Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 rozmary letošní zimy

Diskuzní fórum > Co se jinam nevešlo

rozmary letošní zimy

<< < (2/5) > >>

ježura:

--- Citace ---Bylo by fajn mit vzdy termin na snehovy zavod a kdyby odpadl, tak by se jel karovy.
--- Konce citace ---


Nápad dobrej, ale hůř proveditelnej.
Trať sjízdná na sněhu může být na káru úplně nevhodná (asfalt, prudký sjezdy, zbytky sněhu, led...)
A že by proti saňovýmu závodu čekal jiný pořadatel takzvaně v "záloze" se všemi vyřízenými povoleními, zajištěným ubytováním, nachystanou tratí atd. na kárový závod v jiné lokalitě (že kdyby náhodou nenasněžilo tak mu možná někdo přijede) si nedovedu představit.
Příprava závodu stojí hromadu práce a peněz...kdo by to zaplatil, když by sníh byl a káry se nejely?

Mirek Kremlička:
Bylo by fajn mit vzdy termin na snehovy zavod a kdyby odpadl, tak by se jel karovy.

Ono to není zase tak jednoduché, jak to vypadá. Já jsem to zkusil nabídnout před rokem na České Kanadě a po velkém nadšení začalo odhlašování a na konec zbylo asi 14 nejvěrnějších a z toho více než polovina na kolech a koloběžkách. Na druhou stranu to Metujáci letos zkusili a účastníků měli poměrně dost. Další věc je to, že nic není většinou černé, nebo bílé. Tím myslím, že trať, která nesplňuje požadavky na saně, nemusí být způsobilá a hlavně bezpečná pro káry, natož pro kola a koloběžky. Jak jsem koukal na fotky z letošních Janoviček, tak tam karambolů a rozbitejch kár kylo docela dost. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Takže hlavní problém je v tom, že část tratě může být holá a v ideálním případě zmrzlá a tvrdá a část pod sněhem, v nafoukaných místech třeba i s půlmetrem sněhu. Je to trať pro káry, kola, koloběžky a běžce? Samozřejmě je možnost ty nejhorší místa prohrábnout a tu vrstvu sněhu alespoň zmenšit, ale záleží na tom, jaký je poměr mezi holými a zapadanými úseky. Pro mě, jako pořadatele, je nejdůležitější bezpečnost psů a všech účastníků a tímto jsem chtěl pouze nadhodit problémy které můžou nastat při změně saňového závodu na kárový. Vůbec se nebudu bránit hledání řešení co se zimními závody, pokud budou současné "zimy" pokračovat.

Mirek Kremlička:
Lenka byla o "chlup" rychlejší, nicméně výsledek je skoro stejnej a můžeme o tom dále diskutovat. Každej nápad může být dobrej.

ježura:
Ty ten příspěvek máš delší, tak proto mám náskok ;)

Mirek Kremlička:
Ty jsi nadhodila trochu jinou možnost než já, tedy dva pořadatele dvou závodů v jednom termínu. Přesně jak píšeš, je to prakticky nereálné. Jinou možnost jsme po telefonu probírali s HelouL a to sice mít nahlášených na jeden závod více termínů a zjednodušeně řečeno, až nasněží, tak se pojede. Administrativně je to možná proveditelné, ale v extrémním případě může nastat situace, že nasněží v jednom termínu všude a pojedou se všechny závody v jednom termínu, takže v zádě taky na nic  :-\

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi