Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Boty

Diskuzní fórum > kola

Boty

(1/3) > >>

Vlastimil:
Dobrý den,

Zajímá mě ten kdo dělá Bikejoring  a jezdí na Tříkole ať už sportovně či rekreačně co používá za boty?? S jakými mate zkušenosti atd. A také jak mate připnuté psy na Bikejoring??
 
Děkuji za info..

pospa:
na kolo používám boty s nášlapným systémem a psa mám připnutého k sobě  ;)

rigsa:
není to trochu nebezpečné když je pes připnut k tělu?

MaUr:
Není. Spadneš a máš neustále psa pod kontrolou :-) Taky jezdím s SPD. Přijde mi to mnohem bezpečnější, než bez nich, protože mi noha nelítá na šlapátku. Samozřejmě to mám dotáhnuté tak, abych to v krizi vyškubnul. Je to o zvyku.

Kryspi:
první sezónu jsem odjezdil připnut za pas ke psovi, na kole i na koloběžce ... pak jsem se jednou vymáznul, rozběhnutý pes můj let výrazně prodloužil, pád byl tvrdý a pak pár metrů toho smýkání, protože v tom šoku jsem nezařval stůj :) od té doby jezdím se psem připřaženým ke stroji a už bych neměnil ... každý to dělá po svém a ti co psali jsou zapřisáhlí poutači k tělu, nebral bych je úplně vážně a vyzkoušel obojí, co lépe vyhovuje, chce to zkoušet v ostrém tréninku nebo na závodě, pohodovou projížďku zvládneš obojím způsobem

Ty co stále jezdí za tělo trochu podezírám, že se pořádně nevymázli a neměli důvod svůj stereotyp změnit :). Je pravdu, že když máš psa za tělo, lépe cítíš jeho tah a při problému (např. potkání psa v protisměru) můžeš použít celou váhu těla, snáz chytneš vodítko a psa stáhneš. Na druhou stranu se mi občas bez zamotal do páček na řídítkách atd ... Dobře cvičený pes nakonec nic nepředvídatelného nedělá a pokud ano, je to tvoje chyba, že jsi nevytušil nebezpečí a nebo nemáš za sebou dost tréninků. Já už intuitivně poznám z které strany oběhne kaluž, naučil jsem ho obíhat lesní závory ... Pes ke stroji má za mě ještě jednu výhodu, psa nerušíš svými pohyby, zvlášť na koloběžce, ale i na kole, máš volné těžiště a můžeš naplno rozjet svůj jezdecký koncert podpořený výbornou fyzičkou :)

Jo a ty boty, rozhodně nášlapy (SPD), stejně jako v náročném terénu je to bezpečnější, páč ti nekontrolovatelně nesklouzne bota ze šlapky

PS postižení nereagujte na má popíchnutí ... porazilo mě mnoho těch co mají psa připoutaného k tělu :) buď jim čest

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi