dobrý nápad vytápění boudy?
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopad, 2014, 14:36 »
Mám kotce a zateplené boudy. Přesto mají moji psi v boudě na zadní straně tepelnou rohož, protože si myslím stejně jak píše Hela, že pro jejich komfort a pohodu je to fajn. Kdysi jsem to měl v podlaze, ale vzhledem v tomu, že na zemi mají dřevitou vlnu nebo slámu, tak mi to přišlo zbytečné. Na celou zadní, vnitřní, dřevěnou stranu jsem dal topnou rohož (do koupelny LDTS) a přetáhl  flexi lepidlem. Rohož má spotřebu cca 80W, takže zanedbatelné. Její pořizovací cena nějakých 700kč. Celé to mám na termostat, takže pokud si to psi sami stačí vyhřát na určitou teplotu, topení nesepne. Spíná to, až když je fakt zima. Na dotek je celá zadní stěna příjemně teplá. Náklady se vám vrátí, protože nemusíte na zimu až tak zvyšovat dávky krmiva. Někdo se tomu může smát,ale já mám dobrý pocit, že hafani jsou i v největších mrazech jsou v pohodě.

Offline Petr_Ruzicka

  • *
  • Příspěvků: 11
  • Karma: +0/-0
    • Blog o běhání s českým horským psem
    • E-mail
Re:ESP celoročně venku - je dobrý nápad vytápění boudy?
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopad, 2014, 20:12 »
Dekuju moc, jdu koupit vytápění:)

Offline Eliška

  • *
  • Příspěvků: 16
  • Karma: +0/-0
Re:ESP celoročně venku - je dobrý nápad vytápění boudy?
« Odpověď #6 kdy: 28 Listopad, 2014, 09:51 »
Kdybys měl zájem, mám doma desku:

Selko Termodeska - výhřevná deska TD 230 s izolací 60x40cm, 40W, pravá - PC 1633 Kč, prodám za 1000 Kč.

Je z roku 2013 a běžela párkrát...

Kontakt: eliska.derglova@gmail.com

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 50143
  • Karma: +0/-0

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 50143
  • Karma: +0/-0
Re:ESP celoročně venku - je dobrý nápad vytápění boudy?
« Odpověď #8 kdy: 02 Listopad, 2023, 21:28 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 50143
  • Karma: +0/-0

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 50143
  • Karma: +0/-0
Re:ESP celoročně venku - je dobrý nápad vytápění boudy?
« Odpověď #10 kdy: 03 Únor, 2024, 12:41 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting