Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Noční trénink

Diskuzní fórum > Trénink

Noční trénink

(1/4) > >>

Vojta N.:
Zdravím všechny mushery.. Kvůli zaměstnání jsem nucen trénovat v pozdních hodinách.. Chtěl bych se zeptat,jaké s tím máte kdo nějaké zkušenosti,či rady? Budu jezdit po lesních i polních cestách zhruba dvě hodiny.. Mám možnost jezdit od šesti do čtvrté hodiny ranní.. Největší starost mi dělají ty zelený idioti.. Nemáte někdo zkontrolováné v jakou dobu jsou nejčastěji v lesích? Děkuji za každou radu..

laďa+esi:
Ahoj Vojto,
jak se zkracuje den a tréninky se prodlužují, tak jezdím dosti za tmy. Něco brzo ráno a s přibývající délkou už jen večer a v noci. Za  tmy je třeba počítat s větší aktivitou lesní zvěře. Změny na trati co udělali lesáci "od minule" uvidíš na poslední chvíli. Vnímání rychlosti je taky trochu jiné. Když mrholí nebo je mlha, tak je "prd vidět". Rozptýlené světlo čelovky více oslepuje než osvětluje. Ale když "trefíš" úplněk, tak se často dá jet i bez světel a je to naprostá paráda. Se zelenýma mužíčkama jsem zatím neměl jediný problém, za tmy jsem je nepotkal, nebo o nich nevěděl. To ale platí tady "u mě" na Hané :-).
Laďa

VencaN:

--- Citace: Vojta N.  10 Září, 2014, 20:49 ---Zdravím všechny mushery.. Kvůli zaměstnání jsem nucen trénovat v pozdních hodinách.. Chtěl bych se zeptat,jaké s tím máte kdo nějaké zkušenosti,či rady? Budu jezdit po lesních i polních cestách zhruba dvě hodiny.. Mám možnost jezdit od šesti do čtvrté hodiny ranní.. Největší starost mi dělají ty zelený idioti.. Nemáte někdo zkontrolováné v jakou dobu jsou nejčastěji v lesích? Děkuji za každou radu..

--- Konce citace ---

Noční tréninky jsou dle mého názoru daleko lepší než denní, bývá nižší teplota, nepotkáváš nablblý "venčiče", psi díky pachům a aktivitě zvěře stále pozorní a při chuti...daleko snáze řešíš (pokud musíš) např. i přejezdy komunikací (světla aut jsou vidět zdaleka) ...atd. atd. a jinak jak psal Láďa "překvápka" (polom, díra apod.) řeší dobrá čelovka. Za mne "nočky" palec nahoru.

Vojta N.:
Moc děkuji za odpovědi!
S čelovkou problém není,tu si pochvaluju.. S chutí práce psů v noci je to vážně pravda,maj to raději..
A na víc cesty tady mám víc jak uspokojivé..Mám dobré osvětlení,reflexní vestu i psí kšíry a motorovou čtyrkolku.. Spíš mi jde o ty ,,myslivce´´.. Tady je to samej pronajatej lovec,který chodí,nebo spíš vjíždí do lesa i kolem oběda.. vytipoval jsem si vyjíždět kolem jedné a druhé hodiny ranní,to už by snad mohli vyspávat tu vopici,kterou si přivodili na posedu.. Na hané se tedy máte dobře!!! Tady je to s nima samej problém!!! A jak řešíte napájení v noci.. Byl jsem zvyklý napájet tak 4dl hodinku před startem.. a teď budu chtít vyrážet co nejdřív,abych po napájení v tu nekřesťanskou hodinu to ještě mezi tím nezalomil  :o

VencaN:
Jelikož  nemám psy u baráku, tak jsem jim dával cca 0,5 l hned po příjezdu na zahradu. Pak jsem obstarával další zvěř a než jsem vše nachystal a vyrazil, takže to bylo cca 45 min před startem. Pití jsem jim bral i sebou a cca po 10km jsem jim dal ještě "líznout" jen cca 2-3dl.
"Nepíči" někdy už ani nechtěli, ale ty znáš svoje psy nejlíp, tak si na nej opti recept přijdeš postupně sám.
Když jsme jezdili kol 4 hod - tak dostali i vícekrát.(Zas dle teplot a námahy)
Jestli jezdíš s nastartovanou 4kolou, mohli by mít "zelení mužíci" kecy na noční rušení zvěře... my na chlaňovce byli tichý jak myšky.

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Odpověď

Přejít na plnou verzi