Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Psi z Mostek k umístění!

Autor Téma: Psi z Mostek k umístění!  (Přečteno 20741 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sonic

  • Host
Psi z Mostek k umístění!
« kdy: 12 Březen, 2010, 21:22 »


Krásný kříženec malamuta (možná dokonce přímo malamut) z Mostek je volný pro umístění! Pes je spokojený, veselý, bezproblémový a nejraději objímá svého člověka kolem pasu packami :-) Podle mého úsudku jde o mladšího psa pod 5 let. Je úžasný plyšový mazel, osobně jsem ho drbala za ušima :D.
Je v depozitu Toulavých tlapek, tel. +420 776 083 090 (Denisa Zárybnická), toulavetlapky@toulavetlapky.cz

sonic

  • Host
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #1 kdy: 12 Březen, 2010, 21:26 »

sonic

  • Host
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #2 kdy: 12 Březen, 2010, 21:39 »


Fenečka Lída je kříženka husky s jedním okem modrým a druhým hnědým, cca rok stará, veselá, nekonfliktní, kastrovaná, právě uvolněná k odběru :-)
Lidunka je v depozitu Toulavých tlapek, tel. +420 776 083 090, toulavetlapky@toulavetlapky.cz

sonic

  • Host
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #3 kdy: 16 Březen, 2010, 09:40 »
K umístění připravení Lego a Brena:

http://www.utulek-kocky.cz/stranka/psi-hledaji-novy-domov

sonic

  • Host
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #4 kdy: 17 Březen, 2010, 20:31 »
Zatím nejsou připraveni k umístění, ale budou vesměs v nejbližších dnech:
http://www.utulek-kocky.cz/fotoalbum/zvirata-v-nasi-peci

(Lerry je připraven k umístění už teď, Jara bude připravovaná k osvojení po odstavu štěňátek).
 

irenca

  • Host
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #5 kdy: 17 Březen, 2010, 22:16 »
Takže znovu na i na tomto fóru. Dejte už ty psi konečně k adopci ať už jsou v jakémkoliv stavu a do dalších podobných akcí se nepouštějte. PŘESTAŇTE ZNEUŽÍVAT PSI V NOUZI A OCHOTU LIDÍ POMÁHAT.
A proč otravujete tady na tom fóru, když psy nechcete vydávat lidem, kteří s nimi chtějí jezdit?




Offline Vojta s Bertou

  • *
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +0/-5
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #6 kdy: 18 Březen, 2010, 07:30 »
 ??? ???
Proč ta agrese?
Tobě někdo odmítl dát psa? To k tomu asi musel mít důvod

sonic

  • Host
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #7 kdy: 18 Březen, 2010, 07:58 »
irenca: Připadá vám, že je nenabízíme...??? Nějakého si vezměte, právě proto tady (a nejen tady) jsou! Nechápu. Na tomto fóru jsou myslím celkem logicky, protože lidé tady mají s tímto plemenem (i když jsou už křížení) zkušenosti a vědí, co zhruba očekávat. Sami víte, že seveřani nejsou psi pro každého. Máme je snad nabízet jako hlídací na fóru německých ovčáků? Jezdit můžou, ale asi těžko závody, když nejsou papíroví, ne všichni mimo mushing tohleto vědí a je fér to uvést, aby se pak někdo s vidinou trofejí ze závodů nedivil, proč nemůže jinam než do otevřených, kde nemá šanci... Kdo jezdíte v otevřených, berte prosím, tady jsou...

Další věc, kvůli které to uvádíme: psy je možné zapřahat, ale nový majitel musí počítat s tím, že tahat neumí, je třeba je to naučit, a to je kus práce, do které se ne každému chce. Mladší generace psů to neumí téměř určitě, starší snad ještě u pana Hlávky tahali, ale to už bylo asi hodně dávno. Máme v plánu zkusit psy obléct do postroje a doplnit informace o chování psů v postrojích, pokud máte zájem, uděláme to co nejdřív, aby zájemci, kteří by psy chtěli zapřahat, měli představu, do čeho jdou. Třeba se ukáže, že to umí, pak s velkou radostí uznáme svůj omyl a budete první, kdo se to dozví, to mi věřte! Na vodítku to ale na nějaké tahání (koordinované) nevypadá.

Prosba na administrátora tohoto fóra: žijeme v demokracii a svobodě projevu, což ale neopravňuje k urážení. Nerada bych, aby toto vlákno skončilo v osobním napadání a přestřelkách neověřenými (a jak je z předchozího příspěvku vidět, může být v tomto případě ještě hůř - i lživými) informacemi,  jako kauza Heller. Pokud na tomto fóru není zájem o informace o psech z Mostek, prosím, utněte to rovnou a nebudu je sem psát. Nemám chuť být lživě napadána kdekým. Opravdoví zájemci se o psech dozví na webu Toulavých tlapek a dalších útulků, kde jsou psi umístěni, nemusí to tady být. Děkuji. 

Offline gronacek

  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: +0/-0
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #8 kdy: 18 Březen, 2010, 09:33 »
Sonic, můžete mi prosím vysvětlit tyto záběry? Takhle opravdu nevypadají psi připravovaní k adopci, obdobné záběry znám spíše z kauz Jarošov apod.



Přílohy odstraněny, jelikož autor fotografii nedal svolení s jejich použitím a nepřeje si aby zde byly nadále zobrazeny.
administrátor fóra
« Poslední změna: 19 Březen, 2010, 09:10 od tombru »

Eryl

  • Host
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #9 kdy: 18 Březen, 2010, 10:51 »
Ano, a to je právě důvod proč TT odvezli pejsky pryč - osoba, které byli psi svěřeni na péči (není členem Tlapek), jmenuje se Petra Slouková, předány klíče od depozita, takto pejsky nafotila schválně než začala uklízet, měla na starost veškeré - krmení, napájení, hygienu, výměnu dek apod. Ani po týdnu nebyla schopná se o zvířata řádně postarat, i když měla k dispozici tři další dobrovolnice, jdiné co udělala - mazlila pejsky a na úklid kašlala. Jak nám potvrdila dobrovolnice Jana.
Na místě jsme se také byli podívat, nabízeli jsme pomoc, odmítnuto. Proto jsem kontaktovala vedení TT, aby si pejsky lépe zabezpečili nebo odvezli jinam. Denisa z TT předala klíče jiné dobrovolnici, která za mé účasti v objektu uklízela, foťák jsem neměla, ale jinak by snímky vypadaly zdaleka jinak! Tak to pak dopadá, když někomu něco sěříte a začnete mu věřit. Pejsci týraní nebyli, jen výkaly byly uklízené 1x. Osobně je mi jasné, jak by vypadal psinec před ranním úklidem, tak prosím berte fotky s rezervou.... Dejte si do bytu smečku 8 psů a pak se tam ráno jděte podívat.

Mimochodem fotka té fenečky pod tou lavicí nepochází z toho objektu, nevím odkut, ale byla jsem tam osobně a toto tam nebylo kde nafotit! A nebo je to také nějaké škodolibé aranžmá, protože červený koberec na zemi nebyl!!! Je tam světlé lino.

Baric

  • Host
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #10 kdy: 18 Březen, 2010, 10:55 »
Souhlasím, týraní psi jsou vyhublí apod. tihle vypadají v kondici. Taky mám psy a vím co dovedou  ;D když je nechám samotný doma
ukažte mi co je na tom špatného a kde to nese znaky týrání kromě lidský přecitlivělosti k psímu hovnu

Mirka

  • Host
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #11 kdy: 18 Březen, 2010, 11:11 »
Já bych vám přála vidět náš pokoj, když doma nechám svýho psa. Je schopnej vše rozthat, rozházet a na truc posrat celej pokoj, a to je jeden :D Natož smečka, to by to dopadlo

Eryl

  • Host
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #12 kdy: 18 Březen, 2010, 11:17 »
omlouvám se, nejde mi to vložit , odkaz zde - fotky ve spodní části:
http://toulavetlapky.rajce.idnes.cz/Psi_kauza_z_Mostek_u_Kaplice/

Offline gronacek

  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: +0/-0
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #13 kdy: 18 Březen, 2010, 12:27 »
Eryl, prosím vysvětlele mi tedy jednu věc. Psi na fotkách byli psi dříve umístění v útulku v Českém Krumlově. Zde jim byla zajištěna dostatečná základní péče i prostor, taktéž byla rozjeto jejich udávání. Dle fotek, které jsem tady vložila je zřejmé, že TTa slečna Zárybnická neměla k dispozici vhodné ustájení  a ošetření pro výše zmíněné psi ( nebudeme zde spekulovat na jak dlouho). Tato situace mě nutí k logickému zamyšlení. POkud chci pomáhat psům a vede mě k tomu pouze to, že chci pro ně zajistit ty nejlepší podmínky a co nejdříve  je umístit. Tak bych si oddychla, že část psů z Mostek je v bezpečí v Č.K. útulku, kde měli péči zajištěnou na dobu neurčitou. Zapojila bych se do spolupráce s dalšími lidmi, kteří se o ně starají a nabídla např.  pomoc při jejich udávání. Případně bych  uvažovala o pomoci psům, kteří ještě v bezpečí nejsou-souběžně běží více kauz psů v nouzi. Co by mě tedy vedlo k tomu, převážet psi z útulku k sobě, když předem vím, že pro ně nemám zajištěné kvalitní ustájení a schopné ošetřovatele??? Jediné, co mě k tomu napadá, že takovému zachránci nejde o dobro psů, ale o zajištění  publicity pro vlastní osobu, vlastní zájmy nebo naplněný jakéhosi zvráceného pocitu že já jsem jediný spasitel. Je to takové moje zamyšlení zpohledu racionální logiky. Pokud mi ho dokážete rozumně vyvrátit, budu jen ráda.

Offline gronacek

  • *
  • Příspěvků: 12
  • Karma: +0/-0
Re: Psi z Mostek k umístění!
« Odpověď #14 kdy: 18 Březen, 2010, 13:01 »
V souvislosti s fotkami jsme objevila ještě jednu nejasnost. na stránkách TT se píše k štěňatům cituji "Štěňata jsou "podvržená", anemická a plná toxinů ze škrkavek, jejich celkový stav je od začátku poměrně vážný, ale přesto o jejich životy bojujeme. Slabší fenečka Joryka byla dva dny v domácím depozitu (od 14.3.2010)  jinde a byla jí věnovaná intenzivní péče i v noci, napájení sunarem, příkrm, neustálé hlídání teploty a celkového zdravotního stavu. Bylo nám doporučeno fenečku odstavit a již jí nenechat sát mateřské mléko kvůli infekci škrkavkami. Jorika vše snáší velmi dobře, velmi se zlepšila, po odčervení z ní vyšlo neuvěřitelné množství červů. Na poprvé jsme napočítali 31 škrkavek v průjmu! " více viz.http://www.utulek-kocky.cz/fotoalbum/zvirata-v-nasi-peci/jara-mostky
Zde je fotka předchozího ubytování štěňat


Přílohy odstraněny, jelikož autor fotografii nedal svolení s jejich použitím a nepřeje si aby zde byly nadále zobrazeny.
administrátor fóra
« Poslední změna: 19 Březen, 2010, 09:11 od tombru »