Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Českoslovensý vlčák, gróňák nebo AM?

Diskuzní fórum > ostatní

Českoslovensý vlčák, gróňák nebo AM?

(1/8) > >>

Olli:
Dobrý den, prosím poraďte. Chtěl bych si pořídit zápřah na mid až long tratě. Uvažuji o třech mě blízkých plemenech psů.  1. AM  - pro vidím v jejich povaze, zase sežerou pomalu dvojnásobek co další dvě plemena 2. Grónský pes  - dost dobře se u nás nedá sehnat 3. Československý vlčák –  můj favorit. Viděl bych to tak, že na náklady na stravu poloviční oproti AM. Srovnám – li spřežení 6 AM nebo 12 ČV ( náklady stejné ), ale výkon bude asi větší u ČV ne? I přes jejich drobnost.
Máte s ťímto plemenem někdo na závodech zkušenosti ? Nikde moc k vidění nejsou že? Dle knížky paní Pečené by teoreticky měli být na delších tratích neporazitelní , vzhledem k svému vytrvalému klusu. Myslím že i výborně zvládají mimochod. A případně jak se chovají ve větší smečce povahově na závodech. Určitě velký rozdíl oproti AM ne?
Podotýkám AH ani ESP rozhodně nechci. Děkuji předem za názory a cenné informace.

Bára B:
Být tebou, tak jako úplný začátečník pořídím max 2AM, až ti povyrostou, můžeš si přibrat další. Pořídit najednou 6 gp nebo am    mi moc rozumný nepřijde, spíš sebedestruktivní. Co jsem měla možnost vidět čvčka u skijoringu, tak většinou jen běželi před běžkařem a moc netáhli - to je to vytvale běželi. Tah ti asi předvěde lépe malamut a líp vydrží trening na delší tratě.

Ladan:
Z vlastní zkušenosti radím-najdi si nějakého rozumného chovatele/závodníka s AM/G, ale i alaskány a ESP (většina z nich začínala na AM, SH) a vytáhni z něho rozumy,. zkušenosti, atd. Zkus si samotné jízdy se psy. Určitě navštiv závody-budou na podzim  :)

Olli:
Zkušenosti mám s Malamuty, právě by mě  zajímalo jestli má někdo zkušenosti s Československým vlčákem v tahu a v celém spřežení nebo jestli se mu tahat prostě nechce jak píšete.

ježura:
Trošku se děsím...ku.va dobře si rozmysli než si něco pořídíš a určitě ne celý spřežení naráz. S ČSV osobní zkušenost nemám, ale ani mamut ani gróňák není žádný ořezávátko, pěkně po jednom nejvýš po dvou, ošahej si co ty potvory dokážou.
Jinak mamut sežere tak polovinu než "civilizovanej" pes stejné velikosti. Kde jsi přišel k dvojnásobku? :o
Proč ne AH? Mid-longová časomíra tě nebude mít ráda, když budou čekat do půlnoci, než se laskavě připloužíš s malamutama do cíle.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi