Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Český NON-STOP

Anketa

Kdyby v dobrém termínu na dobrém místě někdo zorganizoval NON-STOP na (pro začátek) cca. 250 km, na cca 60 km okruhu se 2 check points...

Ano, na to jsem čekal(a), jedu!
11 (44%)
To bych rád vyzkoušel(a)
12 (48%)
Možná by to za zkoušku stálo
1 (4%)
Ještě jsem o tom neuvažoval(a), ale nezavrhuju to
1 (4%)
To určitě nedám...
0 (0%)

Celkem hlasů: 22

Hlasování ukončeno: 28 Prosinec, 2008, 14:37

Autor Téma: Český NON-STOP  (Přečteno 76563 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #120 kdy: 22 Únor, 2009, 16:27 »
No ještě že nehodláš změnit plemeno, to by pak člověk měl z Tebe strach. Jen si u těch haskounů zůstaň.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #121 kdy: 22 Únor, 2009, 16:38 »
Džiháde, bud naprosto v klidu,az Mirek da do placu za kolik jsem to najela hodin, pochopis, ze zde bylo misto i pro šneky. typuju moji prumerku tak nekde okolo 6 km v hod, mozna 7, Ale to je naše strategie, pomalu ale jiste.. ;D

jasík

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #122 kdy: 22 Únor, 2009, 19:18 »
Gratuluju, obdivuju, závidím.....!!!!!

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #123 kdy: 22 Únor, 2009, 19:20 »
 ;) tak já chci poděkovat všem, kteří se na tomto zážitku podíleli  ;) hlavně ženskejm Ireně, Věře, Lence...
za perfektní občerstvovací servis, Mírovi, Bohoušovi a Palízovi za tratě. Je to prostě nesdělitelná zkušenost...
a fakt rozhodujou maličkosti...až se mi to vše vstřebá pak víc..teď se jdu dospat čau V.
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #124 kdy: 22 Únor, 2009, 19:57 »
Po první inventuře nám tady zůstaly dvoje rukavice, jedny jsou poměrně malé palčáky, druhé, trochu odrbané prstové, dále jedny fusekle, velikost spíš menší a jedna nerez miska. Takže komu by to chybělo, ozvěte se. Možná ještě něco vyplave.
Jinak jsem odpoledne projel autem druhou půlku filipovského pytle, sebral jsem druhé razítko a značky a docela mi bylo líto, že tak pěknou trať opouštíme  ;). Nenatáhneme to za rok?
Pro Džiháda, s myslivcema a ŽP to snad dopadlo dobře, takže věřím, že bude i nějaké příště.
Mirek

Radek Havrda

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #125 kdy: 22 Únor, 2009, 22:29 »
Gratuluju všem závodníkům i pořadatelům Prvního Českého nonstopu.

Offline hafan23

  • *
  • Příspěvků: 36
  • Karma: +3/-13
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #126 kdy: 23 Únor, 2009, 08:34 »
gratulace všem přeživším  tiše závidím

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #127 kdy: 23 Únor, 2009, 12:04 »
Peknej HARD CORE!
Hosi to vzali opravdu hodne zodpovedne!
Respekt pred tim co uz maj v nohou!
Nejvic se tesim na celkove osobni hodnoceni.....az budou doma.


                      :-* :-* :-*
Trochu to za sebe shodnotím. Báječný závod. Nevím jestli tomu můžu řikat závod, protože nebyl přítomen žádný stres ani napětí, abych stihnul start, abych na něco nezapomněl. Žádné nervy na trati a jestli budu sedět u krbu o půl hodiny déle a popíjet grog je úplně jedno....no a přesto to byl závod. Samořejmě taktika a životospráva se u stolu probírala pořád, jak krmit a napájet, jak odpočívat. Ke konci se počítalo, aby to dalo do poslední minuty,  aby se najelo co nejvíce km a zároveň aby si psi také co nejvíce a nejefektivněji odpočinuli. Tajně se počítalo kdo kolik má km, aby se moc nevzdálil, což jsem poznal i na vlastní kůži nervozního Mikiho :-) když jednu dobu přijel on myslel že mám 46 km a já měl 90km, raději ihned vstal a šel na trať. Nakonec jsem posledních 10 hodin prakticky vynechal a po pěti km jsem to otočil, kdy  já jsem měl varujíci problémy s termoregulací a málem jsem zmrznul i když bylo lehce pod nulou. Po dojezdu mě zachránila až horká sprcha. Za tyto tři dny máme všichni tisíce poznatku k nezaplacení. Tento závod opravdu blizoučko a bezpečně přiblížil atmosféru nonstopových závodů na Aljašce. Jetště jedna poznámka. Nikdo neměl na takový závod natrénované psy a přesto dojel i s tolika km za sebou. V tomto závodě se prakticky nedá vzdát. Kolik najedu, tolik mám. Žádné veterinární problémy pouze sem tam odstavený pes kvůli kulhání z námahy. Já měl dva a v neděli při odjezdu už byli ok.  Já za jsem za celou dobu musel použít pouze jednu botičku, sníh byl nádherný.  Tři z nás jsme si prakticky vyzkoušeli i průměrnou rychlost jakou mají třeba na Iditarotu, kterou jsme po celé tři dny drželi, byť to byla jen třetina času toho kolik oni stráví tam na trailu. Ten kdo má obavy s tím, že by mu vychytralí psy do dalších kol nešly, může být v klidu. Kola jsou dostatečně dlouhá (myslím, že ideální pro tento účel) a přestávky mezi nimi vytvoří režim další fáze či tréninku. pořadatelsky to bylo zvládnuté na jedničku, Abychom nezemřeli hlady  a žízní se Irena opravdu snažila maximálně,  až mě jí bylo líto, že musí fungovat i v noci- navrhuji na nobelovu cenu za obsluhu. Na závěr: Nechci porovnávat Šediváčka s nonstopem, ale jedno je jisté v nonstopu je obrovská volnost pro vytvoření svého režimu závodění s ohledem na své  možnosti, výkonnost a pro svou postupnou únavu, tedy  poprvé nejen psů, ale sebe.  Ještě nikdy jsem nepoznal své psy tak důkladně jako za ty tři dny.  Díky Mirku a Ireno

sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #128 kdy: 23 Únor, 2009, 15:24 »
Přidávám se k navrhu na Nobelovu cenu pro Irenu a Mirka. TOHLE  si pustit do baraku, vařit nám... ::)  Zkratka celému tymu co nam pripravil trat a staral se o nas. Dekujeme

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #129 kdy: 24 Únor, 2009, 07:33 »
 ;) tak moje zhodnocení, celkově to byla paráda a jak psal MM ideální bez stresu etc. Jináč   udělal jsem dvě (mimo jiné) fatální chyby - v třetí rundě jsem to zbytečně natáhl (vidina ujeté 110 za den) a trochu je načal. Druhá a rozhodující byla že do čvrté rundy (kdy připadlo 20 novýho) jsem jel moc brzo a nenechal je pořádně orazit( ti starší přece jen tak rychle neregenerujou)...ke konci si začli 8mi  a 9ti letí lehat a bylo vymalováno...   :( (navíc jsem zrovna zapomněl cigára  :-X ) po té jsem se vzpamatoval a nechal je odpočívat 14 hodin .... pak začli běhat jako znovuzrození, ale už jsem to nehrotil .... bylo vidět, že by dali klidně i další den..(poslední rundu jeli nejrychleji  :D )
kdyby mi včas došlo, že na to co maj NEnaježděno by jim ideálně vyhovoval systém 3/5 (3/6) on/of tak jsme ujeli min. o 2 -3 rundy víc, ale chybama se člověk učí....tak snad za rok   :D
na závěr veselou historku z natáčení (J.London) : při zapřahání do předposlední rundy se mi ze stake outu urval Romík. Né aby jako každý normální huskoun to namířil přes pole někam do dáli  :D ALE mazal na svoje místo coleadra a dožadoval se zapřažení... ;D, kdo neviděl , neuvěří  ;)
« Poslední změna: 24 Únor, 2009, 07:41 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #130 kdy: 24 Únor, 2009, 16:50 »
...tak i já sem se už probral z deliria... ...díky Mirku, Ireno, Věrko, Lenko ... za zázemí... Miki, Michale, Venco, Šárko, Sáro za spolusdílení zážitků... ...nemám sice slova na to, abych opsal co jsem zažil, zato mám sakra moc o čem přemýšlet... bylo vážně poučný, a to sem si myslel, že za 16 let ježdění o tom aspoň něco vim... vše je jinak. Jsem rád za chyby, které jsem si uvědomil a budu ještě radši, pokud si všechny vybavím, protože jich bylo fakt hodně... od krmení po způsob jízdy... a milion drobností mezi tím... Dost o mně. To, co pořadatel připravil, to byl fakt seriozně uspořádanej nonstop závod. Pěkná trať, úžasně připravený nájezdy pro auta a na trať, teplé zázemí, chytře vymyšlený kontroly, dostatečné značení trati, dostatek slámy pod psy...a spousta drobností, který to dotvořily... . Tak ještě jednou dík pořadatelům !!! Pokud se nemýlim, tak nejdelší závod v ČR se přesunul, alespoň letos, na Českou Kanadu :-) ... nebo ne ? ... doufám, že v tom budete pokračovat... je to unikát, kterej budu jezdit dál a šířit jeho slávu ... ...jsem si jist, že řady závodníků se budou rozrůstat...
zdar a sílu :-)
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #131 kdy: 24 Únor, 2009, 17:10 »
...a ještě něco... ...pokud by někoho nezlákalo to všechno, co bylo dosud zde napsáno, třeba ho zláká můj dodatek o tom, že kromě toho všeho nabízí nonstop také ohromný psychadelický zížitek... ...ono za 3 noci naspat celkem 7 hodin a to ještě venku  je fakt výživný halucinogen...(Irena byla přísná a jakmile někdo kdo byl na čaji v baráku měl jenom trochu delší mrknutí, už mlátila do hrnce a poslílala dotyčného ven :-))...
pic
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

FB

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #132 kdy: 25 Únor, 2009, 22:58 »

sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #133 kdy: 26 Únor, 2009, 09:39 »
prosím Vás lidi, nechte toho, ono vlastně vůbec nic nestalo, nejdůležitější bylo že se psi dostali v pořádku domů a jak mi bylo vysvětleno nemůžu můj pohled na skutečnost považovat za objektivní. Nechci si dělat mezi lidmi zle, ale už jsem udělala.  Možna by stálo za to podotknout, že i když on měl pakarnu, ty psy neuhodil. neřval na ně hnusně, proste se jen snažil nejak dostat domů

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #134 kdy: 26 Únor, 2009, 09:57 »
Omlouvam se, za to, co jsem napsal... svoje pripsevky jsem stahnul sam.
Jen jsem chtel znat i ty negativni zkusenosti......
Vim z vlastni zkusenosti, jake to je, kdyz se psum uz nechce a domu je jeste hodne, hooodne daleko.....