Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Závody - potřebuji něco?

Autor Téma: Závody - potřebuji něco?  (Přečteno 11183 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Peťka

  • Host
Závody - potřebuji něco?
« kdy: 28 Srpen, 2009, 22:25 »
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když chci se svým psem vyrazit poprvé na závody v canicrossu nebo bikejöringu, potřebuji k tomu něco? Jako nějaký průkaz, různá potvrzení nebo tak něco? Samozřejmě nemyslím věci jako kolo, postroj a tak podobně  ;D i když v tom byste mi taky mohli poradit, kdyby jste byli tak hodní  :) co je vlastně důležité všechno vzít s sebou na závody a co ještě udělat kromě poslání přihlášky na závody  ;D
Moc děkuji všem za odpovědi

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #1 kdy: 31 Srpen, 2009, 09:30 »
Ahoj Peťko,

Vyber si z termínovek nějaký závod, který by se ti zamlouval. Mrkni na přihlášku a startovní podmínky (někdy se drobně liší).
Dojeď na závody a ničeho se neboj, protože pejskařská komunita je hodně přátelská a na závodech ti každý rád ve všem pomůže.
Ideální je mít pejska načipovanýho a samozřejmě v dobrém zdravotním stavu. Povinné vybavení na kolo je helma.
Postroje, krmení, napájení a metody tréninku vyčteš tady na fóru, nebo časem pochytíš od zkušených závodníků.
Pokud to začneš brát vážně, budeš potřebovat závodní registraci.
Každopádně si přečti závodní pravidla, které nalezneš někde na tomto webu. Nalezneš tam informace o chování na trati, podmínky pro "ustájení" a přepravu psů, bezpečnost ....
Je toho celkem dost, ale nenech se odradit, bude to stát za to ;)

Peťka

  • Host
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #2 kdy: 31 Srpen, 2009, 15:29 »
dobře, díky ti za to  :) po všem se podívám... pokud teda se psem pojedu na náš první závod a budu se ho účastnit, tak závodní registraci nepotřebuju?  ;)

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #3 kdy: 31 Srpen, 2009, 16:13 »
Registraci potřebuješ jenom na závody MR, ale určitě si před prvním startem projdi aspoň soutěžní řád a řád ochrany zvířat. A předtím nebylo zdůrazněno, že pes musí mít platné očkování proti vzteklině (případně dalším očkování podle požadavků veterinární správy), tzn. musíš předložit ideálně europas - modrý průkaz, případně aspoň očkovací průkaz s platným očkováním a potvrzením od veterináře. Lucka

Peťka

  • Host
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #4 kdy: 31 Srpen, 2009, 16:46 »
MR? mistrovství rebupliky? :) ano, platné očkování, modrý průkaz mám  :)

k účastni na závodě tedy jakoby teoreticky nepotřebuju nic - akorát se přihlásit a mít platný očkovací průkaz, chápu to dobře?  :)

jinak díky vám za odpovědi, hodně mi pomohly :)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #5 kdy: 31 Srpen, 2009, 21:32 »
Aby to bylo přesné - bez licence se můžeš účastnit závodů III. třídy a pořadatel může požadovat dvojnásobné startovné (pokud vím, nedělají to).
Závody III. třídy jsou všechny na suchu  - mimo MR.

Před závodem by se měl každý účastník seznámit se Řádem ochrany zvířat a stvrdit svým podpisem, že je s ním seznámen (jakou formou toto pořadatel vyžaduje, je na něm - může to být třeba na přihlášce nebo chiplistu).

Většina pravidel, která určují chování na závodě, je v Závodním řádu, Soutěžní řád je více o způsobu organizace soutěží. Je tedy nutné si přečíst alespoň ten Závodní řád - zvláště problematiku chování na trati - (předjíždění...), značení trati (terče) a zacházení se psy.

Tolik k tvému chování - a ještě k chování tvého psa -
Tvůj pes by měl být zvyklý na míjení ostatních psů - ať závodících nebo diváckých. Nesmí být agresivní ani ostatní psy obtěžovat a tím rušit ve výkonu. Pokud někoho předjedeš, tvůj pes by měl být schopný se odpoutat a pokračovat dál.
Pokud jezdíš - trénuješ někde v opuštěné krajině, je třeba toto psa naučit - s někým se domluvit na společný trénink.

Proto je fajn, když se nový člověk přidá do nějakého klubu, který má poblíž. Získá tak zdroj informací a možnost si s někým zatrénovat.
Když napíšeš odkud jsi, možná se ti někdo ozve.

Členství v klubu je nutné k získání licence. Klub (předseda) garantuje, že člověk, kterému žádá o licenci, je obeznámen s problematikou, řády a nebude svým chováním nebezpečný sobě ani svému okolí a nebude kazit dobré jméno sportu.

Z pohledu pořadatele - pokud mi se mi na závod hlásí nový člověk bez licence, minimálně se starám, jak je zkušený, jak má zvládnutého psa - aby nedošlo při kontaktu s ostatními psy k nějakému maléru. Neukázněný pes může zmařit dlouhodobou snahu jiného závodníka - buď ztrátou času v konkrétním závodě nebo při napadení i psychickou škodou, která jde někdy velmi těžko odstranit.
I malé zdržení může znamenat několik míst - teď v Telči byly v celkových výsledcích první tři závodnice na kole v JEDNÉ vteřině !!!
Navíc pokud pořadatel zvolí starty po 30 vteřinách od nejpomalejšího, předjíždí se opravdu hodně a špičkoví závodníci předjíždí i ty co si to jeli "jen tak zkusit".
Proto je korektní chování psa velmi důležité.
(uff...to by snad stačilo  ;))



Peťka

  • Host
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #6 kdy: 05 Září, 2009, 18:16 »
jeee, děkuju za vyčerpávající příspěvek!  ;D pořádně si to všechno pročtu a kdyžtak bych se ještě na něco zeptala :)

Offline Hrobníci

  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #7 kdy: 06 Září, 2009, 08:53 »
Ahojky, pokud jsi z blízka, tak doraž na Hrobskou jízdu(severní Čechy-Teplicko). Je to jeden z prvních závodů v této sezóně(3.-4.října). Můžeš tam okukovat, sbírat zkušenosti a licenci zatím nepotřebuješ. Zdraví Hrobnice

Peťka

  • Host
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #8 kdy: 06 Září, 2009, 13:16 »
bohužel, bydlím na moravě  :( jinak bych ráda přijela, ale to je opravdu dálka...
všechno jsem si nějak promyslela a jak to tak čtu, tak se stejně zatím přihlásím do kategorie příchozích, že si to vlastně jen vyzkoušíme nebo do té dětské - juniorské? je mi totiž 15 a myslím, že to bude zatím nejlepší volba, vlastně stejně bych možná nemohla v normálních závodech startovat, když je mi 15, no ne?  :)

danler

  • Host
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #9 kdy: 06 Září, 2009, 15:49 »
Na moravě máš taky závody záleží s kterého koutu ses,ale termínovka je hotová vidím tam Horník -to je u Nového Města na Moravě a pak Cákov to je kousek od Olomouce ...

Peťka

  • Host
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #10 kdy: 06 Září, 2009, 19:41 »
Horník jsem na mapě ani nenašla  :o ale stejně ten je taky daleko... a do Náměšti na Hané na ten Cakovskonovodvorský okruh jsem chtěla přímo jet  ;D

danler

  • Host
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #11 kdy: 06 Září, 2009, 19:57 »
Zkus ,Tři Studně jinak už moc na výběr nemáš.

Offline peFO

  • *
  • Příspěvků: 35
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #12 kdy: 06 Září, 2009, 22:06 »
Cakov je super, pohodová atmosféra. Můžem jen doporučit. Každý rok jsou tam nováčci, takže přijeď a uvidíš ;)
P.S Taky jsem tam v 15 začínal :)
« Poslední změna: 06 Září, 2009, 22:19 od peFO »

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #13 kdy: 06 Září, 2009, 22:56 »
Dolní věková hranice je 13, do 18 bys měla s sebou mít podepsaný souhlas rodičů, že se můžeš účastnit.
Pokud se vás sejde víc juniorů, byhlásí vás zvlášť.
Naší Barče bude  13 a jezdí už dlouho :)

Tři Studně je mistrovství republiky, je lepší si odbýt premiéru jinde, když ti to půjde, najdeš si klub, uděláš licenci a můžeš i na MR. Dá se to v pohodě stihnout :)

Pokud budeš mít cestu do Brna, můžeš se stavit u nás - Silůvky. Vyzkoušíme předjíždění, můžeš mi i pomoct odtrénovat :)



Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Závody - potřebuji něco?
« Odpověď #14 kdy: 07 Září, 2009, 08:09 »
Bydlím na Moravě a to mezi Ostravou a Karvinou. Pokud chceš zkusit společný trénink, tak napiš. Klíďo i někam dojedu máš-li tam nějaký pěkný okruh.  ;)