Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Právní poradna?! - Střet s cizími psy

Autor Téma: Právní poradna?! - Střet s cizími psy  (Přečteno 10696 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline NeverCryWolf

  • **
  • Příspěvků: 62
  • Karma: +0/-9
    • Malamutkrkonose
    • E-mail
Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« kdy: 30 Červen, 2014, 19:44 »
Dobrý den, chtěl bych se optat jak řešíte následující situaci:
Dnes jsme byly se psy na "procházce" (5psů) všichni na špagátu. Proti nám ve vzdálenosti 200m se objevili 2 psy, doga a nějaký špunt pobíhající na volno. Po páníčkách ani stopy. Okamžitě jsme zastavili a vyčkávali. Psiska nás samozřejmě zmerčila a hnala k nám. V tom se v dáli objevili dvě paničky celkem nevzrušené, že by mohli zrychlit chůzi. Na jejich volání psy nereagovali až dorazili až k nám - ty psy tedy. Naštěstí vše proběhlo v celku v pohodě,  jejich psy nezačali vrčet a tak je moji drahouškové nechali milostivě naživu. (4feny) akorát pes se mohl posrat, že mu očuchávají harém.
Abych se ale dostal k jádru pudla. Hipoteticky, pakliže by psy přiběhli k nám a začali vrčet, spustila by se mela a asi by to ani jeden ze dvou vetřelců nerozdýchal.
Teď právní důsledky. Po zkušenosti z předchozího roku, kdy jsme byly též na procházce a mezi mých 6 psů na vodítku se vřítil na volno běžíc Bišonek, štěkajíc, vrčíc na ně. Ty mu trochu upravili fasádu. Pointa u správního řízení - přestupek není, že ho protistrana měla v první zoně národního parku puštěného na volno, ale už přestupek je, že mí psy ho pokousali. Nikoho nezajímalo, že já je měl na vodítku a ještě s nimi couval zpět od psa. Takže se mám obávat pokaždé, když nezodpovědní majitelé vypuštěných, neovladatelných zvířat se objeví proti nám? Co mohu jiného dělat, než dělám dosud? Napadá mě snad jen kamera a celou procházku vždy natáčet, aby bylo jasné, kdo je agresor. Nebo mám čekat, až mé psy taky pokoušou, abychom byly poškození - potažmo viníky obě dvě strany?
Já to vidím asi následovně: vyjížďky hald budu natáčet. A až zas nedejbože přiběhne pes na volno, bažící po rvačce, až se rvačka rozpoutá, nemám jinou možnost, než ho kuchnout nožem. Jelikož nemám nejmenší šanci je bez asistence vzdálených páníčků dostat od sebe. Ono taky, když se psy ve šňůrách zamotají ve rvačce, tak se dost dobře nemůžou bránit útoku jedince na volno.
Teď prosím názory, zkušenosti, odsouzení díky.


Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #1 kdy: 30 Červen, 2014, 22:57 »
pro inspiraci  ;)
http://www.reshareworthy.com/heini-takes-16-dogs-into-town/#gjVJYiTDojVK7WVx.01

pár let mi trvalo, než jsem přišel na to, jak naučit zapřaženou 8čku si nevšímat ničeho okolo...

ani dotírajících vořechů na volno, co je pomalu štípali do zadku...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #2 kdy: 01 Červenec, 2014, 08:16 »
No Venco, moje psí holky teda taky nemají problém minout psy včetně štěkajících miniatur... ale když mi do nich někdo vběhne a bude útočit, tak se bránit taky určitě budou (i když se mi to zatím nestalo, ťuk ťuk). A o tohle tu jde v otázce.
 
Já mám teď trochu nahnáno, protože mám na tréninkové trase místo, kde míjím okraj vesnice. A tam je nějaký ohař, který je neustále mimo pozemek a není zrovna dvakrát přátelský. Když jsme ve dvou, tak ho nějak zaženeme, ale teď v létě tamtudy běháme bez psů a i tak dost prudí, přijde mi, že si nás už zapamatoval a se*eme ho. Budu si muset promluvit s majitelem a upozornit ho na situaci, jasně, ale to je mimo téma... Jenže v případě, že mi do nich opravdu vběhne a bude se chtít prát, tak logicky odmítám to, že je to moje vina. I proto jsem zvědavá, jestli se najde nějaká odpověď na tento dotaz.

(a zároveň dodávám, že psy si opravdu sežrat nenechám...takže doufám, že s pánem bude řeč, jinak asi psí pepřák? Co myslíte? Jak řešíte takovouhle krajní nouzi?) ???

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #3 kdy: 01 Červenec, 2014, 10:32 »
Zkusenosti nemam na rozdavani. S jezdenim porad tak nejak zaciname, ale na podzim kdy jsme docela poctive trenovali, jsme v zaprahu potkali vlcaka na volno. Majitel si delal na poli a pes behal kolem. Jak nas zmercil, vyrazil proti nam, uz sem to videl blede. Zastavil se tesne pred nama. A ja drzel tenkrat bohuzel jeste kolobezku se trema psama na brzdach. A pomalu se mnou psi cukali k nemu. Nastesti to byl pes ne fena a asi mladsi. Takze i kdyz holky chteli k nemu a ne agresivne tak on k nam se asi bal. Byt to fena dospela byla by to hrozna mela. To byl posledni moment pro me postavit ctyrkolku. I kdyz je pro tri fenky tezka. Ale je to bezpecnejsi. Mam tam takovou automackou brzdu o kterou staci brnknout a ctyrkola stoji. A ja muzu dopredu ke psum. Ale co dal kdyby sel pes po nas. To nevim. Jinak predjet psa zvladame. Minout vetsinou taky. Popr zabrzdim zastavim a psy si podrzim.
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Offline Adela

  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: +1/-6
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #4 kdy: 01 Červenec, 2014, 11:01 »
S podobnými napadeními mých psů mám taky pár zkušeností.... V případě, že při tréninku vidím psíka, pobíhajícího na volno a nevšímá si nás, snažím se jet dál a snažím se učit mé psy, aby si jich nevšímali (daří se  ;)) V případě, že se na nás cizí pes řítí, zastavím káru a jdu si ke psům. Od té doby, co mi vlčák porval psa, když byl štěně, nosím u sebe pepřák. Párkrát jsem ho už použila. Před měsícem nás při procházce napadnul sousedovic pes, před 14 dny agresivní pitbul, co šel rovnou po štěněti... Nejvíc mě dokáže vytočit, že když se už něco takového stane, nejsou majitelé agresivních psů schopni se ani omluvit, otočí se na podpatku a jde se dál...

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #5 kdy: 01 Červenec, 2014, 11:36 »
Takže pepřák do kapsy? A co na to pes utočník říká? Popř když už se to spustí rvačka přeci nemužu zmastit pepřákem svoje ps? Nebo dokonce utočníka trefit ještě než se do nás pustí? Z mího pohledu spousta otázek nemluvě o tom že to uvidí majitel toho utočícího ps
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Offline Adela

  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: +1/-6
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #6 kdy: 01 Červenec, 2014, 11:50 »
Použila jsem ho asi 2x. Nestříkla jsem ho však přímo psovi do očí, ale někam před čumák. Až když zaútočil. Ono taky v tom chumlu, když člověk drží své psy a snaží se je chránit... První pes se lekl, poté přiběhl jeho pán- U druhého to bohužel nepomohlo... Tohle použití je krajní případ, ale nosím ho u sebe neustále.

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #7 kdy: 01 Červenec, 2014, 20:13 »
Me se to teda porad nejak prici takhle se branit. Ale do uplne vyhrocene situace sem se nedostal. Tak nevim jiste je tu ale nekdo s daleko vetsi praxi. Kdo by poradil co v takovou chvili udelat. Posledni trenink letosni sme potkali podivnou particku ktera vsak nebyla nebezpecna. Citala jednoho vlkodava. Dvanactiletou holcinu. Dva vorisky jednu kozu a miniprasatko. Psy sem chvili podrzel mezitim tenhle podivnej cyrkus zaplul do zahrady a my sme mohli pokracovat:-) ale to jen na odlehceni. Muze byt jiste i hur.
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Offline Adela

  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: +1/-6
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #8 kdy: 02 Červenec, 2014, 07:00 »
Mě to taky není příjemné, ale mnohem nepříjemnější mi je, když cizí agresivní pes pokouše mé psy...Teď nemluvím o vesnických vořeších, kteří na nás pravidelně při tréninku doráží (jezdím kus přes vesnici) Takové moji psi ignorují. Mám na mysli agresivní útok psa, který jde zaútočit. Poslední setkání se sousedovo berňákem, který nás zahlédl při návratu z tréningu, otevřel si branku a automaticky se mi po psech vrhnul, nebylo vůbec příjemné. Bilance: jedna fena pokousaná, já pokousaná... Můžu mluvit o štěstí, že si pes nevšimnul 4 měsíčního štěněte. Mě by také nebylo příjemné, aby moji psi napadali ostatní. Proto se tomu snažím předejít... Určitě zde bude více zkušených, kteří by poradili, jak se v takových krajních situacích bránit...  ;)

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #9 kdy: 02 Červenec, 2014, 08:04 »
I když zastavím a půjdu ke psům, tak agresivně útočícího psa sama neodeženu. Je o dost rychlejší a mrštnější než já (a taky většina dalších lidí). Navíc ne vždycky můžeš zastavit tak, aby sis psy mohl chytit. Ono když jich máš víc (naposledy se mi to stalo s devítkou, naštěstí jsme jeli ve dvou), tak k tomu už potřebuješ nejlépe strom, o který káru opřeš. Ruční brzdu ti přetáhne už pár psů, to pro ně není překážka. Já mám kotvu do země, ale i tu mi uměj vytrhnout, když se jim chce.
Já souhlasím s Adélou - rozhodně je pepřák lepší varianta, než mít pokousané psy (nejde jen o pokousání, ale pak se ti z vyrovnaného spřežení po pár takových útocích stanou taky útočníci...). Ideální stav asi je, pokud se tím skutečně agresivní pes dá ještě odehnat. A když se do sebe zakousnou, tak po použití pepřáku se jim bude teoreticky hůř dýchat a mělo by být jednodušší útok zastavit, ne? Ještě jsem to naštěstí nemusela použít... A jestli to uvidí majitel je to poslední, co mě zajímá. Kdyby měl svého psa pod kontrolou, tak by se nic takovýho řešit nemuselo.

Offline Adela

  • *
  • Příspěvků: 19
  • Karma: +1/-6
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #10 kdy: 02 Červenec, 2014, 08:10 »
Mě káru zatím naštěstí neodtáhnou  ;) Vždy, když se mi něco podobného stalo, držela jsem si svoje psy a snažila se protivníka zahnat, nepomohlo to... Každopádně pro obě strany to není nic příjemného. Jen mě občas zarazilo chování majitelů takto agresivních psů. Každý člověk je za svého psa zodpovědný. Naštěstí jsem nemusela dosud řešit právní důsledky takového střetnutí, viz. první příspěvek...

Offline Siberian Husky Kennel V pohybu

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +7/-11
    • SH Kennel "V pohybu"
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #11 kdy: 02 Červenec, 2014, 08:47 »
Tady uz narazime na to jaci lidi sou. Protoze kdyby doslo na pouziti pepraku proti utocnikovi tak sem si uplne jistej jak bude majitel vyvadet. A hulakat. Ze jeho pes by preci nikoho nechtel kousnout atd atd a ze sem peprak pouzil driv nez zautocil. Bo az zautoci tak uz je to pozde. No slozita otazka. Ale je mi jasny jak jednoduchy je potkat takoveho psa. Protoze takovych tech vycepovanych stoprocentne privolatelnych psu je malo.
Tom Kubín

606 258 301

http://vpohybu.webnode.cz

Offline HuskyW

  • ***
  • Příspěvků: 175
  • Karma: +16/-6
    • HuskyW
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #12 kdy: 02 Červenec, 2014, 11:42 »
A zrovna jsem narazila na dnešní článek - dva lidi, jeden měl psa na vodítku, druhý ho měl navolno. Psi se do sebe pustili, lidi je odtrhli, ale došlo k pokousání. Oba dva jsou nyní podezřelí z přestupku proti občanskému soužití.
Dobře - nejsou tu známy podrobnosti, ale jak víc můžu zabezpečit psa, než že ho mám na vodítku? (samozřejmě tu nepíšou, jestli to bylo třeba desetimetrové vodítko nebo jestli to vodítko pustil a nechal psa jít bojovat...ale to jsou jen dohady)

http://brno.idnes.cz/psi-rvacka-na-blanensku-0vk-/brno-zpravy.aspx?c=A140701_155627_brno-zpravy_daj

