Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG

Autor Téma: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG  (Přečteno 15374 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline sulika

  • STK
  • *
  • Příspěvků: 313
  • Karma: +20/-42
    • www.zerodc.cz
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #15 kdy: 13 Květen, 2009, 16:08 »
Problém není v ježdění dokola,ale v finanční a časové náročnosti úpravy tratí.Někdo považuje za dostačující jedno projetí skůtrem,někdo na tratích pracuje mnoho dní předem a to něco stojí,návratnost je malá(nízké počty startujících)budoucnost je právě ve spojení sprint a  MID,myšleno nikoliv sloučení,ale dva závody v jednom termínu za použití stejných tratí.Jsem pro změkčení současných podmínek pro MID.Již tak osekané dotace na závody(pořádám-li v jeden termín sprint a MID dostanu dotaci x koeficient 0.7,zkuste si to spočítat a zjistíte o jak směšné peníze jde)nestačí na kvalitní úpravy,ceny a zázemí závodníků,pořadatelů a pod.Stačí malá nepřízeň počasí nedodržení předepsané délky o pár metrů a finanční žumpa je tu hned.Navíc se velmi zpřísnily podmínky pro pohyb v různých lokalitách,letos jsem zapomněl na drobnost a skončil jsem ve správním řízení.Závěrem, jsem pro uvolnění různých podmínek řádů,které byly přísně nastaveny v dobách,kdy bylo v jednom termínu více závodů s desítkamí(i stovkami)závodníků.Myslím si ,že musheři si sami vyberou kam příště jet a kam ne.Jsem z mnoha do nekonečna se opakujích důvodů pro zachování serialu MR tak jak je(dotace od ČSTV,špatná sněhová sezona a další.Nešněra

Jana Henychová

  • Host
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #16 kdy: 13 Květen, 2009, 21:25 »
Tak já Vám nevím... vážně ty Longy chcete zkracovat? No jasně 30km je vážně hodně daleko. Jen tak dál  ;D

lněnička

  • Host
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #17 kdy: 14 Květen, 2009, 11:23 »
Zdravím, kdo není schopný mid nebo long ujet a vymlouvá se na km, at jezdí tedy sprint. O tom, kolik dá práce úprava trati vědí nejlépe pořadatelé, tak ty ať rozhodují, zda zkrátit trať nebo si zase v zimě dát práci s přípravou delší trati. Příklad - podívejte se na Janovičky,určitě hodně práce na trati, ale super trať, super vzpomínky a to snad pořadatelé u srdce zahřeje. Ani na některých MIS.EVropy, nejsou schopni udělat tak pěknou trať. I když mezi známýma ji mezi sebou říkáme pro její náročnost likvidační - po závodě jsme vždy totálně se silami na nule, ale stejně přijedem znova, máme ji rádi. Mid na 20km - to se naši samojedi sotva rozběhnou, to raději budeme jezdit (za ty peníze co stojí celkově zavod) doma svých 30/40/50km. Lněnička

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #18 kdy: 14 Květen, 2009, 11:55 »
Tak já Vám nevím... vážně ty Longy chcete zkracovat? No jasně 30km je vážně hodně daleko. Jen tak dál  ;D
Jani, smyslem je vybudovat 2 tratě - kratkou (do 30km) a dlouhou (nad 30km) - co je pro tebe SPRINT, MID, LONG v nasich podminkach ?
Jsme limitovani poradatelem - co on pripravi, to jezdime. Ovsem nemyslim si, ze v ramci pripravy je idealni jet 1x 50km a podruhe 20km..
Proto - poradatele, kteri maji podminky a zajem - jiste radi udelaji trate dlouhe, na ktere predpokladam prijede spousta lidi.. To same, jsou poradatele, kteri udelaji trat pro ne dostacujici - treba 25km a mozna, ze se lidi ukazi i tam.. Ale rozhodne bych nespojoval dane rozmezi 20km- bez stropu.. Zajimave je, jak vsichni placou nad limitem do 30km - ale jak vidis, v ramci zavodu u nas poradanych se jina delka nejezdi (poradatele opravdu nemaji moc moznosti a jsou radi, ze se drzi alespon tech 30km..)

Prozatim se ozval z poradatelu jediny J.Nesnera.
Prozatim prisel Lubos se zajimavym navrhem - pocet km v ramci casu.
Ja se nejradeji priklanim k delce 30-40km - s tim, ze i  za nepriznivych sneh. podminek se pod 30km nesmi klesnout (za coz se v soucasne dobe poradatel schova - protoze ma k tomu sve duvody)
A nebo - mam sundane ruzove bryle  8) - a vidim, ze danou delku trate je v  soucasne dobe obtizne pripravit (coz spousta odjetych zavodu jen potvrzuje) - a pripravim soutezni podminky pro realny stav..

anebo samozrejme nechame vse tak jak je, vlastne je to jedno, jestli jezdime 20km nebo 50km, vsak maji podminky vsichni? stejne, a nejaky optimalni vykon nas nezajima, hlavne ze se svezem.. (ale jestli je to tak, tak to jsem se sakra spletl..)

Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #19 kdy: 14 Květen, 2009, 12:54 »
Jen pro informaci - kolik že to vlastně jezdíme v tom MIDu....  ::)


závod    / celkem km   / počet etap / prům. délka 1 etapy v km

rok 2009
Strážné/104 km/4/26 km
Karpacz/72 km/4/18 km
Janovičky/66 km/2/33 km
Děčín/5/8/2/29 km
Kanada/40/1/40 km
Horník/66/2/33 km
Eduard/54 km/2/27 km

rok 2008
Strážné/108 km/4/27 km
Jakuszyce/108 km/4/27 km

rok 2007
Janovičky/26,4 km/1/26,4 km

rok 2006
Strážné/109 km/4/27,25 km
Děčín/62 km/2/31 km
Janovičky/72 km/2/36 km
Kanada/57 km/2/28,5 km
Pivoň/82 km/3/27,3 km
Eduard/32/2/16 km

rok 2005
Janovičky/67/2/33,5
Pivoň/76 km/2/38 km

Děčín/54 km/2/27 km
Kanada/44 km/1/44 km
Eduard/61 km/2/30,5 km
« Poslední změna: 14 Květen, 2009, 13:03 od TomH - www.alaskan.cz »
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #20 kdy: 14 Květen, 2009, 13:03 »
Jak vidim tu uzasnou delku v midu, kterou jezdime, tak si snad ty ruzove bryle  8) zase nasadim ... :o
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline šarky

  • *
  • Příspěvků: 8
  • Karma: +1/-0
    • E-mail
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #21 kdy: 14 Květen, 2009, 14:35 »
anebo samozrejme nechame vse tak jak je, vlastne je to jedno, jestli jezdime 20km nebo 50km, vsak maji podminky vsichni? stejne, a nejaky optimalni vykon nas nezajima, hlavne ze se svezem.. (ale jestli je to tak, tak to jsem se sakra spletl..)


Tome, a proč ne. Nikdo se nepřidal a tak si jediný, komu to vadí a chce to měnit. Není to celé umělý problém? Tvůj problém?.....
« Poslední změna: 14 Květen, 2009, 14:51 od šarky »

lněnička

  • Host
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #22 kdy: 14 Květen, 2009, 15:08 »
Tak si ty brýle Tome nasaď. Tratě nejsou tak dlouhé, jak bychom chtěli, ale když to vyjde se sněhem po oba dny, jsme i tak spokojení. Místo, abys navrhoval třeba sankce za nedodržení midových a longových délek tratí, ty navrhuješ jejich zkrácení. Nebo jet 2 či 3 okruhy - to je pak pěkná nuda na té trati, dívat se pořád na tu samou přírodu, a jak to pak vysvětlit těm psům, aby jeli znova to samé kolečko. Když to jsou blbí psi, ty běží a nepřemýšlí, kolikrát chceš, ale ty co u toho přemýšlí, se na to vybodnou. Takovou trať jsme zažili před pár lety. My jezdíme za závody jako parta, když nejedu já, nejedou oni. Na tento závod jsem chtěl již někdy jet, ale je jsem nepřesvědčil - po zkušenostech, jaké jim psi dělali zmatky při opakovaných nájezdech. A letos jsme to zažili na jednom závodě znovu. Naštěstí rok nemusím závodit, pak to snad bude lepší.

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #23 kdy: 14 Květen, 2009, 15:44 »
Tome, a proč ne. Nikdo se nepřidal a tak si jediný, komu to vadí a chce to měnit. Není to celé umělý problém? Tvůj problém?.....
Asi máte recht - je to muj problem. Nejak neumim psum vysvetlit, proc se na treninku drou 3hodiny a jak pise Pavel L. - sotva se rozbehnou, tak vlastne koncime...
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

lněníčka

  • Host
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #24 kdy: 14 Květen, 2009, 16:15 »
Tome, s tím si hlavu nelámej, kolik trénuješ a kolik je závod.Trénink snad bereš pro potěšení psú a sebe. Já také trénuji 4 nebo 6 i víc hodin, pak příjedu na závod, který jedem 3 hod, a psi jsou v cíli po 5 mim. jako kdyby neběželi. Na tom všem je stejně nejlepší trenink, závod je o ničem, já už to beru jako výstavu psů - takové povinné zlo, abych měl sponzora, jinak bych mohl mít tak možná 3 psy.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #25 kdy: 14 Květen, 2009, 16:39 »
Tak si ty brýle Tome nasaď. Tratě nejsou tak dlouhé, jak bychom chtěli, ale když to vyjde se sněhem po oba dny, jsme i tak spokojení. Místo, abys navrhoval třeba sankce za nedodržení midových a longových délek tratí, ty navrhuješ jejich zkrácení. Nebo jet 2 či 3 okruhy - to je pak pěkná nuda na té trati, dívat se pořád na tu samou přírodu, a jak to pak vysvětlit těm psům, aby jeli znova to samé kolečko. Když to jsou blbí psi, ty běží a nepřemýšlí, kolikrát chceš, ale ty co u toho přemýšlí, se na to vybodnou. Takovou trať jsme zažili před pár lety. My jezdíme za závody jako parta, když nejedu já, nejedou oni. Na tento závod jsem chtěl již někdy jet, ale je jsem nepřesvědčil - po zkušenostech, jaké jim psi dělali zmatky při opakovaných nájezdech. A letos jsme to zažili na jednom závodě znovu. Naštěstí rok nemusím závodit, pak to snad bude lepší.


No jezdíte spolu a vobčas někomu v tý partě natlučeš......
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Habásko Roman

  • Host
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #26 kdy: 14 Květen, 2009, 17:04 »
Vážení přátelé, závodníci, organizátoři.


 Musím reagovat na tuto diskuzi, která mě pomalu začíná zvedat . Sice jen velice stručně, poněvadž se nacházím na Vojenské Akademii ve Vyškově a věřte že vojenská " buzerace" je bez hranic, nemohu sedět dlouhé desítky minut u počítačea věnovat se naplno tomuto tématu.

 Loni na podzim se o něco málo zkrátila hranice midu na min. 30 km. K tomu přibyla nějaká procentuální tolerance zkrácení v případě nedostatku sněhu, počasí a podobně. ( schůze STK obou sekcí v Praze Hostivaři )
 Další zkracování si myslím není přípustné v Midu a ani v Longu.
 
