Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Australský Ovčák

Diskuzní fórum > ostatní

Australský Ovčák

(1/3) > >>

Flubber:
Dobrý den,mám 18 měsíčního psa AUO.Chtěla bych se zeptat i když to není plemeno typické pro canicross,hodí se na to?Je velice rychlý a plný energie a když zabere je to super,teprve začínáme a tak nemáme  zkušenosti jak ho naučit tahat neustále a nebo zatáčet.Budeme vděční za odpovědi zda se hodí a jak jej to naučit,nebo nějaké tipy  :),díky.

Windy west team:
Ahoj

Závodím s AUO už 2 roky, běháme většinou na podzim nebo na jaře, v létě se charlie dost přehřívá, pokud ho na léto netrénuju je to celkem risk. Pokud jde o táhání je dobré nejdřívé zkoušet menší tahací vycházky a vždycky aby byl na postroji. Když uvidíte že má chut jit do předu můžete ho pochválit a povzbudit. Pokud přestane tahnout zastavte a počkejte až sám bude chtít jít dál, je dobré cvičit z někým za kým by šel aby ho to motivovalo. Zatáčky se trénují na povel, ze začátku je dobré to cvičit u nohy a jen tak na běžné procházce řeknete pravá a půjdete do prava a pochválíte.
Pokud jde o odměnování tak pouze hlasem a povzbuzování radeji bez pamlsků.
Nevím od kud jste, pokud by jste měl chut si zatrénovat tak bydlím u Brna.
Naschle

Flubber:
A mám mu dovolit čichat na obyčejné vycházce s postrojem kdy trénujeme tahání?Brno není ideální.... :'( .děkuji

windy west team:
No pokud opravdu trenujete tak by jsi ho to neměle nechat dělat, prostě fuj a jdeš dál a pochválíš ho když začne tahat, u psů je ten problém že pořád htějí něco značkovat, ale když cvičíš tak by to dělat neměl, močový měchýř mu nepraskne když toho na chvíli nechá. U psů je to i jistý znak dominance nad člověkem, ted jdu značkovat a ty šefe jsi dělej co chceš.
jestě jsem se htěl zeptat tvůj pejsek je Forest gump pokud se nepletu.

Flubber:
Děkuji za cené rady a ještě mě napadlo se zeptat jestli se dá dělat profesionálnější canicross ,jestli je ten pes na to celkem kvalitní :)No Forrest Gumb je bratříček,já mám Flubbera,tady je náš web,najdete zde jak vypadá.www.flubberfabi.mypage.cz

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi