Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Tři Studně

Autor Téma: Tři Studně  (Přečteno 14981 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline michalcz

  • ***
  • Příspěvků: 146
  • Karma: +5/-2
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #30 kdy: 03 Listopad, 2010, 07:43 »
gundersen je podle mě další krok jak tento sport zatraktivnit divákům i závodníků. Bohužel při vyrovnanisti výkonosti (3 závodníci v 1s) a použití dvou koridorů, jednoho startérá a 1ks kuchyňských hodin to asi klapnout ani nemůže...

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #31 kdy: 03 Listopad, 2010, 08:12 »
Tak to je hnus velebnosti.......ano nadávat umíme všichni, ale já se ani nedivím. Řešíme tady stále čas, ale jádrem problému u holek bylo to,  kdo se počítá jako první v cíli. Vždyť přeci tady už o čas ani nejde. Jenomže jak vyřešit to, že v cíli vidí 4 lidi, že pes závodnice X byl v cíli první, ale rozhodčí bude tvrdit, že prvního viděl v cíli psa závodnice Y  ???
Poprvé v životě jsem odjel ze závodů ještě před vyhlášením, protože jsem se toho "divadla" nechtěl účastnit. A jak vidím dobře jsem udělal.

Napsal by někdo tady odhadem kolik stojí zakoupení čipů s časomírou nebo jejich pronájem?? Já osobně bych raději platil startovné třeba o 100,- drahší, ale budu mít jistotu, že čas v cíli je správný a ne výsledkem kdo ví jakého měření.

A k těm rozhodčím. Opravdu musíme mít toliko odborně vyškolených rozhodčích??? Já osobně si myslím, že daleko lepší rozhodčí je ten, který tento sport dělá již nějakou dobu, baví ho, rozumí mu, než ten který má na to glejt, ale ví prd co a jak se děje.

P.S. Ale jinak musím říct, kloubouk dolů, před připravenou tratí a zázemím celého závodu!!! Díry na trati vysypané, vše dostatečně vykolikováno, označeno, fakt to se mi líbilo !!

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #32 kdy: 03 Listopad, 2010, 08:24 »
Tak to jiste, ale toto zatraktivneni si muze dovolit jen poradatel, ktery si porada zavody pro sebe / za sebe. Ten si muze klidne dovolit vyhlasit rozstipanyho zavodnika, co do cile dojel sanitkou. Na MR a pod hlavickou ESDRA je gund.jen zdroj trablu a neregulernosti.
Hela na startu rekla jasna pravidla pri predjizdeni. Helo sorry, ale tj totalni nesmysl. V realu to proste nejde. Neni mozne, aby za sebou jeli nalepeni 3 ( po 2km uz 4!!! ) zavodnici a kazdych 200m na sebe rvali: trail stop, pribrzdili a opet cekali na svojich 200m a porad dokola. Nakonec se to vsechno srazi v jedne zatacce pred cilem. Kdybych tam neskakl po stromech jak veverka, tak bych tam klidne holky slozil. Zajimalo by me, co by se delo pak :-) Nebo kdybych se tamsjel ja, Porubak a napr. P.Krupicka :-) asi nejak takhle http://www.youtube.com/watch?v=UhGo1WqMr3k
Jo a to se letos absolutne vubec neresila zadna "psi agrese"!
Kdyz se podivam na dojezdy BKJ a SC1 za posledni 2 roky, tak ( az na lonskou SC1 - tam jsem byl vyrazneji driv v cili ) tu mame 1 disk a dve salomounske deleni prvnich pozic. A to vse jen proto, aby se 20 prichozich divaku a zbytek musheru podivalo na posledni dve zatacky.
Budto se bude gund.dojizdet na letisti nebo se budou donekonecna resit protesty. Na Kubalonce bylo mista dost a jak dopadlo Cecko.
Gund.-fajn, ale ne na MR!
Co se tyce poradatelu, tak si myslim, ze podcenili "jen" hodiny na startu a malo lidi. V cili bylo skutecne dostatek rozhodcich, popr. lidi, co jezdi setsakramentsky dlouho, na posouzeni situace. Zavody na Horiku jsou vzdy paradni od shora az dolu. A gund.ten dojem bude kazit bohuzel vzdycky ( protesty, hadky apod. ).
Cauky Tobi

Offline Erbs Dušan

  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: +4/-1
    • SK Děti Severu
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #33 kdy: 03 Listopad, 2010, 09:06 »
Proč nebyl problém s gundersenem v Plzni, Hradci a Maxičkách ? ......... Karel Vlček je formát :-)
detiseveru.webnode.cz

Offline huskies

  • **
  • Příspěvků: 84
  • Karma: +19/-8
    • www.husky.estranky.cz
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #34 kdy: 03 Listopad, 2010, 09:55 »
Jeden z ,mnoha co nabízí služby časomíry

Offline huskies

  • **
  • Příspěvků: 84
  • Karma: +19/-8
    • www.husky.estranky.cz
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #35 kdy: 03 Listopad, 2010, 09:58 »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #36 kdy: 03 Listopad, 2010, 10:35 »
Jenomže jak vyřešit to, že v cíli vidí 4 lidi, že pes závodnice X byl v cíli první, ale rozhodčí bude tvrdit, že prvního viděl v cíli psa závodnice Y  ???

Pokud není cílové foto, pravdu musí mít rozhodčí ... z principu!
Rozhodčí (Jana Váňová) stála na cílové čáře a viděla situaci z blízka.
Kdybych rozhodovala já  (jakože nerozhoduji :), musím stát za ní. Byla to její odpovědnost, stála na správném místě, její slovo je závazné. Je to rozhodčí - od toho tam je!

Představ si jednání STK:
Rozhodčí řekne: Viděla jsem z pozice na cílové čáře vítězit Y
Nějací závodníci řeknou: Viděli jsme z pozice o 5 m dále závodníka Z

Poučení - CÍLOVÉ FOTO (když nejsou čipy) a problém je vyřešen


Otázka dobrých rozhodčích:

Zkušený rozhodčí by měl být dobrý závodník, nejlépe se zkušenostmi i v indiv. disc. i v týmech
Měl by mít přirozenou autoritu a schopnost řešení (napjatých) situací atd..
A hlavně by měl být ochotný obětovat svůj start a být na 100 proc rozhodčí.

Vůbec to není o glejtu, kdo je dobrý, jen si školením trochu rozšíří rozsah a bude ještě lepší, kdo na to není, tomu deset glejtů nepomůže. Škoda že Luboš Seidl má jiné starosti.. ten byl báječný rozhodčí..
« Poslední změna: 03 Listopad, 2010, 11:11 od HelaL »

Pavel Porubský

  • Host
Re: Tři Studně
« Odpověď #37 kdy: 03 Listopad, 2010, 12:48 »
to Hela:

citát z tvého e-mailu:
Martin na konci prvního kola zjistil, že časomíra měřila podle člověka. A z pravomoci ředitele závodu rozhodl, že se takto bude měřit i druhý den a upozornil na to závodníky.

Pokud ředitel závodu rozhodl, že se bude druhý den měřit čas jezdce (pominu to kdo a jak o tom byl informován, já tedy rozhodně ne a to jsme ztrácel 0,35 sec) potom je nutné změnit pořadí v SC1, protože tam byl Tobi minimálně o kolo dřív než Jana Tomášková (to snad viděl každý, i hlavní rozhodčí, který to také doufám uzná a nebude tlačit svého psa na první místo).

Jinak co se týká Gundersena, tak to je jeden velký omyl, který se odhlasoval loni den před závodem, aniž by byl v propozicích.Protlačili to tam "sokolíci", ale jejich účast letos nebo aspoň v popředí je nějak neviditelná.

Pokuď se má udělat takováto zásadní změna, tak má být vyzkoušena (testem nejsou závody "sokolníků").

Důkazem je letošní rok. Na jedné straně nezvládnutí ze strany pořadatele na druhé straně i vhodnost tratě (asi je potřeba mít delší cílovou rovinku než 10m).

To Dušan Erbs:   proč nebyl problém  v Hradci atd

Můžu se vyjádřit pouze k Hradci (CC neberu jako relevatní kategorii na to posuzovat Gundersena) - v Sc1 byly tak velké rozdíli, že došlo pouze k jednomu předjíždění na trati mezi prvními 5 závodníky a v cíli, žádný doslovný finiš nebyl, díky velkým časovým rozdílům. Navíc v Hradci je poměrně dlouhá cílová rovinka, takže by se problémy eliminovali.

Ještě jednou tedy prosím o vyjádření ředitele závodu případně hlavního rozhodčího, proč ve dvou kategoriích bylo postupováno rozdílným postupem (BkjŽ člověk, Sc1 pes)

Katka Erbsová

  • Host
Re: Tři Studně
« Odpověď #38 kdy: 03 Listopad, 2010, 13:55 »
Pavel Porubský: myslím si, že Gundersen v Hradci, ale i Plzni a Maxičkách byl zvládnutý (teď myslím starty) hlavně kvůli dostatečnému počtu pomocníků  - chce to tři koridory ( na Horníku by se tedy nevešly)a v každém dva lidi - startéra  a naháněče - oba dva musí mít startovní listinu daného koridoru a musí vidět na digitální časomíru. Na Horníku minulý rok pokud vím ve startech žádný problém nebyl, protože právě pomáhalo hodně lidí, hlavně sokolíci, canicrossaři a jejich doprovod.
Letos pokud vím, jim o pomoc nikdo neřekl a to beru jako chybu pořadatelů. Pokud nemám dost pomocníků - a to asi není na žádných závodech dost, nesmím se bát říct si o pomoc. Stejně jsme to řešili v Hradci, v Plzni i v Maxičkách, vždy to dělali buď canicrossaři nebo nezávodící doprovod.
Tolik ke startům.
Nemůžu lobovat za Gundersena na MČR nebo proti, protože znám závody jen z pohledu diváka a technické podpory. Každopádně je to určitě atraktivnější než starty po minutách. Vyslechla jsem si od přihlížejících, že je to trochu nuda, když se stratuje po minutě a pak závodníci dojíždějí, nikdo moc neví jak je ten závodník dobrý, komentátor k tomu nic moc neříká, protože zároveň startuje...
Když už ne Gundersena tak se přimlouvám za diváky za starty aspoň po půl minutě.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #39 kdy: 03 Listopad, 2010, 14:09 »
Ještě jednou tedy prosím o vyjádření ředitele závodu případně hlavního rozhodčího, proč ve dvou kategoriích bylo postupováno rozdílným postupem (BkjŽ člověk, Sc1 pes)

Na kompetentní vyjádření si samozřejmě počkej, ale zapomněl jsi dodat že psi Jany a Tobiho byli scvaknutí karabinami do sebe, žádný neměl šanci se odpoutat.

Katka: Z gundersena jsem měla loni obrovský strach, maxičkáři byli jako startéři naprosto super, moc jsem jim děkovala. Teď jsme se domlouvali, že příště - pokud stíhačka bude - zas pomůžou. Díky jim za to. (Pořádné hodiny jsou druhou podmínkou)
« Poslední změna: 03 Listopad, 2010, 14:17 od HelaL »

Pavel Porubský

  • Host
Re: Tři Studně
« Odpověď #40 kdy: 03 Listopad, 2010, 14:23 »
To: Katka Erbsová

souhlas v Hradci byly starty perfektní.

Na druhou stranu problém bude spíše v cíli, a proto je nejen cílové foto naprostou podmínkou, zejména když se o něco jede. Dalšími podmínkami jsou dostatečně široká a dlouhá cílová rovinka. Jsou zde další faktory, pro které Gundersena nedoporučiji.

To: Helena

psi Tobiho a Jany byly zcvaknutý při dojezdu nebo až v cíli? Vzhledem k tomu, že Tobi málem porazil časomíru jak se vyhýbal Janinýmu psovi, tak k tomu zcvaknutí došlo asi až v cíli.  Mě teď spíš zajímá, jak to hodláte řešit, když nemáte cílovou fotku a názory přihlížejících (včetně časoměřičky) se neberou v úvahu a vše se přesouvá na "nestranného" rozhodčího

Adam

  • Host
Re: Tři Studně
« Odpověď #41 kdy: 03 Listopad, 2010, 20:41 »
to Hela:

citát z tvého e-mailu:
Martin na konci prvního kola zjistil, že časomíra měřila podle člověka. A z pravomoci ředitele závodu rozhodl, že se takto bude měřit i druhý den a upozornil na to závodníky.

Pokud ředitel závodu rozhodl, že se bude druhý den měřit čas jezdce (pominu to kdo a jak o tom byl informován, já tedy rozhodně ne a to jsme ztrácel 0,35 sec) potom je nutné změnit pořadí v SC1, protože tam byl Tobi minimálně o kolo dřív než Jana Tomášková (to snad viděl každý, i hlavní rozhodčí, který to také doufám uzná a nebude tlačit svého psa na první místo).

