Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 O canicrossu

Autor Téma: O canicrossu  (Přečteno 14517 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

bering

  • Host
O canicrossu
« kdy: 07 Březen, 2008, 07:41 »
Zajímá vás canicross? Seriál příspěvků najdete v rubrikách "Pro začínající canicrossaře" a "O canicrossu" na stránkách:
http://www.bering.estranky.cz/clanky/pro-zacinajici-canicrossare
http://www.bering.estranky.cz/clanky/o-canicrossu
Ať se vám dobře běhá a závodí!
Pokud vás články zaujaly, nahlédněte i do dalších rubrik.  ::)

« Poslední změna: 28 Červenec, 2008, 17:17 od bering »

František Burda

  • Host
Re: O canicrossu
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopad, 2008, 07:51 »

František Burda

  • Host
Re: O canicrossu
« Odpověď #2 kdy: 28 Prosinec, 2008, 10:47 »

Jana Tománková

  • Host
Re: O canicrossu
« Odpověď #3 kdy: 26 Leden, 2009, 17:51 »
Dobrý den, mám hyperaktivního labradora. V jeho roce už mu nestačily obyčejné procházky, aby ho trochu unavily a tak jsem vedle něj zkoušela běžet. Najednou to zabralo. Přijde domů, opravdu vylíže misku chvíli si pohraje s oblíbenou hračkou a jde spát. Pak mi bleskla myšlenka canicrossu. mám koupené postroje vodítko s amortizérem a už se pomalu zkoušíme zžít. běháme na procházkové trati, kterou pejsek dobře zná. Nejprve ho nechám vyvenčit a já se rozběhám. Teď už sám chodí sedne si a čeká až ho připnu, je nadšen. krátké vzdálenosti (200 - 400m) sprintem už zvládáme, bez zatáček a zase ho pustím se proběhnout. Když jsem ho začala přibržďovat abychom prodloužili běh, tak mi ale začne očuchávat a očurávat teritorium. Pořád to bere jako procházku. takže i když ho povzbuzuji a nebo potáhnu ať to momentálně nedělá, najde si něco dalšího co občůrá. Jak to mám začít odbourávat?

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: O canicrossu
« Odpověď #4 kdy: 27 Leden, 2009, 06:51 »
 ;) na to by měl stačit dobře zvládnutý povel FUJ (zkrátka v postroji se NIKDY neobčuchává, ale PRACUJE )  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Jana Tománková

  • Host
Re: O canicrossu
« Odpověď #5 kdy: 09 Únor, 2009, 10:36 »
Dobrý den, tak mě napadá ještě jedna otázka. Když vycházíte z domu se psy, mají už na sobě postroj, na kterém vyvenčíte a pak jdete běhat? Nebo vyvenčíte na obojku a pak nasadíte postroj a jde se pracovat...

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: O canicrossu
« Odpověď #6 kdy: 09 Únor, 2009, 11:52 »
Nasadím postroj až těsně před tréninkem a hned potom sundám. Problém je, že potom jdu ještě hned běhat dále se psi na volno a musím s sebou tahat po kapsách a za bundou postroje voditka atd. Nic moc   ;D

milena

  • Host
Re: O canicrossu
« Odpověď #7 kdy: 09 Únor, 2009, 12:44 »
  Dobře se běhá s malým cyklistickým baťůžkem, tam se vejdou postroje a vodítka i pro dva psy :)

FB

  • Host
Re: O canicrossu
« Odpověď #8 kdy: 09 Únor, 2009, 14:43 »
Nasadím postroj až těsně před tréninkem a hned potom sundám.
Nasadil jsem postroj hned na dvorku a po návratu jsem ho zas až na dvorku sundal. Po celou dobu měl pes postroj na sobě.  ;D
Je to individuální ...

clara

  • Host
Re: O canicrossu
« Odpověď #9 kdy: 09 Únor, 2009, 15:48 »
Ať nasadim postroj kdekoli, pes na to dlabe, je moc chytrej na to, aby napnul šňůru....na očuchávání musí platit FUJ, pokud neposlechne, následuje trhnutí šňůrou, když ani to ne, zabít ho je málo  :D ;)

Jana Tománková

  • Host
Re: O canicrossu
« Odpověď #10 kdy: 14 Únor, 2009, 16:43 »
Díky za rady, budeme tedy napravovat a trénovat. ;)

FB

  • Host

Luciet

  • Host
Re: O canicrossu
« Odpověď #12 kdy: 05 Srpen, 2009, 16:11 »
Jak stary musi byt pes na behani canicrossu?

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: O canicrossu
« Odpověď #13 kdy: 05 Srpen, 2009, 17:31 »
Minimálně,  asi, snad, těsně, okolo, možná,  devadesátšest a půl roku.

Viz řád ochrany zvířat.

http://www.mushing.cz/index.php?kod=&modul=casopis&m1=clanek&id_clanku=396
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



luciet

  • Host
Re: O canicrossu
« Odpověď #14 kdy: 05 Srpen, 2009, 19:32 »
diky,ja to proste nemohla najit ::)