Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 prosba

Autor Téma: prosba  (Přečteno 6147 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline certice..

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
    • E-mail
prosba
« kdy: 04 Prosinec, 2012, 22:06 »
Ahoj prosím může mi někdo poradit jak odnaučit psa kousání vodítka při běhu a tahání na kolobce? Chvilku běží krásně rovně a pak jí hrkne v bedně a skáče a kouše vodítko.Zákazové povely v tomto případě nezabírají je jak smyslů zbavená  :o.Je to kříženka labrouše a malamuta a budou jí 2 roky.Děkuji

Offline Šurka

  • *
  • Příspěvků: 27
  • Karma: +1/-2
    • E-mail
Re:prosba
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosinec, 2012, 12:52 »
osobně bych zkusil zjistit co tohle chování spustilo (určitá vzdálenost, nějaké podněty z okolí, změna z jízdy po rovině na jízdu do kopce apod.). Typoval bych to takhle od oka že psovi buďto zátěž nestačí (pak tě popohání) nebo jí má víc než je zvyklí (třeba při té jízdě do kopce) a brání se odporu.  Pokud to tak není tak bych kolobku vynechal vzal pneumatiku nebo řetěz a trénoval s tím.  Říkejme tomu třeba ,,utužování ,,. Při tréninku s řetězem nebo pneu totiž můžeš během tahu aplikovat jasnou pochvalu aniž bys zastavovala rovnou během dané činnosti a psovi bude jasné za co je chválen a za co kárán. Postupně pak zvětšovat vzdálenost na kterou psa chválíš za správné tažení nebo káráš za náznak kousání postroje nebo vodítka.  :)
 

Nejlepši by ale bylo kdybys přišla na ten spouštěč. To je pak jistější a rychlejší. ;)

Offline certice..

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
    • E-mail
Re:prosba
« Odpověď #2 kdy: 05 Prosinec, 2012, 16:53 »
Díky za odpověď  někdy to dělá když jdeme dlouhou trasu .asi by spíš chtěla letět na volno 8) .Na kolobce totéž a v běhu jakmile na ni houknu go. běžíme ,rychle..jdi... tak se otočí a blbne.jinak tahá hezky.takže to není o tom že by panička měla přidat nebo neměla fyzičku,spíš prostě se jí nechce.Tím pádem musím zastavit počkat až se uklidní a pak jde jak hodinky ..a zas nanovo..pneuši jsem zkoušela dneska a letěla jak vítr jen prostě za sebou nechce paničku.. :'( Musím ji to nějak odnaučit ale jak???pustit před nás kočku..leda  ;D

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re:prosba
« Odpověď #3 kdy: 05 Prosinec, 2012, 20:11 »
dneska a letěla jak vítr jen prostě za sebou nechce paničku.. :'( Musím ji to nějak odnaučit ale jak???pustit před nás kočku..leda  ;D

a nemůže to být opačně? Že nemá v ten moment dostatek něčeho (sebedůvěry? chuti, odvahy, vnitřní motivace..?)
aby byla PŘED paničkou? To není samozřejmé, to je odpovědná role
proto se zarazí a hledá u paničky oporu?

Pozoruji např.  rozdíly mezi mladými psy (štěňaty), potomky týmových psů (motají se kolem a chtějí si hrát, kousat vodítko atd
a mezi potomky leadrů - mažou (někam) dopředu a neohlíží se moc kde vlaje panička

Můj tip je sebevědomí. Zvedat, upevňovat ....a chvááááálit v tahu

Offline certice..

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-1
    • E-mail
Re:prosba
« Odpověď #4 kdy: 05 Prosinec, 2012, 21:55 »
mno sebevědomí má na rozdávání  :)ale zkusím teda víc chválit když bude přede mnou a bude tahat .mmch kouše si vodítko občas i když jde u nohy najednou ji chytne rapl...v tom případě zastavím a dám jí povel sedni  nebo lehni a počkám.Dostala jsem i radu že ji mám jednu fláknout tím vodítkem ale nechci podporovat agresi zbytečně....její matka byla malamut ale výstavní .nikdy neběhala v zápřahu a  tak pochybuju že by zdědila povahu leadra  :D spíš s ní ještě mává puberta

Kristina

  • Host
Re:prosba
« Odpověď #5 kdy: 24 Únor, 2013, 14:26 »
Ahoj všem.Jmenuji se Kristina  Jochcová  je mi 20 let.Cvičím sportovní kynologii.Měla bych strašně velký zájem začít dělat mushing,ale nemám žádné zkušenosti! Bydlím kousek od Vsetína,takže Zlínský kraj.Takže jestli by se našel někdo z okolí ke komu bych se mohla přijet podívat jak to chodí v praxi.(dovezu pamlsky pro pejsky).
S pozdravem Kristina

Offline Weru

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Karma: +12/-7
    • Dog-sport
    • E-mail
Re:prosba
« Odpověď #6 kdy: 24 Únor, 2013, 15:04 »
Mrkni na tohle:
Veronika Navrátilová

Offline MaUr

  • ****
  • Příspěvků: 327
  • Karma: +29/-7
    • http://espdog.wbs.cz/
    • E-mail
Re:prosba
« Odpověď #7 kdy: 24 Únor, 2013, 18:37 »
Kristina: To co píše weru je pro tebe ideální. Kdyby ti to třeba nevyšlo, jezdím sem tam i se psy do Kelče k babi, kde i trénuji, tak pokud tvůj zájem bude trvat není problém, abychom se domluvili. Pokud jo napiš mi email.

Offline BarboraP.

  • *
  • Příspěvků: 6
  • Karma: +0/-0
Re:prosba
« Odpověď #8 kdy: 24 Únor, 2013, 19:25 »
K: Nevím z jaké strany od Vsetína. Já jsem ze Zubří. Kdyby jsi chtěla se jít někdy podivát na náš trening nebo tak ozvi se. Nebo ještě blíž ke Vsetínu je Loki, ale ten je v začátcích, ale taky by ti určitě něco řekl. Upřesni kde přesně od Vsetína, pak se stím da dál pracovat. Znám i z Valmezu a pak Rožnov. Je nás tu dost. :-) Napiš když tak e-mail na barborapsenicova@centrum.cz
Jinak to co psala weru je super! Jestli to myslíš vážně určitě tam dojdi. My jsme tam taky měli jet, ale na konec jedem na závody. :-)
Měj se  :)

Offline Ladan

  • *
  • Příspěvků: 39
  • Karma: +2/-1
    • Krmivoprodejce
Re:prosba
« Odpověď #9 kdy: 24 Únor, 2013, 20:56 »
Já jezdím ve Valašských Kloboukách. Trénuju v okolí Královce, tak klidně přijeď zatrénovat a u piva vyhodnotit trénink :) Když sněhové podmínky dovolí, bude ideální příležitost na promo akci..Když sníh nedovolí, tak určitě uděláme stejnou akci na kola, koloběžky,  káry-nejspíš na konci března.

Kristina

  • Host
Re:prosba
« Odpověď #10 kdy: 07 Březen, 2013, 13:28 »
Ahoj moc ráda přijedu napiš mi email.Děkuju
EAHH

Offline Ladan

  • *
  • Příspěvků: 39
  • Karma: +2/-1
    • Krmivoprodejce
Re:prosba
« Odpověď #11 kdy: 07 Březen, 2013, 15:57 »
Pokud to je na mě, tak můj mail je: vladimirtkadlec@seznam.cz


Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
Re:prosba
« Odpověď #13 kdy: 02 Listopad, 2023, 07:48 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо