Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 prosím o radu jak na bikejöring

Autor Téma: prosím o radu jak na bikejöring  (Přečteno 16641 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

zuza

  • Host
prosím o radu jak na bikejöring
« kdy: 02 Duben, 2010, 13:08 »
zdravim zkusene,a rada bych poprosila o radu jak zacit s bikeringem? Na podzim jsme si poridili z utulku jendoho divocha mladocha a zahy se z nej vyklubal ESP  :o . Co naplat, oprasila jsem sve zanovni bezky, poridila psovi vybaveni od MANMATu a pres zimu zacla brazdit zasnezene plane. Tak jak na voditku mame obcas dost problemy, tak v zaprahu je pes milionovej. Od zacatku vedel lip jak ja, co delat a nedelat. Jenze ted uz je zima fuc a tak bych rada presedlala na kolo. Ale vubec nevim jak na to, kam si mam psa uvazat, jak brzdit a tak? snazila jsem se najit nejake clanky nebo literaturu o tomto sportu ale beznadejne. Par pokusu uz mam za sebou, vetsinou to pes opet zvlada super, ale ja moc ne. Par letu pres riditka uz mam zasebou, tak asi delam neco spatne. PRosim, mohl byste mi nekdo zkusenejsi poradit? Predem moc dekuju

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #1 kdy: 02 Duben, 2010, 13:48 »
To Zuza:  Kam vazat psa, kazdy preferuje neco jineho, nekdo vaze za pas u tela, nekdo za hlavove slozeni u kola.  Nekteri vyuzivaji ruzne vynalezy pred kolem, aby jim nepadalo voditko do kola( spousta fotek se da nalezt zde na webu).
Jinak bych zacinal hodne pomalu, na brzdach a hodne sledovat psa.  Nesmi si dovolit pri jizde odskocit nekam jinam.  Na nauceni je dobry cannicross, protoze kdyz pes zastavi, tak se tak moc nedeje.
No, a ty musis porad sledovat voditko i psa a cestu, ruze pripravene na brzdach k zastaveni. 

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #2 kdy: 02 Duben, 2010, 14:38 »
To Zuza: Kolo měj vždy v perfektním stavu. Jak psal Zimon, najdi si úvaz, který ti lépe vyhovuje. Jezdi tak, aby byl pes pořád vepředu a táhl, nenechávej ho dělat nic jinýho. Kontroluj tlapy, já u sebe vozím aspoň jednu botičku a náplast od 3M, která drží i ve vodě. Trénink není závod, takže začínej pozvolna, nezapomínej dobře napájet a nepřehánět to za vedra.
Předvídej každou situaci a buď na ni připravena (míjení psa, přejezdy silnice...), docela dobrý je mít u sebe telefon. Důsledně dbát na plnění povelů, pokud pojede se psem i někdo jiný musí používat tvoje povely.

Techniku jízdy si budeš muset osvojit, podle úvazu. Když jsem měl psa za pas, občas mě prověšené vodítko chytlo za páku brzdy, nyní jezdím za hl. složení a to zase musím hlídat, aby se vodítko nenamotalo do kola.
Než to budeš mít v rukách, tak si přibržďuj před každou zatáčkou a jak do ní vjedeš, nech se vytáhnout psem. Postupně zrychluj.
Já začínám na 2Km, postupně navyšuji na 5-8Km. Prvně jedu na sílu a moc nepomáhám, když pes nemůže, zastavím a dám mu oddech. Důležité je, aby si nezvykl netáhnout. Potom trénujeme rychlost.

uf

zuza

  • Host
prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #3 kdy: 02 Duben, 2010, 14:41 »
dekuju moc za typ. Asi dam prednost vazani ke kolu, k telu nemam moc odvahu, zatim. Pes nastesti moc casto neodskakuje, ale naposledy se behem pikovteriny otocil a vystartoval proti kolu. Nato, ze ma snuru 3m, tak to byl fakt okamzik  :D
budu muset mrknout na par obrazku na webu. jeste jednou dik a prima Velikonoce

pospa

  • Host
prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #4 kdy: 02 Duben, 2010, 16:13 »
já používám přivázání k sobě a vyhovuje mi to protože tak mám celou dobu kontrolu na kole,ale je pravda že jsem se také už proletěl přes rejdla.Tomu se nikdo nevyhne protože stačí když pesan ve sjezdu zastaví vykonat potřebu tak je o leteckej den postaráno a to mám dost skušeností ze závodu MTB.

zuza

  • Host
prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #5 kdy: 02 Duben, 2010, 16:22 »
 :D tak to me trochu uklidnuje, ze v tom nejedu sama. Pokusim se zitra potrenovat s novymi informacemi od vas. Jen s tou rychlosti nevim nevim, misto botek na tapky budu asi muset vozit nahradni brzdovy desticky. Je to blazen do behani ::)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #6 kdy: 02 Duben, 2010, 17:39 »
.. Ale vubec nevim jak na to, kam si mam psa uvazat...
Jestli to máš v dojezdu, přijeď, potrénujeme společně, vybereme nejvhodnější způsob, možná si pár pádů ušetříš :)

(Silůvky u Brna, tel. 604 156 613)

pospa

  • Host
prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #7 kdy: 03 Duben, 2010, 11:18 »
Také možnost trénování Alojzov-Prostějov ;)

Zuza

  • Host
Re: prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #8 kdy: 07 Duben, 2010, 17:14 »
dik za nabidky, ale mame to trochu zruky, my se pohybujem po lesich a loukach v okoli Kerska a Polabi.  :-[, ale jestli pojedem na dovcu na Moravu, tak Brno budem mit mozna po ceste   :D

Petra

  • Host
Re: prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #9 kdy: 10 Duben, 2010, 09:45 »
Ahoj, pokud vím, jezdí někdo se spřežením v okolí Sadském, to bys neměla tak daleko a nebo se stav někdy v Lysé, my sice se psem taky teprve začínáme, ale aspoň nebudeš sama kdo má tak šíleného psa. A nebo v Mladé Boleslavi na závodech. Já mám při ježdění hlavně problém s tím, že mi nechodí rovně před kolem, ale po počátečním úprku pak začnš běhat buď u jednoho nebo druhého okraje cesty a nechce pochopit že má běžet uprostřed :-)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #10 kdy: 10 Duben, 2010, 09:53 »
A nebeha ti krajem ,protoze je uprostred sterk? U kraje cesty byva trava a to tolik neboli do nohou. Tobi

lucia

  • Host
Re: prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #11 kdy: 12 Duben, 2010, 12:33 »
a nezkracuje si pes podvědomě cestu, když by to nebylo štěrkem ? my se teda snažíme běhat právě po straně /přeci jen čas od času se musíme někomu vyhnout a to děláme zásadně po straně a POMALU/ .. pokud tedy nemám zapřažený 2, to zaberu tu cestu celou ...

Zuza

  • Host
Re: prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #12 kdy: 12 Duben, 2010, 17:08 »
to Stoky:
tak mame za sebou prvni dva vikendy na kole, pes uvazan ke kolu. Na jeden zatah ubehne 7-10km, prumerna rychlost 19-25km, bez jakehokoliv pobizeni. Nevim, jestli je to pozvolne, ale toto tempo i vzdalenost si urcil Melva sam. Ja jen obcas mirne/vice pribrzdila a do kopecka trochu pomohla. Snazila jsem se delat pauzy a vnutit mu piti, ale temer bez sance. Kdyz bezi tak bezi. Jedine, co ho rozhodilo byl bazant, co drepel na ceste a srny tesne vedle nas. Ale 1:0 pro panicku, videla je driv   :P .

Tlapky kontroluju, ale nic podezreleho na nich nevidim, ma je porad stejne. (Nebehame temer vubec na asfaltu, jen po lesnich nebo polnich cestach.)

Stav netahnuti jsem u nej snad jeste nezazila (ani na bezkach ani na kole). Nemam vubec poneti, jak rychle a dlouho by mel nebo mohl behat.

S pokynama je to zatim trochu spatne, umime NE a TUDY. Ucime se ted podle navodu v jine diskusi zahybat doprava a doleva, tak uvidime, jak se zadari  :)

Urco netrenujem na zavody, mym osobnim cilem je psa utahat, ale zaroven tak, aby ho to bavilo a nemel z toho nejake zdravotni problemy.

pospa

  • Host
Re: prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #13 kdy: 12 Duben, 2010, 17:15 »
Pokud začínáte tak ho moc nepouštět do rychlosti,raději i na rovinách přibrzdit a určitě nenapájet při výkonu . ;)

Irenca

  • Host
Re: prosím o radu jak na bikejöring
« Odpověď #14 kdy: 20 Duben, 2010, 13:15 »
Ahoj, taky začínáme s "bikejoringem" (nakonec jsem pořídila kolo místo koloběžky). Chci se zeptat na několik věcí.
1. Napájení při výkonu - proč ne? To vadí psovi nějak zdravotně nebo to jen snižuje výkon? Mají se do psa nějak dostat tekutiny před jízdou nebo to nemám řešit, když jezdím zatím tak 8 - 10 Km a dát mu napít až po jízdě? On teda pít chce.

2. Výběr terénu. Je možné jezdit nějakou kratší vzdálenost (třeba 2 - 3 km 1 x týdně) i po asfaltu nebo opravdu radši vůbec ne? Máme tu příšerný terén samé hrboly, krtiny. Žádná pěkná pěšina jen trochu ušlapaná tráva nebo brázdy od traktorů. Tak bych to ráda zkombinovala. Když na pár metrů vjedu na asfalt tak si to pes vyloženě užívá a je na něm vidět, že se mu moc nechce zpátky do terénu.