Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Podlahy v kotci

Autor Téma: Podlahy v kotci  (Přečteno 30737 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

lucia

  • Host
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #15 kdy: 25 Únor, 2010, 08:44 »
http://www.mobilniploty.cz/cz/mobilni-oploceni/plotove-dilce/ramove

v tom pripade ja budu asi jedna z prvnich, sotva roztaje, tak potrebuji 2 kotce, ceny me dost dostaly, vzhledem k tomu, že přítel kutill a když si zadám mobilní kotcové dílce, je to všecko až 3x tak drahé, tohle je super a i to dobře vypadá... podlahu budu mít v jednom beton /v místě před 1 boudou už je celé věky a spláchnu hadicí, hotovo/ do druhého asi nasypu štěrk - úklid dle mě probíhá jako u kočičího wc - vyberete znečištěná místa, jednou za čas se dosype štěrk.. a desinfikovat se dá vápnem.. třeba mi někdo opraví, co si hodlám vystavět na zahradě, tohle je laická úvaha..

Offline Hanka

  • *
  • Příspěvků: 31
  • Karma: +1/-1
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #16 kdy: 25 Únor, 2010, 09:11 »
Jestli to opravdu budeš dělat (a inspirovala jsem tě) , tak sem prosím potom hoď fotky jak to bude vypadat. Já jen řeším, jestli to uchycení dole udělat tak jak to má být v originále (s těmi jejich "podstavci") nebo jestli jen nechat nějaké "díry" v tom betonu.....No, v každém případě mám ještě čas na přemýšlení.

lucia

  • Host
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #17 kdy: 25 Únor, 2010, 09:53 »
víš jak, fotky ráda zašlu, ale to si ještě počkáš.. no, vzhledem k cenám dílů se mi do toho fakt nechtělo a nechtělo, ale tohle je bomba.. asi bych řešila ve svém případě 2x beton. patku, na druhé straně montáž ke stávajícímu sloupku plotu a hranu schodiště, jen by chtělo vymyslet, jak s vrátkama. asi budu muset počkat na chytrého muže  ::)

Offline danhakl

  • ***
  • Příspěvků: 167
  • Karma: +3/-1
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #18 kdy: 25 Únor, 2010, 10:16 »
My mame kotec z ocelove konstrukce z L profilu (myslim, ze 40/40/4), nohy z lesen. trubek, vypln z kari siti 100/100/8mm. Podlaha 25cm nad zemi, polozena do L profilu (kt. jsou soucasti konstrukce kotce), ze dvou vrstvev obycejnych nehoblovanych a nijak neupravovanych prken (tl. 25mm), ve dvou vrstvach na sobe (stluceno hrebiky). V tom boudy z vodeodolnych OSB desek. Podlahu bych z OSB nedelal, neverim, ze ani ty vodeodolne nenabobtnaji. Cena teto podlahy (2,0x2,0m) z prken cca 300kc (material).

Offline HelaL

  • Global moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 975
  • Karma: +95/-74
    • MushGo
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #19 kdy: 25 Únor, 2010, 10:27 »
Myslím že hodně záleží na tom, kolik psů v plánovaném kotci bude a jak často se budou venčit mimo kotec.
Jako zootechnička bych preferovala beton, gumu na lehnutí dole a lehnutí na boudě. Vydrží to a dobře se to uklízí.

U Jirky Trnky je k vidění u Roubenky kennel - "psí domeček" - ze dřeva i s podlahami, je to nad terénem, takže případné vyčurání proteče, hlavní ale je, že k domečku přísluší výběhy u každého kotce, takže psiska většinu potřeb dělají venku a vevnitř je čisto a voňavo od nastlaných hoblin. Dvířka do venkovních kotců se na noc zavírají.
fotky mám jen ze stavby loni - je to ještě nedodělané
zvenku
http://samota.mushing.cz/2009/13Stenata/11Kryti/6106.html
zevnitř
http://samota.mushing.cz/2009/13Stenata/11Kryti/6134.html
« Poslední změna: 25 Únor, 2010, 10:29 od HelaL »

Offline Tobi

  • ****
  • Příspěvků: 334
  • Karma: +32/-9
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #20 kdy: 25 Únor, 2010, 10:35 »
Z kazde OSB desky driv ci pozdeji (na desti) se odpoji lepidlo a lezou z ni ty drevene stepky. A ty jsou celkem ostre. Muselo by se to nalakovat..., ale to jsme asi uz nekde jinde...
Mame beton a neohoblovana obyc.prkna ( uplne to staci ). Na prkna teda prisi, takze nekdy trosku klouzou. Kotec mame fakt maly, protoze jsou vetsinou na zahrade, a tak s uklizenim neni zadny trabl (vencime).
Steny z kari site, ale je to zbytecne, dalsi kotec budu delat jen z pletiva.
Driv jsme tam meli pisek ( nebo sterk 0-32 ), ale tahali si do boudy bordel.
V zateplene boude ( kolem dokola prkna/5cm polystirenu/prkna ) vydrzeli ohari i pres -23st. Zadny problem. Meli tam teplejc, nez mi doma.... ;D
Cus Tobi

Clara

  • Host
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #21 kdy: 25 Únor, 2010, 11:19 »
beton, dřevo
betonová podezdívka
L profily, kari sítě, střecha eternit položený na dřev. trámech
dřevěné palety (s vrchní osb deskou) na polehávání
dřevěné zateplené boudy (deska,polystyren,deska, palubky)
nejradši lehají na boudách - nejlepší pozorovatelna

ale přes zimu měli pelechy v baráku v předsíni....

ideální je kotec spojený s venkovním výběhem - když jsou k tomu podmínky.
u nás problém, protože psi volně na zahradě dělaj nechtěný architektonický úpravy
a pes skáče k sousedům aby mě nas...  když ho zavřu, demoluje boudy.Nesnáší nudu..
Přechytřelý a výčůraný beauceron.
zlatý fenečky.

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #22 kdy: 30 Říjen, 2010, 17:48 »
Nakonec opět dřevo zvítězilo.  ;)
Nemáte někdo tip na nátěr na dřevo, aby dýl vydrželo? Podmínka je nejedovaté, nesmradlavé (psi budou 100% podlahy ochutnávat a aby se z toho neuvolňoval nějakej bordel v létě na slunku a tak).
Kdyby to bylo ke všemu i levné, nebudu se zlobit...podlaha má 30 m2.

Offline Hela V.

  • *
  • Příspěvků: 9
  • Karma: +1/-0
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #23 kdy: 30 Říjen, 2010, 19:53 »
Nám byl doporučen Sokrates, alkydový lazurovací lak. Je vodou ředitelný, ale venku to opravdu vydrží. Zjišťovali jsme to kvuli dětem na houpačku, pískoviště. Neloupe se to, zapije se to do dřeva a když pak venku prší zustávají kapičky na povrhu a nevsakují. Chystám se s tím natírat  boudy pesanům. Jestli to tvý psi žerou ve velkým, tak asi nebude nic co by bylo uplně neškodlivý. Nevýhodou je cena (teda aspon me to tak prijde) 0,7 kg je za 180,-

Michal P.

  • Host
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #24 kdy: 31 Říjen, 2010, 09:32 »
Já mám podlahu z betonových dláždic 30x30 a před boudami dřevěnou desku.Většinou jsou na desce a v létě na dlaždicích.Jednoduchá udržba

Offline ježura

  • *****
  • Příspěvků: 587
  • Karma: +15/-0
    • E-mail
Re: Podlahy v kotci
« Odpověď #25 kdy: 07 Listopad, 2010, 13:05 »
Všem děkuji za nápady a rady ohledně nátěrů (i ty poslané mailem nebo jako SZ "radši ti to psát nebudu do diskuze, ať zas nejsem za blbce"). Nakonec zvítězila levná ekovarianta (přesvědčila mě názorná ukázka "po deseti letech"). Takže jsem svedla v Globusu lítý souboj s několika důchodci o rostlinný olej "v akci", celý minulý týden nahřívala v obstarožním friťáku a napouštěla dřevo. (všechno v okruhu 100 m včetně mě, smrdí jak stánek s hranolkama).

Několik praktických poznámek: dřevo nejlíp "pije" olej nahřátý na 170°C, teplejší už taví štětec,
spotřeba na 3x8 m podlahy napuštěné z obou stran včetně 4 trámků 10x10 cm je cca 10 l oleje. Při ceně 19,- Kč za litr je to sranda. Po cca 3 dnech se olej vsákne natolik dokonale, že dřevo není na povrchu mastné.
Akorát psi mají novou "zábavu" ;D


Celé "veledílo" možno shlédnout zde http://jezkovyvoci.rajce.idnes.cz/Nove_podlahy_v_kotcich./#


Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 59519
  • Karma: +0/-0
Re:Podlahy v kotci
« Odpověď #27 kdy: 01 Listopad, 2023, 08:07 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 59519
  • Karma: +0/-0
Re:Podlahy v kotci
« Odpověď #28 kdy: 12 Prosinec, 2023, 20:45 »

Online xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 59519
  • Karma: +0/-0
Re:Podlahy v kotci
« Odpověď #29 kdy: 12 Prosinec, 2023, 20:46 »