Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Čo všetko ste už videli behať?

Diskuzní fórum > ostatní

Čo všetko ste už videli behať?

(1/5) > >>

PalO:
Zdar
Pred časom som sa pýtal na povahu ESP. Sám som vyrastal na športovej kynológii, chcel by som sa teda spýtať, čo všetko (služobné) ste už videli behať bikejoring, skijoring. Že siahať s plemenom špecializovaným na niečo iné na najvyššie méty v behu sa nedá, mi je jasné  ;)
Dík

HelaL:

--- Citace: PalO  15 Květen, 2011, 20:41 ---Že siahať s plemenom špecializovaným na niečo iné na najvyššie méty v behu sa nedá, mi je jasné  ;)

--- Konce citace ---

Dovol taky ty otázku - už jsi se projel se "specializovaným" plemenem? :) (s dobrým ESP, ESP/AH ?)
Ona totiž práce s tažným psem není primárně o těch metách, ale o tom, že dobrý pes s radostí pracuje, co může. A z toho pak má dobrý pocit celý tým (člověk i pes/psi).
Zato když je pes po chvilce vlažný, kouká co kde lítá, co by očuchal, stojí to za houby (protože pes nedal do toho zážitku kousek srdce)

Jako analytik co jezdí 15 let s kde čím vesměs tahacím ti můžu doporučit - napřed se svez se dvojkou psů, co se po 3 km vrátí oslintaní až za ušima, a pak si polož otázku, jaké nasazení od svého budoucího psa/psů budeš očekávat. (A podle toho hledej plemeno)

To se moc nedá vysvětlit, to se musí zažít :)
Už jsem někaké zklamané lidi viděla ... tak ať víš co hledáš :)

Jaro Banoci:
Tak ja osobne som uz videl vselico...
Napriklad: Beauceron, Howard, Labrador, Malinois, Pittbul, Nemecky ovciak, Irsky seter, Madarska vizla, Doberman, Kolia, ale aj vseliake krizence, na canicrosse dokonca jazvecik, maltezak, Jack russel, cize vo vseobecnosti mozes behat s cim chces a s cim ta to bavi, ale ziadne z tychto plemien asi realne na popredne umiestnenia na vrcholnych podujatiach mat nebude. Jedine ak budes ma Nemeckeho kratkosrsteho stavaca to je asi jedine plemeno, ktore sa vie umiestnit, co je v podstate zaklad ESP...

MaUr:
Běhal a jezdil jsem s Rhodezským ridgebackem. První cca 2 roky jsem byl nadšen. To že mi cca po 3 km zvolnil jsem si zvykl, protože 3 km v zápřahu s 40 kg silným psem byl pro mě super zážitek. Teda do té doby, než jsem si pořídil první ESP a musím říct, že jsem měl obrovské štěstí, protože jsem narazil na dobré ESP. I přesto, že mé ESP má 26kg, RR se ji  absolutně nemůže rovnat. To nasazení, odhodlání, chuť ...... to se musí zažít. Dnes s RR chodím jen běhat večer, protože mu to  stačí a jsme spokojenější oba dva. Zapřahnout RR po ESP bylo vždy takové....nevím jak to říct, nemasné, neslané bez adrenalinu. Teď mám další ESP a taková dvojka za koloběžkou..........paráda, nepopsatelné.
Jo a kolega jezdí s Auvergneskými ohaři. Běhají mu velmi dobře, ale dle mě ESP to není.

HelaL:

--- Citace: MaUr  15 Květen, 2011, 23:05 ---Zapřahnout RR po ESP bylo vždy takové....nevím jak to říct, nemasné, neslané bez adrenalinu. Teď mám další ESP a taková dvojka za koloběžkou..........paráda, nepopsatelné.

--- Konce citace ---

JOO! to je perfektně popsané :)
ješte zkusím příklad z kynologie  - Obrana - jako školačka(dávno tomu :) jsem měla boxera. Dominantního silného psa. Supr obrana. Ta reálná. Pes se nebál ani čerta, a když už se zakousl, tak držel. Byla radost s ním tu obranu dělat (na úrovni 12-ti leté holky a ZM, ZV1), protože věděl sám co má dělat a všichni nás (tehdy) moc chválili. Bránil by mě do posledního dechu a vůbec o tom nepřemýšlel. Měl to tak v hlavě nastavené. Prostě boxer.
Pak jsem měla vlčáka. S ním jsem prochodila a prolezla kdejaké hory, super kámoš, za aportem by se uštval, byl daleko chytřejší než boxer, ale v noci na opuštěném nádraží se cítil líp, když mě měl vedle sebe a štěkal spíš ze strachu. Na cvičáku tu obranu taky nějak dával, když se mu to vysvětlilo, pracoval pro mě moc rád, ale reálný pocit s ním v noci byl úplně jiný něž s boxerem. Měl samozřejmě jiné klady a bylo na mě, abych se vyhla situaci, kdy budu potřebovat jeho odvahu a zuby.

Snažila jsem se najít příklad něčeho, co buď je vrozené, nebo se musí učit.. a stejně to pak není to pravé.

Martině Klimešové pěkně tahala fenka BO, ale ta pracovala na její pokyn a jen pro ni, aby jí udělala radost.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi