Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Český NON-STOP

Anketa

Kdyby v dobrém termínu na dobrém místě někdo zorganizoval NON-STOP na (pro začátek) cca. 250 km, na cca 60 km okruhu se 2 check points...

Ano, na to jsem čekal(a), jedu!
11 (44%)
To bych rád vyzkoušel(a)
12 (48%)
Možná by to za zkoušku stálo
1 (4%)
Ještě jsem o tom neuvažoval(a), ale nezavrhuju to
1 (4%)
To určitě nedám...
0 (0%)

Celkem hlasů: 22

Hlasování ukončeno: 28 Prosinec, 2008, 14:37

Autor Téma: Český NON-STOP  (Přečteno 76572 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Český NON-STOP
« kdy: 28 Listopad, 2008, 14:37 »
...pořád o tom někde tlacháme... ...a nedávno jsme takhle tlachali s Mirkem Kremličkou... ...co by řekl na NON-STOP na České Kanadě.. ...on, že už o tom taky přemýšlel... a tak sme se dohodli, že se zkusíme zeptat...
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopad, 2008, 16:51 »
Pokud se to nebude krýt se Šedivákem, není o čem přemýšlet. V těch končinách jsme tuhle jezdili 3 dny a je to tam paráda. Nutno ovšem mít místní znalce kvůli asfaltu, kdyby někomu vadil. Pokud bys měl zájem, můžu zkusit oslovit místního z Vlásenice, jestli by se chytil.. Je to hrozej cvok, on těch 122 km s náma a s cyklistama odběhal pěšky a celkem stíhal

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopad, 2008, 18:23 »
Tak koukám, že Šaman už rozjel anketu, což je samozřejmě dobře.
Já jsem byl včera na Lesích Č.R., což je náš rozhodující partner co se tratí týká, a nadhodil jsem paní šéfové konání této akce. I když nám jde se závody na ruku a nikdy z její strany nebyly problémy, trochu jí vyděsilo, že by spřežení jezdila po lesích cca 3 dny v kuse. Jelikož se věnuje, asi jako většina lesáků, myslivosti, myslí si, že pro zvěř by to byla dost velká zátěž. Snažil jsem se jí vysvětlit, že spřežení jezdí v zásadě bezhlučně a v noci svítí maximálně čelovka a že když se spřežení roztáhnou po trati, bude frekvence průjezdů minimální. Ona slíbila, že to probere s ostatními kolegy a uvidíme. Doufám, že to neskončí ještě dřív, než to začalo.
Jinak si průběh této akce postupně srovnávám v hlavě a jakmile dám alespoň základní nástin dohromady, tak se ozvu, aby jsme společně mohli řešit případné vaše připomínky a náměty. Těm se samozřejmě nebráním ani teď, naopak, každý nápad může pomoci tuto akci uskutečnit.
Pro Šárku, s Šediváčkem by se podobná akce určitě nekryla a okruh 50-60 km se nám podaří natočit na naších tratích, aniž by bylo nutné přejíždět asfalt. Myslím si, že smyslem akce by bylo jezdit pokud možno neobydlenou přírodou a k civilizaci se přiblížit co nejméně.
Mirek

Offline mates

  • *
  • Příspěvků: 14
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopad, 2008, 21:30 »
ja sem pro a hodne! :o

mates- sleddogs.cz

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosinec, 2008, 11:43 »
tak co, Mirku, zatím to s lidma nevypadá špatně, ne? Podle mě, kdyby ná bylo 10, bude to pro začátek bohatě stačit.... Jak to vypadá s tím strachem, že budeme jezdit po lese nonstop 3 dny?
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline Vojta Němec

  • *
  • Příspěvků: 13
  • Karma: +0/-0
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #5 kdy: 05 Prosinec, 2008, 16:43 »
Tak to by bylo BEZVADNÝ!!! Jestli se tohle uskuteční,tak se mnou určitě počítejte!!!

Offline šarky

  • *
  • Příspěvků: 8
  • Karma: +1/-0
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #6 kdy: 05 Prosinec, 2008, 17:00 »
Šamane, otevřte to i pro pulku. Na severu se to jezdí (Polardistanc), ale je to jenom pro čistý. Kdybych nebyl špinavej, už bych tam vyrazil  :D

Offline Hrobníci

  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #7 kdy: 05 Prosinec, 2008, 19:53 »
..bezva nápad. Hned bych jela. Hrobnice

jasík

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #8 kdy: 05 Prosinec, 2008, 20:42 »
Dneska deset Šamane,počkej za dva za tři tejdny.Já myslim že je to super výzva.do toho bych šel taky.

sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #9 kdy: 06 Prosinec, 2008, 09:23 »
Možná by stálo za to vysvětlit ten název- jako že budem v kuse jezdit 250 km ? Na to mám málo naježdíno. Nebo štafeta? Nebo hromadné výjezdy? Asi se bude čekat na sníh, ne? :( i když já bych radši na kárách než vůbec.

Offline Hrobníci

  • **
  • Příspěvků: 74
  • Karma: +0/-2
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #10 kdy: 06 Prosinec, 2008, 14:08 »
..myslím, že na kárách je to asi blbý, protože na tvrdém povrchu nevydrží psům klouby...si myslím. Hrobnice

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #11 kdy: 06 Prosinec, 2008, 17:56 »
na kárách ne, a pro Šárku : představujem si to tak , že vyjedeš a jedeš a jedeš  ;) a přestávky si děláš jak potřebuješ (psi), kdy chceš a jak chceš dlouhý... ;) chápeš?
Začlo by se např. ve Čt ráno a nejlepší by to asi ujeli např do So rána, V Ne by se to třeba v poledne stoplo...
tak by to někdo ujel celý, někdo např o kolo míň no jak by komu šli psi etc. ;) záleží na domluvě  :D ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #12 kdy: 06 Prosinec, 2008, 18:59 »
Tak jsem se zrovna dokopal k tomu, že bych napsal základní představu a Venca mě o chvilku předběhl. Takže základní představa, o které jsme se bavili se Šamanem je asi tak, jak píše Venca.
Start ve čtvrtek dopoledne, konec neděle v poledne.
Okruh v ideálním případě 60km, ale reálně vidím cca 50km. Každý okruh by se jel opačným směrem, aby to nebyla úplná nuda. 
Dvě místa pro bivak. Jedno u úvaziště, s možností doplnit zásoby, druhé pokud možno na opačném konci tratě, asi v oblasti Rajchéřova.
Každý jede podle svého uvážení a hlavně s rozumem vzhledem k možnosti psů i možností svých.
Povinná výbava zhruba v relacích Šediváčka. Krmení a voda pro psy, prostředky pro bivak a jídlo pro mushera. Váhu bych neřešil.
Kategorie ve spřeženích bych nerozlišoval, maximálně čistí - otevření. Pulka a SKJ není problém, ale alespoň se základí výbavou. Mobil povinný pro všechny.
V neděli ráno by byl určen stop time pro vjezd do posledního kola, aby nebylo nutné čekat na posledního dojíždějícího do neděle do večera.
Vzhledem k tomu, že by se okruhy jezdily různým směrem, nutno počítat s míjením v protisměru.
A teď otázky k diskuzi:
Povinná přestávka x hodin v místě úvaziště. Zhruba v polovině závodu.
Možnost přespat při povinné přestávce pod střechou (chatička)
Možnost příjmout při jakékoliv přestávce občerstvení (zajít do hospody)
Možnost odložit neschopné psy pouze v místě úvaziště a povinnost dopravit je tam. Péče o psy by byla zajištěna pořadatelem.
Takže tak by asi vypadala základní představa. Možná jsem na spoustu věcí zapoměl, takže očekávám vaše připomínky.
Počítám s tím, že by se akce konala pouze na saních.
Se Šamanem jsme probírali možnost "je dost sněhu, tak zavelíme a ve čtvrtek jedem".
Je to jedna z možností. Pro nás, jako pro pořadatele, by byla ideální možnost spojení s Českou Kanadou. Jeden víkend Česká Kanada, potom do čtvrtka možnost tréninku a odpočinku a ve čtvrtek start Non-stopu. Obnášelo by to v zásadě strávit týden na České Kanadě.
Bohužel to všecho závisí hlavně na sněhu a také na přístupu Lesů ČR. Tam se chystám po víkendu, takže dám vědět.
Takže očekávám od všech zájemců připomínky a podněty, nechceme nic diktovat, ale hlavně se shodnout na podmínkách, aby jsme zkusili uspořádat akci, která by byla něčím nová.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #13 kdy: 06 Prosinec, 2008, 21:43 »
A berete šneky? že bych od čtvrtku do neděle objela 1 kolo? ;D (možná 2 když hodně máknem :-X )

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #14 kdy: 07 Prosinec, 2008, 10:38 »
Zajímavý nápad. Dám ti tedy pár připomínek z jiného pohledu
- termín - po Kanadě je Horník (mid) a Ledovka
- upřesni střídání psů (Vetamix-Pirena nebo Iditarod)
- upřesni možnost spát v boxech na stake-outu

Osobně si myslím, že ve 4 dnech dvě kola v jednom směru a dvě kola v opačném je tak maximum, aby se to jezdci i psům líbilo. No možná ještě nějaké to noční kolo/půlkolo by bylo zajímavé. Zajímavá je možnost plánovat si starty a odpočinky dle libosti.

Co kdyby to někdo pojal jako jízdu pro radost?
S "longovým" týmem se držel 50/60 km denní dávky, možná další den noční půletapa a ráno zas na stake-out... v extrému i s midovým týmem etapy po 30/25 km. Někdy 2 za den-noc jako Vetamix.

Pokud povolíš i tento přístup, možná se ti sejde víc jak 10 lidí (chceš to?)

Ale nenech si do toho ode mne kecat... termín proti Horníku nás vylučuje. Ale termín v březnu by stál za hřích :)))