Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Agresivita individůálů - psů na závodě

Diskuzní fórum > Co se jinam nevešlo

Agresivita individůálů - psů na závodě

(1/2) > >>

Petr PeS:
Asi by stálo za to, aby si někteří sáhli trochu do svědomí a zamysleli se nad tím, zda mají dosti vychovaného psího parťáka pro účast na závodech.
Starám se a snažím co to jde, aby moji malamuti byly nekonfliktními a na závodech bezproblémovými účastníky. Ovšem pokud se mi stane, jako minulý víkend, že mne v jednom kole předjedou dvě SKJ a jejich psi mi celkem třikrát napadnou spřežení, je něco asi hodně špatně a je otázka, jak se moje spřežení s tímto vyrovná a jak se bude na dalším závodě chovat. Opravdu nestačí, když  mi "prcek" už po druhé skočí po psech a slečna či paní mi vysvětlí "no to je bígl, no" . Pokud máte agresivní psy ( a to máte, protože, jak jinak si vysvětlit, že mne předjíždíte a přitom se Váš pes otočí a s vyceněnými zuby jde do mých lídrů, kteří jen jedou a ani nezavrčí ) měli by jste zapracovat na socializaci, nebo běhat sölo někde v lese.

pospa:
Pokud je to na závodech tak podat protest,nemá to cenu řešit tady .

NCW:
Hmm, no chápu jak to myslíš a můžu ti říct i jak to skončí ;D . Moji psiska x let neměli problém s žádným malým psem ať bišonek, čivava, jezevčík vše v pohodě. Pokud se uměli dotyční chovat bez problémů, když se nějaký takovýto exemplář zaběhl, hodil jsem ho mezi moji smečku na zahradě a nebyl problém. Ovšem stačil jeden incident, kdy jsme byli s kamarádkou na treku, každý 3 mamutíky na vodítku a proti nám vyběhl se štekotem a vrčením na volno bišonek. S kamarádkou jsme ještě pár metrů se psy odcouvaly, no nicméně čoklík mezi ně se štekotem a vrčením stejně vběhl. Tak ho trošku "oblízli" :P  pointa přestupek není, že byl pes na volno a agresivní v první zoně NP, ale je přestupek že ho mí ocucali. A cááluješ.
Od té doby je vše v pr... a jak vidí malého psa jdou po něm i kdyby byl sebevychovanější a už s tím nic nenaděláš.
Na závodech bez problémů, jak má pes postroj je to pro ně normální pracovitý pes, mrknou na něj a nechají v pohodě. A to mi je už občas nějaký huskoun taky přátelsky hryznul do prdele, aby trochu pohli ;D

Petr PeS:
Protest je postup o kterém vím, proběhne to na závodech a....  jen mi připadlo důležité tu podobný nešvar zmínit. Děje se to, tak pokud to jenom trochu někomu sáhne do svědomí a zapracuje na chování psa, má to cenu ten článek uveřejnit.

Vaľko Juraj:
Mírná kolize na mém prvním závodě. 8) Pak jsem to bral jako normál. :D

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi