Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !

Autor Téma: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !  (Přečteno 23536 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Cauky, mate nekdo fota - tipy, jak upevnit line na kolo s tim kusem te tyce a okem ? Diky za fotky - odkazy apod..
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #1 kdy: 15 Červenec, 2009, 14:00 »
Je to sice staré téma ::), ale při brouzdání na netu jsem narazil na tento odkaz  http://www.nooksackracing.com/bikejoring.html
a jelikož je horko a s hafanama toho moc nenalítáme, tak je čas na vylepšování vybavení. Nevíte náhodou zda to lze sehnat i u nás? Hodně s tím jezdí poláci, ale ani na polských webech jsem na nic podobného nenarazil. A jako čech v tom hned vidím kousek silonu (nebo jak se ten matroš nazývá), pásek, sponka, sucháč....... ;D

Clara

  • Host
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #2 kdy: 15 Červenec, 2009, 14:42 »
já dávám smyčku od šňůry rovnou kolem krku kola. ale jezdim jen se třema. zatim se mi to do předního kola nezapletlo.

čest práci a rukám klid


Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #4 kdy: 16 Červenec, 2009, 14:16 »
Cau Tome, myslim, ze to rozumny moc neni. Vim, jak se mnou cvici nas kun v zatackach - pokud ho mam uchycenyho primo na ramu. Predstava, ze mu pred kolo dam jeste takovouhle paku..... no nevim nevim... Daleko jistejsi je pasek. Pokud pes prizastavi, opre se ti lajna o riditka a hlavne vubec nemenis jizdni vlastnosti kola v zatackach. Hojky Tobi

Clara

  • Host
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #5 kdy: 16 Červenec, 2009, 15:59 »
Tobi ty máš koně??

Offline zimon

  • ****
  • Příspěvků: 255
  • Karma: +28/-1
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #6 kdy: 16 Červenec, 2009, 16:50 »
Tobi ma opravdu kone!;)))  By ho mohl sedlat, ale radsi s nim jezdi bikejoring.;)))

martin

  • Host
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #7 kdy: 16 Červenec, 2009, 16:58 »
Tobi ty máš koně??

a bezproblemu mu staci, jeste musi semtam slapat... :-)

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #8 kdy: 16 Červenec, 2009, 21:18 »
Tobi já po tom pošilhával, protože na mistrovských závodech bylo vyžadováno upevnění psa ke kolu. Mě osobně uchycení ke kolu nevyhovuje právě z toho důvodu, které uvádíš a to že do zatáček mi pes škube s kolem jinak než chci a je to vždy o držku  :'(. U upevnění k pasu to neznám, tam je to v poho :). No a tak jsem si říkal jestli ten silon na rozdíl od toho železného oka to škubání  mírně neeliminuje?? Je faktem že je to to páka, takže kdo ví jak. Právě proto jsem tady obnovil toto vlákno a říkal jsem si jestli se někdo neozve kdo s tím má nějakou zkušenost (mám na mysli tu umělohmotnou tyč) ???. Martin

Offline TomH - www.rebelsport.cz

  • ***
  • Příspěvků: 189
  • Karma: +14/-0
    • Kennel T.H.
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #9 kdy: 17 Červenec, 2009, 00:30 »
TO Tobi - toto je stare tema, ktere vyvstalo pred ME v Decine. Samo, ze pro nas je idealni pes na pase. To jen pro porozumeni..
Tom H. / www.rebelsport.cz / ENVY EXTREME TEAM / Ostrava !!!

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #10 kdy: 17 Červenec, 2009, 17:19 »
Ahoj, něco podobnýho zrovna taky vymýšlím. Pro upevnění psa ke kolu přes podobný přípravek mám hned dvě pro.
Když spadnu a budu mít psa za pas, s největší jistotou ovlivní směr a sílu dopadu - radši ať rozmlátí kolo a ne mě.
Při jízdě za pas mě docela vadí šnůra přes řidítka, již se mě stalo, že při prověsu se dostala za brzdovou páčku a když pes zabral, málem jsem letěl.
Myšlenku mám podobnou jako poláci, akorát ta tyčka (musí být pružná) pouze povede šňůru, která bude připevněna za krk řízení. Tím nedojde k žádné páce a zamezí se zamotání šňůry do kola - to je taky super, jednou jsem tak urval hadici od hyder a zvohl kotouč.


Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #11 kdy: 18 Červenec, 2009, 09:11 »
Já jsem kdysi na kole měla přidělanou špici z rybářské udice (bylo to nějak připevněné k objímce)
Lajna se samozřejmě vázala za kolo a byla protažená očkem na konci "udice".
Hodně to pružilo a i objímka byla navolno, takže se v zatáčkách otáčela (tím odpadá ta páka)
Ale je to ozkoušené s 1-3 mamuty, co by s tím udělal nějakej rychlej magor netuším.

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #12 kdy: 18 Červenec, 2009, 11:42 »
Stoky: Me vadil jenom tachometr. Drzak jsem rozebral a na zip-pasky si ho pridelal ke krku na ramovou trubku. Na kolobezce mi uchyceni za krk tolik neva, ale na kole se s tezkym rychlym psem jezdi fakt spatne zatacky. 

Tom: aha, ja si datumu nevsiml.

Clara: Jasne, kone. A mimo jine i hasice a "pudinkare" ;D - viz foto

Cus Tobi

MiVo

  • Host
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #13 kdy: 18 Červenec, 2009, 18:06 »
Čus Tobi,
ty vole, ty nejsi normální  ;D  ;D  ;D.
Dobře jsem se zasmál

Offline Stoky

  • **
  • Příspěvků: 89
  • Karma: +14/-7
    • Chovatelské potřeby
    • E-mail
Re: Mechanizmus uchycení line pri Bikejoringu na kole !
« Odpověď #14 kdy: 19 Červenec, 2009, 19:04 »
Ahoj,
párkrát jsem si za krk řízení přivázal i dvojku Levíčkovic sprinťáků a celkem v pohodě. Pravda bylo to na 3 palcových sjezdových gumách a zdvihu 180mm  na předku, takže to sedělo jak přikovaný.
Verča jezdí jenom za pas a tachometr si už urvala ;).
Je to asi o zvyku, co komu víc vyhovuje.

Kus rybářskýho prutu mě už napadl taky, jen je to moc špičatý a nerad bych někoho připravil o oko ;D .
Ti poláci to maj pěkně široký a zakulacený...