Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Rozhoduji se

Diskuzní fórum > ostatní

Rozhoduji se

(1/3) > >>

KimKatic:
Přeji pěkný večer. Moc ráda bych Vás (jako zkušené chovatele) poprosila o radu co se týče výběru plemene. Jsem sice studentka, ale veškerý volný čas věnuji sportu (běh, kolo, brusle - když je počasí, skály, yoga...) A tak hledám psího parťáka na mé volnočasové aktivity a jako kamaráda :). Dlouho jsem přemýšlela o Border kolii, vzhledem k její inteligenci a energičnosti, ale nevím, jestli by pro ní to "bezhlavé tahání (canicross, bikejoring...) bylo vhodné. Dále jsem přemýšlela o Maďarkém krátkosrstém ohaři (k tomuto plemeni se snad vyjádří nějaký zkušený chovatel :) ), ikdyž ta krátká srst... Aby nebyla problém v zimě (časté stanování, běh/kolo...) no a nakonec jsem přemýšlela nad belgickým ovčákem : malinois - zde si zase nejsem jistá, zda je to vhodné plemeno pro chovatele začátečníka (což já jsem).

Předem děkuji za rady :).

PS: Doufám, že to píšu do správného topicu, když tak smažu.

Priscilla:
U všetkých troch plemien, ktoré uvádzaš je šanca, že budú ťahať tak možno 50:50. (Ale zas mimo záprahových psov, je to pri týchto plemenách, čo uvádzaš asi najväčšia šanca, že ťahať budú + pár ďalších príbuzných plemien.) Takže si asi ujasni, ako je pre teba dôležité, aby pes ťahal, alebo či by stačilo, aby ťa pes pri biku/behu iba sprevádzal a tak. Ak chceš vyslovene ťahača, tak sa potom skôr poobzeraj po ESP alebo alaskánoch. V každom prípade by som poradila nerobiť unáhlené rozhodnutia a dať si čas spoznať všetky tieto plemená v bežnom živote, vidieť ako sa s nimi aj žije a neriadiť sa iba chválospevmi milovníkov plemena.

KimKatic:
Děkuji, určitě se podle Vaší rady zařídím :).

HelaL:

--- Citace: Priscilla  03 Leden, 2016, 18:59 ---U všetkých troch plemien, ktoré uvádzaš je šanca, že budú ťahať tak možno 50:50. (Ale zas mimo záprahových psov, je to pri týchto plemenách, čo uvádzaš asi najväčšia šanca, že ťahať budú + pár ďalších príbuzných plemien.) Takže si asi ujasni, ako je pre teba dôležité, aby pes ťahal, alebo či by stačilo, aby ťa pes pri biku/behu iba sprevádzal a tak. Ak chceš vyslovene ťahača, tak sa potom skôr poobzeraj po ESP alebo alaskánoch. V každom prípade by som poradila nerobiť unáhlené rozhodnutia a dať si čas spoznať všetky tieto plemená v bežnom živote, vidieť ako sa s nimi aj žije a neriadiť sa iba chválospevmi milovníkov plemena.

--- Konce citace ---

naprosto přesné :) doplním ještě - ochota psa tahat a ochota jít sám dopředu jsou dost dědivé vlastnosti, jsou vidět na rodičích, takže určitě zjistit co nejvíc informací, projít se maminou... i štěnda tak od 4 měsíců se dají poznat - jestli vyrazí po cestě  dopředu (někam..) budou super, jestli se budou motat kolem vás a zabíhat za paty , budou to spíše týmoví psi, práce v samotě pred vámi by stála trochu práce  :)

laďa+esi:
pokud uvažujete trávit více času v zimě venku vandry, běžky (pod stanem) , zvážil bych i něco "chlupatějšího" než ESP , tedy pokud nemířite v CC nebo biku rovnou na bednu :-)

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi