Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Řád ochrany zvířat při bivakování, při časově limitovaných závodech a....

Autor Téma: Řád ochrany zvířat při bivakování, při časově limitovaných závodech a....  (Přečteno 5128 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Ráda bych informovala o novém Řádu ochrany zvířat při veřejném vystoupení psů - při bivakování na závodech psích spřežení, časově limitovaných závodech a závodech limitovaných pouze vzdáleností organizované Siberian Husky Klubem Czech Republic o.s., který byl schválen Ministerstvem zemědělství 22.9.2011.
V případě zájmu ze strany SSPS poskytnu text ke "zkopírování", dle časových možností webmastera se objeví i na www.siberianhuskyklub.com
Časová náročnost byla: 1 týden psaní po večerech, 2 týdny čekání na odpověď
Ohrožení prvního Řádu ochrany zvířat při závodech psích spřežení organizované SHK CR: nulové tím, že to ošetřuje samostatný Řád, nikoli společný

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
 :) sice jsem ho ještě nečetl,
ALE kdo chce - hledá cesty JAK to udělat ;)
KDO nechce - hledá důvody proč to neudělat...

že souzi "z vršku"  ;)

PS.jen doufám, že tam nebudou nějaký "hámotiny"
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
http://shkcr.rajce.idnes.cz/Rad_ochrany_Extreme
Můžete začít hledat hamotiny. Nevylučuju je. Doufám že aspoň přispějí k dokonalosti až bude o schválení podobného Řádu žádat SSPS.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
 :D tak když vypíchnu to podstatné, je MZ odsouhlaseno, že stačí hooodně slámy + 2 l vody na psa,  :-*
PS. jen mě "mrzí", že se neprojedu s 25 tkou  :'(  ;)
huesky a hlavně RYCHLE
Kača na hrad  ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Bára B

  • Host
Mě by spíš zajímalo, jak bude posuzováno toto: čl.3, od. J -  Nemohou se účastnit: "Psi, kteří nebyli na veřejné vystoupení připravováni a jejich kondice neodpovídá připravované zátěži" - jak by se prosím toto mělo kontrolovat???? Moje alfa fena je od malinka vychrtlá jako lunt. Někdo by ji tak mohl považovat za nepřipravenou k longovému závodu, i když ho uběhne lépe jak ti robusnější...
Jak se kontroluje, zda psi byli na zátěž připravováni?????? Budeme se navzájem objíždět a kontrolovat se, zda všichni poctivě trénujeme, úměrně danému závodu  ::)

Taky mi přijde poměrně nešťastné nastavit si povinné přestávky každých 60km 2h - na takovém šediváčkovi by tak lidi museli povinně na 2h zalézt do zámečku  ;D Ale hlavně - když už budeš dělat longovou trať, nemusí to přeci do cíle vždycky vyjít těch 60. A pak se v tom nějaký šťoura začne šťourat...

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Mě by spíš zajímalo, jak bude posuzováno toto: čl.3, od. J -  Nemohou se účastnit: "Psi, kteří nebyli na veřejné vystoupení připravováni a jejich kondice neodpovídá připravované zátěži" - jak by se prosím toto mělo kontrolovat???? Moje alfa fena je od malinka vychrtlá jako lunt. Někdo by ji tak mohl považovat za nepřipravenou k longovému závodu, i když ho uběhne lépe jak ti robusnější...
Jak se kontroluje, zda psi byli na zátěž připravováni?????? Budeme se navzájem objíždět a kontrolovat se, zda všichni poctivě trénujeme, úměrně danému závodu  ::)

Ahoj Boudičko, zrovna tahle věta není mým výplodem, vytvořilo ji Ministerstvo Zem. před dvěma lety, když jsem žádala o schválení našeho prvního - normálního řádu ochrany, takže když ji požadovalo tenkrát, prostě jsem ji nyní zkopírovala. Takže sama osobně nemám představu kontroly a nechala bych to na vetovi, který ví něco trochu o tom, jak závodní pes vypadá - určitě takoví jsou i v řadách musherů :).

K tomu druhému dotazu:
"Taky mi přijde poměrně nešťastné nastavit si povinné přestávky každých 60km 2h - na takovém šediváčkovi by tak lidi museli povinně na 2h zalézt do zámečku   Ale hlavně - když už budeš dělat longovou trať, nemusí to přeci do cíle vždycky vyjít těch 60. A pak se v tom nějaký šťoura začne šťourat..."


Šediváček jako takový se vejde do klasického Řádu ochrany SSPS a netřeba se u něj tedy řídit podobným řádem jako je tento a dělat přestávkové místo na každých 60km :). Těmi "Závody omezenými pouze vzdáleností" jsem myslela spíš pokud by se někomu někdy podařilo uspořádat longový závod bez kol, kdy se každé kolo jede v jednom dni - třeba když někdo dokáže zorganizovat a natáhnout celých 200km někde po hřebenech apod. (víceméně klasické longové závody na severu) a závodníci jedou podle sebe  a dělají si pauzy podle sebe. Předpokládala jsem že v našich poměrně zasíťovaných podmínkách pak nebude problém najít místo na cca 60km (věřím, že by to nikdo na km přesně neřešil) a na každých cca 150km a závodníci si tomu ty plánované odpočinky přizpůsobí, aby jim to vyšlo. Čas odpočinku (2h, a zejména 4h) jsem podhodnotila, protože jsem předpokládala, že ten bude chtít MZe navýšit, tak aby byl kompromis jen lehce vyšší. Prošlo to i takhle. Ale závod tohoto typu je u nás asi utopie, pokoušela jsem se loni zmámit provozovatele Krušnohorské magistrály + německou stranu, ale chtělo by to asi spíš někoho místního s kontakty :).
« Poslední změna: 01 Říjen, 2011, 21:28 od kavej »

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Mě by spíš zajímalo, jak bude posuzováno toto: čl.3, od. J -  Nemohou se účastnit: "Psi, kteří nebyli na veřejné vystoupení připravováni a jejich kondice neodpovídá připravované zátěži" - jak by se prosím toto mělo kontrolovat???? Moje alfa fena je od malinka vychrtlá jako lunt. Někdo by ji tak mohl považovat za nepřipravenou k longovému závodu, i když ho uběhne lépe jak ti robusnější...
Jak se kontroluje, zda psi byli na zátěž připravováni?????? Budeme se navzájem objíždět a kontrolovat se, zda všichni poctivě trénujeme, úměrně danému závodu  ::)
Na severu mají některé longové závody podmínku účasti dokončení nějakého kratšího závodu. Tak to by teoreticky mohlo být kontrolou trénovanosti, pokud by v tom chtěl někdo jóoo šťourat - dokončený midový závod. Tak to mě jen tak napadlo, já bych v tom nešťourala...
« Poslední změna: 01 Říjen, 2011, 21:30 od kavej »

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru

Offline xaelian

  • *****
  • Příspěvků: 64607
  • Karma: +0/-0