Offline Radek_Duke

  • *
  • Příspěvků: 29
  • Karma: +22/-26
    • Duke Polární úsvit
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #13 kdy: 10 Červenec, 2014, 23:04 »
Jo občas je to dobrý vzrůšo a nervíky... :-) u mě až tak né při ježdění, nebo běhání, ale horší to je na obyčejných procházkách, kdy člověk narazí na jiný venčící se psi(hodně často navolno) snad ještě mnohem častěji než při ježdění... takže to je u nás docela běžný, takovýdle psi potkávat.... pak jen člověk vidí, jak kus od nás nás zpozoruje pes na volno, začne po nás koukat a člověk už jen čeká, jestli se pes rozhodne "jít změřit síly", nebo se nic nestane a bude to v pohodě.... už spousty krát k nám takhle pes "přišel změřit síly", ale zatím to nikdy nedošlo do něčeho ostrýho, vždycky se to vyřešilo docela v pohodě.... většinou jsou ti "cizí" psi menší  a "slabší", takže po tom co jim dá můj Dukouš najevo, že by asi neuspěli, tak ti psi to velice rychle vzdají a dají pokoj... ale párkrát se stalo, že si pes nedal pokoj, např. jedna menší fenka okolo nás vztekle pobíhala, šílela a vrčela jako blázen a prováděla takový nabíhací útoky, když tyhle "náběhy" udělala asi 2-3 a viděl jsem že si jen tak nedá pokoj, tak už sem se trošku nasral a dvakrát jí tak trošku při tom jejím náběhu "dloubnul" špičkou boty a zařval "vypadni" a zdrhla.... :-) nebo tady mámě naprosto vzteklýho malýho vořecha, kterej na nás začne dorážet, ale protože je malej a srábek, tak doráží tím způsobem, že běhá a šílí v 1-2 metrovým okruhu okolo nás... jeho majitelka je navíc taková, že jí je to úplně šumák, na psa nemá snahu ani volat ani nic... takže tenhle pes okolo nás takhle šílí třeba 2-3 minuty, než mu dostatečně utečeneme... to samí zase potkáváme občas ve městě s chlapem co má nějakýho malýho vořecha.... pes vzteklej agresivní jako prase, je navolno, prudí 1-2 metry od nás...
oba dva jsem zatím potkal  min. 2-3 krát, a to už sem byl pěkně nasranej.... neřeknu když se to stane jednou, ale když zase a zase a ještě člověk vidí, že těm majitelům je to naprosto šumák a nechtějí s tím nic ani dělat... pokud je potkám ještě jednou zase, tak už půjdu, že půjdu za majitelama a řeknu něco ve smyslu, že pokud nás ten jejich pes bude ještě někdy takhle otravovat, tak ho osobně nakopnu, tak že si to příště rozmyslí...

ale jinak máš Petře pravdu, že podle zákona si "zabezpečeného psa" většinou zákon představuje, tak že je na vodítku a s náhubkem... nevím jestli to je všude, každý město to může mít ve své vyhlášce tuším jinak, ale myslím, že takhle to mají skoro všude... jenže to je největší kravina... náhubek bych mému psovi nikdy nedal, protože 99% ostatních psů ho taky nemá, takže když pak potkáme nějakýho takovýdleho psa na procházce, tak ty zuby jsou jediná "zbraň", kterou můj pes má a kterou se může tomu cizímu "agresivnímu" psovi bránit... a tím náhubkem bych mu tu jedinou zbraň vzal...

Offline Petr PeS

  • **
  • Příspěvků: 64
  • Karma: +3/-3
    • www.asgard.cz
    • E-mail
Re:Právní poradna?! - Střet s cizími psy
« Odpověď #14 kdy: 11 Červenec, 2014, 12:05 »
Máme čerstvou zkušenost, zatímco mým malamutkám se konflikty s okolím zatím vyhýbají (mimo minulý týden, skoro napadení kolem nás kroužícím a řvoucím vlkodavem "navolno", páníče za chvíli dorazil), venčil jsem ovčandu (artróza, marodka) přiběhl labrouš agresivní jak pominutej, srazil jí, potrhal, panička za pár minut dorazila s tím že "jé já vás neviděla" vzala psa a šla do ha..lu, sedím u čuby koukám co všechno jí je a ostatní... salám na nás. Na obci při sdělení problému, ano máme vyhlášku, ale nemůžeme nic dělat, to jste mě volat policii. Tzn. vím že pes za to nemůže, takže co, použití obranných prostředků proti komu, pepřák na nepřizpůsobivé páníčky  :) .
Je to všude stejný.
Jen mi prosím někdo poraďte, jak to bude u seveřanů, pokud dojde k jejich napadení, bubu s nimi moci ještě někdy závodit, nebo se jim v bedně něco přesmykne a mám z nich bojovníky. PeS