Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Dotaz

Autor Téma: Dotaz  (Přečteno 10595 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline brzekm

  • ***
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +10/-10
    • www.czechsilverstar.wz.cz
    • E-mail
Dotaz
« kdy: 28 Duben, 2010, 08:43 »
Chtěl bych se zeptat, určitě s tím někdo máte své zkušenosti a vím, že se to tu někde už probíralo.

Může myslivecké sdružení nebo obec zakázat jízdu se psím spřežením na jejich účelových lesních cestách, které jsou ve vlastnictví obce?
Já si myslím, že ne, ale pokud ano, tak na základě čeho? Je na to nějaká vyhláška nebo se můžou sami tak rozhodnout. Nevím také jak poznat veřejnou cestu a cestu ve vlastnictví obce (i když si myslím, že i cesta ve vlastnictví obce je cestou veřejnou)

Díky za každou radu a zkušenost
Martin

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Dotaz
« Odpověď #1 kdy: 28 Duben, 2010, 09:47 »
Řešili tady:
http://mushing.cz/index.php?kod=&modul=free&m1=forum&tema=14918&nadriz_tema=0&prehled=N&temata=N



Analýza o omezení jízdy na koni a se psim sprezenimv lese dle platných zákonů ČR.

Možná omezení jízdy na koni a se psy vyplývají ze zákona 449/2001 Sb. "Zákon o myslivosti" a ze zákona 289/1995 Sb. "Lesní zákon".

449/2001:
§9, odst. 3: Na žádost uživatele honitby může orgán státní správy myslivosti, zejména v době hnízdění, kladení a odchovu mláďat nebo provádění lovů, nařídit přiměřené omezení nebo i zákaz vstupu do honitby nebo jejích částí, omezení jízdy koňmi a tažnými psy a omezení jiných sportovních nebo zájmových činností. Uvedená opatření se nevztahují na hospodářskou činnost vlastníků, popřípadě nájemců honebních pozemků.
§14, odst. 1 (Myslivecká stráž je oprávněna...),
písm. c: zadržet osobu, kterou přistihne v honitbě při neoprávněném lovu nebo při jiné činnosti tímto zákonem zakázané, nebo osobu, kterou přistihne v honitbě se zakázanou loveckou výzbrojí anebo se střelnou zbraní, pokud nejde o osobu oprávněnou podle zvláštních právních předpisů držet střelnou zbraň i na honebních pozemcích, a neprodleně přivolat orgán Policie České republiky (dále jen "policie"),
písm. i: ukládat a vybírat pokuty v blokovém řízení za přestupky podle zvláštního právního předpisu (zákon 200/1990 Sb. "Zákon o přestupcích" - §35, odst. 1 (Přestupku se dopustí ten, kdo..., písm. f - neoprávněně loví zvěř nebo chytá ryby)

Tedy: Nevydal-li orgán státní správy omezení jízdy koňmia psy do honitby, do lesa můžete. Pokud byl tento zákaz vydán, může vás myslivecká stráž zadržet do příjezdu PČR, pokutu udělovat nesmí. Pokud vám chtějí udělit pokutu, mohou tak učinit pouze v situaci, že neoprávněně lovíte zvěř či chytáte ryby.

289/1995:
§11, odst. 1: Každý si musí počínat tak, aby nedocházelo k ohrožování nebo poškozování lesů, jakož i objektů a zařízení sloužících hospodaření v lese.
§19, odst. 3: Na návrh vlastníka lesa nebo z vlastního podnětu může orgán státní správy lesů z důvodu ochrany lesa nebo v zájmu zdraví a bezpečnosti občanů rozhodnout o dočasném omezení nebo vyloučení vstupu do lesa, nejvýše však na dobu tří měsíců. Totéž lze stanovit nařízením obce 14) s rozšířenou působností. Stanovenou dobu lze stejným způsobem prodloužit nejvýše o tři měsíce. Zákazy vstupu do lesa nebo jiná omezení užívání lesa stanovená zvláštními předpisy anebo podle nich vyhlášená zůstávají nedotčena.
§20, odst. 1. (V lesích je zakázáno...)
písm j: mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních
§39, odst. 2. (Lesní stráž je při své činnosti oprávněna...)
písm b: ukládat a vybírat pokuty za přestupky uvedené v § 53 tohoto zákona v blokovém řízení podle zvláštního předpisu
§53, odst. 1. (Přestupku se dopustí ten, kdo v rámci obecného užívání lesa v lese...)
písm j: jezdí mimo cesty a vyznačené trasy na kole, na koni, na lyžích a na saních