 Mid je závod na středně dlouhou vzdálenost a pokud ve sprintu jezdí kat. A 25km, není možné aby spodní hranice midu byla na této hodnotě. Pokud organizátor nabude schopen připravit trať v min. požadované délce a více, neměl by pro příště požadovat přidělení statutu závodu MR. Musí být snahou organizátora závodu, dodržovat naše řády a směrnice. Samozřejmě se může stát, že bude připravena trať o celkové délce 30 a více km a vlivem počasí a jiných nepředvídatelných událostí se trať těsně před startem zkátí, ( viz. tolerance ) může později TD ve spolupráci s STK rozhodnout o ponechání statutu MR.

 Osobně bych raději jezdil závody v midu náročnější a delší, chápu však pořadatele závodů že se snaží o maximum, ale pokud se bude tato situace zhoršovat, dosáhneme jen odlivu závodníku z midu do jiných kategorií a nebo na úplně jiné závody v zahraničí. Naše závody pak budou jen setkáním několika závodníků.
 Pokud budeme důslední v dodržování délek tratí, tak se sice může stát, že bude místo šesti závodů seriálu MR v midu závodů méně, ale o to kvalitnějších s velkou účastí závodníků a hlavně s potřebnou délkou.
 
 Longové závody je úplně jiná kategorie a i Šediváčkův Long je ve srovnání se závody typu Femundslopet, Odysea, atd. jen pěkným midem.
 Musíme si uvědomit že na našich horách nejsme schopni najet více km než se zatím jezdí. I sám Kučera by určitě etapy prodloužil, ale na to máme prostě málo prostoru.
 
 Hledejme jiná řešení, než zkracovat závody. Kdo chce jezdit špičku ve sprintu ať tak trénuje. Kdo chce být špičkou v midu a longu, ať jezdí delší vzdálenosti.
 Je čistě na každém musherovi pro co se rozhodne a na co má možnosti natrénovat a co zvládnou jeho psi.

 Ještě  k letoštnímu MR.
 
 Hodně se poslední dobou o tomto diskutuje a uznávám že bylo z naší strany uděláno spousu chyb, které se snažíme odstranit. Nicméně pokud STK jednou rozhodla že daný závod v MR zůstane i když tam bylo jaké si ale, tak by tam měl zůstat. Každý z nás dělá tuto práci ve volném čase a zadarmo. Připomínat a upozorňovat je na místě, ale všeho moc škodí. Tím nechci zlehčovat řády a směrnice, ale někdy musíme dosáhnout kompromisu.
 Po třech letech bude tuto sobotu opět  slavnostní vyhlášení seriálu MR  a to nejen díky dobré zimně, ale hlavně díky Heleně Levíčkové která se snažila a snaží výsledky přepsat a zpracovat.

 Pro příští rok nás čeká hodně práce a můžeme se naplno věnovat řádům a jejich tvorbě. Pokud si někdo myslí že STK stojí za p.. . Tak má přeci možnost se v rámci sekcí zůčastnit voleb do výboru a následně do STK. Pak můžete na základě podmětů členstva, závodníků pracovat na řádech a směrnicí. Věnovat tomu svůj drahocený čas a nechat svoji práci veřejně pranýřovat zde na webu.

 Roman Habásko

lněníčka

  • Host
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #27 kdy: 14 Květen, 2009, 19:31 »
Djihade, nevím kdo jsi, jestli Čech nebo Arab,ale spíš ten Arab, nepíše se vobčas, ale občas. Můžeš si  na toto dál odpovídat jak chceš. já už ti odepisovat nebudu - s člověkem, co se nedovede podepsat, nekomunikuji a ještě se to stáčí k jinému tématu.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Návrh na zkrácení délky tratí MID/LONG
« Odpověď #28 kdy: 15 Květen, 2009, 08:04 »
No jezdíte spolu a vobčas někomu v tý partě natlučeš......


Djihade, dost dobry, jsem se dnes po ranu dobre zasmal!!!

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0