Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 poslušnost

Diskuzní fórum > aljašský malamut

poslušnost

<< < (2/6) > >>

KarelR:
Něco už jsem načetl, tady je trochu komplikací ten mix s akitou, tudíž teorie je krásná věc, ale praxe je praxe, proto píšu i sem. Jinak je asi faktem, že nemůžu po něm chtít, aby se v lese, kam každej den chodíme venčit, vláčel u nohy, když každou chvíli přeběhne něco přes cestu a že se budu muset jednoduše smířit s tím, že bude furt na vodítku. Půjdu dál cestou vzájemnýho respektu a brát to, že zkrátka občas neposlechne jako přirozenou věc.
Jinak je ale fantastickej pes, je to jenom malej handicap :-), samo pokud nezdrhne, potom by to byl asi velkej průser.
Jinak když jsme na opravdu přehledným prostranství, pustím ho na volno, ale nesmí ho nechat, aby nabral rychlost, to se mi stalo minule v lese, kdy jsem si říkal, přejdu jenom krátkým úsekem, ale jak jsem sbíhal z kopce dolů, rozeběhnul se taky a jakmile se dal do pohybu v tomhle prostředí, začal lapat po stopě, pobíhat po lese a já myslel že jsem v pytli, ale přiběhnul, každopádně mě to pěkně vycvičilo. Nemusím se dívat na national geographic, stačí vypustit mýho psa do lesa a rázem se promění ve vlka, teď to zlehčuju, ale předtím mi moc lehce nebylo. Jenom žasnu, jak mají silný lovecký pudy, jak našlapujou, apodobně......Nevím jestli je to tím mixem, nebo jestli se tak chovají všichni malamuti, ale pozorovat je, je senzace. Na druhou stranu, jak jsem psal to může být taky pěknej průšvih.

ježura:
No a ještě pokud tahá, tak proč mu to nedopřát (jako náhražku pohybu na volno)...takže postroj, kolo a hurá trénovat!

NeverCryWolf:

--- Citace: KarelR  25 Říjen, 2012, 23:01 --- jestli přístup- jsme si rovni,je ten správnej.
--- Konce citace ---
jasně že je.
Včera jsem vypustil u rybníka 7 malamutů na volno ( samozřejmě se staženým zadkem a nepříjemným pocitem v žaludku ) proběhli se počvachtali - zašustil jsem piškotama a vklidu se přišli nechat zapřáhnout.
Nepříjemnej pocit, když se zaběhnou není z toho, že by něco ulovili na to jsou trochu pomalí, blbý taky nejsou a cestu zpátky si najsou i když na něj budeš čekat třeba hodinu nejlépe na místě a nepokoušet se ho hledat ( pak se někde minete a on až se vrátíž zmoženej hledáním na tebe bude nechápavě dávno čekat kde vězíš )
Strach mám z myslivců ( ale zkus mu navlíknout reflexní vestičku, to by vědšině myslivců mohlo přijít už fakt blbý střílet na takovýho psa )
závěrem, prostě mu důvěřuj ( samo ne u slepic )

laďa+esi:
Zdravím, co popisuješ je prostě malamut posílený lovecký pudem akity. Naštěstí převažuje malamut. Akity dokážou být dosti "ostré".
Měl jsem malamutku, která byla sebevědomá a docela dominantní. Hodně signálů v jejím chování jsem samozřejmě docela dlouho
špatně chápal. Jak už psala Lenka, malamut je malamut. Určitě na něj nejde jít silou. Hodně se dá zvládnout "pozitivní" motivací.
Cvičí se tak např. zvířata v ZOO. Viděl jsem ukázky a je to docela síla. V Olomouci bude na toto téma v listopadu přednáška s Františkem
Šustou z Pražské ZOO. Minulou jsem viděl a je to docela síla.
http://www.psihratky.eu/ostatni_akce_prednasky_2012_susta.htm

Ufo:
citace:
Včera jsem vypustil u rybníka 7 malamutů na volno ( samozřejmě se staženým zadkem a nepříjemným pocitem v žaludku ) proběhli se počvachtali - zašustil jsem piškotama a vklidu se přišli nechat zapřáhnout.

Na tomhle principu mam privolani u svych 6 hasek. Mam plastovou krabičku a v ní plno dobrot. A ne ledajakych. Suseny maso a podobně. No a kdyz chci psy vypustit( nedelam to casto) tak chrastim tou krabickou a říkám ke me, na! a kazdymu kousek dám. No a pak když se mi zda že je nekdo moc začuchanej zachrastím a volam ke me na, a rozdavam pamlsky.
V pripade spatreni zvere nefunguje.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

[*] Předchozí strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi