Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Postroj Lash Mesh

Autor Téma: Postroj Lash Mesh  (Přečteno 9786 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Nexxi

  • *
  • Příspěvků: 28
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Postroj Lash Mesh
« kdy: 24 Duben, 2012, 18:43 »
Dobrý den, mám kříženku ohař a NO, rekreačně jezdíme koloběžku, chodíme běhat.. máme postroj od eurohusky sled velikost XL, tedy obvod krku asi 52cm, obojky na vodění kupuju 45ky. a ted řešíme jakej postroj na prostřídání, měli jsme manmatí guard, jenže jí vadí to oko vepředu, vydírá jí srst,protože mám s manmatem dobré zkušenosti, chtěla jsem koupit lash mesh, ale nikde jsem o něm nečetla žádné recenze, jeslti je dobrý nebo ne? navíc mě děsí, že největší velikost mají pro krk 48cm? neporadíte?

Tara

  • Host
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #1 kdy: 24 Duben, 2012, 20:19 »
Zdravím. Já se setřicí mám výbornou zkušenost s postrojem od Zerodc Faster. Opravdu dobře sedí nedře na krátké srsti a tu dlouhou srst co má vespod necuchá a můžou vám ho bez problémů ušít i na míru což je vážně perfektní. Teď mám ještě objednaný Short, který má zase větší možnost využití. Ale pro silný tah bych vám můžu vřele doporučit ten Faster.

hela Levíčková

  • Host
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #2 kdy: 25 Duben, 2012, 08:38 »
.. máme postroj od eurohusky sled velikost XL, tedy obvod krku asi 52cm, obojky na vodění kupuju 45ky. a ted řešíme jakej postroj na prostřídání, měli jsme manmatí guard, jenže jí vadí to oko vepředu, vydírá jí srst... chtěla jsem koupit lash mesh, ..navíc mě děsí, že největší velikost mají pro krk 48cm? neporadíte?

Eurohasky postroj je koncipován na psy typu -eurohasky- tj křížence AH/ESP hlavně tedy "dlouhé nitě". Sedí výborně i borderkám a obecně všem dlouhým úzkým psům. Je určen pro práci v zápřahu nebo v indiv. disc. na delší šňůře (kdy se šňůra strmně nezvedá). Díky vynikajícímu polstrování je i pro velmi silný tah.
Do páru na prostřídání doporučuji Zero Short, který ohařům sedne výborně a je vhodný do středního tahu na canicros, treky.. kdy je pes na kratší šňůře, která se strmněji zvedá. Uchycení v půli hřbetu jako u Guardu umožnuje lepší kontrolu a ovládání psa. Na hrudi drží na středu a nevydírá - nemá tam ten kruh a spoje.

Lashe mají obecně malý otvor na hlavu, jsou určeny primárně pro podobné psy jako EH. Na pár ESP jsem je také viděla (Soňa...), ale většinou pánečci nerozdýchají těsný krk a postroj po vyzkoušení zamítnou.
Zero Faster výborně sedí na psy ESP či psy s mohutnějším hrudníkem, na tenké nitě nemusí být optimal (v základním rozměru)
Nemá polstrování z EVA pěny jako Eurohasky, je určen na sprint - krátká zátěž v max rychlosti s volnými zády!

Pro ohařovité psy stojí jěšte za zmínku postroje od Polaru s dvojitým hrudním pruhem a také Manmatí Houndy.
Každý má něco do sebe :)
Ideál je to vyzkoušet. Snažím se jezdit se všemi vzorky všech typů a velikostí, snad mi vyjde Plzeň, jinak teď z jara dogtreky.
Na mailu teď pár dní nebudu, zkolabovalo mi moje PC, snad po neděli bude oživeno.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #3 kdy: 25 Duben, 2012, 08:41 »
Nexxi: Kazdy pes je trosku jiny, tak mu sedi jiny postroj. Mame doma od kazdeho neco. Chce to vyzkouset.
Proc potrebujes postroj na prostridani? My kdyz jezdime celou sezonu, tak maji psi max trosku obrousene z.nohy nebo podpazi. T

Offline Nexxi

  • *
  • Příspěvků: 28
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #4 kdy: 25 Duben, 2012, 18:26 »
Nexxi: Kazdy pes je trosku jiny, tak mu sedi jiny postroj. Mame doma od kazdeho neco. Chce to vyzkouset.
Proc potrebujes postroj na prostridani? My kdyz jezdime celou sezonu, tak maji psi max trosku obrousene z.nohy nebo podpazi. T

Dobrý den.. on jí sedí dobře, ale jen na kolobku, u běhání a dlouhých procházek má fena tendence jít si po jedné straně, případně strany střídat a ten dlouhý opstroj jí prostě sjede trošku na bok, ona jde uplně šejdrem, prostě jí tak trochu přeštípne.. nevím jak to napsat.. já vlevo,ona vpravo,postroj na stranu a přes břicho se jí trochu shrne a ona jde uplně divně:/ blbě se to popisuje ale asi budete vědět co tím myslím.. proto jsem chtěla tady ten, že je konstrukčně jiný. 

Offline Nexxi

  • *
  • Příspěvků: 28
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #5 kdy: 25 Duben, 2012, 18:30 »
a nemáte zkušenost s těmi měkčenými postroji od manmatu? soft universal myslím? guard sedí dobře, ale když používáme moc často tak má prostě odřenej ten kousek kde je ten kroužek

Hela Lev

  • Host
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #6 kdy: 25 Duben, 2012, 23:53 »
a nemáte zkušenost s těmi měkčenými postroji od manmatu? soft universal myslím? guard sedí dobře, ale když používáme moc často tak má prostě odřenej ten kousek kde je ten kroužek

Manmat je skvělá firma. Jarda Soumar je zkušený technolog, jeho výrobky jsou technicky dokonale provedené, materiál perfektní kvality, kvalitní popruhy, přezky...
Ale Dášu Nešněrovou při vymýšlení Fasteru a Shortu prostě políbila můza..nebo tak něco :)
Vidím to na lidech.. dojdou se starým guardem, jen zkusí Short .. a odchází s ním.
Se Softem odcházel akorát pán co potřeboval k  vodítku se sponou do autopásů nějaké kšíry..
Nic ve zlým, prostě na vodění tahounů lidi preferují Short, protože  sedí a nepřetáčí se na hrudi.
Při chůzi na boku se Shortu sice natáčí hřbetní část, což nijak zvlášť nevadí, na hrudi to nezpůsobuje problém
Guard i Soft mají přímo na hrudní kosti kruh a 3cm popruh, byť polstrovaný u Softu. Short má jinou logiku a je proto mnohem šetrnější.
 To je třeba vidět :)
 

Offline Ebony

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +12/-4
    • E-mail
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #7 kdy: 26 Duben, 2012, 09:31 »
Mně taky guard od manmatu odíral tím kroužkem psy, dokonce se mi jeden přetrhl. Na ovčáky mám fastery a shorty, na ohařoidy eurohusky a jsem naprosto spokojená.

Offline Nexxi

  • *
  • Příspěvků: 28
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #8 kdy: 26 Duben, 2012, 18:34 »
faster vylučuju, ten si myslím, že vůbec nepomůže, protože má taky zpodhrudníku k zadku nahoru popruh a ona bohužel jak si jde bokem tak tohle jí "přeštípne" to už bych mohla koupit rovnou hounda.. u kolobky to nedělá ale u běhání prostě střídá strany. musím podotknout že nezávodím, máme to jenom rekreačně.. jediné co mě od zera odrazuje jsou ty pidisponky, protě mi nepřijdou tak festovní.. ale možná je to jenom můj pohled. ale jinak je to to co sháním. máte pravdu že guard má tu nevýhodu, že tam prostě sjede ke straně popruh a je po zábavě.. proto se mi líbil ten lash mesh že byl vcelku.. tak já nevím. to je asi neřešitelné:/

Hela Lev

  • Host
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #9 kdy: 27 Duben, 2012, 10:25 »
jediné co mě od zera odrazuje jsou ty pidisponky, protě mi nepřijdou tak festovní..
.. proto se mi líbil ten lash mesh že byl vcelku..

lash má sponu, ale kovovou, umožňuje doladit délku zad.

Plastové 25 mm spony a posuvky Shortu samozřejmě mají své hranice, ale nejsou v přímé ose tahu či trhu, jsou na boku a slouží hlavně k  upravení obvodu hrudi. Na některém typu popruhu tyto posuvky mohly klouzat, což bylo řešitelné zajištěním několika stehy.

Pevnost  spon - Existují i kovové spony, pokud by šlo o extrémního magora, na objednávku by Dáša toto řešila, cena kovové je samozřejmě vyšší.

Hela Lev

  • Host
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #10 kdy: 27 Duben, 2012, 10:39 »
faster vylučuju, ten si myslím, že vůbec nepomůže, protože má taky zpodhrudníku k zadku nahoru popruh a ona bohužel jak si jde bokem tak tohle jí "přeštípne" ..

Všechny ty dlouhé postroje (X-backy, Faster) jsou k tahu,  kdy pes jde vepředu a zapřažen k saním nebo delší šňůře.
Vodící / zkrácené postroje jsou právě pro ty ostatní případy, kdy pes nejde v ose, případně vodící šňůra se zvedá pod strmnějším úhlem.

Na střídačku se hodí mít (zjednodušeně napsáno pro mixy AH/ESP)
- supr polstrovaný Eurohasky pro těžký silový trénink a mid/long, dále pro extrémní silové magory
- faster pro sprint v max rychlosti
- short pro výlety, treky a CC
(chlupáči místo EH s úzkým krkem dají siberian race nebo klas. sledy, fastery musí mít na míru, shorty jim padnou)


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58646
  • Karma: +0/-0
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #12 kdy: 02 Listopad, 2023, 01:51 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58646
  • Karma: +0/-0
Re:Postroj Lash Mesh
« Odpověď #14 kdy: 02 Únor, 2024, 14:02 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо