Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Jakou kolobku na mushing ?

Autor Téma: Jakou kolobku na mushing ?  (Přečteno 26980 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Libor

  • Host
Jakou kolobku na mushing ?
« kdy: 03 Říjen, 2015, 15:56 »
Prosím pokud možno zkušenější mushery o radu, kterou kolobku vybrat, všechny minimálně ve 26/20 palce. Budu začínat dogscootering s irským setrem (tahat ho baví i když jsem na kole nebo když běžím) a až bude v důchodu, tak bych šel do scooteringu s ESP nebo SH, asi i ve dvojku. A kolobkou si chci zároveň udělat radost ke kulatinám.

Rozmýšlím se mezi mushingovými kolobkami Kickbike cross max 20D+ (16 900 Kč), Doxtor F443D (14 900 Kč - ta má pevnou vidlu a kotoučovku jen vepředu) a teď mám možnost koupit fungl novou Kostku Mushing v dobré výbavě (odpružená vidla, předek i zadek mechanické kotoučovky, tykadlo na vodítko) za 12 tis. Kč.

Vím že jsou srovnatelné, ale ocenil bych subjektivní dojmy. Díky všem předem ")

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #1 kdy: 03 Říjen, 2015, 19:09 »
Subjektivní zkušenost: DOXTOR. Stabilní kolobka s výbornými jízdními vlastnostmi.

pospa

  • Host
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #2 kdy: 04 Říjen, 2015, 21:58 »
KOSTKA  ;)

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #3 kdy: 05 Říjen, 2015, 08:14 »
Mechanické kotoučovky, to je jen takovej bonus na voko. Jinak k ničemu.
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Libor

  • Host
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #4 kdy: 05 Říjen, 2015, 13:33 »
Mechanické kotoučovky, to je jen takovej bonus na voko. Jinak k ničemu.

Jj, to už jsem pochopil z jiných diskuzí, že když kotoučovky, tak hydrauliku. Jakou kolobku jezdíš ty ?

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #5 kdy: 06 Říjen, 2015, 09:27 »
Libore ještě jeden postřeh. Jestli máš možnost, skoč někam, kde mají všechny koloběžky, aby sis to mohl vyzkoušet. Ale ne, jen projet se na jednu minutu, ale déle a nejlépe i se psem.  Ono totiž doporučení lidí na čem jezdí může být zavádějící. Spusta lidí si zkrátka koloběžku za 15 tis. nekoupí, protože je to pro ně moc. Nemít lidí omezené finance, tak tady jsou v převaze úplně jiné kolobky, než dosud. Na druhou stranu člověk, který nemá ambice a jezdí např. s malým pejskem nebo jen tak, nepotřebuje asi totální špičkový stroj.  Kdyby si byl z Ostravska mohl by sis vyzkoušet u nás v MT Ostrava všechny typy koloběžek. Nebo přijeď na Horník, kde bude letos mistr. republiky a tam budou také všechny kolobky. Stačí někoho z nás kontaktovat.
Jinak s tou brzdou máš pravdu. Když kotoučovku, tak jedině hydrauliku. Byl jsem silný zastánce véček a dneska na kotouče s hydraulikou nedám dopustit.
Plánuješ-li jezdit někdy dvojku s ESP jak píšeš, tak opravdu nešetři. Kolobka je investice na hodně dlouho. Je na rozdíl od kola totiž bezúdržbová, takže ji budeš mít fakt dlouho.
Mimochodem za nedlouho budu prodávat můj kickbike cross max (hliníkový) 26x18 s mnoha náhradními díly (dvě zadní kola, redukce, řidítka do terénu a na silnici, pláště do terénu a na silnici atd.)

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #6 kdy: 06 Říjen, 2015, 09:42 »
I Kvalitní véčka sou lepší než mech kotoučovka. Za mě, na všem se povozit, na závodech sou všichni ochotní se s tebou podělit o svoje moudra o koloběžkách když přijdeš po jízdách. A ber kvalitní rám kterej ti stopro sedí je dostatečně tuhej, bezpečnej, pevnej a komponenty stejně budeš časem měnit pokud se tomu budeš chtít věnovat.


Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

pospa

  • Host
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #7 kdy: 06 Říjen, 2015, 12:23 »
Jak píše Martin jestli mužeš přijed na Horník tak budeš mít možnost porovnat,u nás budeš mít možnost testnout několik modelu KOSTKA.No a určitě bude možno testnout i jiné stroje jako Kick bike,Tektoss nebo Doxtor.

Libor

  • Host
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #8 kdy: 06 Říjen, 2015, 13:57 »
Díky všem za odpovědi. Už jsem prozřel, že nabízí Kickbike s hydraulikama, ale ta cena... :/ To spíš vznesu dotaz, kolik by vyšla Doxtorka, která má vepředu už hydrauliku s odpruženou vidlou...  Na Horník se bohužel nedostanu, zařezávám v práci a nemám to jak pořešit. Přemýšlel jsem, že bych zajel na Radíkov, ale závod je vypsaný pro káry, budou tam i kolobrndy ?

Jinak z Ostravska nejsem, ale nemám to do Ostravy daleko (Přerov), takže kdyby nevyšly nějaký závody, tak bych byl rád, kdybych si mohl v Ostravě kolobrndy osahat :)

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #9 kdy: 06 Říjen, 2015, 22:16 »
V Radíkově kolobky budou také.

Offline Renča

  • *
  • Příspěvků: 37
  • Karma: +1/-0
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #10 kdy: 06 Říjen, 2015, 23:46 »
Jsi z Přerova? pošli SZ nebo email .Na Radíkově budou koloběžky a i půjčovna po domluvě .

Libor

  • Host
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #11 kdy: 07 Říjen, 2015, 12:58 »
Díky moc všem! Tak na Radíkov zkusím dojet. Můj mejl : lislo@outlook.cz

Ať vám to všem šlape  ;)

pospa

  • Host
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #12 kdy: 08 Říjen, 2015, 09:39 »
pokud jseš z Přerova tak i k nám to nemáš daleko,jsme od Prostějova takže možnost otestovat Kostky a možno zapujčit na otestování i pesana.

Jirka Valko

  • Host
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #13 kdy: 08 Říjen, 2015, 11:21 »
www.tektoss.eu   Bude i lehký rám. 8)

Libor

  • Host
Re:Jakou kolobku na mushing ?
« Odpověď #14 kdy: 09 Říjen, 2015, 06:21 »
2pospa: Zápůjčka na test i s pesanem ? Tak to beru všemi 10 ;) Kdy by to bylo reálné? Ukecám do té doby i ženu, ať to vyzkouší taky ;)