Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Obrušování drápů?

Diskuzní fórum > Zdraví

Obrušování drápů?

(1/7) > >>

Llama:
Ahoj všem, pořídila jsem kolobku a začala trošku jezdit se psem. Dneska ráno jsme jeli naši první "větší" výjižďku - asi hodinu a čtvrt, a pes poprvé docela slušně tahal. A teď koukám, že má hodně obroušené drápy. Má je OK, ale bojím se, že až pojedeme nějakou delší trasu, tak si je obrousí do živého. Máte s tím někdo zkušenosti? Může se to stát? Jak tomu případně předejít?
Jinak tlapky má OK a celkově se tváří, že by si dal ještě (na rozdíl ode mě, já jsem mrtvá ;D). Jeli jsme téměř výhradně terénem, asfaltu naprosté minimum.
P.S. abych předešla oprávněným námitkám: nebojte, nejsem magor, abych ho mořila v tomhle vedru. Vstávali jsme ve 4, takže jsme byli zpátky před šestou. A velká část cesty vedla podél potoka, kam jsem ho pravidelně pouštěla namočit a napít.

VencaN:
 :( no nevím, u nás bylo ráno v 5:30 18° a i to je moc, nech to na alespoň září...
jinak moji SH si drápy po proleženém létě vždy obrousili na "provozní délku" a dál už to nepokračovalo  ;)

Llama:
Ale já nemám SH ;) Pokud je 18°C podle tebe moc, i když se pes každých deset minut ráchal v potoce, tak bych s ním nesměla půl roku vylízt z baráku (načež by mě sežral nudou). Páč na kterékoliv normální procházce běhá kolem mě nadzvukovou rychlostí a funí ve výsledku daleko víc, než když ho brzdím v rozletu kolobkou. Věř mi, že dneska ráno mu horko fakt nebylo.
Díky moc za info o drápech!

lucía:
já bych si tipla, že měl drápy přerostlý a pokud se do toho opřel, byť na chvíli, přblížily se normální dýlce, ale je to viditelný. dráp by měl být v pořádku, pokud nepraská, neláme se, což by ukazovalo na nějaký větší průšvih, než ubroušený dráp..
já si teda na kousek připřáhnu klidně, i když je teplo, aby pes nezapomněl, ale nelze to nazvat tréninkem, ale popojížděním po kilometru od koupání ke koupání.
jinak je nasazena psí rychlost a tečka. pokud je vedro a pes by "mě doma sežral", jede autem k řece a po dvou hodinách plavání rozhodně svaly nikomu nezakrní a zatím pak každej spinkal..

Llama:
Jsme se asi nepochopili. Především mně nejde o mushing, ale o venčing s kolobkou. Takže žádné výkony, žádný trénink, jen lážoplážo pojíždění lesem. Za tu půldruhou hodinu jsme ujeli přesně sedm a půl kilometru. Na tohle fórum jsem napsala jen proto, že jsou tu lidi, kteří mají s taháním zkušenosti. A neříkám, že se psem nejde v červnu dělat nic jiného než kolobkovat, ale že ten můj při jakékoliv normální procházce navolno (a paradoxně i při plavání v rybníce) lítá daleko usilovněji a ve výsledku se zahřívá daleko víc, než když má za sebou kolobku a tedy ví, že nemůže letět jak tryskomyš.
Drápy přerostlé rozhodně neměl, na to si dávám bacha. Nicméně už mi docvaklo, kde si je ubrousil - v jednu chvíli uviděl kočičku a než jsem ho ubrzdila, tak mě za sebou slušnou chvíli vlekl smykem. A zrovna to byl jediný kousíček cesty, kde byl beton.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi