Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Canikross na asfaltu

Diskuzní fórum > Trénink

Canikross na asfaltu

(1/2) > >>

Zdenek:
Ahoj, chci si pořídit SH a dělat s ním canicross. Jenže ve svém okolí mám skoro jen asfaltky. Jak moc mu tím budu ubližovat? Myslím tím klouby, tlapy... Dík

danhakl:
Myslim, ze budes ublizovat nejen psovi, ale i sobe   :-\

Clair:
na asfaltu si odděláte klouby oba.....myslim že tak 10-20% asfaltu na trase vadit nebude, nebo vláček či auto a popojet do přírody, myslim že to za to stojí....

Buráci:
Asfalt samozřejmě není to pravé, ale spousta z nás vcelku bez následků běhá po hrbatých a kamenitých polňačkách, v létě vysušených a v zimě zmrzlých na beton, takže je otázka, nakolik je rovný asfaltový povrch skutečně škodlivý. Já bych ti doporučila kompromis: V týdnu trénuj rozumné vzdálenosti na asfaltu (2x až 3x týdně do 5 km), pokud ten tvůj pes bude jako ti naši, tak bude stejně běhat po měkké krajnici, ty běhej v silničních botách. O víkendu nazuj boty krosové a dojeďte si běhat někam do terénu. Akorát ten běh na tvrdším povrchu si nech na dobu, kdy bude pes už dospělý a bude mít "vyzrálé" klouby. Do té doby běhejte v lese. Pokud ale máš možnost několikrát v týdnu vyjet do přírody, tak to bude lepší, já vycházím z toho, že většina lidí tuto možnost nemá. Lucka 

Hanaka:
Pokud jdu běhat jen tak pro radost pejsiny a sebe,tak silnici odběhnu,vykašlu se na provoz a doma si zanadávám.Pokud chci běhat v přírodě,tak ji naložím do auta a jedem.. DO LESA. Asfalt je sice pohoda,bez hlíny polí, nejsem zesr... ale každodenní trénink pejsinu bolí-hlavně v létě z kola a to nejezdíme, když je to  rozehřáté.Radím cesty v lese, přestože jsou tvrdé a pokud myslivci nezakročí, tak mimo cesty, po jehličí, je to úžo...Já mám s myslivci každodenní problém, vadí jim, že běhám mimo cesty, už mě ale znají, tak doufám, že když náhodou zdrhne ,tak ji nezastřelí---

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi