Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Český NON-STOP

Anketa

Kdyby v dobrém termínu na dobrém místě někdo zorganizoval NON-STOP na (pro začátek) cca. 250 km, na cca 60 km okruhu se 2 check points...

Ano, na to jsem čekal(a), jedu!
11 (44%)
To bych rád vyzkoušel(a)
12 (48%)
Možná by to za zkoušku stálo
1 (4%)
Ještě jsem o tom neuvažoval(a), ale nezavrhuju to
1 (4%)
To určitě nedám...
0 (0%)

Celkem hlasů: 22

Hlasování ukončeno: 28 Prosinec, 2008, 14:37

Autor Téma: Český NON-STOP  (Přečteno 77836 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #15 kdy: 07 Prosinec, 2008, 14:18 »
Helo, je vidět že jsi profík ;D, ale jsou  tací co maj na Ledovku málo psů, mám 6 tku, a nevím jak ty, ale v neznámém terénu uprostřed lesů si 60 kilometrové kolečko za první dvě jízdy nezapamatuju. Převážně se na tuhle akci ozvali lidi co to mají za rohem-narozdíl od Horníku a Krkonoš. Vidím to spíš jako ,,romanticky'' založenou akci, než sportovní. Ta oblast tam je moje srdeční záležitost.

Jak jsem ale rozuměla, čeká se na sníh a tím pádem považuju celou věc za odloženou někam do doby ledové. Jestli vyjde sníh tak si vyberte jaký typ alkoholu mám přivézt do placu.

Českou kanadu mám od nás ani ne 50 km, aby se dalo ujet 60 km tak musí byt snih i v naší nadmořské výšce.Osobně si myslím že je načase si přiznat že bydlíme v mírném pásmu a sníh je prémie navíc. Ad. klouby- podle stavu a věku mých důchodců 17,5 a 14 let, si dovoluju tvrdit že při dobré výživě si i klouby zvyknou(prosím nekamenovat)

ps. je fakt že na jízdu na Kubovce po 2 letech půstu vzpomínám denně

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #16 kdy: 07 Prosinec, 2008, 15:20 »
 ;) tak jak bych to viděl já,  ??? mluvím  jen za můj tým  ;) a snad na tenhle plán stihnem natrénovat.. ;)
např. start Čt 9 :00 antož na Kanadě nejsou žádný krpály, psi natěšený tak 1. 50tka v poho do 13 :00 pak dle stavu psů voraz do 18.00 (20:00) druhý kolo antož v noci tak zase se zájmem do 24:00 ( 02:00) voraz a v Pá to samý (ač třeba o 1 - 2 hod pomalejší - přestávky na trati dle chuti psů) no a v So to dorazit mám vyzkoušeno jen 70km na jeden zátah, čili s řádnou přestávkou by těch 100 za den měli dát v klidu...
k HeleL. - žádný střídání psů(velké zvýhodnění početnějších týmů)  povinnost dovézt psa na check point
povinná výbava - vše potřebné pro bivak + žrádlo pro psy, povinné kg bych taky neřešil...
na základně možnost občerstvení (polívka, kafe , pivo)
spaní jak kdo chce ... (psy i na Finm. doprovází na check pointy auto s věcmi)
hlavně bych to nevázal na určitý termín, prostě napadne, Míra pískne mám nakroužíno a jede se... :) :D ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #17 kdy: 07 Prosinec, 2008, 17:31 »
No Šedivák se večer jede 40 večer a ráno 90, další den 90, takže se to dá jet určitě i s menšími přestávkami( psi tou dobou budou mít nadejcháno).
Pouštění se do teamových strategií?

Houno!

To jako, že si přivezu 16 psů a každý kolo pojedu s jednou osmičkou?

Povinnou výbavu dle úvahy, nebudu tahat óbr vařič, když psi žerou celej rok syrový? Maso se mi nechce vozit taky jen tak kolem dokola?
Navíc Č.Kanada není taková destinace kde hrozí nějaká  "bouře".

Spíš bych dal důraz na výběr startujících, známe sebe i ostatní dost na to, abychom sebe a ostatní netrápili, ne? Je třeba myslet i na pomocníky a ostatní personál.
Třeba povinné absolvování min 222 a pod..

