Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 světlost kolobky

Autor Téma: světlost kolobky  (Přečteno 15958 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #15 kdy: 10 Listopad, 2010, 08:42 »
A co to je: V LESE?
Ja bych koupil brndu se zadnim nastavovanim vysky. Muzes si vybrat.
Obecne plati, ze cim niz jsi, tim jsi rychlejsi. ...a samo, ze narazis spodkem.

Tobi

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #16 kdy: 10 Listopad, 2010, 10:17 »
Brázdy po traktorech, kořeny, prohlubně s kalužemi, střední travnatý pás cesty, drny, haluze a občas by se našel i spalý strom přes cestu... to je pro mě les.  ::)
Tak mě zajímá, jakou tam nastavíš nejnižší výšku aby to drhlo jen občas.  ;D ..a přitom bys byl ještě schopný i trochu přišlápnout.  ;)
Ale možná chci trochu moc... ???
« Poslední změna: 10 Listopad, 2010, 10:29 od handyman »

Offline Qba

  • **
  • Příspěvků: 82
  • Karma: +7/-9
Re: světlost kolobky
« Odpověď #17 kdy: 10 Listopad, 2010, 10:42 »
Handymene, kromě světlosti koukej taky na úhel rámu před stupátkem - tupý snáze překonává nerovnosti, ostrý funguje tak trochu jako ruchadlo bratranců Veverkových... Potažmo na ochranu a materiál té hrany - dostává dost na p*del...
A taky na povrch stupátka - aby neklouzalo ani s vrstvou bláta.
Případné výztuhy úhlu rámu by neměly bránit vytočení špičky nohy (problém kolobky od Kostky)
Přejíždění občasných nerovností pořešíš i technikou jízdy - něco jde objet, něco přeskočit předním kolem, ...
Jinak doporučuju - nějakou kolobku si pořiď za levno z druhé ruky a uvidíš, posléze případně upgraduješ.
Jestlis na žádné nejezdil bez psa, tak si ještě dávej bacha na kotníky...

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #18 kdy: 10 Listopad, 2010, 12:21 »
...no tak to ti asi neumim odpovedet. Pod chces jezdit v brazdach po traktoru, skakat pres stromy, nejsem si jisty, ze potrebujes kolobezku :-)
Se svetlosti 4cm, tak jezdit lze, ale drzhne to. Tam kde ti to drhnout nebude, toho zrovna moc nenadloubes. Cim vys mas stupatko, tim vic namahas stojici nohu.
Hele a nebylo by lepsi se nejdriv na nejake projet?
Tobi

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #19 kdy: 10 Listopad, 2010, 12:48 »
Tobi: Jo bylo by to lepší se na nějaké první projet...  ::) ale stejně bych pak sednul a zeptal se tady na světlost.  ;D (která je optimálním poměrem mezi pohodlím a průjezdností průměrného lesního terénu  :o ). O kolobce s nastavitelnou výškou zatím neuvažuji, přecejen je to další mechanismus navíc. Ale určitě je to výborná věc a třeba se k ní časem přikloním.

doplněno:
...teď si vlastně vzpomínám, že jsem na jakési jezdil, když byli u nás ve škole dopraváci.  ;D Některé byly nižší jiné vyšší a je fakt že na nižších se jezdilo lépe...
« Poslední změna: 10 Listopad, 2010, 13:38 od handyman »

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #20 kdy: 10 Listopad, 2010, 12:53 »
Qba: Dík za upozornění na detaily, bude mi to užitečné.  :)
Kotníky? :o :o :o  ...nejspíš budu jezdit v pohorkách!  ;D
« Poslední změna: 10 Listopad, 2010, 12:54 od handyman »

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #21 kdy: 10 Listopad, 2010, 14:57 »
Ty jo, handyman ty to resis, kdy se ukazes na zavodech?;)

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #22 kdy: 10 Listopad, 2010, 15:03 »
To Handmen: Zimon má pravdu. Závody jsou studnice informací a praktických zkušeností. Jsi-li z Moravy přijeď tento víkend do Olomouce. A jsi-li z čech přijeď za 14 dnu do Bělče. Všude ti kdokoliv poradí, ukáže atd.. Měj se

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #23 kdy: 10 Listopad, 2010, 15:09 »
Zimon: Mám zatím v úmyslu spíš jen rekreační ježdění...  ;D ...ale kdyby se dařilo, klidně bych se nějakého "amatérského"  ;D závodu zůčastnil.
Jen se mi nechce koupit brndu, být nespokojený, koupit druhou, být nespokojený a koupit třetí... tak se nažím aspoň něčemu předejít radou zkušenějších (mašerů ;D).
Tož, když jsme u toho, kolik tam máš ty?  ::) :)

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #24 kdy: 10 Listopad, 2010, 15:18 »
MaUr: Mrknu na to.   :o

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #25 kdy: 10 Listopad, 2010, 15:35 »
To handyman:  Kdyz rekreacni jezdeni, tak z toho nedelej takovou vedu.;)
A Maur ma pravdu, prijed na zavody, nemusis zavodit, ale podivas na cem, kdo jezdi, verim, ze i pujci na vyzkouseni.
Ja mam kolobezku od Welly.  Ja na ni pouze trenuju, a to kdyz se mi nechce behat a spinit kolo.  Mam nastavenou svetlost na nejvyssi moznout, ale kolik to je ti nereknu.  Ja pri treninku nepomaham, takze mi to je jedno.  Obcas se to smykne pres nejaky hrbol, ci koren, ale me to staci.  Pro me je dulezite, aby brzdila, protoze vetsina treninku je na brzdach.

Sem to napatri, ptas se na to v jinem tematu, ale ja to dam sem.
Behal jsem s pneumatikou, ale strasne skace, tak uz pouzivam jen retez, cca 12 kg.  Jsem zaprazeny taky do sedaku, takze kdyz ma moc energie tahne i mne, jen to chce vychytat tu spravnou delku, aby si na ten retez neslapal.  A jak pise HelaL, postroje jedine X-typ pro tahani retezu, s Fasterem to nejde, teda jde, ale "dre to", proste to neni ono.  Ale jinak preferuju Faster od ZeroDc.

Ale jak jsem psal vyse, pokud jen rekreacne, ale i kdyby i zavodne, zaprahni, behej, jezdi, a postupne vse vychytas, a moc na tim nepremyslej, a opravdu nejlepsi mas prijet na zavody na cumendu.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #26 kdy: 10 Listopad, 2010, 16:56 »
Handy: Ok. To je dobře, že se zajímáš. Od toho tady to fórum je. Kdo chce napíše ti svůj názor, zkušenost. Ale i zde patří, že já mám rád holky a ty třeba vdolky  ;D ;D ;D  To co sedí Tobimu, Zimonovi nemusí sedět mi a naopak. Já si teď pořídil rám od Kickbiku,protože si myslím, že je tam aspoň malá záruka, že kupuji kvalitu. Navíc jsem se na ni lehce projel a sedí mi, což o některých se říct nedá i když je jiní chválí. Takže mrkni  :o  na závody a přijeď. Hlavně se nestyď pak zeptat. Měj se.

Zimon: Jedeš do Bělče?? A bkj??

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #27 kdy: 10 Listopad, 2010, 18:07 »
To Maur:  Ano, v Belci budu.  Bud CC nebo BKJ, zalezi na pocasi, nechce se mi moc spinit kolo.;)))))

pospa

  • Host
Re: světlost kolobky
« Odpověď #28 kdy: 11 Listopad, 2010, 09:19 »
Pokud přijedeš na Radíkov u Olmika tak ti mohu pujčit na vyskoušení tu mou brndu ze stavitelnou vydlou a mužeš vyskoušet

Offline handyman

  • **
  • Příspěvků: 61
  • Karma: +4/-7
    • E-mail
Re: světlost kolobky
« Odpověď #29 kdy: 12 Listopad, 2010, 08:56 »
pospa: Ano ano, nejspíš bych přijel na Radíkov. A jak tě poznám?  ;D
« Poslední změna: 12 Listopad, 2010, 08:57 od handyman »