Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Krmení

Anketa

Čím krmíte?

pouze granule (občas něco málo na přilepšenou jako pamlsek)
7 (17.9%)
domácí strava  t.j. maso + příloha atd.  (granule výjimečně nebo vůbec)
12 (30.8%)
kombinace maso+granule
20 (51.3%)

Celkem hlasů: 38

Autor Téma: Krmení  (Přečteno 30933 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #15 kdy: 08 Březen, 2008, 19:31 »
Věrko dík. To jsme kdysi dostali jako vzorek někde na závodech, dávala jsem to psům do vody jako na napájení a byli schopní vypít kýbl vody s jednou rozmíchanou lžičkou té drtě. :) Ale opravdu krmit jsem s tím nezkoušela a v obchodě to taky nikde vidět není. Náhodou nevíš (nemáš obal) kolik vody + drtě, aby to vydalo za kilo "normálního" masa?
PS: upravila jsem ti příspěvek, pokud dáváš odkaz na www stránky, tak ho označ a klikni nahoře na ikonku s globusem. Jinak to blbne!

Offline Věrka a Andry

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #16 kdy: 08 Březen, 2008, 19:39 »
Zkopírováno od Wami:
Dávkování:
Sušené drcené maso lze podávat v suchém stavu nebo ředěné vodou v poměru 1:1 až 1:7.
Ředěním 1:1 vznikne hustá energetická kaše.
Ředěním 1:7 získáme až polévkovou konzistenci.
Podávat lze ihned nebo ztuhlé následující den.

Jinak, jsou to sponzoři Stezky vlka, takže to určitě dostal loni asi každý. Díky za opravu odkazu, budu na to myslet ;)

Offline Věrka a Andry

  • *
  • Příspěvků: 4
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #17 kdy: 08 Březen, 2008, 19:41 »
Ještě toto:

• 250 g sušeného masa odpovídá cca 1 kg masa v syrovém stavu

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #18 kdy: 08 Březen, 2008, 19:46 »
Dík...ten poměr syrový x sušený jsem chtěla vědět ;)

Alf

  • Host
Re: Krmení
« Odpověď #19 kdy: 10 Březen, 2008, 23:34 »

No mě to vet kdysi taky tvrdil, ale nedokázal mi vysvětlit proč(podezírám ho, že proto aby prodal víc granulí)...možná by to byl průšvih u psa co nic nedělá...ty ledviny (přebytek bílkovin?), nevím...

Jestli tomu někdo rozumíte a umíte mi vysvětlit proč nekombinovat "normální" a průmyslově vyráběnou stravu, tak mě opravte.
[/quote]
 Nejsem žádný vet, ale mě to jeden (co to studoval) podával následovně: v trávicím traktu jsou určité bakterie, které jsou přizpůsobeny na jistou stravu. Protože pes většinou žere pořád to samé, tak jsou "specializované". Tím, že jim prudce změníš podmínky, ať masem nebo granulemi, tak bakterie to nestíhají zpracovat a proto jednak má pes průjem a pak také stravitelnost jde do háje. Proto se má přecházet z jednoho na druhé asi týden (to ale píšou na každém pytli s granulemi) a to nejen mezi masem a granulemi, ale i mezi jednotlivými výrobky v granulované podobě, aby se bakterie stíhaly přeorientovat na nové podmínky..

VencaN

  • Host
Re: Krmení
« Odpověď #20 kdy: 11 Březen, 2008, 09:13 »
tak to moji pesy maj halt bakterie " na kombinaci" páč granule s masem žerou už leta... ??? ;D ;)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #21 kdy: 11 Březen, 2008, 09:45 »
pro  Alfa - proč nekombinovat granule a syrový - tvrdili mi, že každá věc se jinak tráví, jinou dobu, jiné enzymy. takže nic proti tomu krmit večer granule a ráno maso. Fajfka má ale zkušenost jinou - vždy tam dává i trošku granulí. Já mletý maso v plné zátěži taky míchala s granulema No1 a fungovalo mi to.

A proč né jenom masem? Protože je to zbytečně moc bílkoviny, pes ji neužije všechnu na stavbu svého těla, ale na energii, takže musí odbourat tu amino-skupinu a než to chytnou játra, tak mu běhá v krvi NH3..(?) no něco jako čpavek, chemici můžou napsat přesně... každopádně je to toxické a je to důvod, když někdo sežere dva pořádné řízky, tak je mu aspoń dvě hodinky těžko... takže zpět- játra z toho NH3.. udělají močovinu, ta už není toxická, ale musejí ji zas polapit ledviny a vyloučit v moči.
Shrnuto - bílkovina je prima na stavbu a obnovu, ale jako palivo má bílkovna svoje mínusy. Lepší palivo je tuk a ještě použitelné palivo jsou škroby (obilí - to je to, co většinou tvoří 70 procent granulí :)

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #22 kdy: 11 Březen, 2008, 11:06 »
Sušené maso - mám zdroj, právě to testujeme. http://bazybruzskypes.sweb.cz/krm.htm zde se o tom něco dočtete. Těch 700,- za 10 kilo je taky dobrý, ale dá se i jinak. Pokud byste chtěli a byl by toho větší odběr, napište nemec@os-prevent.cz ...jsem testovač tohoto krmení a můžeme se dostat s cenou podstatně níž. moje zkušenost pro 30 kilovýho psa v klidu za těchto teplot je 15 dkg sušiny plus 15 dkg vloček (nebo strouhanky) denně. V plné zátěži jsem to ještě netestoval. Mají taky zajímavý doplňky, např. metabolizovaný tuk. Je to krmení, na kterém jsou vojenští psi v extrémní zátěži při práci v horách. Vyvinula to francouzská armáda a dotuje tím svoje výcvikáře, kterými jsou právě ti, od nichž to beru. To, co je v ČR k dostání jsou jen přebytky a patrně se to do komerčního obchodu nikdy nedostane.
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Alf

  • Host
Re: Krmení
« Odpověď #23 kdy: 11 Březen, 2008, 19:23 »
pro  Alfa - proč nekombinovat granule a syrový -

Já taky krmím kombinovaně a bez problémů...tady bylo spíše myšleno, že normálně krmíš stále jen granule a pak mu "přilepšíš" a on mu to pajšl nevezme...pak jsou z toho ty průjmy.

VencaN

  • Host
Re: Krmení
« Odpověď #24 kdy: 21 Březen, 2008, 11:47 »
Tak jsem zakoupil od Šamánka pytel sušenýho a dneska s tím začnem... cca 10 dkg granulí, 10 dkg sušenýho, 25 dkg syrový drůbeží, + štamprle slun. oleje + poprášit Roboranem +0,5 l horký vody :o  tak za týden podám zprávu ;)
« Poslední změna: 21 Březen, 2008, 11:54 od VencaN »

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #25 kdy: 21 Březen, 2008, 13:07 »
Počkám si na hlášení...už jsem o tom uvažovala "na cesty" ... tahat s sebou šišky Vetamixu je dost nepraktický...když je vedro smrdí, když mrzne neroztaje to...a přechod na granule znamená tak 1-2 dny srajdu  :(

VencaN

  • Host
Re: Krmení
« Odpověď #26 kdy: 09 Duben, 2008, 21:56 »
 :D Tak zítra dokrmím 1. pytel a vychází to jak jsem počítal (cca 1kg / 9 psů/den)
jsou po tom jak litý... hovínka pěkný.... chce to ale máčet alespoň 1/2 hoďky...
ALE  to maso  je VAŘENÝ ... což je pro mne velký zklamání....takže na léto, do pití, na trek jo , ALE NA TAHÁNÍ ( longy asi néééé).... :'(

Offline Hrobníci

  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #27 kdy: 10 Duben, 2008, 17:43 »
...čekám taky na várku sušenýho masa od Šamana...no uvidíme, co s tím VAŘENÝM, snad to nebude tak "zlý".

martin

  • Host
Re: Krmení
« Odpověď #28 kdy: 21 Duben, 2008, 12:50 »
tak malamuti to suseny maso zatim davaj bez problemu, zatim mi to vychazi 0,125kg susiny zalit pullitrem vody, mam cca 0,6neco kg masa, jestli jim to vic chutna tezko posoudit, zvykali si cca 4-5 dnu, ale i devitimesicni nejmladsi je uz v pohode, zadny sr****, docela by me zajimal konkretni rozdil ve vykonosti (ci v cemkoliv jinym) pri krmeni TOUTO susinou (VARENOU) a syrovym masem z vetamixu (jestli si nekdo sam boura kravy, to nemyslim), ja na to mam malo psu, ale kdyby nakej kennel testoval, rad si za rok poslechnu zaver..i tak bych ale tipoval, ze tak zhavy to nebude. jestli vubec. takze ja vidim v podstate jen klady, otazkou jest, jak dlouho bude moznost odberu, tedy nez vyschne zdroj :-)

Offline Pfeifer

  • **
  • Příspěvků: 99
  • Karma: +17/-1
    • E-mail
Re: Krmení
« Odpověď #29 kdy: 29 Duben, 2008, 09:32 »
Každý rok, když začínám se psy trénovat, začínám pro dosažení ideální krmné dávky kombinovat různé druhy masa od Vetamixu. Nyní jednáme s vedením firmy Vetamix o možnosti vyrábět kombinovanou masovou směs pro psy v zátěži. Firma Vetamix mne požádala o návrh na složení takové masové směsi ze stávajících výrobků firmy a já bych rád o tomto vyvolal diskusi mezi mushery, kteří vetamixem krmí a znají ho. Zkuste tedy navrhnou složení masové směsi pro krmení psů v zátěži, za použití druhů masa, které produkuje Vetamix.