Tedy: Nevydal-li orgán státní správy zákaz vstupu do lesa (na dobu max 6. měsíců), do lesa můžete. V lese nesmíte jezdit mimo lesní cesty či vyznačené trasy (zákon jak vidno neudává, že by se "vyznačenou trasou" měla rozumět přímo koňská stezka, může se jednat také o cyklo či turistickou stezku). Pokutování můžete být pouze v situaci, kdy se nacházíte mimo cestu (přičemž zákon neudává, jak široká ta cesta musí být, či jaký povrch má mít).


Závěrem (metodický pokyn při jednání s mysliveckou stráží) (naučit nazpaměť....):
Vážený pane, vzhledem k tomu, že jsem neporušil ustanovení zákona 449/2001, § 9, odst. 3 ani ustanovení zákona 289/1995, §20, odst 1, písmena j, nemůžete mi ani udělit pokutu, ani mne zadržet do příjezdu Policie. Přeji Vám hezký den a těším se s vámi opět na viděnou.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline brzekm

  • ***
  • Příspěvků: 147
  • Karma: +10/-10
    • www.czechsilverstar.wz.cz
    • E-mail
Re: Dotaz
« Odpověď #2 kdy: 28 Duben, 2010, 10:37 »
Díky, tohle přesně jsem potřeboval, na co se mám odvolat.

To víte, už jsem také narazil na blba, který mi řekl, že mi zakazuje jezdit po jejich cestách (myšleno mysliveckého sdružení a obce). Myslím, že tato nepříjemnost čeká jednou každého mushera se spřežením. To je holt náš úděl, který nás nase....., ale rozhodně neodradí.
Martin

pospa

  • Host
Re: Dotaz
« Odpověď #3 kdy: 28 Duben, 2010, 11:40 »
To je to samé když jezdíš na MTB také na nás řvou blbové co smaží po zvířátkách ;D

Offline Alesh

  • *
  • Příspěvků: 38
  • Karma: +6/-1
    • E-mail
Re: Dotaz
« Odpověď #4 kdy: 28 Duben, 2010, 17:31 »
Ja bych myslivce nenazyval "blbci". Zbytecne je akorat otacite proti sobe.
Doporucuji se za nimi vypravit, predstavit se a vysvetlit o cem to je. Ja to tak udelal a nemam problem jezdit v sirokem okoli. V honitbe se jim pohybuji stale, protoze tu maji proste vsude. Nemam pak problem si s nimi v hospode dat pivo a kolikrat me sami pri treninku zdravi. Alesh

pospa

  • Host
Re: Dotaz
« Odpověď #5 kdy: 28 Duben, 2010, 17:42 »
tak to máš dobré u nás se opravdu chovají jako blbové jezdí autama až na posed a jen po nás řvou že nám zastřelí pesany a nehodlaj se bavit >:(

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Dotaz
« Odpověď #6 kdy: 28 Duben, 2010, 18:47 »
Ja bych myslivce nenazyval "blbci". Zbytecne je akorat otacite proti sobe.
Doporucuji se za nimi vypravit, predstavit se a vysvetlit o cem to je. Ja to tak udelal a nemam problem jezdit v sirokem okoli. V honitbe se jim pohybuji stale, protoze tu maji proste vsude. Nemam pak problem si s nimi v hospode dat pivo a kolikrat me sami pri treninku zdravi. Alesh
Nápodobně...občas jim nabídnu že v zimě zajedu na saních doplnit krmelce, kde by museli šmatlat daleko po svejch, pokecáme o psech, poznadáváme na motorkáře a s našima myslivcema jsem v klidu. Horší je, když natrefím na nějakýho přespolního čarostřelce.

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Dotaz
« Odpověď #7 kdy: 28 Duben, 2010, 18:48 »
Je to tak, jak pise Alesh - je to o lidech - lina huba hole nestesti. Je opravdu lepsi za nimi zajit (nejlepe za starostou/tkou a posleze za predsedou mysl. sdruzeni a stanovit si podminky. Tak jsem to udelal a s myslivci jsme uplne v pohode.. Dokonce pomahali s pripravou zavodu, vozeni deti apod. Takze - je to o lidech... ;D
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline Hanaka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +4/-18
    • E-mail
Re: Dotaz
« Odpověď #8 kdy: 28 Duben, 2010, 23:25 »
Je to opravdu v lidech.Známý zastřelil Šediváčka- myslivec. přesto, že sám má psy. Od té doby Šediváčkův long.Nejde podle mne v důvěru myslivců, ale když pes zdrhne, tak se nějak musí živit.Tedy pokud se hned nevrátí. Je to přirozené,že potom vykrádá králíkárny atd a ostatní lidé jsou jen nasr.... proto střílí.jen nechápu,proč zrovna zelelé kamizoly, když mají psy. Možná je mají  jen jako sluhy, k lovu.... viděla jsem výcvik loveckého psa a je mi špatně, místo odměny následuje trest.Já s piškoty v kapse po přivolání odměním, přesto,že nereaguje ihned.Zelené  kamizoly jsou nekompromisní...buď hned a nebo tě zmlátím, přesto, že po chvíli přiběhneš..Teď nám vyhrožují, že k večeru nemáme jezdit do lesa, protože je odstřel srnců.tak nevím.....

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Dotaz
« Odpověď #9 kdy: 29 Duben, 2010, 08:56 »
HANAKA: Hele ne ze bych tady chtel myslivce nejak omlouvat, to urcite NE, ale nektere lovecke ( psí ) povahy takove zachazeni vylozene vyzaduji. Myslim, ze kdyby jsi videla me, jak jsem pacifikoval naseho NKO, tak omdlis. Nakonec jsem stejne za nimi musel s prosikem, jak tokoveho drsone aspon trosku zvladnout. Ver, ze kdo tohle nemel doma, tak to FAKT nepochopi! Tobi

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Dotaz
« Odpověď #10 kdy: 29 Duben, 2010, 09:22 »
Citace
Teď nám vyhrožují, že k večeru nemáme jezdit do lesa, protože je odstřel srnců.tak nevím.....
Já bych to viděla jako přátelské varování (nezastřelí tě) a prosbu, ať toho srnce nevyplašíš.
Vždycky je to o domluvě.
Jinak minulý týden jsem cestou domů autem natrapírovala psa (cizího), jak škube srnu...na silnici v lese, už se ani nebránila a nezdrhala...možná ji před tím napakovalo auto nebo byla nemocná...fakt nevím. Pes domácí idiot už neumí zabít, takže měla roztrhaný zadní nohy, hřbet, břicho... Milej čokl dostal pár klackem aby vyzmizel, naštěstí byl srákora (nějakej kříženec labíse či tak něčeho), srnu jsem stejným klacíkem vyšťouchala aspoň ze silnice, ať nevletí pod auto ... stála, koukala...měla fakt chudera dost. A volala hajnýmu, ať jí to přijede s flintou ukrátit.
Jako čapnout psa myslivec s flintou, tak střílí hned 2x a nelze se mu divit. Bohužel idiocii majitele, že nechá psa lítat po lese by odnesl pes.

pospa

  • Host
Re: Dotaz
« Odpověď #11 kdy: 29 Duben, 2010, 11:24 »
Problém je že nečastěji řvou po nás co máme pesany přivázané ,ale že luf´táci choděj po lese a maj je na volno tak to je  pohodě.Mi s něma máme holt špatné skušenosti možná je to tím že u nás to maj pronajáté lidé kteří tam vubec v okolí nebydlej a jezdí tam fakt jen střílet a když ležel sníh tak je tam člověk nepotkal a krmelce zeli prázdnotou.Možná se to změní protože nám konečně přidělili hajného a zdá se jako člověk se kterým bude řeč ;)

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Dotaz
« Odpověď #12 kdy: 29 Duben, 2010, 12:24 »
Citace
Teď nám vyhrožují, že k večeru nemáme jezdit do lesa, protože je odstřel srnců.tak nevím.....
Je chyba generalizovat, lidi jsou různí, myslivci, musheři, ochránci..
Právo je jedna věc, ohleduplnost druhá.
Když chci, aby někdo respektoval moje koníčky, mohla bych respektovat ty jejich (i když je nemusím chápat... oni taky nemusí chápat moje)
Domluva, trocha respektu k jejich kalendáři, kompromisy - oboustranné - časy, trasy... dle jejich kalendáře a musherova plánu závodní přípravy..
Hodně zdaru!  :)


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:Dotaz
« Odpověď #14 kdy: 01 Listopad, 2023, 09:19 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт