Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Potřebuji opraváře, aneb něco pro ty co mě mají rádi i "rádi".

Autor Téma: Potřebuji opraváře, aneb něco pro ty co mě mají rádi i "rádi".  (Přečteno 10840 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Dnešní ráno aneb nemocná kára



a  její kolečko je taky nemocný



a ještě sanitka


-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Je bahýnko ... nemáš brzdit... :) kdybys jezdil s osmičkou, tak by to nemělo takový grády... :)
Abys neměl pocit osamocení - v sobotu mi bráška na tréninku uvalil rozhaněč havrdovic káry (zabrzdil před zatáčkou a byl ve stromu), prdnul retardér i pojistná šňůra, desítka zůstala přichycena na pomocné šňůře (=odůvodněná povinná výbava :)
Včera jsem po dešti vyrazila sama s lepší desítkou a ve sjezdech jak na lyžích jsem tak šedivěla, že jsem se dneska v zoufalství po telefonické instruktáži pokoušela sama odvzdušňovat brzdy...stejně brzdí tak napůl, něco tam teče a něco klechtá... (nesmát se mi prosím),  můj skvělý opravář varuje, že když on to rozdělá, tak to bude skládat týden, než sežene všechny poškouzené kousky...
Uvolněnou tyč řízení jsem přidělala gumicukem aby se nezasekávala a šlo otáčet řídítka... jakto že ta technika nic nevydrží a kde má člověk sehnat servisní tým...? :)

Dopiju čaj a půjdu zapřahat ... dneska to dáme OK ..psi, kára i já :)
Adrenalinu zdar!

Clara

  • Host
blbej den? ;)
už aby nasněžilo....jenže straší že zima přijde až v únoru  :(
mám taky zážitek z víkendu...protože psíci jsa nadupáni nechtěli jet pomalu, vzala jsem je s kolem do řepky a do oranišť....asi si umíte představit výraz v obličeji když chytíte v takovém terénu na kole vyjeté lajny od traktoru a psům je to jedno, jdou furt...hrajete na řidítka jako na piáno..no hustý :o...a tu se mezi poli vynoří zrádný příkopek, kde nechávám zabořené přední kolo a letím vstříc psím prdelím..... :D nemá smysl mluvit o kolemjdoucí paní s kočárkem a tak vůbec... :o

sarka

  • Host
Poslední dobou jsem nucena okolnostma jezdit za tmy, sice s dobrým osvetlením, ale s novým pocitem při jizdě, a to je strach,  bojím se že se mi rozpadne kára, že to neubrzdím, že nám skočí srna do cesty, zastřelí nás myslivec....A to mám oproti vam pouhych 6 feneček haskounek, a dosazeny prumer jen 9,5 km v hod. problemy s myslivci( zatim) nemam, mozna to bude tou tmou.

Mám taky defekt na kare, nastesti mam automechanika vseumela, co mi karu svaří, takže bych se pokusila dojit k nejakemu mechanikovi, a presvedcit ho, že se toho ma ujmout ::)


Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Poslední dobou jsem nucena okolnostma jezdit za tmy, sice s dobrým osvetlením, ale s novým pocitem při jizdě, a to je strach,  bojím se že se mi rozpadne kára, že to neubrzdím, že nám skočí srna do cesty, zastřelí nás myslivec....

Šárko, strachu se nedej, od psychiky se odvíjí hodně problémů a taky reakcí tvého týmu. Tvůj tým potřebuje dobrého šéfa se sebejistototou že vyřešíte všecičko, co na trailu potkáte.

Myslivci tě nezastřelí když svítíš, tým za srnkou neuhne, když je klidně a jasně upozorníš a budeš leadrům důvěřovat že oni taky znají svou roli (jasně že na brzdu šlápneš, ale bez paniky, o co jde.. jsme v lese, srnky sem patří a psi vědí kudy vede trail = není co řešit)

S brzděním je to speciálně pro ženský těžký, protože jsou chvíle, kdy kontrolu nad rychlostí nemáš šanci získat a pak je třeba přemoct ten pitomý instinkt velící brzdit až do okamžiku zbytečného nárazu :), ale je třeba pustit brzdu a jet optimální stopou a nechat psy ať tě vytáhnou

Jezdi v dobrém oblečení (goráč ze sekáče :), rezervní rukavice v kapse, mobil (nabitý :), dobrá věc je takový ten univezální klešťonůž se kterým vyřešíš i spoustu oprav, na káře měj dost lana a hodně různých špagátů, lajn, krčáků, karabin, v kapsách pytlík glukózy, plácačku s něčím silným, jak začne mráz tak třeba i hliníkovou fólii, abys měla šanci přežit, kdyby bylo fakt zle a zůstala jsi někde do rána, můžeš přidat i vodotěsné sirky.

Nepodceňuj žádné nové zvuky a chování, které kára vyluzuje, obvykle je to signál, že se něco chystá upadnout.

No a pak jeď s pocitem, žes udělala maximum a neřeš to... vždycky to nějak dopadne


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0