"Napadne a jedem" se mi líbí nejvíc.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #18 kdy: 07 Prosinec, 2008, 18:41 »
...tady to žije...
Za sebe bych se přimlouval pro co nejjednodušší pravidla, tedy s sebou jen to co můžeš potřebovat na trati a určitě věci na spaní. Krmení bych nechal na každým ať si ho rozmístí po check pointech jach chce. Myslím, že pokud bude po 25 km zázemí, tak snad kromě spacáku, botiček a několika šňůrek nepotřebujeme nic, ale jestli někdo bude chtít mermomocí nutně bydlet, krmit atd... mimo check pointy, tak ať si to tahá...  Prostě bych preferoval místo v saních pro případné neschopné psy. Nelíbí se mi střídání psů a možnosti dalších triků a využití techniky. Líbí se mi, jak je postaven Yukonquest - Na člověku a psech - líbilo by se mi, kdyby se závod co do pojetí a pravidel inspiroval tam. Ale to jsou moje sny. Každopádně by se mi líbil takovej závod, kde bysme se museli taky trochu přizpůsobit podmínkám a ne si dopředu vyremcat ideální podmínky a pak si to tam strouhnout přesně podle plánu... Závod, kterej není jen o rychlosti psů... a vlastně by to nemusel bejt ani závod :-)
V podstatě souhlasim s tim, jak to popsal Venda N... ...včetně jeho plánu, kolik za den... osobně si myslím, že budou tací, kteří udělají za 24 hodin i 3 kola....(neubral jsem ti, Mates? :-))
Mirku, paralelně s Českou Kanadou se to pustit nedá? Měl bys polovinu práce ušetřený... Pro mě by bylo ideální, kdyby to bylo naplánovaný v nějakým jasným termínu a jen v případě, že nebude sníh, volil bych variantu "Napadlo - jedeme"
Ještě to pro Míru shrnu-za mě: co nejméně pravidel, co nejméně vymožeností, co nejvíce odpovědnosti na mushery... (co nejvíce kilometrů :-))
pic
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline Hrobníci

  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #19 kdy: 07 Prosinec, 2008, 20:37 »
...jo Vencův "far plan" se mi taky líbí+nestřídat psy+Šamanovo myšlenka ať si kdo chce co chce tahá a hlavně aby bylo místo pro nemohoucí psy, maso pro psy si může člověk př. nechat u auta když tam plánuje dojet a v saních má jen nouzovou dávku granulí(př.). Termín v době Ledovky by byl škoda. Hrobnice

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #20 kdy: 08 Prosinec, 2008, 07:11 »
 ;)zkrátka  si zkusit 2,5 -3 dni  takový 5/5 (on/of) na check pointech sešit - přijel/odjel(čas a podpis) a jen tak pro zajímavost vědět celkový  on/of   ;) pak stejně padnem na huby z nevyspání... :D, takže Míra nemusí dělat na závěr žádnej bál  :D
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Milena s mufinkama

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #21 kdy: 08 Prosinec, 2008, 08:48 »
A berete šneky? že bych od čtvrtku do neděle objela 1 kolo? ;D (možná 2 když hodně máknem :-X )

  Tak přesně tohle mě taky zajímá...

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #22 kdy: 08 Prosinec, 2008, 09:19 »
No vida, jak se nám to tady pěkně rozhejbalo ;D a pravidla se začínají rýsovat sama od sebe. Se vším bych v zásadě souhlasil, mimo střídání psů.
Nakolik brát celou akci jako závod, nebo ježdění pro radost není myslím si až tak důležité. Většina by si to asi hlavně ráda zkusila.
Dnes jedu na LČR, tak se snad něco dozvím a dám obratem vědět.
Šnekům bych se nebránil, ale musí být schopni alespoň dokončit načatý okruh ;).
Mirek

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #23 kdy: 08 Prosinec, 2008, 10:31 »
Tvrdost pravidel ti určí závodníky - takže pokud chceš mít jen tvrdou bandu dálkoplazů, kteří si chtejí zkusit hrábnout na dno sil, dej tam i min. podmínku 1 kolo denně, tím eliminuješ "midáky" co by se jeli svézt po půl kole (pokud by se takoví našli..)

Pro Djihada - obvykle bývá střídání definováno přesněji (ne 8+8) - např. max velikost poolu 14 psů a max o 2 navíc, než jsi zapřahal první kolo. Takže pokud chceš střídat 14 psů, musíš první jízdu přežít dvanáctku :)) Střídání jsem zažila jen jednou na Vetamixu, zdá se mi to šetrné ke psům (můžeš vzít s sebou i míň schopné, zapřáhneš je jen na jedno dvě kola, nestojí ti týden doma bez pohybu, není žádný tlak na to, abys udržel psa ve spřežení - nezdá se ti, zakulhá, necháš ho odpočinout a neznamená to ještě eliminaci.)

Ale podud má být závod v iditarod logice -co jsi odložil, už nemáš, tak OK, zbývá ti stanovit max počet na začátku a min počet na konci, bude to asi širší než naše řády (začneš se 12 a můžeš dokončit poslední den se 4 - např.)

Držím palce!!!



Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #24 kdy: 08 Prosinec, 2008, 11:23 »
Míro hezky se to rozjelo, ale jsme tam kde jsme nechtěli být když jsme o tom v hospodě mluvívali.
Kdo bude a může  startovat?!
Viděl bych to jako výběrovou akci, jen ti reálně schopni ujet min 100 kiláků denně (spát a odpočívat se má doma).
Please no flame, šnečci (taky jsem byl takovej, nezapomínám)
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #25 kdy: 08 Prosinec, 2008, 11:43 »
100 kiláků denně? ty jsi se zbláznil. Já jsem teda davala 110 km v novohradkach za 8 hodin, ale to bylo v bezdětných časech. Múžeš  mi prosím tě říct, jak se dokážeš připravit na takovou vzdálenost?  Navíc více dni za sebou? Já jsem letos nejvíc ujela za jeden den jenom 45km, sice byli psi absolutne neutahaní, ale nebyla to ani polovina. A to ještě plno lidí nechce jezdit dlouhé tratě na kárach, jak to teda chtěj najezdit? Nebo to pojmeš stylem- jedu, oni to ti psi snad nějak zvládnou?? Budu moc ráda když se se mnou podělíš o zkušenost, na  kterou já už nemám.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #26 kdy: 08 Prosinec, 2008, 12:34 »
No právě o tomhle to je.
Lidi musí znát své a psí možnosti.
Vzhledem k tomu že už cca 14 dní jezdím i 30 kláků za den (ráno-večer, dá se říct s prstem v nose, protože tomu tolik jako třeba Havrda nedám), tak nevidím v únoru ve 100 kilácích poblem.

Mám-li Ti fakt sdělit tu zkušenost na kterou už nemáš, tak zní: pořid si jiný psy
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #27 kdy: 08 Prosinec, 2008, 14:12 »
hmm.. s tou výběrovostí a limitními podmínkami si to raděj dobře ujasněte.
Co když bude houby zima, všichni doma nadržení s minimem tréninku (např tvrdo -mráz nasucho), jeli by kamkoliv jak třeba loni na kárové Janovičky a pak najednou napadne sníh a vy písknete. Ne všichni budou myslet jako Šárka. Ať je to jasně dopředu definované. Žádné lážo plážo setkání musherů, ale extrémní non-stop tvrďárna. Stanovte i max. počet startujících - když dáte 10-15, bude to jasné, lidičky si to dokáží spočítat, kolik týmů na to bude mít, uzávěrka přihlášek brzo -třeba do konce roku...ať je jasné, kdo se na to (odpovědně) chystá.
(doufám že nevadí, že vám do toho vrtám, už vidím, že to pro nás nebude, tvrďárnu asi nenachystám ani s jedním týmem)

sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #28 kdy: 08 Prosinec, 2008, 16:56 »
Džiháde, těch 30  jezdím teď  taky v pohodě, ve psech to není, spíš o možnostech- neboli kolik musí mít psi najeto , aby zvládli nárazově těch 250km. To jsem chtěla vědět. A ještě, pokud chcete mít výběrovou akci, proč jste nezůstali v soukromí a dávali to na net? A tím nemyslím sebe, protože já jsem to věděla už od Kubovky.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #29 kdy: 08 Prosinec, 2008, 18:33 »
Tak píšu, jak jsem slíbil. Na LČR zatím rozhodnutí nepadlo, ve čtvrtek je porada, tak paní šéfová slíbila, že to tam probere. Jí osobně by to nevadilo, musíme se ale srovnat s případnou těžbou. Takže jak se k tomu postaví myslivci se snad dozvím ve čtvrtek.
Teď k té výběrovosti. Můj názor je a třeba mi to rozmluvíte, že bych nechtěl nikoho dopředu odmítat a dělat z toho výběrovou akci. Limit počtu startujících asi bude a osobně to vidím na maximálně 20 spřežení. Pokud ujedou "tvrďáci" místo 250ti 300, nebo 350, budiž jim přáno, ale zrovna tak pokud si někdo chce vyzkoušet, kolik mu za tři dny odťapou malamuti, nic proti tomu. Určitě by ale měli mít přednost ti, kteří si opravdu chtějí zkusit ujet maximum, nebo alespoň základí limit, t.j. 250km.
TÍMTO TEDY VYZÝVÁM VŠECHNY OPRAVDU VÁŽNÉ ZÁJEMCE O TUTO AKCI, ABY CO NEJDŘÍVE POSLALI PŘEDBĚŽNOU PŘIHLÁŠKU NA MŮJ MAIL b.kremlicka@quick.cz Do přihlášky prosím uveďte počet psů a opravdu reálný odhad možností svých a svých psů, tedy kolik km budete schopni odjet. V tomto bodě opravdu spoléhám na zdravý rozum!!!
Důvod, proč nechci nikoho dopředu odmítat je ten, že když srovnám 250km na České Kanadě za tři dny, odpovídá to zhruba 222km na Šediváčkovi za 4 dny a na Šediváčka se taky může přihlásit každý. Proto si myslím, že pokud bude místo do limitu, ať jedou klidně i šneci.
Co se týká počtu psů, zůstal bych u varianty iditarod. Na startu maximálně 12, na konci alespoň 4, jak psala Hela.
Čekám na další připomínky. Mirek