Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Horník - startovné

Autor Téma: Horník - startovné  (Přečteno 17206 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Martina Š.

  • Host
Horník - startovné
« kdy: 14 Leden, 2010, 21:27 »
Ráda bych se zeptala, zda cena 850,- kč je správně uvedená ?????? pro sprint?????
Zda ano, tak je to docela dost, a myslim si,že spousta lidí vzhledem k tak vysokému startovnému nepřijede.

Peter

  • Host
Re: Horník - startovné
« Odpověď #1 kdy: 14 Leden, 2010, 21:52 »
No je to teda dost...pojdeme z dialky, a este taky darcek...jak za etapak :-)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Horník - startovné
« Odpověď #2 kdy: 15 Leden, 2010, 01:20 »
Ráda bych se zeptala, zda cena 850,- kč je správně uvedená ?????? pro sprint?????
Zda ano, tak je to docela dost, a myslim si,že spousta lidí vzhledem k tak vysokému startovnému nepřijede.

Na schůzi pořadatelů v září bylo díky stále se zvedajícím nákladům odsouhlaseno zvýšení limitu startovného na 500 Kč/den pro sprin + mid. To umožňuje pořadateli v seriálu MR při dvoudenním závodě startovné až 1000 Kč.

Náklady stále rostou a dotace od Svazu pořadateli se již zvyšovat nemůže, neboť není z čeho brát.
Je docela možné, že v dalších letech (dokud se Sazka nevymotá z dluhů) bude situace ještě horší, že ještě vetší díl nákladů budou muset nést závodníci. Ale snad k tomu nedojde...

Martino, asi ses ještě nedívala na další propozice - Sněžník taky 850 Kč, Bystřec 1000 Kč... to tě asi moc nepotěší...

Myslím že je obecně známo, že Jirka Trnka má vždy připravené tratě jak nejlíp to je vůbec možné. ... A kolikrát jede rolba dokola... že to za ten peníz stojí

P.S.
Druhý tým závodníka  - bude jenom za 250 Kč...

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Horník - startovné
« Odpověď #3 kdy: 15 Leden, 2010, 09:10 »
Ráda bych se zeptala, zda cena 850,- kč je správně uvedená ?????? pro sprint?????
Zda ano, tak je to docela dost, a myslim si,že spousta lidí vzhledem k tak vysokému startovnému nepřijede.

...Martino, asi ses ještě nedívala na další propozice - Sněžník taky 850 Kč, Bystřec 1000 Kč... to tě asi moc nepotěší...


Zapomněla si Helo Janovičky 600,- Kč na 32 km...a taky se jezdí částečně rolbou a jinak skutrem dokola. Myslím, že je to nejvíce o sponzorech (dárcích), než natahování startovného. 80% práce kolem závodu je běhání kolem sponzorů a dárců, tak aby startovné bylo co nejmenší a neodrazující. Jenže na to musí  být parta lidí a kontakty. Dva nebo tři lidi nic nezmůžou.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Horník - startovné
« Odpověď #4 kdy: 15 Leden, 2010, 09:37 »
Zapomněla si Helo Janovičky 600,- Kč na 32 km...a taky se jezdí částečně rolbou a jinak skutrem dokola. Myslím, že je to nejvíce o sponzorech (dárcích), než natahování startovného. 80% práce kolem závodu je běhání kolem sponzorů a dárců, tak aby startovné bylo co nejmenší a neodrazující. Jenže na to musí  být parta lidí a kontakty. Dva nebo tři lidi nic nezmůžou.

Michale, jste borci když dokážete vyběhat peníze od sponzorů a ještě víckrát za rok  ;) a pevně věřím, že příšte nebudete proti Horníku. :'(
Já bych po sponzorech běhat nemohla, už bych to nedala.
Jsem ráda, že Jirka zajistí ty tratě v perfektní kvalitě (a zázemí a povolení a co je potřeba...)

Teď už musí závodníci volit.
Další šance je tlačit na snížení limitu startovného na schůzích sekcí.

Offline michalcz

  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Karma: +5/-2
    • E-mail
Re: Horník - startovné
« Odpověď #5 kdy: 15 Leden, 2010, 09:47 »
A já si za 550kč na Zadově trhal vlasy, že je to moc velká pecka! Asi na náhradní termín zdražíme, aby zbylo na dovezení sněhu  ;D

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: Horník - startovné
« Odpověď #6 kdy: 15 Leden, 2010, 09:50 »
Požádáme vládu, ať něco uvolní.

sarka

  • Host
Re: Horník - startovné
« Odpověď #7 kdy: 15 Leden, 2010, 09:50 »
Zadov je pár desítek kiláčků a výš od nás a nějak nerozumím tomu, že je tam TED málo sněhu??

Offline Jarda Hanuš

  • ***
  • Příspěvků: 111
  • Karma: +12/-0
    • E-mail
Re: Horník - startovné
« Odpověď #8 kdy: 15 Leden, 2010, 10:12 »
Zapomněla si Helo Janovičky 600,- Kč na 32 km...a taky se jezdí částečně rolbou a jinak skutrem dokola. Myslím, že je to nejvíce o sponzorech (dárcích), než natahování startovného. 80% práce kolem závodu je běhání kolem sponzorů a dárců, tak aby startovné bylo co nejmenší a neodrazující. Jenže na to musí  být parta lidí a kontakty. Dva nebo tři lidi nic nezmůžou.


Michale tím bych se moc neoháněl.Musím se tentokrát zastat Hely ??? Náklady rostou neuvěřitelným způsobem víš sám že už máme nerv.celý ten cirkus poplatit,sponzorú je mín a mín ,mimo Janoviček kde tím žije celé město a Pepa od podzima nic nedělá než jen prosí a prosí.Tak že 500 na etapu a den je na zimu naprosto adekvátní.Navíc při poču startujicích do 50 týmů na tom nikdo nezbohatne.A konkrétně Hela dělá pro mushing tolik že shánění sponzorů je plítvání její energií.Toliko můj názor.Jarda

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Horník - startovné
« Odpověď #9 kdy: 15 Leden, 2010, 10:44 »
Je to těžké počítejte sami.
40 x pořadatel x 2 teplá jídla x 3 dny+ 100 x musher x 1 teplá večeře+3x skůtr cca 600 km +nafta benzín telefony
+200x plakát+platba za vylepení + drobná platba pořadatelům(za guláš jdou většinou jen jednou)Poháry,ceny atd atd úprava stake outu,parkovišť pro diváky,odpadkové koše,svoz odpadu,el.energie, jídlo pro kluky co 14 dní upravují trať.Zhruba je potřeba sehnat cca 100 000 až 150 000 Kč.Je to samozřejmě dané podmínkami v místě.V Polsku jsem teď platil za kárový závod 120 ZL.Vlastní práci nemůžeš ani počítat.Zkus jít někam říct o peníze.Kdo nepořádal zimní závod nemá představu a ani morální právo hodnotit startovné.Navíc kolik se toho jede za sezonu dva max.tři závody tj.maximálně 3000,-Kč za zimu.Je to moc při celkových nákladech?Zkuste jet ven tam je normální startovné 80 až 100 Euro.Už se mi taky stalo že jsem závod zadotoval ze svého.Myslím že příště než spustíte kritiku je potřeba se zamyslet a být rád že je pořád ještě někdo tak "pitomý",že se do něčeho tak riskantního pouští.Ještě na závěr,kdo myslíte že nám proplatil náklady na závod,který jsme připravili a těsně před konáním museli odvolat kvůli počasí?

Offline michalcz

  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Karma: +5/-2
    • E-mail
Re: Horník - startovné
« Odpověď #10 kdy: 15 Leden, 2010, 10:49 »
Zadov je pár desítek kiláčků a výš od nás a nějak nerozumím tomu, že je tam TED málo sněhu??

Tak se zajdi podívat na tratě, je tam tolik šutrů že tam závodníky nepustím! Mimo les je 22cm sněhu, takže to nejde ani po loukách, za rolbu prostě leze bordel. Bohužel.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Horník - startovné
« Odpověď #11 kdy: 15 Leden, 2010, 11:10 »
Jo a ještě jsem zapomněl časomíra cca 500 až 800 Euro s jedním mezičasem+dva záložní rozhodčí s ruční časomírou 2 x 1000 Kč + strava,el.časomíra 3 x tři dny ubytování a strava.Každý rok jsem po závodech boháč a věřím ,že Trnka a Dolejš taky.Navíc ČEZ nám zatím peníze nepotvrdil a pokud je dají dostanu je až dva měsíce po závodech,stejné je to s dotací svazu platit ale musím hned.Ještě pořád je 850 Kč moc?

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Horník - startovné
« Odpověď #12 kdy: 15 Leden, 2010, 11:56 »
Zapomněla si Helo Janovičky 600,- Kč na 32 km...a taky se jezdí částečně rolbou a jinak skutrem dokola. Myslím, že je to nejvíce o sponzorech (dárcích), než natahování startovného. 80% práce kolem závodu je běhání kolem sponzorů a dárců, tak aby startovné bylo co nejmenší a neodrazující. Jenže na to musí  být parta lidí a kontakty. Dva nebo tři lidi nic nezmůžou.

Michale tím bych se moc neoháněl.Musím se tentokrát zastat Hely ??? Náklady rostou neuvěřitelným způsobem víš sám že už máme nerv.celý ten cirkus poplatit,sponzorú je mín a mín ,mimo Janoviček kde tím žije celé město a Pepa od podzima nic nedělá než jen prosí a prosí.Tak že 500 na etapu a den je na zimu naprosto adekvátní.Navíc při poču startujicích do 50 týmů na tom nikdo nezbohatne.A konkrétně Hela dělá pro mushing tolik že shánění sponzorů je plítvání její energií.Toliko můj názor.Jarda
Máš pravdu. Ne, ne já se ničím neoháním, já jen konstatuji jak to je! Pokud není čas a ani nervy na schánění sponzorů, musí se to dohnat startovným jinak to nejde a chápu to, pokud závody mají být. Pak je otázka kolik lidí si to rozmyslí se závodů zůčastnit. Já bych se taky rozmýšlel a schvalování navýšení startovného pro pořadatele na schůzích může být donekonečna. Možná je to přímá úměrnost (výše startovného/počet závodníků), kdo ví. Je smůtný pak, když se ptám lidí jestli jedou na závody tam a tam a oni mi často říkají že kvůli výši startovného nepojedou a já je musím přemlouvat, že jsem po zimě taky hluboko v mínusu, abych měl vůbec soupeře, nebo měnit kategorii, abychom tam nebyli dva nebo tři.
Já to jen konstatuji a píšu jak to je. Hold je finanční krize a pořadatel musí počítat s tím, když bude vysoké startovné, bude málo lidí....ale kdo hodně moc chce, stejně přijede.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Horník - startovné
« Odpověď #13 kdy: 15 Leden, 2010, 12:32 »
Pak je otázka kolik lidí si to rozmyslí se závodů zůčastnit. Já bych se taky rozmýšlel a schvalování navýšení startovného pro pořadatele na schůzích může být donekonečna. Možná je to přímá úměrnost (výše startovného/počet závodníků), kdo ví.

Michale, navýšení statrovného o 30 nebo 50 procent je podle mne to nejmenší.
Když si vezmu že za cestu do Jakuszic sežere auto skoro 4000 Kč (a to se při zajíždění do dvora na břečce a ledu utrhlo cosi v předním náhonu, takže máme jen 2x4 a za kolik bude oprava netušíme), kolik stálo čipování 6 ročních psů a kolik ještě dlužím u veta, co stojí jídlo na závodech, (ubytování), kolik člověk měsíčně utratí za maso, škvarky, vitamíny.. a to má laskavého sponzora, takže část kennelu je granulkama No1 zajištěna..

Roční náklady na provoz kennelu jsou v relacích 50-100 000 i víc korun. Zvýšení startovného o 300 kč na deseti závodech představuje 3000 kč za rok pro jeden tým.
Co to je...? 3-10 procent celkových nákladů...?
Pokud se někdo rozhoduje na základě 3-10 procent celkových nákladů, zda bude jezdit nebo ne, tak buď si to nespočítal v celkovém kontextu nebo jeho pouto k mushingu není příliš pevné :)

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Horník - startovné
« Odpověď #14 kdy: 15 Leden, 2010, 12:54 »
Za upravenou trat ( a na Horniku jeste super zazemi ) to jako jeden start dam v poho. Za zenu, aby vyvezla dedka mi to uz dohromady prijde dost.
Helo, pokud mas doma 20 psu, je celkovy pohled na vec trosicku jiny. Pokud budes mit doma 1-2 psy, zaplatis si ubytko, cestu a jidlo v restauraci atd., zacina to byt v dobe krize a hypotek pro hooodne lidi slusny luxus. Tak to bohuzel je. ...ale ono vlastnit skutr nebo rolbu taky neni gratis.
Pokud to srovnam napr s MTB 24hodinovkou, tak byva startovne 900,-Kc - tedy celkem srovnatelne. V cene nejake jidlo ( nonstop ), uklid na trati + jeji lehka priprava, ale hlavne cipy! Coz mi teda u nas schazi daleko vic, nez kilo v penezence. Obzvlaste, kdyz si casy sami merime a vime, ze se s nasima diametralne rozchazeji!
T