Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Krmiti masem

Autor Téma: Krmiti masem  (Přečteno 23740 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #30 kdy: 16 Prosinec, 2010, 21:45 »
No vidíš a já zas celé kuřata, slepice apod. krmím úplně bez problémů (syrové) i  hovězí a vepřové kosti a syrové nožky.

Offline šípy

  • *
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +38/-4
Re: Krmiti masem
« Odpověď #31 kdy: 16 Prosinec, 2010, 22:40 »
vetamix hovězí + Sportmix,/dřív Purina/ granule. Kuřecí kostry s vývarem.Roboran. Taky už léta a žádný problém. První haskoun sežral sousedovi obsah králíkárny a umřel na onemocnění nadledvin
Každý máme jinou zkušenost a navzájem se nepřevědčíme.  ;D

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #32 kdy: 16 Prosinec, 2010, 22:43 »
Králíka ještě na triku nemáme...poslední zářez na pažbě byly dvě slepice (sousedovic) :-X

lucia

  • Host
Re: Krmiti masem
« Odpověď #33 kdy: 16 Prosinec, 2010, 23:25 »
HANAKA - to kuře bylo vařený, nebo syrový?

syrovou kost by měl pes strávit bez potíží, naopak se doporučuje nekrmit samotné kosti, ale jako součást k masu..když už samotné, tak morkové. ale všeho s mírou. jeden malý pes mi málem pošel po vepřové morkové kosti, ale ten měl zuby jak žiletky a se svými pidizuby to rozžvýkal celé, bylo to větší jak on. to byl exces. kosti zásadně syrové. já krmím normálně křídla kuře, slepice celý /když dostanu ty, co už nenesou a mají i po zaslouženém důchodu/. nejoblíbenější mají psi hovězí oháňky od vetamixu. co jsem měla párkát nožky, či kosti sušený od vetamixu, tak to jsem měla fakt strach s tím štěpením a už jsem to nikdy po druhé neobjednala. to pes nestráví. já kombinuji /dle mého názoru, zkušeností okolí a vykrmitelností psů, vzhledu a vůni jejich odpadu../ kvalitní granule + maso a aby to nebylo přemasovaný, tak k tomu nějaký to jabko apod. ke kostem granule nikdy nedávám, teď nějakou dobu krmím tedy jen syrovou stravu a uvidíme, granule rozhodně nezavrhuju, ale na žádných jen bez masa mi pes nepřibral.. a když jsme si dali 80km, tak bych adekvátně k tomu výdeji energie krmnou dávkou granulí psům strhla střeva.
kvalita granulí se rozlišuje dle složení, původu a jakosti surovin atd, na to téma bylo napsáno mnoho. já krmím acanou bez obilovin a jsem max spokojená, je jasný, že tímhle nebudu nikdy krmit, pokud budu mít psů 10 a ne "jen" dva. zkoušeli jsme různý jiný granule z dražších řad, kvůli psovým potížím se slinivkou a ani po jedněch nepřibral ani gram, všechno šlo ven. jedině acana s masem ho dostala do normálu, i když "turisticky maká". maso měním /v řádech stejné ceny a většina vetamix/.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #34 kdy: 17 Prosinec, 2010, 07:02 »
Citace
První haskoun sežral sousedovi obsah králíkárny a umřel na onemocnění nadledvin

A nějakou souvislost to s pozřenými králíky mělo?

Offline šípy

  • *
  • Příspěvků: 42
  • Karma: +38/-4
Re: Krmiti masem
« Odpověď #35 kdy: 17 Prosinec, 2010, 09:28 »
souvislost to nemělo. to už byl nemocný /Cushingův syndrom, docela vzácná nemoc u lidí  a zvlášť u psů/
během noci si na pozemku zahrabal přes 10 králíků, nenašel jsem všechny. po večeři jsem ho třeba přistih, jak se jde "dorazit" mňamkou.
bylo to v létě , moc chutně po 3 dnech už nevypadali. žral je celé a zvracel jen zuby /tedy králičí/. zácpu ani krev ve stolici neměl.
ne že bych někomu radil krmit králičími kostmi.  ;D

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #36 kdy: 17 Prosinec, 2010, 13:43 »
Tak jak jsi to napsal do jedné věty, to vypadalo, že sotva se pes mrkne na králíka, ten moment mu selžou nadledvinky. Holt nevýhoda psaného slova. ;D

Offline Hanaka

  • **
  • Příspěvků: 53
  • Karma: +4/-18
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #37 kdy: 17 Prosinec, 2010, 19:05 »
LUCIA - kuře bylo do zlatova upečené, jako pro lidi, ale bez koření. Normálka dělám k narozkám želatinový dort s dranulema a povařenou zeleninou.Protože nemám spřežení, tak to hold tak máme..Tenkrát to byl šok..Možná to je i tím, že nemám severské psy, kteří jsou geneticky uzpůsobení na přijímání potravy

lucia

  • Host
Re: Krmiti masem
« Odpověď #38 kdy: 17 Prosinec, 2010, 20:55 »
hanaka, pečená kost se pak tříští, kosti fakt jen syrové. ps - já taky nemám seveřany, s kostma ale fakt potíže nejsou.. prvně a posledně, co jsem těmhle dala to sušený z vetamixu jsem jim to v půlce stejně sebrala, pak nacházela tříštivé odlomky a dva dny nervozně sledovala bobky.. takže tohle nikdy víc.

Offline Akim

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +13/-19
    • ZOO ve dvoře
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #39 kdy: 19 Prosinec, 2010, 12:15 »
Tak znovu a jednodušeji. Granule jsem zmiňoval jen proto, že z hlediska zastoupení jednotlivých prvků a živin není asi co řešit, problém je spíš ve zdrojích a formě. Pochopil jsem, že u Vašíka v lednici se válí jen bio kuřata a flákoty hovězího z Argentiny. Vařič používá pouze k přípravě kávy a pánvičku má jen jako dekoraci. Přece by nežral nějaké spečeniny.  Šlo mi jen o to, že můžeme být přesvědčení o správnosti našeho úsudku a přitom je to úplně blbě. I vet. mi dal na základě rozboru krve špatné doporučení, protože neznal složení krmiva. Vezmu li tedy výsledky testů, tak poměr Ca a P je  cca 1,6:1 , což znamená že přidávat Ca nemá smysl a Ca je mírně víc, než by mělo být. V krmné dávce je cca 2x tolik Ca a P než je potřeba. Ve směsi je asi tedy daleko více kostí, než jsem předpokládal – já si naopak myslel, že vápníku bude méně, protože převažuje maso, nebo je vápník v nevhodné formě.
 Nutrimix obsahuje Ca a P 1,3:1 a jeho podávání tedy výrazně poměr nezmění, akorát celkové množství, protože Ca a P tvoří cca 20% obsahu. Roboran H má poměr 3:1, celkem Ca + P je 238 g v kg (e-shopy uvádějí u Roboranu Ca 180 mg, P 58 mg, správně je 180 g a 58 g – a pak že se neopisuje), Z hlediska poměru obou látek je tedy Nutrimix lepší pro vyrovnanou směs maso – kosti, Roboran je vhodnější pokud krmíme pouze masem. Další problém může být přidávání vitamínů rozpustných v tucích. Tělo je nedokáže vyloučit a při jejich nadbytku mohou nastat potíže. Pokud třeba někdo krmí směsí, kde je hodně jater, mohl by dalším přidáváním vit. A, který je více méně ve všech vit. směsích, psům dost uškodit. Naopak jedna rusky mluvící zákaznice požadovala čisté  A,D a to krmila Purinou. Snažil jsem se jí to rozmluvit, ale uzemnila mě, že bydlí na Sibiři, kde je půl roku tma. Kdo se chystá v zimě na sever, měl by zajít do lékárny nebo pořídit UV(AB) lampu (u nás 10.0 UV, 15 W – 350,-Kč – vhodné pro pouštní a polopouštní zvířata).
Míchání masa s granulemi ? Asi záleží na úhlu pohledu. Masokrmič bude granule přidávat jednak z nějakého pocitu, že tím přeci jenom zajistí nějaké látky, které v mase nejsou (a odkrvené a přemražené maso je možná jen směs bílkovin a minerálů) a pak také vláčet kila zmrzlého masa na bivak je dost nepraktické. Granulekrmič, pokud psy opravdu zatěžuje, musí najít nějaký dodatečný přísun bílkoviny a tuku jako zdroj energie. S těmi monokulturami ve střevech u psů krmených pouze granulemi má Vašík bohužel pravdu.   
Také jsou zajímavé různé módní vlny ve výživě. Pomalu nás minula doba vápníku, kdy každý jogurt obsahoval zaručeně více kalcia a bez tuby vápníku denně nešlo žít. Kdo experimentoval s L Carnitinem zjistil, že může psy futrovat od rána do večera a pořád jim lezou žebra. Nyní frčí Omega-3  a rybí  tuk. Jenom bacha – všeho moc škodí. Ve 100ml rybího tuku je obsaženo cca 20 mg vitamínu A, 200 mikrogramů vitamínu D. Doporučuje se kombinovat s vitamínem E. Doporučená dávka je 3x denně 1 - 2 gramy (pro lidi). Jenom doufám, že ty ryby nejsou z Hamburku. Uvidíme, co bude příště, ale aloe vera už tu vlastně taky bylo.
Djiháde, mám doma 15 morčat, a věř mi, že pro zajištění produkce by jsi potřeboval cca 725 dospělých samic. Nezapomeň v zimě přidávat Céčko, protože morčata si ho neumí syntetizovat.
Čili ano, zdravý selský rozum, ale občas si ho  přezkoušet,
www.zoovedvore.cz
Jirka Sochor

Offline Elina

  • **
  • Příspěvků: 79
  • Karma: +4/-14
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #40 kdy: 20 Prosinec, 2010, 10:29 »
LUCIA - kuře bylo do zlatova upečené, jako pro lidi, ale bez koření. Normálka dělám k narozkám želatinový dort s dranulema a povařenou zeleninou.Protože nemám spřežení, tak to hold tak máme..Tenkrát to byl šok..Možná to je i tím, že nemám severské psy, kteří jsou geneticky uzpůsobení na přijímání potravy

tak já mám dva prachvobyčejný vořechy z gauče, ale syrové kuře dávaj několikrát týdně v pohodě. uvařit, nedejbože upéct ani jinak tepelně upravit by mě to fakt nenapadlo :-X

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #41 kdy: 20 Prosinec, 2010, 11:16 »
uvařit, nedejbože upéct ani jinak tepelně upravit by mě to fakt nenapadlo
tak to je svatá pravda  :D , ale tebe to "nenapadlo" ani u polívky pro lidi  :D  :D  :D
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Elina

  • **
  • Příspěvků: 79
  • Karma: +4/-14
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #42 kdy: 20 Prosinec, 2010, 13:38 »
Vendelíne tak tos pos*****l  ;D tak jsem zapomněla uvařit vodu na polívku  NO A CO   ;D  ;D  ;D

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #43 kdy: 20 Prosinec, 2010, 13:45 »
Vendelíne tak tos pos*****l  ;D tak jsem zapomněla uvařit vodu na polívku  NO A CO   ;D  ;D  ;D
NO NIC  ;) nemít vyváženou a universální střevní mikroflóru  :D tak jsem se z toho ...jak píšeš  :D
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Elina

  • **
  • Příspěvků: 79
  • Karma: +4/-14
    • E-mail
Re: Krmiti masem
« Odpověď #44 kdy: 20 Prosinec, 2010, 13:50 »
tak v tom případě jsem ráda, že jste s Palízou a Akimem tak vodolný, že na vaší střevní mikroflóru nemělo to moje "vaření" vliv :D