Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Povaha ESP

Autor Téma: Povaha ESP  (Přečteno 16916 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Povaha ESP
« Odpověď #15 kdy: 05 Květen, 2011, 18:08 »
delat z jednoho pripadu zavery???
mam pocit, ze hele proslo rukama trosku vic psu...


To máš určitě pravdu, ale Hela pouze trénuje a Verča k tomu navíc cvičí poslušnost a sportovní kynologii. Verči prošli rukama alaskáni, ESP, vlčáci, ovčáci, haskouni i teriéři, klade velký důraz na výcvik a ovladatelnost, není pro ni problém jít na procházku s 8 psama různých ras na volno do lesa. Zkušenosti s výcvikem má nepochybně větší a na tom staví. Hela staví na tréninku a surových povahových vlastnostech, které se dál nijak nerozvíjí. Její psi jsou čistě pracovní (práce=tah).

Helo, Majda je jen psychicky na dně a proto si vynucuje pozornost. Snesla by i kotec, kdyby nebyla ve stresu (její stresové faktory se dají lehce vypozorovat). Po týdnu u mě se přestala vnucovat, následně zdrhat v lese, perfektně se cvičí na pamlsky, zvládla chůzi u nohy a přivolání na 100%. Dokonce se vedle Izzyho docela dobře rozběhala. Pokud z ní má něco být, tak to chce důslednost a věnovat ji trochu času, ten pes si ho zaslouží a dovede to vrátit.

Peter

  • Host
Re: Povaha ESP
« Odpověď #16 kdy: 05 Květen, 2011, 22:35 »
TAk kazdy pes je povahou trosku iny..ale povecsinou su dobre cvicitelny..ak je nato cas....
mam doma aj hyperaktivnych blaznov...ale aj kludasov...zaklad ale je ze ked ESP uvidi postroj...da si klapky na oci a maka...:-), viac , silnejsie a rýchlejsie ako akekolvek ine plemeno.....


Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Povaha ESP
« Odpověď #17 kdy: 05 Květen, 2011, 22:58 »
Stoky, dík za Majdu, škoda že jsme se nepotkali, když jsi ji vracel.. Zůstává pro mne výzvou .. dneska šlapala pěkně :)

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Povaha ESP
« Odpověď #18 kdy: 05 Květen, 2011, 23:27 »
Ako sa pejavujú v "civile", to je mimo tréningu? Sú to hyperaktiváci, niečo ako malina (BO) v služobnom výcviku, či majú aj svoju pokojnú stránku?

Po tréninku jsou tak 1 den celkem klidní, ale pokud tak 2-3 dny netrénuji stávají se z nich neřízené střely -))))))))

PalO

  • Host
Re: Povaha ESP
« Odpověď #19 kdy: 06 Květen, 2011, 15:17 »
Pozerám, že niektorí ESP zvládnu aj obranu. To bude asi tá výnimka potvrdzujúca pravidlo  :)
http://www.youtube.com/watch?v=vqme4_Mfrbc

Windy West team

  • Host
Re: Povaha ESP
« Odpověď #20 kdy: 06 Květen, 2011, 16:08 »
To asi bude opravdu velmi vyjmečný pes. Co jsme vypozorovali, mají evropaci velmi slabý stisk a neudrží ani hadrovou hračku, natož rukav. Ale jsem si jistá, že při stalém treninku zvládnou jakýkoliv úkol.

pospa

  • Host
Re: Povaha ESP
« Odpověď #21 kdy: 06 Květen, 2011, 17:06 »
Hlavně není dobré u těchto psu vzbuzovat agresi ba naopak ;)

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Povaha ESP
« Odpověď #22 kdy: 06 Květen, 2011, 18:17 »
Tak to video je síla. To čučím. Vůbec si to u mých hafanů nedokážu představit..

Windy West team

  • Host
Re: Povaha ESP
« Odpověď #23 kdy: 06 Květen, 2011, 19:23 »
Nějak jsem se rozkecala, ale agresi? To u ESP snad ani nejde? Moderní obrany se cvičí tak, že je z toho obrovska legrace pro psa a člověka. Peťo, pokud chceš, naučíme ti Jetinku skakat na pešečka taky :D. Dnes jsme s ni zvládli "ke mně", "volno", "místečko" a ťukání nosem do dláně a ještě si s Kubou zajezdila. Je fakt geniální.

Žaneta Klikarová

  • Host
Re: Povaha ESP
« Odpověď #24 kdy: 06 Květen, 2011, 20:53 »
ahoj ahoj ahoj. Koukám, že jste objevili naše video z obran. Windy (Sonči odchov ZlataxMoody) neni nějak extra výjímečný pes, ale od malička se sní pracuje a umí toho celkem  dosti. A agrese ? Když je pes socializovaný, tak žádná agrese, ale musí se sním umět makat. Windy má zkoušky ze sport. kynologie (ZOP, ZPU1 a jednu stopařskou FPr1), dále jí připravuju na další zkoušky. Krom sportovky děláme agility (povolen přestup do kat. A2) a závodí s taťkou (Richard Klikar) i v mushingu a nikdy se po psovi neohnala. Obrany děláme jen sem tam a se zákusem nemáme problém. Jinak se okrajově věnujem tanci se psem a zkoušeli jsme i frisbee. Jedno agilitní video: http://www.youtube.com/watch?v=gQB266vUT58&feature=player_embedded

S pozdravem Žaneta Klikarová a Windy

MiVo

  • Host
Re: Povaha ESP
« Odpověď #25 kdy: 07 Květen, 2011, 07:50 »
Souhlas s Helou tak jako nikdy.
Podle mého názoru ESP není vhodný do velkých smeček. ESP je zavislák, který potřebuje velký kontakt se svým pánem. Z jediného vrhu který jsem udělal jsem si nechal "nejlepšího" psa. Byl to neuvěřitelný závislák, který by člověku splnil co mu na očích vidí. Neměl jsem na něho tolik času a taky jsem pochopil že člověk s větším počtem psů šťastnější nebude, tak jsem mu našel super majitele, kde jsou dva na jednoho pána. Myslím si že jsou všichni max spokojeni.
Jinak ESP je většinou tak inteligentní, že s ním jde dělat cokoli. S KIMikem jsem taky chodil na cvičák, kousal do hadru,... a náramně ho to bavilo, teda až do chvíle kdy ho tam sejmul rotvajler.
To co ukázala žaneta je bomba!!!  A taky ukázka co všechno může potlačit ten kdo přiváže ESP na řetěz k boudě. A to si neodpustím  ;) a dojí z fen jedno štěně za druhým  ;)

pospa

  • Host
Re: Povaha ESP
« Odpověď #26 kdy: 07 Květen, 2011, 10:07 »
Je fakt že sportovní kynologii apsolutně nerozumím a ani nemám zájem ,ale Miloši tvrdit že ESP není vhodné do větších smeček je pitomost jen se zajed mrknout třeba k Pavlovi Zvolskému kterej jich má dvacet a jak je má zvládnuté  a to není jedinej mi jich máme sedum a jedinej kdo nám dělá problém je alaskán kterej se s nima nesnese a musí se na dvoře venčit jen s fenama.Vono je také rozdíl jestli jich má člověk deset nebo dva a to že je pes závislák na člověku je snad v pořádku.Přeji všem krásný den a spokojené pesany ;)

Offline Ještěrka

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +1/-1
    • E-mail
Re: Povaha ESP
« Odpověď #27 kdy: 07 Květen, 2011, 10:11 »
S ESPákem se dá určitě dělat cokoli, hlavně když ho to baví a má pohyb. Ale to, co mají v krvi je tahání.
Určitě to ale JE pes i do velkých smeček. Nemá problém se smečkovým chováním, naopak si myslím, že jim to vyhovuje. To ale neznamená, že se mu člověk nemusí věnovat. Potřebuje kontakt s pánečkem. Že by to byl ale jenom pes pro jednoho pánečka je blbost.

Jo a Jetinku nám neučte ptákoviny, je pes tahací!!!

Windy West team

  • Host
Re: Povaha ESP
« Odpověď #28 kdy: 07 Květen, 2011, 10:46 »
 ;D ;D ;D Dyť ona to všechno dělá sama. Nemusela jsem na ni ani sahnout a už to uměla. A tahá taky výborně. Vrozené vlohy se "ptakovinama", jak říkáš, potlačit nedají.
 

pospa

  • Host
Re: Povaha ESP
« Odpověď #29 kdy: 07 Květen, 2011, 11:03 »
Jetilunka je prostě ženyjální po pánečkovi to jest po mě ;D ;D ;D ;D