Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !

Autor Téma: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !  (Přečteno 23513 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

sarka

  • Host
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #15 kdy: 19 Červenec, 2009, 21:41 »
Pred lety jsem mela podobny hak svareny s zeleznych roxoru. Bylo to celkem dobry, ale kdyz mi to potom  zatacce upadlo, zjistila jsem, že jsem se odnaucila zatacet. Mela jsem 2 haskouny pohodare.

Offline tomek

  • **
  • Příspěvků: 56
  • Karma: +9/-4
zapřáhnutí před kolem
« Odpověď #16 kdy: 08 Prosinec, 2009, 18:59 »
potřeboval bych vědět,jak nejlíp zapřáhnu dva malamuty ke kolu..co je k tomu všechno potřeba a jaký postroj je pro to nejlepší..díky

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: zapřáhnutí před kolem
« Odpověď #17 kdy: 09 Prosinec, 2009, 11:21 »
potřeboval bych vědět,jak nejlíp zapřáhnu dva malamuty ke kolu..co je k tomu všechno potřeba a jaký postroj je pro to nejlepší..díky

Jak to píšeš tak v první řadě by se ti hodila dobrá úrazová a odpovědnostní pojistká   ;) ;) ;)

Ale vážně -
Napiš odkud jsi...
Výcvik psa/psů, který dosud netahal, je záležitost, která chce trochu času a zkušeností, nejlépe pomoc od zatahaného a naučeného psa.
Pokud dojedeš na exkurzi za zkušeným musherem, získáš představu o vybavení, typu a velikosti postrojů - co padne tvým psům.
Pokud máš cestu k Brnu, můžeš se stavit u nás, můžeme zkusit zatahat tvoje psy po jednom v páru se zkušenými leadry. (Předpoklad je, že tvoji psi jsou OK a nenapadají cizí.... a že někdy konečně už přestane pršet! :))
Hela Levíčková, Silůvky


Alf

  • Host
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #18 kdy: 13 Prosinec, 2009, 18:28 »
Já jsem to řešil několika způsoby a ten poslední je takovýto:
- rozříznutá trubka podél o průměru hlavové trubky (lešenářská) na tu je navařena spojovací matice do které je zašroubovám silentblok z topení Škoda, do další spojovací matice je našroubována závitová tyč (délka se dá měnit podle chuti) a přes spojovací matici našroubuji očko se závitem (do toho pak připínám šňůru)
- na trubce jsou navařeny na boku dvě oka do kterých zasouvám třmen tvaru U ze závitové tyčky a přitáhnu za hlavovou trubku maticemi aby se to nehýbalo
- celková pořizovací cena je tak kolem 150 - 200 Kč (100 Kč stojí silentblok)
Zatím odzkoušeno na pár závodech k naprosté spokojenosti. Jen očko se závitem se vlivem otřesů má tendenci povolovat. Lze to řešit zalepením. Výhoda je, že to jde snadno demontovat - odšroubuje se silentblok a na kole zůstává jen trubka... Pokud má někdo zájem, tak není problém to nafotit, možná bych to i nakreslil  ;)

Offline Vojta s Bertou

  • *
  • Příspěvků: 21
  • Karma: +0/-5
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #19 kdy: 14 Prosinec, 2009, 10:47 »
Alfe ta fotka by asi byla na místě, snažím se to představit a nic...

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #20 kdy: 14 Prosinec, 2009, 15:01 »
Podle fotky na nějakém zahraničním webu jsem si udělal níže uvedené "zařízení". Vyšlo mě asi na 40,-Kč (spona, sucháč, pásek). Ten "bajonet" či jak to nazvat je vyroben z materiálu z něhož se vyrábějí septiky. Stačí zajít do nějaké firmy a požádat o odřezek a pak jen nařezat do požadovaného tvaru (přeji mnoho štěstí, docela jsem se spotil). Pozor,  na septiky se používají dva materiály jeden obyč a druhý válcovaný a to je ten pravý, dá se ohnout víc jak do pravého úhlu a nepraskne. Nejdůležitější je uchycení kolem krku kola. Mám na tom odježděnou celou letošní sezonu a tréninky a max. spokojenost. Býval jsem zapřísáhlý "upevńovač" k pasu, ale čím dál častěji jezdím s tímto "zařízením" i když to moc krásy nenadělá. Rozdíl mezi upevnění pouze za krček a tímto je docela znát. To "moje" je dle mě pohodlnější, do zatáčky  pohlcuje škubnutí, a hlavně nemusím tolik dávat pozor na lajnu.  Zapřahám 1 ESP nebo ESP+RR, což je už docela síla a ještě mě to nezklamalo.I když pro klid duše uvažuji o pojistné šňůrce.-)))))

Alf

  • Host
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #21 kdy: 25 Prosinec, 2009, 11:27 »
Jelikož mi sen nejdou přidat fotky, posílám odkaz na stránky,kde jsem to i popsal  ;) http://www.zko-desna-tufra.estranky.cz/fotoalbum/momentky/tazne-zarizeni-pro-bikejoring
Michale, v HK jsem ti to trochu okukoval a nevypadalo to zle, jen jsem tam nedostudoval mechanizmus zapínání  :-\ Navíc tvůj systém by se mi nehodil na rám s hodně šikmou rámovou trubkou, jako jsem měl např na celoodpruženém kole...

Martina

  • Host
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #22 kdy: 29 Prosinec, 2010, 00:11 »
Zdravím,
ač je to starší téma - je možné přidělat psa ke kolu rovnou za sedlovku (prostě přivázat, žádné "udělátko") a šňůru vést horem přes řídítka?
Bylo by to podle pravidel? Je to místo, kde to ovlivňuje zatáčení minimálně, přijde mi to jako nejbližší ekvivalent úvazu za opasek. Tedy - asi to chce mít na řídítkách rohy  ;)
Díky za názory.

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #23 kdy: 29 Prosinec, 2010, 14:29 »
Je možné přidělat psa ke kolu rovnou za sedlovku (prostě přivázat, žádné "udělátko") a šňůru vést horem přes řídítka?

Pravidla neřeší kam ke kolu je pes uvázaný.
Ale osobně si myslím, že když takto uvázaný pes prudce zatočí, strhne řidítka (a neudržíš to). Vidím velké riziko různého sukování do brzdných páček, pod řidítka.. víc škody než užitku.

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #24 kdy: 29 Prosinec, 2010, 14:46 »
To Martina:  Zkus to a pak poreferuj.
Ja bych na to nemel odvahu.

MiVo

  • Host
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #25 kdy: 29 Prosinec, 2010, 18:29 »
Dávám za pravdu zimonovi. Těžiště budeš mít rozhozené, tah pod zadkem, jakmile vstaneš ze sedla kolo ti ujede, nejlépe v zatáčce.  Toť teorie, zapřáhni dva koně a pak pošli fotečku.

Martina

  • Host
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #26 kdy: 30 Prosinec, 2010, 01:48 »
OK, konec teoriím, praktické zkušenosti chybí, tak na jaře vyzkouším a poreferuju, teda jestli to přežiju  ;D - teď je tu na to moc ledu. Maximálně na jaře zapláču, že jsem si nějaké to udělátko měla přes zimu pořešit  :-[
Děkuji za názory!

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58108
  • Karma: +0/-0
Re:Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #27 kdy: 07 Říjen, 2023, 23:29 »

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58108
  • Karma: +0/-0
Re:Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #28 kdy: 01 Listopad, 2023, 17:43 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 58108
  • Karma: +0/-0