Jinak co se týká Gundersena, tak to je jeden velký omyl, který se odhlasoval loni den před závodem, aniž by byl v propozicích.Protlačili to tam "sokolíci", ale jejich účast letos nebo aspoň v popředí je nějak neviditelná.

Pokuď se má udělat takováto zásadní změna, tak má být vyzkoušena (testem nejsou závody "sokolníků").

Důkazem je letošní rok. Na jedné straně nezvládnutí ze strany pořadatele na druhé straně i vhodnost tratě (asi je potřeba mít delší cílovou rovinku než 10m).

To Dušan Erbs:   proč nebyl problém  v Hradci atd

Můžu se vyjádřit pouze k Hradci (CC neberu jako relevatní kategorii na to posuzovat Gundersena) - v Sc1 byly tak velké rozdíli, že došlo pouze k jednomu předjíždění na trati mezi prvními 5 závodníky a v cíli, žádný doslovný finiš nebyl, díky velkým časovým rozdílům. Navíc v Hradci je poměrně dlouhá cílová rovinka, takže by se problémy eliminovali.

Ještě jednou tedy prosím o vyjádření ředitele závodu případně hlavního rozhodčího, proč ve dvou kategoriích bylo postupováno rozdílným postupem (BkjŽ člověk, Sc1 pes)


Chci se pana Porubskeho zeptat, jestli ma neco proti Sokolu Maxiciky a proti zavodum, ktere poradaji. Zvlast kdyz letos nebyl ani na jednech. Hradec organizoval SK Deti Severu.

Pokud je se zavody v CR tolik nespokojeny, mozna by nam vsem, prostym musherum, mohl zorganizovat ukazkove zavody popr. nam pri organizaci zavodu prispet alespon radou nez kritikou ex post.

Take nevim, jak si vylozit poznamku o neviditelnosti vysledku Sokolu. Na medailovych pozicich byl stejny pocet Sokolu jako clenu Top Skijor.

Konecne si neodpustim posledni poznamku - mozna Sokolove maji nedostatky, ale alespon jsou natolik slusne vychovani, ze na pozdravy odpovidaji, kdyz uz sami pozdravit neumi.

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #42 kdy: 03 Listopad, 2010, 23:19 »
Pokud není cílové foto, pravdu musí mít rozhodčí ... z principu!
Rozhodčí (Jana Váňová) stála na cílové čáře a viděla situaci z blízka.
Kdybych rozhodovala já  (jakože nerozhoduji :), musím stát za ní. Byla to její odpovědnost, stála na správném místě, její slovo je závazné. Je to rozhodčí - od toho tam je!

Představ si jednání STK:
Rozhodčí řekne: Viděla jsem z pozice na cílové čáře vítězit Y
Nějací závodníci řeknou: Viděli jsme z pozice o 5 m dále závodníka Z

Poučení - CÍLOVÉ FOTO (když nejsou čipy) a problém je vyřešen



« Poslední změna: 03 Listopad, 2010, 23:23 od MaUr »

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #43 kdy: 03 Listopad, 2010, 23:24 »
...neumím dát pod citaci normální text, tak to píši takhle...........
Heli ano, ano s tím souhlasím, ale je tady to ale. A protože jsme jenom lidi, měla by být na tak významných závodech k ruce technika. Pro klid závodníků i rozhodčích. Kdyby byla,  nevystala by tady tahle diskuze. Snad to výše zmiňované POUČENÍ si vezmou pořadatele MR apod.. k srdci. Chci být optimista. A kdo chce jet na MR ať si to kilečko za čip apod. připlatí....-))))

K rozhodčím.......to je to co jsem chtěl přesně svým předchozím přípěvkem naznačit. No jo, ale kde je vzít ?????

P.S. A dík, že jsi schopna a stále ochotna reagovat na naše někdy i "zvláštní" příspěvky -)))).

Offline Erbs Dušan

  • **
  • Příspěvků: 91
  • Karma: +4/-1
    • SK Děti Severu
    • E-mail
Re: Tři Studně
« Odpověď #44 kdy: 04 Listopad, 2010, 09:08 »
Martin Urbančík: věř Martine, že čipy nejsou tím hlavním řešením a myslím že i zbytečným při tomto počtu startujících. Když si vzpomenu jakou paseku nám nadělali čipy při druhém ročníku v Hradci... Není nad ruční měření a šikovného Karla Vlčka
detiseveru.webnode.cz